Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 202/21612/23
Провадження № 1-кс/202/3054/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 квітня 2024 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , підозрюваної ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м. Дніпропетровська клопотання прокурора відділу Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону ОСОБА_3 , про продовження заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного до 06.10.2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023052110000104, у відношенні:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, українка, яка працює на посаді адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимої, -
підозрюваної увчиненні кримінальних правопорушень,передбачених ч.3ст.28,ч.3ст.368 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло відповідне клопотання.
В обґрунтуванняклопотання слідчийпосилається нате,що Слідчим відділом з розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СУ ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023052110000104 від 06.10.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.364, ч.3 ст.368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , отримавши згоду на участь в організованій ним злочинній групі від адміністраторів Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, АДРЕСА_2 (філія ГСЦ МВС) ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , залучивши до складу групи свою дружину ОСОБА_7 , вчиняли злочинні дії з отримання неправомірної вигоди від громадян, які зверталися до ТСЦ № 1244 для отримання державних реєстраційних дій. До скоєння даних злочинів встановлено причетність ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 .
30 січня 2024 року в порядку ст. ст. 276-278 КПК України ОСОБА_4 оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку листопада 2023 року, більш точна дата та час у ході проведення досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_5 маючи на меті отримання прибутку незаконним шляхом, керуючись корисним мотивом, вирішив організувати злочинну групу з метою вимагання та отримання неправомірної вигоди від громадян за адміністративні послуги, які надавались Територіальним сервісним центром № 1244 (на правах відділу, АДРЕСА_2 (далі ТСЦ № 1244) щодо проведення реєстраційних дій з транспортними засобами.
Будучи добре обізнаним з нормативними актами, які регламентують роботу територіальних сервісних центрів МВС України, ОСОБА_5 усвідомлюючи, що без залучення до організованої групи службових осіб, уповноважених на здійснення реєстраційних дій з транспортними засобами, вчинення запланованих ним злочинних дій з отримання неправомірної вигоди від громадян буде неможливим, вирішив залучити до організованої групи адміністраторів ТСЦ № 1244.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_5 на початку листопада 2023 року, більш точна дата та час у ході проведення досудового розслідування не встановлено, перебуваючи за адресою: АДРЕСА_3 , де здійснював свою діяльність ТСЦ № 1244, зустрівся з адміністраторами даного ТСЦ ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , яким запропонував отримувати неправомірну вигоду від громадян, які звертались до ТСЦ № 1244 для отримання послуг, пов`язаних із проведенням реєстраційних дій з транспортними засобами. ОСОБА_4 та ОСОБА_6 погодились на пропозицію ОСОБА_5 увійти до створеної ним організованої групи та в якості виконавців злочину та за грошову винагороду вчиняти, дії, пов`язані з використанням наданих ним повноважень.
Отримавши згоду ОСОБА_4 та ОСОБА_6 на участь в організованій ним злочинній групі, ОСОБА_5 також залучив до складу групи свою дружину ОСОБА_7 , яка як пособник мала надавати йому допомогу у вчиненні злочинних дій.
Згідно розробленого плану, відомого всім учасникам групи та схваленого ними, та розподілу ролей у вчиненні злочинів ОСОБА_5 як організатор групи здійснював керівництво даною групою, мав підшукувати громадян, які бажали отримати адміністративні послуги в ТСЦ № 1244 без очікування в загальній черзі або отримати їх з порушенням встановленого порядку, та отримувати від них неправомірну вигоду, яку в подальшому розподіляв між іншими членами організованої групи у відповідності до функцій та ролей кожного учасника; шляхом маніпуляцій із реєстрацією в системі керування чергою за допомогою онлайн-сервісу ГСЦ МВС України та терміналу, розташованого в ТСЦ № 1244, мав забезпечити штучний дефіцит талонів електронної черги, встановленої Порядком реєстрації фізичних та юридичних осіб у системі керування чергою для отримання послуг, які надаються територіальними сервісними центрами МВС та експертною службою МВС, затвердженого Наказом МВС України № 777 від 05.11.2020, з метою створення умов, за яких громадяни вимушені були звертатись до ОСОБА_5 як посередника та надавати йому неправомірну вигоду для вирішення питання щодо проведення реєстраційних дій з транспортними засобами та надання допомоги в отриманні талонів електронної черги.
Окрім того, з метою надання вигляду законності своєї діяльності та полегшення вчинення злочинів, які будуть вчинятись організованою групою, ОСОБА_5 в будівлі, розташованій за адресою: АДРЕСА_3 , де фактично здійснював свою діяльність ТСЦ № 1244, орендував приміщення (кабінет) загальною площею 11 м2, яке облаштував копіювальною та комп`ютерною технікою для надання ним та ОСОБА_7 послуг громадянам, які будуть до нього звертатись за допомогою у вчиненні реєстраційних дій з транспортними засобами. В подальшому ОСОБА_5 , реалізуючи свій злочинний намір, з метою незаконного надання громадянам послуг з укладання договорів комісії та договорів купівлі-продажу транспортних засобів виготовив печатку ФОП ОСОБА_8 РНОКПП НОМЕР_1 та від імені останнього без його відома став здійснювати незаконну діяльність щодо правочинів з транспортними засобами. Для цієї мети ОСОБА_5 у невстановлений слідством спосіб незаконно отримав дублікат електронного ключа «Алмаз-1К» ФОП ОСОБА_8 РНОКПП НОМЕР_1 , логін та пароль до нього для забезпечення можливості здійснювати реєстрацію укладених ним від імені останнього фіктивних договорів комісії та купівлі-продажу транспортних засобів на веб-порталі Головного сервісного центру МВС України.
На ОСОБА_7 згідно розподілу ролей покладались наступні функції: приймання від громадян, які звернулись до ОСОБА_5 для отримання посередницьких послуг щодо вчинення реєстраційних дій з транспортним засобом, документів та формування відповідного пакету з них для подальшого подання адміністраторам ТСЦ, залученим до організованої групи, для проведення реєстраційних дій з транспортним засобом; ведення обліку отриманих в якості неправомірної вигоди від громадян грошових коштів; ведення обліку записів громадян по талонах електронної черги, які отримувались ОСОБА_5 ; надання консультативних послуг громадянам, які звернулись по допомогу в проведенні реєстраційних дій; виконання функцій ОСОБА_5 у разі його відсутності.
Згідно розподілу ролей між учасниками організованої групи на адміністраторів ТСЦ № 1244 ОСОБА_4 та ОСОБА_6 покладались наступні функції: шляхом використання наданого службового становища надавати громадянам, яких направляв ОСОБА_5 , послуг, пов`язаних з проведенням реєстраційних дій з транспортними засобами; реєстрація фіктивних договорів купівлі-продажу транспортних засобів, які укладав ОСОБА_5 від імені ФОП ОСОБА_8 ; проведення маніпуляцій в системі керування електронної черги ГСЦ МВС України з метою надання громадянам, які надавали неправомірну вигоду, можливості отримати адміністративні послуги одразу, без необхідності очікування в електронній черзі; шляхом використання службового становища забезпечувати ОСОБА_5 та ОСОБА_7 інформацією з державних інформаційно-аналітичних баз, до яких вони мали доступ у зв`язку з виконанням службових обов`язків.
Стійкість утвореної ОСОБА_5 групи, до складу якої входили ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , забезпечувалась спрямованістю умислу всіх учасників на незаконне збагачення, що свою чергу вимагало чіткого узгодження дій всіх учасників для досягнення цієї мети, та налагодження безперервного процесу отримання неправомірної вигоди від громадян шляхом створення відповідних умов.
У силу наявних знань та навичок в сфері професійної діяльності, пов`язаної із наданням публічних послуг, ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_4 та ОСОБА_7 повністю усвідомлювали значення своїх дій та їх правові наслідки, а також були обізнані з нормами нормативно-правових актів, вимоги яких вони порушували.
Так, 07.11.2023 близько 08.00 години громадянин ОСОБА_9 прибув до Територіального сервісного центру MBC № 1244, розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , з метою укладення договору купівлі-продажу транспортного засобу «Chevrolet Aveo» 2007 року випуску та проведення державної реєстрації права власності на придбаний автомобіль. Внаслідок злочинних дій ОСОБА_5 із маніпулюванням з талонами електронної черги ОСОБА_9 не зміг самостійно отримати в терміналі талон електронної черги, внаслідок чого вимушено звернувся до ОСОБА_5 , який, маючи умисел, направлений на вимагання та одержання неправомірної вигоди для себе та учасників створеної ним організованої групи, діючи як співвиконавець злочину, повідомив йому, що вартість послуг щодо укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу та його перереєстрації буде коштувати 4000 гривень. На вказану вимогу ОСОБА_9 вимушено погодився, оскільки усвідомлював, що без допомоги осіб, залучених до схеми вимагання у громадян неправомірної вигоди за реєстраційні дії з транспортним засобом, він не зможе зареєструвати придбаний автомобіль. Після цього ОСОБА_5 завів ОСОБА_9 до свого кабінету, який знаходився поруч з приміщенням ТСЦ № 1244 та сказав надати ОСОБА_7 всі наявні у нього документи для копіювання та оформлення договору. Далі ОСОБА_5 сказав ОСОБА_9 прибути вранці 07.11.2023 до ТСЦ № 1244, оскільки на цей час ОСОБА_5 може взяти для нього талон електронної черги.
У подальшому, 07.11.2023 ОСОБА_9 близько 08.05 годин прибув до ТСЦ № 1244, де зустрівся з ОСОБА_5 , який повідомив йому, що він повинен підійти до адміністратора ТСЦ ОСОБА_4 , яка має здійснити перереєстрацію автомобіля, який купував ОСОБА_9 . В свою чергу ОСОБА_5 передав ОСОБА_4 пакет документів, який сформувала ОСОБА_7 та на підставі якого ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_5 , будучи службовою особою, використовуючи надану їй владу, близько 9.30 годин оформила договір купівлі продажу та здійснила державну реєстрацію права власності ОСОБА_9 на транспортний засіб «Chevrolet Aveo» 2007 року випуску.
Після цього ОСОБА_5 підійшов до ОСОБА_9 та нагадав про досягнуту між ними домовленість щодо передання йому неправомірної вигоди за допомогу в перереєстрації транспортного засобу. На прохання ОСОБА_5 ОСОБА_9 передав йому неправомірну вигоду в сумі 4000 гривень за вчинення в його інтересах дій, пов`язаних з перереєстрацією транспортного засобу, яку в подальшому в цей же день ОСОБА_5 розподілив між учасниками організованої групи.
Окрім того, 22.11.2023 приблизно о 08.10 годині громадянин ОСОБА_10 прибув до ІНФОРМАЦІЯ_2 , розташованого за адресою: АДРЕСА_3 , з метою здійснення державної реєстрації змін, які були ним вчинені при переобладнанні транспортного засобу «Volkswagen Caddy», 2012 року випуску, де біля Територіального сервісного центру MBC № 1244 зустрів ОСОБА_5 .
ОСОБА_5 маючи умисел, направлений на вимагання та одержання неправомірної вигоди для себе та учасників створеної ним організованої групи, діючи умисно, повторно, повідомив ОСОБА_10 , що зможе допомогти йому швидко та безперешкодно здійснити реєстраційні дії з його транспортним засобом, і що вартість таких послуг буде коштувати 5000 грн. На вказану пропозицію ОСОБА_10 вимушено погодився, оскільки усвідомлював, що без допомоги осіб, залучених до схеми вимагання у громадян неправомірної вигоди за реєстраційні дії з транспортним засобом, він не зможе здійснити державну реєстрацію змін, внесених ним в конструкцію автомобіля.
Після цього ОСОБА_5 завів ОСОБА_10 до свого кабінету, який знаходився поруч з приміщенням ТСЦ № 1244, та сказав надати ОСОБА_7 всі наявні у нього документи для копіювання та оформлення пакету документів для подання їх адміністратору ТСЦ, після чого направив ОСОБА_10 до терміналу для отримання талону електронної черги.
