Рішення № 118869704, 07.05.2024, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.05.2024
Номер справи
160/33634/23
Номер документу
118869704
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2024 рокуСправа №160/33634/23

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Сидоренко Д.В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, 49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26) про визнання протиправними та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

Обставини справи: 22.12.2023 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, які виразились у не зарахуванні довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 №03-43/1755 видану Першотравенським управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області при призначенні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" ОСОБА_1 з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 №03-43/1755 видану Першотравенським управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області з дати звернення за пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", а саме з 05.10.2022 року.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області та отримує пенсію за віком обчислену відповідно до Закону України №1058. 05.10.2022 року позивачем була подана заява про переведення ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу", проте рішенням від 14.10.2022 було відмовлено у переведенні на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу". Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.01.2023 по справі №160/18706/22 зобов`язано відповідача призначити позивачу пенсію згідно Закону України "Про державну службу". На виконання рішення суду від 11.01.2023 по справі №160/18706/22 з 05.10.2022 року позивачу призначено пенсію згідно з Законом України "Про державну службу", але без зарахування довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця видану 04.10.2022 №03-43/1755. Позивач дії відповідача щодо не врахування означеної довідки при розрахунку пенсії вважає протиправними.

Ухвалою суду від 04.01.2024 року відкрито провадження у адміністративній справі та призначено справу до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, за наявними у справі матеріалами.

02.02.2024 року від відповідача надійшов відзив на позов, в якому зазначено зокрема наступне. На виконання рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.01.2023, Позивачу призначено пенсію за віком згідно з Законом України Про державну службу з 05 жовтня 2022 року (відповідно до заяви від 05.10.2022) та зараховано до стажу державної служби період роботи в органах місцевого самоврядування з 16.08.2004 по 30.09.2022 в Першотравенському управлінні праці та соціального захисту населення. Розрахунок пенсії проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622 Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян із застосуванням довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1756 (60 місяців). Довідка про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1755 не підлягає застосуванню при розрахунку пенсії, оскільки видана з порушенням вимог вищезазначеної постанови, а саме довідка видана на 01.09.2022, а потрібно на дату звернення 05.10.2022. Розмір пенсії Позивача з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.01.2023 року по справі № 160/18706/22 становить 5442,45 грн.

12.02.2024 року від позивача надійшла відповідь на відзив.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -

УСТАНОВИВ:

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 січня 2023 року у справа № 160/18706/22 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/110380794), позов ОСОБА_1 задоволено частково, а вирішено:

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 11.10.2022р. №047350004455 про відмову у переведенні ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної згідно з Законом України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-ІV, на пенсію згідно з Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період її роботи в органах місцевого самоврядування з 16.08.2004р. по 30.09.2022р. в Першотравенському управлінні праці та соціального захисту населення.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, місцезнаходження: вул. Набережна Перемоги, 26, м. Дніпро, 49094) призначити ОСОБА_1 з 05 жовтня 2022 року пенсію згідно з Законом України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року №3723-ХІІ.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення набрало законної сили 31.07.2023 року.

04.09.2023 року представник позивач звернувся до ГУ ПФУ в Дніпропетровській області із запитом щодо виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11 січня 2023 року у справа № 160/18706/22.

Листом від 22.09.2023 року №0400-010228-8/147406 ГУ ПФУ в Дніпропетровській області розглянуто запит представника позивача та повідомило наступне.

На виконання рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.01.2023, Позивачу призначено пенсію за віком згідно з Законом України Про державну службу з 05 жовтня 2022 року (відповідно до заяви від 05.10.2022) та зараховано до стажу державної служби період роботи в органах місцевого самоврядування з 16.08.2004 по 30.09.2022 в Першотравенському управлінні праці та соціального захисту населення.

Обчислення розміру пенсії відповідно до Закону України Про державну службу вирішено з урахуванням положень постанови КМУ від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій громадян" із застосуванням довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1756 (60 місяців). Довідка про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1755 не підлягає застосуванню при розрахунку пенсії, оскільки видана з порушенням вимог вищезазначеної постанови, а саме довідка видана на 01.09.2022, а потрібно на дату звернення - 05.10.2022.

Розмір пенсії Позивача з врахуванням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.01.2023 року по справі № 160/18706/22 становить 5442,45 грн.

Не погоджуючись з такою відмовою відповідача щодо застосування при розрахунку пенсії довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1755, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, доводам позивача, викладеним в позовній заяві, суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на пенсійне забезпечення. Пенсія за віком, за вислугу років та інші її види, що призначаються у зв`язку з трудовою діяльністю, заслужені попередньою працею і є однією з форм соціального захисту. Цим визначається зміст і характер обов`язку держави стосовно тих громадян, які набули право на одержання пенсії.

Загальні засади діяльності, статус державних службовців, які працюють в державних органах та їх апарату, а також особливості правовідносин щодо призначення та перерахунку пенсій державним службовцям, оплати праці державних службовців встановлені Законом України «Про державну службу».

01.05.2016 набув чинності Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 року №889-VIII у якому згідно частини 2 Прикінцевих та перехідних положень визнано такими, що втратили чинність, зокрема: Закон України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 52, ст. 490 із наступними змінами), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» від 19.12.1993 № 3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абз. 1 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Відповідно до пункту 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII, державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пунктом 12 Прикінцевих положень Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII, передбачено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Порядок призначення пенсії за віком, відповідно до Закону № 3723-ХІІ визначено «Порядком призначення пенсії деяким категоріям осіб» затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 № 622.

