Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа №: 351/8/24 Номер провадження №3/351/157/24
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 квітня 2024 року м.Снятин
Суддя Снятинського районного суду Івано-Франківської області Сегін І.Р.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає АДРЕСА_1 ,-
за ст.130 ч.1 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 14.11.2023р. біля 00.51 год. в с. Вовчківці, на автодорозі Н-10, 186 км, Коломийського району керував транспортним засобом марки "ЗАЗ Сенс", д.н.з. НОМЕР_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння. Огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку проводився на місці зупинки за допомогою приладу «Драгер- 7510», результат огляду позитивний 1,77 проміле.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Представник ОСОБА_1 - адвокат Петричка О.Є. в судовому засіданні пояснив, що ОСОБА_1 вину не визнає, в матеріалах справи відсутнє свідоцтво про повірку засобу вимірювальної техніки.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Завданням судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, є своєчасне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується зібраними матеріалами, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення від 14.11.2023 року серії ААД № 613225; актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного сп`яніння від 14.11.2023р., відповідно до яких ОСОБА_1 пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння за допомогою спеціального технічного приладу "Alcotest Drager-7510", результат огляду- 1,77 проміле, з результатами огляду водій ОСОБА_1 згідний.
11.04.2024р. на адресу суду надійшла відповідь від Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області, згідно якої зазначено, що сервісне технічне обслуговування медичних виробів (спеціальних технічних засобів, зокрема, газоаналізатора Drager Alcotest 6810, Drager Alcotest-6820 та Drager Alcotest- 7510), які перебувають у користуванні УППв Івано-Франківській області ДПП, здійснюється компанією Saturn DATA International. Тому використання медичних виробів здійснюється з дотриманням умов експлуатації, технічного обслуговування, калібрування та повірки. У Реєстрі осіб, відповідальних за ведення медичних виробів, активних медичних виробів , які імплантують та медичних виробів для діагностики in vitro в обіг міститься інформація щодо особи, відповідальної за ведення медичних виробів в обіг, а саме: ТОВ "АТЗТ Компанія "Сатурн Дейта Інтернешенл" на медичні вироби "Газоаналізатори Drager Alcotest", зокрема газоаналізатор "Drager Alcotest 7510 ОІML", код за каталогом: 83 19 700, декларація про відповідність медичних виробів дійсна на період з 05.07.2023р. до 04.07.2028р.; версія 5; номер документа 1/23733900. Сертифікат відповідності № UA.MD.548-23 від 05.07.2023р., дійсний до 04.07.2028р., виданий ТОВ "УКРМЕДСЕРТ". Згідно наказу Міністерства охорони здоров`я України № 533 від 16.07.2012р. "Про затвердження Порядку зберігання Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення" Держлікслужба здійснювала зберігання Державного реєстру медичної техніки та виробів медичного призначення і пунктом 11 цього Порядку було визначено, що медичні вироби, які внесені до Державного реєстру в установленому порядку станом на 30.06.2015р. перебувають у Державному реєстрі. Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров`я України від 22.12.2017р. № 1690 наказ Міністерства охорони здоров`я України від 16.07.2012р. № 533 "Про затвердження Порядку зберігання Державного реєструмедичної техніки та виробів медичного призначення" втратив чинність. А тому, прилади, які були введені в експлуатацію до моменту припинення існування вказаного Державного реєстру дозволяється застосовувати за умови позитивних результатів їх повірки. Також, представником Управління патрульної поліції в Івано-Франківській області до відповіді додано свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки, чинне до 12.10.2024р.
Із змісту ст.130 ч.1 КУпАП слідує, що відповідальність за даною статтею настає, зокрема, за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Із переглянутого в судовому засіданні відеозапису вбачається, що було зупинено транспортний засіб "ЗАЗ Сенс", д.н.з. НОМЕР_1 , під керуванням ОСОБА_1 .. Працівники поліції спілкуються, перевіряють документи. ОСОБА_1 заперечує факт вживання алкогольних напоїв, погоджується пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці зупинки за допомогою газоаналізатора. Працівники поліції повідомляють водію про ознаки алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з ротової порожнини. ОСОБА_1 робить декілька спроб продути алкотестер, після чого проходить огляд, результат огляду- 1,77 проміле. Погоджується з результатами огляду. Працівники поліції оформляють протокол про адміністративне правопорушення, оголошують його зміст. Водій отримує копію протоколу.
У відповідності до ст.ст. 33-35 КУпАП суд при накладенні стягнення враховував характер вчиненого правопорушення, особу порушника. Також судом враховано ступінь його вини, обставин, що пом`якшують і обтяжують відповідальність судом не встановлено.
А тому, враховуючи вищенаведене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Отже, ОСОБА_1 слід визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у межах санкції ст. 130 ч.1 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 33-35, 401, 130, 283, 284, 287, 294 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч.1 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 17000 грн. (Реквізити рахунків для зарахування надходжень «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» - Отримувач: ГУК в Івано-Франк.об/Ів.-Фран. о/21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37951998, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), Номер рахунку (IBAN): UA148999980313070149000009001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі),з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Стягнути з ОСОБА_1 605,60 грн. судового збору в дохід держави (Реквiзити щодо стягнення судового збору за рішенням суду на користь держави Отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача:UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету:22030106).
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у п`ятнадцятиденний строк, установлений ст. 307 КУпАП, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з ОСОБА_1 подвійний розмір штрафу 34000,00 гривень.
Постанова суду підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківськогоапеляційного суду протягом 10 днів з дня її винесення через Снятинський районний суд.
Суддя Ігор СЕГІН