Єдиний державний реєстр судових рішень <Копія >
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 жовтня 2010 р. Справа № 2а-7616/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гелети С.М.
за участю секретаря судового засідання-Кліщенко В.О.,
представника позивача - Богатиренко С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" м. Шостка про стягнення економічних санкцій ,-
В С Т А Н О В И В:
Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області (далі - позивач) звернулась до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" м. Шостка (далі - відповідач), в якій просить суд стягнути з відповідача економічні санкції за порушення державної дисципліни цін 25340 грн. 28 коп.
Свої вимоги мотивує тим, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області проведеною перевіркою товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" м. Шостка встановлено порушення при застосуванні тарифів на послуги централізованого опалення при стягненні плати із споживачів пільгової категорії, які мають будинкові прилади обліку теплоенергії, за період з 01.01.2010р. по 15.03.2010р. за рахунок здійснення розрахунку вартості послуг по пільговій опалювальній площі, виходячи з встановленого тарифу за 1 м. кв. без врахування фактично спожитого обсягу теплоенергії, замість застосування тарифу за 1 Гкал. спожитої теплоенергії, виходячи з фактично спожитого обсягу теплоенергії, згідно встановлених приладів обліку, всупереч вимог п. 1 рішення виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 23.10.2008р. №357 "Про тарифи на послуги з теплопостачання" та п. 12 Правид надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення", Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області до ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" м. Шостка було винесено рішення №30 від 22.03.2010р. про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 25340 грн. 28 коп.
Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області відповідачу була направлена претензія від 22.03.2010 року №1171/33/3, яка залишена без відповіді, рішення в установленому порядку не оскаржено.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі, просила суд їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином (а.с. 25), до суду направив клопотання про зупинення провадження по даній справі до вирішення справи №2а-3964/10/1870 про визнання протиправним та скасування припису №36 від 15.03.2010р. в Харківському апеляційному адміністративному суді, яке ухвалою суду від 20.10.2010 року залишено без задоволення, оскільки позивачем не доведено, що дану справу неможливо розглянути до набрання законної сили судового рішення у справі №2а-3964/10/1870 щодо визнання протиправним та скасування припису №36 від 15.03.2010р.
Оскільки відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача за наявними в ній доказами на підставі ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши доводи представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 15 березня 2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області проведено перевірку товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" м. Шостка про що складено Акт №60 від 15.03.2010р. (а.с. 7-14).
Перевіркою встановлено порушення при застосуванні тарифів на послуги з централізованого опалення при стягненні плати зі споживачів пільгової категорії, які мають будинкові прилади обліку теплоенергії за період з 01.01.2010р. по 15.03.2010р. за рахунок здійснення розрахунку вартості послуг по пільговій опалювальній площі, виходячи з встановленого тарифу за 1 м кв. без врахування фактично спожитого обсягу теплоенергії, замість застосування тарифу за 1 Гкал спожитої теплоенергії, виходячи з фактично спожитого обсягу теплоенергії, згідно встановлених приладів обліку, всупереч вимог п. 1 рішення виконавчого комітету Шостикнської міської ради від 23.10.2008р. №357 "Про тарифи на послуги теплопостачання" та п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 "Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення".
В період з 01.01.2010р. по 15.03.2010р. в розрахунках з пільговою категорією споживачів, які мають будинкові засоби обліку теплоенергії застосувало тариф в розмірі 5,92 грн. за 1 м кв. загальної опалювальної площі в місяць, встановленого, виходячи з нормативів витрат теплової енергії на опалення 1 м кв. опалювальної площі житлового будинку, для населення, яке сплачує за встановленими нормами споживання, в звязку з відсутністю лічильників обліку спожитої теплоенергії, замість застосування тарифу, встановленого за 1 Гкал в розмірі 206,78 грн. за 1 Гкал рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 23.10.2008р. №357 "Про тарифи на послуги з теплопостачання", що є порушенням вимог чинного законодавства.
Рішенням від 22 березня 2010 року №30 (а.с. 15) до ТОВ "ШП "Харківенергоремонт" м. Шостка було застосовано економічні санкції за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 25340 грн. 28 коп., а саме 8446,76 грн. необґрунтованої виручки, розрахованої згідно довідки про суму необґрунтованої виручки отриманої товариством з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" в період з 01.01.2010р. по 15.03.2010р. за рахунок завищення тарифу на послуги з централізованого опалення пільгової категорії споживачів, які мають будинкові прилади обліку теплоенергії, в порушення рішення виконавчого комітету Шосткинської міської ради від 23.10.2008р. №357 "Про тарифи на послуги теплопостачання" та п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005р. №630 (а.с. 40-65) та 16893,52 грн. штрафних санкцій.
24.03.2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області на адресу відповідача було направлено претензійний лист від 22.03.2010р. №1171/33/3 (а.с. 16).
Відповідно до ч. 2 ст. 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
Згідно п. 12 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ від 21.07.2005р., передбачено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії споживач оплачує послуги згідно їх показаннями пропорційно опалювальній площі будинку.
Рішенням виконавчого комітету Шосткинської міської ради №357 від 23.10.2008р. (а.с.17)погоджено тарифи на послуги теплопостачання для ТОВ "ШП "Харківенергоремонт", в додатку до якого встановлено тариф на теплову енергію за 1 Гкал для населення в розмірі 206,78 грн., а на послуги з централізованого опалення за 1 кв. м. загальної опалювальної площі за місяць протягом опалювального періоду - 5,92 грн.
Таким чином, застосування в розрахунках із споживачами пільгових категорій, які мають будинкові прилади обліку теплової енергії, тарифу в розмірі 5,92 грн. за 1 м. кв. опалювальної площі, встановленого виходячи з нормативів витрат теплової енергії на опалення 1м. кв. опалювальної площі житлового будинку, для населення, яке сплачує за встановленими нормами споживання, в звязку з відсутністю лічильників обліку спожитої теплоенергії, замість застосування тарифу, встановленого за 1 Гкал в розмірі 206,78 грн. є порушенням вимог чинного законодавства.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про ціни і ціноутворення" вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Як вбачається із пояснень представника позивача, відповідач не оскаржив в установленому порядку рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №30 від 22.03.2010р., лише скористався правом оскаржити в судовому порядку обовязковий до виконання припис Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №36 від 15.03.2010р., який також прийнятий за результатами перевірки, але не є підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, що підтверджується копією постанови Сумського окружного адміністративного суду від 30 вересня 2010р. по справі №2а-3964/10/1870 (а.с. 28-30).
Враховуючи вищевикладене і те, що суми економічних санкцій відповідачем не сплачені в добровільному порядку, вимоги позивача визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" м. Шостка про стягнення економічних санкцій задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Шосткинське підприємство "Харківенергоремонт" м. Шостка (м. Шостка, вул. Прорізна, 17, і.к. 34113412) економічні санкції в сумі 25340 грн. 28 коп. на рах. 31110106700012 в дохід бюджету м. Шостка, код 21081100, символ звітності 106, ГУДКУ в Сумській області, МФО 837013, код ОКПО 23635250.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.М. Гелета
З оригіналом згідно
Суддя С.М. Гелета
Повний текст постанови складено та підписано 25.10.2010 року.