Ухвала суду № 118148653, 04.04.2024, Хотинський районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
04.04.2024
Номер справи
724/1066/24
Номер документу
118148653
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 724/1066/24 Провадження № 2-о/724/88/24

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

04 квітня 2024 року суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Єфтеньєв О.Г. розглянувши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області про встановлення факту, що має юридичне значення,-

В С Т А Н О В И В:

04.04.2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області про встановлення факту, що має юридичне значення.

В заяві заявник просить суд: 1. Встановити особу заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка селище Водяне, Запорізької області. 2. Встановити юридичний факт постійного проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на території України за станом на 24 серпня 1991 року і по теперішній час.

З приводу першого факту - встановлення особи заявника ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка селище Водяне, Запорізької області.

З доданих доказів до матеріалів справи не вбачається те, що заявник звертався до ДМС з заявою щодо проведення процедури встановлення особи та їй було відмовлено. Також заявник не вказує, задля чого їй необхідно встановлення даного факту.

У частині першій статті 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно з пунктом 5 частини другої статті 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.

Відповідно до частини другої статті 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 року № 302 затверджено зразок бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України.

Під час розгляду заяви-анкети для оформлення паспорта ідентифікація особи здійснюється за даними, що містяться в картотеках територіального органу ДМС та територіального підрозділу ДМС.

У разі коли картотеки заяв про видачу паспорта територіального підрозділу ДМС не збереглися, відсутня будь-яка інформація в наявних даних обліку територіального органу ДМС, проводиться процедура встановлення особи відповідно до пункту 43 цього Порядку (пункт 81 Постанови).

В абзаці третьому пункту 43 Постанови за відсутності документів з фотокарткою/відцифрованим образом обличчя особи, отриманих з державних, єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій, та за результатами перевірок, за якими особу не ідентифіковано, проводиться процедура встановлення особи шляхом опитування свідків, які були зазначені в письмовій заяві заявника. Свідками можуть бути дієздатні один із членів сім`ї особи (у тому числі колишня дружина/чоловік) чи її родич або сусіди (не менше двох), які досягли 14-річного віку та мають документи, що посвідчують особу, які підлягають обов`язковому пред`явленню. Для підтвердження сімейних (родинних) відносин подаються документи, що посвідчують відповідні факти (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про розірвання шлюбу, свідоцтво про народження, рішення суду та інші документи). У разі відсутності документів, що підтверджують сімейні (родинні) відносини, такі відомості перевіряються за наявними даними державних та єдиних реєстрів, інших інформаційних баз, що перебувають у власності держави або підприємств, установ та організацій. Для підтвердження зареєстрованого місця проживання сусіди особи подають довідку про реєстрацію місця проживання, видану органом реєстрації в установленому законодавством порядку, а в разі її відсутності такі відомості перевіряються за наявними даними відомчої інформаційної системи ДМС (для осіб, яким оформлено документи з використанням засобів Реєстру із внесеною до них інформацією про зареєстроване місце проживання) або за відомостями, внесеними до документа, що посвідчує особу. За результатами опитування свідків складається акт встановлення особи за формою, встановленою МВС.

З матеріалів справи не вбачається, що наявна проблема та неможливість ідентифікувати особу ОСОБА_1 , більше того з наданих відповідей ДМС, які містяться в матеріалах справи вбачається, що вони адресовані саме ОСОБА_1 ,

Щодо другого факту встановлення постійного проживання ОСОБА_1 , 19.01.1958 року на території України за станом на 24 серпня 1991 року і по теперішній час.

Заявник в заяві не зазначає та не посилається на докази, які підтверджують, ким на даний час не визнається факт того, що вона на даний час проживає на території України. Також не зазначає з якою метою її необхідно встановити факт проживання на теперішній час на території України.

Заявник вказує, що на даний час проживає в АДРЕСА_1 , у своєї племінниці ОСОБА_2

1 грудня 2021 року набрав чинності Закон України від 5 листопада 2021 року № 1871-IX «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні», який регулює відносини у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, а також встановлює порядок надання таких послуг та порядок внесення, обробки, обміну відповідними відомостями в електронних реєстрах, базах даних для надання таких послуг.

7 лютого 2022 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад» (набрання чинності 14 березня 2022 року), якою затверджено: порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), порядок створення, ведення та адміністрування реєстрів територіальних громад, порядок електронної інформаційної взаємодії між інформаційно-комунікаційними системами та передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

Механізм здійснення декларування/реєстрації місця проживання (перебування), зміни місця проживання, зняття із задекларованого/ зареєстрованого місця проживання (перебування), скасування декларування/ реєстрації місця проживання (перебування) визначає Порядок декларування та реєстрації місця проживання (перебування), який також встановлює форми необхідних для цього документів.

Декларування/реєстрація місця проживання (перебування), зняття із задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), зміна місця проживання (перебування), скасування декларування/реєстрації місця проживання (перебування) особи, видача витягу з реєстру територіальної громади, здійснюється органом реєстрації на території територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідного виконавчого органу сільської, селищної або міської ради.

В матеріалах справи відсутні докази з приводу того, що заявник та особа з якою вона проживає зверталися до органом реєстрації територіальної громади, на яку поширюються повноваження відповідного виконавчого органу сільської, селищної або міської ради з приводу декларування місця проживання (перебування) станом на теперішній час.

Згідно до ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт. До заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.

Відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Згідно до ч.5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вище викладене суддя вважає, що заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області про встановлення факту, що має юридичне значення слід залиши без руху та надати заявнику або його представнику п`ять днів для усунення недоліків з дня отримання цієї ухвали.

На підставі наведеного та керуючи ст. 175, 177, 185, 260, 293, 294, 315, 318 ЦПК України суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа Управління Державної міграційної служби України в Чернівецькій області про встановлення факту, що має юридичне значення залишити без руху.

Надати заявнику або його представнику п`ять днів для усунення недоліків, які вказані в ухвалі суду з дня отримання копії ухвали про залишення без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.

Повний текст ухвали складено 04.04.2024 року.

Суддя: Олександр Георгійович ЄФТЕНЬЄВ