У подальшому, ОСОБА_5 передав ОСОБА_4 пакет документів, який сформувала ОСОБА_7 та на підставі якого ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_5 , будучи службовою особою, використовуючи надану їй владу, о 10.12 годині вчинила державні реєстраційні дії щодо перереєстрації при переобладнанні транспортного засобу «Volkswagen Caddy», 2012 року випуску, належного ОСОБА_10 .
Після цього ОСОБА_5 нагадав ОСОБА_10 про досягнуту між ними домовленість щодо передання йому неправомірної вигоди за допомогу в перереєстрації транспортного засобу та попросив його ще додати кошти до цієї суми. На прохання ОСОБА_5 ОСОБА_10 передав йому неправомірну вигоду в сумі 5500 гривень за вчинення в його інтересах дій, пов`язаних з перереєстрацією при переобладнанні транспортного засобу, яку в подальшому в цей же день ОСОБА_5 розподілив між учасниками організованої групи.
Окрім того, 19.11.2023 громадянин ОСОБА_11 з метою безперешкодної та швидкої перереєстрації на себе за договором купівлі-продажу транспортного засобу «Mersedes-Benz» Sprinter 211 CDI, 2004 року випуску у НОМЕР_2 , зателефонував ОСОБА_5 , достовірно знаючи про те, що останній має вплив на службових осіб ТСЦ № 1244 та домовився про зустріч.
21.11.2023 близько 08:00 годині ОСОБА_11 з власником транспортного засобу «Mersedes-Benz» Sprinter 211 CDI, 2004 року випуску, ОСОБА_12 , прибув до орендованого ОСОБА_5 кабінету, що розташований у одній будівлі з ТСЦ № 1244 за адресою: АДРЕСА_3 , з метою здійснення укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу, де ОСОБА_5 , діючи з єдиним умислом, повторно, маючи умисел, направлений на вимагання та одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_12 та ОСОБА_11 для себе та виконавців своєї організованої групи, повідомив ОСОБА_12 , що той за надання послуги з укладання договору комісії транспортного засобу має передати йому 5000 гривень, на що той вимушено погодився.
Після цього, ОСОБА_5 виготовив договір комісії транспортного засобу № 7877/23/1/026098 від 21.11.2023, до якого вніс недостовірні відомості що ФОП « ОСОБА_8 » РНОКПП НОМЕР_1 в якості комісіонера за комісійну плату здійснює правочин на користь ОСОБА_12 від свого імені, за його рахунок, щодо купівлі транспортного засобу «Mersedes-Benz» Sprinter 211 CDI, 2004 року випуску, та засвідчив даний договір печаткою та підписом від імені ФОП ОСОБА_8 . Далі ОСОБА_5 надав на підпис даний договір ОСОБА_12 та видав останньому Акт технічного стану транспортного засобу або його складової частини, що має ідентифікаційний номер № 7877/23/1/026098 від 21.11.2023 та інформаційну картку транспортного засобу, за що 22.11.2023 о 10 годині 12 хвилин на власну банківську карту від ОСОБА_12 отримав неправомірну вигоду в сумі 5000 грн. В подальшому ОСОБА_11 розрахувався з ОСОБА_12 за купівлю транспортного засобу.
Після чого ОСОБА_5 маючи умисел, направлений на вимагання та одержання неправомірної вигоди для себе та учасників створеної ним організованої групи, повідомив ОСОБА_11 , що для завершення державних реєстраційних дій транспортного засобу «Mersedes-Benz» Sprinter 211 CDI, 2004 року випуску, йому необхідно прибути до 08.00 години 22.12.2023 до ТСЦ № 1244.
22.11.2023 близько о 08.00 годині ОСОБА_11 прибув до ТСЦ №1244 за адресою: АДРЕСА_3 , де на вказівку ОСОБА_5 сів до транспортного засобу «TOYOTA LAND CRUISER» д.н.з. НОМЕР_3 , який належить на праві власності ОСОБА_5 , де останній, із корисливих спонукань, маючи намір незаконного збагачення шляхом отримання неправомірної вигоди для себе та виконавців злочину, з корисливих мотивів, повідомив йому, що вартість послуг щодо укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу та його перереєстрації буде коштувати 3500 гривень. На вказану вимогу ОСОБА_11 вимушено погодився, оскільки усвідомлював, що без допомоги осіб, залучених до схеми вимагання у громадян неправомірної вигоди за реєстраційні дії з транспортним засобом, він не зможе зареєструвати придбаний автомобіль та передав йому неправомірну вигоду в сумі 3500 гривень за вчинення в його інтересах дій, пов`язаних з перереєстрацією транспортного засобу на його ім`я.
Далі, ОСОБА_5 продовжуючи реалізувати злочинний намір організованої групи, прибув з ОСОБА_11 до орендованого ним кабінету, що розташований у будівлі за адресою: АДРЕСА_3 , де їх зустріла ОСОБА_7 , яка за вказівкою ОСОБА_7 підготувала необхідний пакет документів для здійснення реєстраційних дій, та підготувала проект Договіру купівлі-продажу транспортного засобу №7877/23/1/026098 від 22.11.2023, який передала на підпис ОСОБА_5 та ОСОБА_11 . В свою чергу ОСОБА_5 діючи умисно, усвідомлюючи, що даний договір є фіктивним та він не має повноважень на його підписання від, засвідчив даний договір печаткою та підписом від імені вказаної особи.
У подальшому, в цей же день ОСОБА_5 передав ОСОБА_4 сформований пакет документів, на підставі якого ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_5 , будучи службовою особою, використовуючи надану їй владу, близько 10:40 годин, усвідомлюючи, що договір купівлі продажу транспортного засобу між ФОП ОСОБА_8 та ОСОБА_11 містить недостовірні відомості, здійснила на його підставі державну реєстрацію права власності на транспортний засіб «Mersedes-Benz» Sprinter 211 CDI, 2004 року випуску.
Одразу після виконання ОСОБА_4 вищезазначених дій ОСОБА_11 передав ОСОБА_5 неправомірну вигоду у сумі 3500 гривень, яку останній в цей же день розподілив між учасниками організованої групи.
Окрім того, 09.12.2023 близько о 07.50 годин громадянин ОСОБА_13 прибув до ТСЦ № 1244 за адресою: АДРЕСА_3 , з метою укладення договору купівлі-продажу транспортного засобу «Daewoo Lanos», 2009 року випуску та проведення державної реєстрації права власності на придбаний автомобіль.
В цей час, ОСОБА_5 , перебуваючи у орендованому ним приміщенні за адресою: АДРЕСА_3 через вікно побачив ОСОБА_13 , та реалізуючи єдиний злочинний намір організованої групи, переслідуючи мету незаконного збагачення, із корисливих спонукань, покликавши через вікно до себе ОСОБА_13 , запропонував йому швидко вчинити державні реєстраційні дії з транспортним засобом в його інтересах та повідомив йому, що вартість послуг щодо укладання договору купівлі-продажу транспортного засобу та його перереєстрації буде коштувати 4500 гривень. На вказану вимогу ОСОБА_13 вимушено погодився, оскільки усвідомлював, що без допомоги осіб, залучених до схеми вимагання у громадян неправомірної вигоди за реєстраційні дії з транспортним засобом, він не зможе зареєструвати придбаний автомобіль. Після цього за вказівкою ОСОБА_5 за допомогою термінала, що розташований у приміщенні, де здійснює свою діяльність ТСЦ №1244, ОСОБА_13 отримав талон в системі керування чергою.
Далі, ОСОБА_13 прибув до кабінету ОСОБА_5 , що розташований у одній будівлі з ТСЦ № 1244, де ОСОБА_7 , діючи у складі організованої групи, сказала надати їй всі наявні у нього документи для копіювання та оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу та сформувала пакет документів для здійснення реєстраційних дій.
