Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
15.10.10Справа №2а-2817/10/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулася до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у розмірі 7261,25 грн. та стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій за порушення норм Закону України «Про патентування певних видів підприємницької діяльності»у розмірі 396,90 грн.
Ухвалою від 28 вересня 2010 року відкрито скорочене провадження по адміністративній справі, запропоновано відповідачеві подати у строк до 11.10.2010 року письмові заперечення проти позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються, також зобовязано позивача надати необхідній перелік документів.
Позивачем було виконано ухвалу про відкриття скороченого провадження від 28 вересня 2010 року 15 жовтня 2010 року.
Відповідачем ухвалу від 28 вересня 2010 року про відкриття скороченого провадження по адміністративній справі виконано не було.
Відповідно до пункту 2 частини 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити з таких підстав.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя як платник податків, ідентифікаційний код НОМЕР_1 (а.с.9).
16.10.2009 року співробітниками Державної податкової адміністрації в м. Севастополі проведено перевірку магазину «Альонка», розташованого за адресою: АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_1, з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складений акт перевірки № 0688/27/02/23/НОМЕР_1 від 16.10.2009 року (а.с.14-15), у якому зафіксоване порушення ФОП ОСОБА_1 п.п. 1, 2, 5, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Відповідно до п. п. 1, 2, 5, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року (далі Закон № 265) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
При перевірці магазину, що належить ФОП ОСОБА_1, зафіксоване прийняття грошових коштів від клієнта у сумі 79,75 грн. у якості плати за покупку та встановлений факт не проведення розрахункової операції через РРО та невидачі покупцеві розрахункового документа встановленої форми, що є порушенням вказаних вище норм Закону.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
22.10.2009 року підприємцем надано до перевірки книгу ОРО № 2702006925р/1. В ході перевірки книги ОРО встановлено порушення режиму щоденного друку фіскальних звітних чеків, а саме за 21.09.2009 року чек № 0736, чек № 0737, чек № 0742 відсутні; 21.09.2009 року, 06.10.2009 року, 01.10.2009 року Z звіти на РРО не роздруковувалися. У той же час встановлено у книзі ОРО зберігання Z звітів № 0735 від 12.09.2009 року, № 0738 від 15.09.2009 року, № 0741 від 18.09.2009 року, № 0743 від 20.09.2009 року. Згідно контрольних стрічок РРО сума розрахунків 01.10.2009 року склала 10,10 грн., 21.09.2009 року - 12,00 грн., 06.10.2009 року - 8,00 грн. Торгівельна діяльність у магазині здійснювалася 35 днів, у вересні - 25 днів, у жовтні - 10 днів. Запис щодо виходу РРО із ладу або про відключення електроенергії відсутній.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону № 265 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій
До перевірки було надано реєстраційне посвідчення РРО № 2702006925 з відміткою про постановку реєстратора розрахункових операцій на облік у ДПІ у Нахімовському районі м. Севастополя.
Відповідно до п.п. 2.10 п. 2 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року № 614 (далі Порядок № 614) РРО вважається зареєстрованим після виконання всіх дій, передбачених пунктами 2.3 - 2.7, а при здійсненні підприємницької діяльності не за місцем реєстрації РРО - після виконання всіх дій, передбачених пунктами 2.3 - 2.8, а в разі перереєстрації - дій за пунктом 2.9 цього Порядку.
Згідно з п.п.2.8 п. 2 Порядку № 614 узяття РРО на облік в органі ДПС за місцезнаходженням господарської одиниці здійснюється при поданні СГ реєстраційного посвідчення на РРО. Посадова особа органу ДПС здійснює запис у відповідному розділі Книги реєстраторів розрахункових операцій, а також робить відмітку в реєстраційному посвідченні.
Також при перевірці зафіксоване невідповідність суми грошових коштів на місці проведення розрахунків сумі, зазначеної у денному звіті РРО. Сума грошових коштів на місці проведення розрахунків склала 976,25 грн. (з урахуванням суми покупки 79,75 гри.), а сума, зазначена у денному звіті - 0.00 грн. Невідповідність склала, таким чином, 896,50 грн.).
Відповідно до ст.22 Закону № 265 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Крім того, на момент перевірки у магазині був відсутній торговельний патент. Відсутність торгового патенту у місці, придатному для огляду відвідувачами, є порушенням п. 1 ст. 7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності».
Абзацом четвертим статті 8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»від 23.03.1996 року № 98/96-ВР (далі Закон № 98) передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, у разі порушення вимог цього Закону несуть таку відповідальність: за порушення строків сплати або неповне внесення чергових платежів нараховується пеня на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України на день виникнення такого податкового боргу або на день його (частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
За результатами перевірки ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя прийнято рішення від 30.11.2009 року №0006672330 про застосування фінансових (штрафних) санкцій в розмірі 7261,25 грн. (зворотній а.с.12) та рішення від 30.11.2009 року № НОМЕР_3 про застосування фінансових (штрафних) санкцій в розмірі 369,90 грн. (зворотній а.с.11). Вказані рішення були направлені на адресу ФОП ОСОБА_1 згідно поштової картці.
Отже, на момент розгляду справи ФОП ОСОБА_1 штрафні санкції не сплачені.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 7 631,15 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, ЄДРПОУ 23193148, р/р 31112104700007, банк одержувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 21080900) суму заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»в розмірі 7261,25 грн. (сім тисяч двісті шістдесят одна грн. 25 коп.)
3.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, ЄДРПОУ 23193148, р/р 31418541700007, одержувач - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035598, код платежу 21080900) суму заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про патентування у розмірі 396,90 грн. (триста девяносто шість грн. 90 коп).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк, з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддяпідпис О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >