Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 р. Справа № 2а-7864/10/1870
Сумський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бондар С.О.
за участю секретаря судового засідання- БабанінаоїО.В.,
представника позивача - Кота Ю.Д.,
представника відповідача - Сорбат О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Конотопського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Сумській області до відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації про стягнення штрафу у розмірі 680,00 грн. ,-
В С Т А Н О В И В:
Конотопський транспортний прокурор в інтересах держави в особі територіального управління Головної автомобільної транспортної інспекції у Сумській області (далі ТУ ГАТІ у Сумській області) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовною заявою до відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації у Сумській області про стягнення штрафу у розмірі 680,00 грн.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, обгрунтовуючи їх тим, що за результатами здійсненої 16.02.2010 рокуперевірки транспортного засобу відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації, посадовими особами територіального управління Головної автомобільної транспортної інспекції у Сумській області було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено акт №161801 від 16.02.2010р. Відповідно до абз. 5 ч. 1 ст. 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 5 квітня 2001 року N 2344-III, автомобільний перевізник повинен: забезпечувати проведення медичного контролю стану здоровя водіїв. Водій відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації ОСОБА_1. здійснював автомобільне перевезення без проходження передрейсового медичного огляду. На підставі акту проведення перевірки керівником ТУ ГАТІ в Сумській області в межах своїх повноважень було винесено постанову №093094 від 22.02.10р. про застосування до відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації фінансових санкцій у розмірі 680,00 грн. Накладена фінансова санкція субєктом господарювання у встановлені строки сплачена не була.
Представник відповідача проти позову заперечував, обгрунтовуючи свою позицію тим, що водій відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації пройшов медичний огляд, але медсестра, яка проводила даний огляд не пройшла відповідного навчання.
Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 11 ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" від 5 квітня 2001 року N 2344-III (далі - Закон), державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.
Частина 12 ст. 6 Закону встановлює, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті визначає Кабінет Міністрів України (ч. 19 ст. 6 Закону).
Відповідно до п. 3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, в м. Києві та Севастополі.
На підставі вищевказаних нормативних актів, 16.02.2010р. посадовими особами територіального управління Головавтотрансінспекції у Сумській області була здійснена перевірка транспортного засобу, що використовувася для автомобільних перевезень відділом освіти Глухівської районної державної адміністрації. Перевіркою було виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, про що складено Акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом від 16.02.2010 (а.с. 4).
Вказаним актом було встановлено наступне: водій ОСОБА_1. здійснював автомобільні перевезення без проходження передрейсового медичного огляду, чим порушив вимоги статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт".
Згідно ч.ч. 2, 4 Інчтрукції про порядок проведення передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспорту затвердженого Наказом Міністерства охорони здоровя України та Міністерства внутрішніш справ України 05.06.2000 № 124/345 передрейсовий та післярейсовий медичні огляди водіїв транспорту проводяться середніми медичними працівниками, що пройшли періодичне (1 раз на три роки) навчання методам проведення таких оглядів в Україніському медичном центрі безпеки дорожнього руху і його філіалах відповідно до Порядку навчання медичних працівників методам проведення передрейсових (післярейсових) медичних оглядів водіїв транспортних засобів і Програми навчання медичних працівників методам проведення передрейсових (післярейсових) медичних оглядів водіїв транспортних засобів. Результат проведеного передрейсового та післярейсового медичного огляду в Журналі передрейсового (післярейсового) медичного огляду, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається середньому медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методам проведення передрейсових (післярейсових) медичних оглядів водіїв транспортних засобів.
Посилання відповідача на те, що водій ОСОБА_1. проходив передрейсовий медичний огляд є безпідставними, оскільки, згідно вимог вищевказаного законодавства, проходження медичного огляду підтверджується відповідним штампом, який проставляється медичними працівниками, які пройшли періодичне навчання методам проведення таких оглядів.
Статтею 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу.
Від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті (ч. 3 ст. 60 Закону).
Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України (ч. 4 ст. 60 Закону).
Згідно вимог п. 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006 р. N 1567, керівник територіального управління Головавтотрансінспекції, як керівник органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, розглянув справу і виніс 22.02.2010 постанову за № 093094 про застосування до відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації фінансових санкцій на суму 680,00 грн. (а.с. 6). Копія постанови була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням.
Постанова від 22.02.2010 № 093094 про застосування фінансових санкцій не оскаржувалась.
Накладена фінансова санкція відповідачем на зазначений у постанові рахунок протягом пятнадцяти днів після отримання копії постанови про застосування фінансових санкцій до Державного бюджету не перерахована.
Тому суд вважає, що адміністративний позов Конотопського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Сумській області до відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації про стягнення штрафу у розмірі 680,00 грн. підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Конотопського транспортного прокурора в інтересах держави в особі територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Сумській області до відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації про стягнення штрафу у розмірі 680,00 грн. задовольнити.
Стягнути з відділу освіти Глухівської районної державної адміністрації на користь Державного бюджету України (ГУДКУ у Сумській області, код 23635209, код платежу 21081100, МФО 837013, р/р 3111410670000 УДК у м. Глухів) штраф і розмірі 680,00 грн. (шістсот вісімдесят гривень 00 коп.).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
<Список ><Дата >
З оригіналом згідно
Суддя С.О. Бондар