09.12.2023 близько о 08.10 годині ОСОБА_5 , діючи умисно, повторно, доводячи свій злочинний умисел до кінця, з метою отримання неправомірної вигоди для себе та інших членів організованої групи, з корисливих мотивів, нагадав ОСОБА_13 про домовленість між ними щодо передання йому неправомірної вигоди за допомогу в перереєстрації транспортного засобу, після чого останній на вимогу ОСОБА_5 передав йому неправомірну вигоду в сумі 4500 гривень за вчинення в його інтересах дій, пов`язаних з перереєстрацією транспортного засобу.
В свою чергу ОСОБА_5 у подальшому передав ОСОБА_4 пакет документів, який сформувала ОСОБА_7 та на підставі якого ОСОБА_4 , діючи у складі організованої групи за вказівкою ОСОБА_5 , будучи службовою особою, використовуючи надану їй владу, близько 11.25 годин оформила договір купівлі продажу та здійснила державну реєстрацію права власності ОСОБА_13 на транспортний засіб «Daewoo Lanos», 2009 року випуску. Отриману неправомірну вигоду у сумі 4500 гривень в цей же день розподілив між учасниками організованої групи.
Таким чином, ОСОБА_4 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України, а саме, одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду дій з використанням наданої їй влади, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди, вчинене повторно організованою групою.
Підстави підозрювати ОСОБА_4 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень дають зібрані у даному кримінальному провадженні докази.
На підставі наказу ГСЦ МВС № 2/29/96-кп від 17.11.2023 ОСОБА_4 , адміністратора територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Дніпропетровській області (філія ГСЦ МВС) переведено на рівнозначну посаду адміністратора територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, АДРЕСА_2 (філія ГСЦ МВС), та з 28.11.2023 стаж державної служби становить 4 роки 5 місяців 22 дні.
Відповідно до посадової інструкції, затвердженої начальником РСЦ ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях від 02.11.2023, ОСОБА_4 як адміністратор ТСЦ № 1244 виконує покладені на неї обов`язки, зокрема: здійснює обробку електронних заяв суб`єктів звернення, поданих за допомогою електронного кабінету водія функціональної підсистеми єдиної інформаційної системи МВС або Єдиного державного веб-порталу електронних послуг; приймає документи від фізичних та юридичних осіб, здійснює їх розгляд, перевірку та опрацювання з метою надання адміністративних послуг, віднесених до компетенції територіального сервісного центру МВС; здійснює процедуру державної реєстрації, перереєстрації транспортних засобів відповідно до вимог законодавства. Оформлює та видає реєстраційні документи та номерні знаки; відповідає за повноту, якість та своєчасність внесення інформації до Єдиного державного реєстру транспортних засобів. Для здійснення будь-яких дій в реєстрі використовує відповідний кваліфікований електронний підпис; має печатку адміністратора ТСЦ, несе відповідальність за її використання та зберігання; дотримується Законів України «Про державну службу», «Про запобігання корупції». Правил внутрішнього службового розпорядку та інших нормативно-правових актів, які регулюють питання службової діяльності ТСЦ МВС; розглядає заяви, звернення, запити, листи фізичних та юридичних осіб з питань, що належать до компетенції ТСЦ МВС. Виконує інші доручення безпосереднього керівника ТСЦ МВС та керівника РСЦ ГСЦ МВС, які відповідають завданням і функціям систем сервісних центрів МВС.
05.02.2024 слідчим суддею Індустріального районного суду м. Дніпропетровська підозрювану ОСОБА_4 відсторонено від посади адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) строком на 2 місяці, тобто по 05.04.2024 року включно.
03.04.2024 слідчим суддею Індустріального районного суду м. Дніпропетровська підозрюваній ОСОБА_4 продовжено захід забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, АДРЕСА_2 (філія ГСЦ МВС) в межах строку досудового розслідування по 30.04.2024 року.
