Постанова № 11883875, 19.10.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.10.2010
Номер справи
2а-9209/10/1370
Номер документу
11883875
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 жовтня 2010 р. № 2а-9209/10/1370

11 год.10 хв. м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді Запотічного І.І.

суддів Хоми О.П.

Шинкар Т.І.

з участю секретаря судового засідання Жарської І.М.

та представників сторін: від позивача Легеди В.М, Кошового Р.М.

від відповідача: Дякон Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові адміністративну справу за позовом Трускавецької міської організації політичної партії «Європейська партія України»в особі представника міської організації партії Легеди Віталія Миколайовича до Трускавецької міської виборчої комісії Львівської області про визнання протиправним включення до складу дільничних виборчих комісій осіб, внесених у поданні Трускавецької міської організації Демократичної партії України згідно постанови № 107 від 15.10.2010 року Трускавецької міської територіальної виборчої комісії Львівської області,

в с т а н о в и в :

Трускавецька міська організація політичної партії «Європейська партія України»в особі представника міської організації партії Легеди Віталія Миколайовича звернулася в суд з адміністративним позовом до Трускавецької міської виборчої комісії Львівської області та просить визнати протиправним і скасувати включення до складу дільничних виборчих комісій осіб, внесених у поданні Трускавецької міської організації Демократичної партії України згідно постанови № 107 від 15.10.2010 року Трускавецької міської територіальної виборчої комісії Львівської області.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що 15.10.2010 року на засіданні Трускавецької міської територіальної виборчої комісії Львівської області була прийнята постанова № 107 від 15.10.2010 року «Про утворення звичайних дільничних виборчих комісій в межах міста Трускавця». Вважає її протиправною та такою, що підлягає скасуванню, оскільки подання кандидатур до складу дільничних виборчих комісій виборчих дільниць підписане керівником місцевої організації Демократичної партії України та засвідчено печаткою на якій зазначено : «Україна. Демократична партія України. м. Київ ( реєстраційний код 00049963)», що на його думку суперечить частині 4 статті 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10.07.2010 року № 2847-VI із змінами, внесеними згідно із Законом № 2491-VI від 30.08.2010 року, відповідно до якої таке подання підписується керівником місцевої організації партії та засвідчується печаткою відповідної місцевої організації партії або печаткою місцевої організації цієї політичної партії вищого рівня. Крім цього зазначає, що відповідачем було прийнято подання від Трускавецької міської організації Демократичної партії України щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій виборчих дільниць в межах міста Трускавець в якому не вказано дати його підписання, що суперечить додатку № 1 до постанови Центральної виборчої комісії № 360 від 21.09.2010 року «Про форми подань щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, які утворюються для підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Вважає, що постанова Трускавецької міської територіальної виборчої комісії № 107 від 15.10.2010 року грубо порушує одну з головних засад виборчого процесу, встановлених частиною 1 статті 11 Закону про вибори, а саме принцип рівності субєктів виборчого процесу перед законом.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав, викладених у адміністративному позові та надали аналогічні його змісту пояснення, просили позов задовольнити. Додатково пояснили, що ще однією підставою для скасування оскаржуваної постанови відповідача є відсутність у поданні відомостей про досвід роботи осіб, чиї кандидатури Демократичною партією України запропоновано включити до складу дільничних виборчих комісій в межах м. Трускавця.

Представник відповідача в судовому засіданні позову не визнала. Пояснила, що формування складу звичайних дільничних виборчих комісій в межах міста Трускавця відбувалося з дотриманням вимог ст. 23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»та при цьому не було порушено визначеного п.4 ст. 11 цього ж Закону принципу рівності субєктів виборчого процесу перед законом. Просила відмовити позивачу в задоволенні позову.

Суд, заслухавши думку представників сторін, зясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог та заперечень, дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, вважає, що позов не підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Утворення дільничної виборчої комісії відбувається у визначеному ст.23 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»від 10.07.2010 року № 2487-VI порядку відповідною районною, міською (міста обласного, республіканського в АРК значення), районною у містах Києві та Севастополі територіальною виборчою комісією не пізніше як за 15 днів до дня виборів у складі голови, заступника голови, секретаря та інших членів комісії за поданнями місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатних або одномандатних мажоритарних виборчих округах, поданнями кандидатів у депутати в одномандатних округах, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, передбаченими частинами четвертої цієї статті.

Згідно частини 2 цієї статті при утворенні дільничної виборчої комісії відповідна територіальна виборча комісія своїм рішенням визначає коло осіб, які підлягають включенню до складу відповідної дільничної виборчої комісії, з числа кандидатур, поданих субєктами подання. Особи включаються до складу дільничної виборчої комісії з урахуванням досвіду роботи осіб у виборчих комісіях, комісіях референдуму.

Судом встановлено, що до Трускавецької міської виборчої комісії Львівської області з поданням щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій в межах міста Трускавця звернулася Трускавецька міська організація Демократичної партії України.

Разом з тим, при прийняті Трускавецькою міською виборчою комісією Львівської області 15.10.2010 року постанови № 107 «Про утворення звичайних дільничних виборчих комісій в межах міста Трускавця»вказане подання були враховане, що підтвердила в судовому засіданні представник відповідача.

В частині 4 статті 23 Закону № 2487-VI передбачено вимоги до подання щодо кандидатур до складу дільничних виборчих комісій, серед яких відсутні вказані позивачем такі відомості, як дата підписання подання та деталізація відомостей про набуття досвіду роботи у виборчих комісіях чи комісіях з питань референдуму.

Подання є належним чином завірене печаткою Демократичної партії України, як політичною партією вищого рівня, а тому доводи позивача в цій частині є безпідставні.

Згідно частини 5 статті 23 Закону № 2487-VI технічні описки та неточності, допущені у поданні, не є підставою для відхилення внесених кандидатур до складу відповідних виборчих дільничних комісій.

З врахуванням встановлених судом фактичних обставин, суд вважає, що відповідач жодним чином не порушив права позивача та засади виборчого процесу, в тому числі такий принцип як рівність субєктів виборчого процесу перед законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені ) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повно важення надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіривши оскаржувану постанову Трускавецької міської виборчої комісії Львівської області № 107 від 15.10.2010 року «Про утворення звичайних дільничних виборчих комісій в межах міста Трускавця»щодо включення до складу дільничних виборчих комісій осіб, внесених у поданні Трускавецької міської організації Демократичної партії України, суд вважає, що вона прийнята з дотриманням вимог Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та передбачених ст. 2 КАС України принципів.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про те, що відповідач діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законами та іншими нормативними актами України, тому позов є безпідставним.

Відповідно до вимог ст..ст. 94,172 КАС України слід стягнути з позивача судовий збір.

Керуючись ст.ст. 7-14, 17-18, 49, 51, 94, 158, 160-163, 172, 177 Кодексу адміністративного судочинства України суд ,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позову Трускавецької міської організації політичної партії «Європейська партія України»в особі представника міської організації партії Легеди Віталія Миколайовича до Трускавецької міської виборчої комісії Львівської області про визнання протиправним включення до складу дільничних виборчих комісій осіб, внесених у поданні Трускавецької міської організації Демократичної партії України згідно постанови № 107 від 15.10.2010 року Трускавецької міської територіальної виборчої комісії Львівської області відмовити.

Стягнути з Трускавецької міської організації політичної партії «Європейська партія України»до Державного бюджету України 03грн.40 коп. судового збору.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду у дводенний строк з дня її проголошення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя Запотічний І.І.

Судді Хома О.П.

Шинкар Т.І.