Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 638/4976/24
Провадження № 3/638/2703/24
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 квітня 2024 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі судді Латки І.П., справу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, який працює на посаді директора ТОВ «Тандем Імпекс», проживає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП,
в с т а н о в и в:
15 березня 2024 року до Дзержинського районного суду м. Харкова з Головного управління Державної податкової служби у Харківській області надійшов адміністративний матеріал щодо ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 8/20-40-07-30 від 05 січня 2024 року, при проведенні документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «ТАНДЕМ ІМПЕКС», код ЄДРПОУ 30238220, податкова адреса: м. Харків, пров. Грабовського, буд. 4, кв. (офіс) 124, фактична адреса: м. Харків, пров. Грабовського, буд. 4, кв. (офіс) 124, складено акт перевірки від 15.12.2023 № 40239/20-40-07-05-03/30238220, яким встановлено, посадова особа ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ), директор ТОВ «ТАНДЕМ ІМПЕКС», вчинив правопорушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, чим порушено: 1) п. 44.1. п.44.6 ст. 44, п. 198.1, п. 198.2, п. 198.3 ст. 198, п. 200.1, п. 200.4, ст. 2002)) п. 44.5, ст. 44, п. 121.1 ст. 121 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями, що призвело до: 1) завищення суми від`ємного значення з податку на додану вартість, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (р.21 Декларації) за вересень 2023 року у сумі 188 730,33 грн; 2) ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про судове засідання повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив, з клопотанням про відкладення розгляду справи не звертався. Враховуючи положення ст. 268, 277 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутністю ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про закриття провадження у справі з наступних підстав.
Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (ст. 245 КУпАП).
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно ч. 2 ст. 38 КУпАП якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення
Як вбачається з правових висновків, викладених в п. 17, 18 постанови Верховного Суду від 03.05.2018 року по справі № 487/2854/17, Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить визначення поняття "триваюче" правопорушення. Проте, в теорії адміністративного права під триваючим правопорушенням розуміють тривале невиконання вимог правової норми у вигляді дії або бездіяльності. Характер триваючого правопорушення оцінюється судом в кожному конкретному випадку індивідуально. Верховний Суд у постанові від 11 квітня 2018 року у справі № 804/401/17 зазначив, що триваюче правопорушення - це проступок, пов`язаний з тривалим, неперервним невиконанням обов`язків, передбачених законом. Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу. Іноді такий стан продовжується значний час і увесь час винний безперервно вчиняє правопорушення у вигляді невиконання покладених на нього обов`язків. Триваюче правопорушення припиняється лише у випадку усунення стану за якого об`єктивно існує цей обов`язок, виконанням обов`язку відповідним суб`єктом або припиненням дії відповідної норми закону.
Таким чином, правопорушення, яке ставиться в провину ОСОБА_1 є триваючи, і на час його виявлення припиненим не було. Відтак тримісячний строк накладення адміністративного стягнення слід рахувати з дня виявлення правопорушення.
З матеріалів справи, зокрема з Акту перевірки № 40239/20-40-07-05-03/30238220, вбачається, що датою виявлення триваючого правопорушення є 15 грудня 2023 року. Відтак строк накладення адміністративного стягнення закінчився 15 березня 2024 року.
Суд зазначає, що був позбавлений об`єктивної можливості розглянути справу про адміністративне правопорушення в межах строку накладення стягнення, оскільки справа надійшла до суду лише 15 березня 2024 року та була передана у провадження судді 18 березня 2024 року, тобто поза межами строку накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене суд закриває провадження у справі на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП, оскільки з моменту виявлення триваючого правопорушення на час розгляду справи сплив визначений ст. 38 КУпАП тримісячний строк притягнення до адміністративної відповідальності.
На підставівикладеного,керуючись ст.38,40-1,163-1, 247, 283, 284 КУпАП, суд
п о с т а н о в и в:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити у зв`язку із закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду у десятиденний строк з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги через Дзержинський районний суд м. Харкова.
Постанова набирає законної сили після закінчення десятиденного строку її оскарження.
Суддя І.П. Латка