На даний час органом досудового розслідування проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на отримання додаткових доказів, у зв`язку з чим для повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні необхідно виконати наступне: отримати висновки двох призначених почеркознавчих та технічних експертиз документів - договорів комісії та купівлі-продажу транспортних засобів, які укладались ОСОБА_5 та ОСОБА_7 від імені ФОП ОСОБА_14 та ФОП ОСОБА_8 , та документів, які подавались для державної реєстрації вказаних осіб як фізичних осіб-підприємців; необхідно отримати розсекречені ухвали слідчого судді апеляційного суду про надання дозволу на проведення негласних слідчих (розшукових дій), на підставі яких проводились негласних слідчі (розшукові дії) у кримінальному провадженні; отримати ухвалу та здійснити тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ГУ ДПС в Дніпропетровській області стосовно податкових справ ФОП ОСОБА_14 та ФОП ОСОБА_8 , а також їх податкової звітності; отримати ухвалу та здійснити тимчасовий доступ до банківських справ ФОП ОСОБА_14 та ФОП ОСОБА_8 та відомостей про рух коштів на рахунках вказаних осіб, які перебувають у володінні АТ КБ «Приватбанк»; провести судову експертизу відео-, звукозапису матеріалів, отриманих при проведенні негласних слідчих (розшукових дій); провести інші слідчі та процесуальні дії, в яких виникне необхідність під час досудового слідства.
Провести вказані слідчі та процесуальні дії до 30.04.2024 не виявилось за можливе з огляду на тривалий процес розсекречування матеріалів негласних слідчих дій, які проводились в даному кримінальному провадженні; тривалу підготовку документів до виїмки установами; великий обсяг вилучених документів, які потрібно проаналізувати, та великий обсяг об`єктів, які направлено на експертні дослідження. За наслідками проведення вищевказаних слідчих та процесуальних дій буде здобуто додаткові докази вини фігурантів кримінального провадження, які будуть використані в суді для доведення вини підозрюваних.
З матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що підозрювана ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), може вплинути на інших працівників та адміністраторів Територіального сервісного центру № 1244, які ще не допитані у кримінальному провадженні, а також інших невстановлених осіб, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення.
Також підозрювана ОСОБА_4 , працюючи на посаді адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м.Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), може продовжити вчиняти аналогічні правопорушення.
На підставі викладеного прокурор звернувся до суду із відповідним клопотанням.
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити повністю з підстав, визначених у клопотанні.
Підозрювана ОСОБА_4 в судовому засіданні заперечувала проти задоволення клопотання просила відмовити в його задоволенні, посилаючись на те має бажання продовжувати свою трудову діяльність, а у її керівництва відсутні будь-які претензії до неї.
Вислухавши сторін, вивчивши матеріали, які були додані до клопотання, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
При вирішенні питання про продовження строку відсторонення від посади слідчий суддя, суд зобов`язаний врахувати такі обставини, як існування обставин, які стали підставою для відсторонення від посади, не можливість забезпечення досягнення цілей, заради яких було здійснено відсторонення від посади, іншими способами протягом дії попередньої ухвали.
Щодо наявності обставин, які стали підставою для відсторонення від посади слідчий суддя зазначає наступне.
З доданих до клопотання матеріалів вбачається, що СУ ГУНП в Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42023052110000104 від 06.10.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст.364, ч.3 ст.368 КК України.
Наявність обґрунтованоїпідозри вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення,передбаченого ч.3ст.28ч.3ст.368КК України,підтверджується наступнимидоказами,а саме: матеріалами проведених нсрд відповідно до яких фігуранти ОСОБА_5 , ОСОБА_7 обговорюють злочинні плани та реалізовують злочинні дії організованої групи спільно з ОСОБА_4 та ОСОБА_15 ; протоколами обшуків проведених в Територіальному сервісному центрі № 1244 та за місцями проживання фігурантів під час проведення яких вилучено мобільні телефони, комп`ютерна техніка, грошові кошти, печатки у т.ч. ФОП ОСОБА_8 РНОКПП НОМЕР_1 , дублікат електронного ключа «Алмаз-1К», медичні довідки та ін.; - протоколом допиту свідків ОСОБА_16 , ОСОБА_13 , ОСОБА_17 , ОСОБА_11 , ОСОБА_9 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 .
Слідчий суддя вважає, що в судовому засіданні стороною обвинувачення надано достатньо доказів щодо обґрунтованості підозри у вчиненні ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 28 ч. 3 ст. 368 КК України, яке згідно ст. 12 КК України, відноситься до категорії тяжких злочинів.
