Єдиний державний реєстр судових рішень
МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08001, Київська область, смт. Макарів, вул. Д.Ростовського, 35, inbox@mk.ko.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" березня 2024 р. Справа № 370/456/24
Суддя Макарівського районного суду Київської області Білоцька Л.В., розглянувши матеріали ВП №3 Бучанського РУП ГУ НП в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст.156, ч.1 ст.164 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №551546 від 09.02.2024 року встановлено, що 09.02.2024 року о 14 годині 00 хвилин в с. Пашківка по вул. Центральна гр. ОСОБА_1 здійснював продаж електронних цигарок з рук поблизу магазину без марок акцизного податку по 350 грн за штуку, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3ст. 156 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу серії ВАВ № 551545 від 09.02.2024 року вбачається, 09.02.2024 року о 14 годині 00 хвилин в с. Пашківка по вул. Центральна, гр. ОСОБА_1 здійснив продаж електронних цигарок з рук поблизу магазину без відповідної ліцензії по 350 грн. за штуку, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.164 КУпАП.
На розгляд справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , не з`явився, належним чином повідомлений про дату та час розгляду справи.
Вирішуючи питання про притягнення особи до відповідальності за вказаним протоколом, керуюсь наступним.
Виходячи зі змісту ст.ст.7,254,279КУпАПрозгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Згідност. 256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Також згідност. 251 КУпАПпротокол про адміністративне правопорушення є одним з доказів у справі про адміністративне правопорушення, на основі якого у визначеному законом порядку орган (посадова особа), яка розглядає справу, встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1ст.164КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб`єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов`язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Крім того, положеннями ст.256КУпАП визначено, що протокол про адміністративне правопорушення складається за встановленою формою і має містити усі дані, необхідні для вирішення справи.
Протокол серії ВАВ № 551545 про адміністративне правопорушення від 09.02.2024 складений відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст.164КУпАП зазначеним вимогам не відповідає.
Так, відповідно до ст.3Господарського кодексуУкраїни господарська діяльність, здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, яке відповідно до ст.42цього Кодексу є систематичною діяльністю з метою отримання прибутку.
Відповідно до положень ч.1ст.251КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, не зібрано достатньо доказів вини ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого правопорушення за ч. 1ст. 164 КУпАП, а саме систематичності його дій, як однієї з ознак господарської діяльності.
При цьому суд не має права перебирати на себе функцію обвинувачення та відшуковувати у діянні особи склад відповідного адміністративного правопорушення, нормативний акт, який порушила особа, а тому за зазначеним протоколом суд не вбачає в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КУпАП, а відтак, провадження у даній справі слід закрити за відсутністю у діях особи складу відповідного правопорушення на підставі п. 1ст. 247 КУпАП.
Вирішуючи питання про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП, суд керується наступним.
Адміністративна відповідальність за ч. 3ст. 156 КУпАПнастає за торгівлю пивом (крім безалкогольного), алкогольними, слабоалкогольними напоями, тютюновими виробами, електронними сигаретами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пристроями для споживання тютюнових виробів без їх згоряння з рук, з лотків, у приміщеннях або на територіях, заборонених законом,
Із долучених до матеріалів справи пояснень гр. ОСОБА_1 вбачається, що він дійсно здійснює продаж електронних сигарет через соціальну мережу Instagram та того дня він зустрівся із покупцем на ім`я ОСОБА_2 для передачі йому раніше здійсненого у соціальній мережі замовлення (електронної сигарети).
Аналогічні обставини описує і сам покупець ОСОБА_3 у своїх поясненнях.
Відповідно до п.11 ч.1ст.15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального"(в редакціїЗакону №1824-VI від 21.01.2010; із змінами, внесеними згідно із Законом України від 16.01.2020 року; в редакціїЗакону №1019-IX від 02.12.2020 року), встановлено обмеження щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, зокрема, заборонено продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів у невизначених для цього місцях торгівлі.
Для наявності складу вказаного правопорушення необхідним є доведення як факту торгівлі так і факту того, що предметом торгівлі були крім іншого електронні сигарети, а також те, що торгівля ними здійснювалась у невизначених для цього місцях.
Таким чином, сукупність всіх доказів свідчить про те, що ОСОБА_1 здійснював торгівлю тютюновими виробами з рук та в його діях є склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 3ст. 156 КУпАП.
Об`єктом передбаченихст.156 КУпАПправопорушень є суспільні відносини у сфері торгівлі пивом, алкогольними та слабоалкогольними і тютюновими виробами, а також суспільні відносини у сфері захисту прав споживачів та охорони здоров`я населення.
Об`єктивна сторона правопорушення виражається у торгівлі тютюновими виробами з рук.
Суб`єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу або у формі необережності.
Враховуючи особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, ОСОБА_1 слід призначити адміністративне стягнення у межах санкції ч. 3 ст.156КУпАП у виді штрафу з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі, що на думку судді, в повній мірі забезпечить перевиховання правопорушника та буде достатнім для запобігання вчиненню ним нових правопорушень.
Згідност.40-1КУпАП судовий збір у провадженні про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ч. 1 ст.247,ст.ч. 3 ст.156, ч.1 ст.164,251,280,283,284 КУпАП,
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1ст.164КУпАП закрити на підставі п. 1 ч. 1ст. 247 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в його діях складу та події адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.156КУпАП та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 400 (чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 (шість тисяч вісімсот) гривень. (ЄДРПОУ:37955989, Банк: Казначейство України (ЕАП), р/р:UA478999980314060542000010826,Код платежу:21081100; Отримувач: ГУК у Київській області/Макарівська сел /21081100).
Вилучені у ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , предмети торгівлі електронні цигарки «ELF BAR Lux 1500 (matermelon)» у кількості 15 шт. - конфіскувати.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (Отримувач: ГУК у Київ.обл/Макарівська сел/22030101; ЄДРПОУ: 37955989; Банк: Казначейство України (ЕАП); МФО 899998;Р/Р: UA218999980313161206000010826; Код платежу: 22030101) у розмірі 605 (п`ятсот тридцять шість) гривень 60 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її ухвалення через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили по закінченню строку на її оскарження, якщо вона не була оскаржена. В інакшому разіпісля її перегляду Апеляційним судом.
Суддя Л.В. Білоцька