Відповідно до п. 3 Порядку № 622 - право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10 грудня 2015 р."№ 889-VІІІ "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Як встановлено ст. 37 Закону України від 16.12.1993 № 3723-XII «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.

Пунктом 4 Порядку № 622 передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. При цьому:

посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні.

у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць;

матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Абзацом 2 п. 4 Порядку № 622 передбачено, що за бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п`ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Аналіз наведених положень законодавства дає суду підстави для висновку, що розмір виплат, що включаються в заробіток для обчислення пенсії, може за бажанням особи, яка має не менше 20 років стажу державної служби, визначатися в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії.

Пунктом 5 Порядку № 622 передбачено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 № 1-3, зареєстрованого Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08 лютого 2017 р. за № 180/30048 затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, а саме:

1. довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років);

2. довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією);

3. довідка про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Згідно матеріалів позовної заяви, позивачу було видано:

Довідка 1 - про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 04.10.2022 №03-43/1755, яка видана ОСОБА_1 в тому, що вона працювала в Першотравенсьому управлінні праці та соціального захисту населення на посаді заступника начальника управління, заробітна плата станом на 01.09.2022 року.

Довідка 2 - про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед звернення за пенсією).

Як зазначено відповідачем у листі від 22.09.2023 року №0400-010228-8/147406, довідка про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1755 не підлягає застосуванню при розрахунку пенсії, оскільки видана з порушенням вимог вищезазначеної постанови, а саме довідка видана на 01.09.2022, а потрібно на дату звернення - 05.10.2022.

Судом встановлено, що згідно копії трудової книжки позивача НОМЕР_2 , ОСОБА_1 30.09.2022 року звільнено з посади заступника начальника управління праці та соціального захисту населення за власним бажанням у зв`язку з виходом на пенсію за віком, ст.38 КЗпП.

З огляду на зазначене, позивачу було і видано довідку від 04.10.2022 №03-43/1755, складену станом на 01.09.2022 року.

Положенням Порядку № 622 не закріплено обов`язок видачі довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) на дату звернення до пенсійного органу за призначенням пенсії.

Відтак, суд вважає, що відповідач протиправно відмовив позивачу у застосуванні при розрахунку пенсії довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 № 03-43/1755, з підстави того, що довідка видана на 01.09.2022, а потрібно на дату звернення 05.10.2022.

Відповідно до частини 2 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Щодо позовної вимоги позивача визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, які виразились у не зарахуванні довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 №03-43/1755 видану Першотравенським управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області при призначенні пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" ОСОБА_1 .

За загальним правилом, діями суб`єкта владних повноважень є сукупність вчинків здійснених у межах наданих чинним законодавством повноважень. Отже, під протиправними діями суб`єкта владних повноважень слід розуміти активну форму поведінки, пов`язану з виконанням дій, які такий суб`єкт не мав права вчинювати відповідно до його повноважень, за відсутності обставин, з якими пов`язана необхідність вчинення певної дії або з порушенням процедури.

До адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено, оскільки підставою для звернення особи до суду з позовом є її суб`єктивне уявлення, особисте переконання в порушенні прав чи свобод. Однак обов`язковою умовою здійснення такого захисту судом є об`єктивна наявність відповідного порушення права або законного інтересу саме позивача. При цьому, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану суб`єктивних прав та обов`язків, тобто припинення можливості чи неможливість реалізації її законного права та\або виникнення додаткового обов`язку.

В даному випадку, права позивача порушуються не діями Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області щодо не зарахування довідки про складові заробітної плати, а фактично відмовою Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області у зарахуванні довідки про складові заробітної плати при розрахунку пенсії викладеної у листі від 22.09.2023 року №0400-010228-8/147406, у зв`язку з чим суд вважає необхідним залишити вимоги про визнання протиправними дій без задоволення.

На підставі зазначеного, з метою повного захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд вважає за необхідне вийте за межі позовних вимог та визнати протиправною відмову Головного управління ПФУ в Дніпропетровській області у зарахуванні довідки про складові заробітної плати при розрахунку пенсії викладену у листі від 22.09.2023 року №0400-010228-8/147406

Відповідно до п.2 та 4 ч.2 ст.245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень, про визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії.

Враховуючи наведену норму, обставини наявності протиправності відмови у зарахуванні довідки про складові заробітної плати при розрахунку пенсії, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області здійснити перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" ОСОБА_1 з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 №03-43/1755 видану Першотравенським управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області з дати звернення за пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу", а саме з 05.10.2022 року.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

При цьому в силу положень частини 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до статті 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

За вказаних обставин, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Щодо питання про розподіл судових витрат, суд зазначає наступне.

При зверненні до суду позивачем сплачено суму судового збору у розмірі1073,60грн.

Отже, відповідно до положень ст.139 КАС України сплачений позивачем судовий збір за подання позову до суду в сумі 1073,60 грн. підлягає стягненню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Відповідно до ч.5 ст.250 КАС України, датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову у зарахуванні довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 №03-43/1755 при розрахунку пенсії ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), викладену в листі Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 22.09.2023 року №0400-010228-8/147406.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 21910427, 49094, м.Дніпро, вул.Набережна Перемоги, 26) здійснити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) перерахунок пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням довідки про складові заробітної плати від 04.10.2022 №03-43/1755 видану Першотравенським управлінням праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Першотравенської міської ради Дніпропетровської області, з 05.10.2022 року.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ) судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 1073,60 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул.Набережна Перемоги, буд.26, м.Дніпро, 49094; код ЄДРПОУ 21910427).

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Д.В. Сидоренко