При цьому слідчий суддя враховує, що на даній стадії кримінального провадження судом лише вирішується питання про обґрунтованість підозри та наявність ризиків для продовження відповідного заходу забезпечення кримінального провадження, а тому докази, які є достатніми для висновку про наявність обґрунтованої підозри, не обов`язково мають бути настільки ж переконливими та повними, як докази на стадії висунення особі обвинувачення у вчиненні злочину або на стадії судового розгляду такого обвинувачення.
Слідчим суддеювстановлено,що 30січня 2024року впорядку ст.ст.276-278КПК України ОСОБА_4 оголошено пропідозру увчиненні кримінальнихправопорушень,передбачених ч.3ст.28,ч.3ст.368 КК України.
Ухвалою слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська від 05.02.2024 підозрювану ОСОБА_4 відсторонено від посади адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС) строком на 2 місяці, тобто по 04.04.2024 року включно.
Як вбачається з наданих матеріалів клопотання, на даний час органом досудового розслідування проводяться слідчі (розшукові) дії, спрямовані на отримання додаткових доказів, у зв`язку з чим для повного та неупередженого розслідування у кримінальному провадженні.
25.04.2024 слідчим суддею Індустріального районного суду м. Дніпропетровська строк досудового розслідування у кримінальному провадженні продовжено до 5 (п`яти) місяців, тобто до 30.06.2024 включно.
Слідчий суддя,із врахуваннямобставин передбаченихч.2ст.157КПК Українивважає,що прокуроромдоведено наявністьу кримінальномупровадженні підстав,які ізврахуванням етапудосудового розслідуваннявиправдовують такийступінь втручанняу праваі свободипідозрюваної ОСОБА_4 , якпродовження відстороненняїї від займаноїпосади,оскільки самеперебування йогона посадіна посадіадміністратора Територіальногосервісного центру№ 1244(направах відділу, АДРЕСА_2 (філіяГСЦ МВС) сприяловчиненню інкримінованогоїй кримінального правопорушення, авнаслідок перебуванняна зазначенійпосаді під часдосудового розслідуванняіснує ризиктого,що підозрюванаможе знищитичи підробитиречі ідокументи,які маютьсуттєве значеннядля досудовогорозслідування,незаконними засобамивпливати насвідків таінших учасниківкримінального провадження,протиправно перешкоджатикримінальному провадженнюіншим чиномта подовжитивчиняти аналогічніправопорушення.
Слідчий суддя також враховує доводи сторони захисту, але вважає, що у даному випадку ці доводи не перевищують суспільного інтересу у справі, який полягає у повному та неупередженому досудовому розслідуванні кримінального провадження у встановлені законом строки, а також забезпечення запобіганню процесуальних ризиків.
При цьому, слідчий суддя також враховує, що негативні наслідки відсторонення від посади ОСОБА_4 , яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, не перевищують необхідність досягнення завдань у даному кримінальному правопорушенні.
Враховуючи викладене, а також що кримінальне правопорушення у вчиненні якого обґрунтовано підозрюється ОСОБА_4 , вчинене з використанням свого службового становища, а також що останній обіймає посаду, під час перебування на якій вчинила інкриміноване кримінальне правопорушення, слідчий суддя доходить до висновку про необхідність часткового задоволення клопотання, в зв`язку з чим вважає за необхідне Продовжити строк відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), строком на 32 дня, тобто по 31.05.2024 року включно.
Керуючись ст.ст. 110, 131, 132, 154-158, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Продовжити строк відсторонення від посади підозрюваної ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від посади адміністратора Територіального сервісного центру № 1244 (на правах відділу, м. Кам`янське, Дніпропетровська область) регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Дніпропетровській та Запорізькій областях (філія ГСЦ МВС), строком на 32 дня, тобто по 31.05.2024 року включно.
В задоволенні решти вимог клопотання відмовити за необгрунтованістю.
На ухвалуможе бутиподана апеляціябезпосередньо доДніпровського апеляційногосуду протягом5днів здня їїоголошення.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1