Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 квітня 2024 рокум. ПолтаваСправа № 440/388/24
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
Адвокат Макеєв Дмитро Вячеславович подав до Полтавського окружного адміністративного суду позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 /надалі позивач, ФОП ОСОБА_1 / до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області /надалі відповідач/ (з урахуванням уточненої позовної заяви від 31 січня 2024 року) про визнання протиправною та скасування постанови Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про накладення штрафу від 01 листопада 2022 року №18 щодо фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 /а.с. 51-57/.
Позов обґрунтований тим, що постанова про накладення штрафу від 01 листопада 2022 року №18 є протиправною та підлягає скасуванню, оскільки відповідачем здійснено позаплановий захід державного контролю за відсутності правових підстав. Відповідачем не встановлено в якому саме місці придбали товар, яким отруївся потерпілий згідно екстреного повідомлення від Кременчуцького районного відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України» №509/02 від 05 серпня 2022 року, оскільки на районі зупинки «Водоканал» знаходяться 3 різні суб`єкта підприємницької діяльності під торговою маркою «Маркетопт». Крім того, відповідачем не дотримано порядок проведення перевірки, а саме: не вручено акт перевірки.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 07 лютого 2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, а також витребувано докази.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 71-74/ зазначив, що 05 серпня 2022 року на адресу відповідача надійшов лист від Кременчуцького відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» (від 05 серпня 2022 року №509/22) та екстрене повідомлення КМНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»» від 04 серпня 2022 року про випадок захворювання на ботулізм у гр. ОСОБА_2 , мешканця м. Тростянець, Сумської області, який ймовірно пов`язаний із вживанням 03 серпня 2022 року риби в`яленої (ляща непатраного), придбаної у магазині роздрібної торгівлі харчовими продуктами торгівельної мережі «МАРТКЕТОПТ» за адресою: 39601, Полтавська область, місто Кременчук, проспект Свободи, будинок 20. Відповідачем на підставі наказу від 17 серпня 2022 року № 737-ОД (№744-ОД від 19 серпня 2022 року) та посвідчення (направлення) на проведення перевірки від 17 серпня 2022 року №559 здійснено 18 серпня 2022 року позаплановий захід державного нагляду потужності позивача, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , та було зафіксовано, що потужність працювала, персонал даної потужності підтвердив, що за адресою: проспект Лесі Українки, 96, м. Кременчук, Полтавської області, здійснює господарську діяльність позивач. На в`їзді до вищезазначеної потужності комісію зустрів представник позивача, який повідомив, що на даний час (10 год ранку) позивач на території підприємства відсутній. До позивача був здійснений телефонний дзвінок його працівником і повідомлено про прибуття посадових осіб компетентного органу до належного йому функціонуючого підприємства для проведення позапланового заходу державного контролю з підстав, визначених чинним законодавством у відповідній сфері господарської діяльності. Представник позивача повідомив, що потрібно зачекати деякий час до приїзду власника на підприємство. Через 5 годин після повідомлення суб`єкта господарювання про прибуття посадових осіб компетентного органу приїхав адвокат Стіхін А.М., який надав ордер № 1081692 від 18 серпня 2022 року, що він є уповноваженою особою позивача та повідомив, що вищезазначений суб`єкт господарювання не здійснює господарської діяльності за адресою: Лесі Українки, 96, м. Кременчук, Полтавської області, на яку виданий діючий експлуатаційний дозвіл а-UA-16-11-46-VIII-PP3. Зі слів адвоката ОСОБА_3 потужність з переробки риби позивач здає в найм невідомим особам, а також відмовив у допуску посадових осіб до здійснення заходу державного контролю потужності позивача в її робочий час (здійснення переробки риби). По даному факту відмови в допуску до функціонуючого підприємства посадовими особами відповідача за номером 102 було здійснено виклик співробітників Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області з метою забезпечення доступу посадових осіб до потужності. Доступ співробітниками Національної поліції забезпечено не було. В присутності співробітників Кременчуцького ВП ГУ НП в Полтавській області було складено акт №77 від 18 серпня 2022 року про відмову в допуску посадових осіб відповідача до здійснення державного контролю (позапланового заходу), також була написана заява до національної поліції про вчинення адміністративного правопорушення позивачем та надані пояснення працівникам Національної поліції. Адвокат Стіхін А.М. відмовився від підписання акту. За результатами заходу державного контролю складений акт щодо неможливості здійснення заходу та вимога № Вих-01-27/04.1/2339 від 19 серпня 2022 року державного інспектора від 19 серпня 2022 року щодо надання інформації про суб`єктів господарювання, які здійснюють свою господарську діяльність за адресою: АДРЕСА_1 . За результатами повторного заходу, проведеного 21 серпня 2022 року (на підставі Наказу № 744-ОД від 19 серпня 2022 року та Посвідчення №567 від 19 серпня 2022 року), встановлено, що потужність була зачинена (доступу до виробничих приміщень не було). Позивачу було направлено лист щодо складення протоколу про порушення № Вих-01-27/04.1/2728 від 15 вересня 2022 року, яким було запрошено Позивача 23 вересня 2022 року для ознайомлення зі змістом протоколу, надання пояснень та підписання протоколу. У зв`язку з порушенням позивачем вимог абзаців 1 та 2 статті 11 Закону № 877-V, пункту 1 частини 1 статті 16 Закону №2042-VІІІ було складено Протокол № 001462 від 23 вересня 2022 року про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми. Позивачу було направлено лист щодо складення протоколу про порушення № Вих-01-27/04.1/3009 від 29 вересня 2022 року, яким було запрошено позивача 05 жовтня 2022 року для ознайомлення зі змістом протоколу, надання пояснень та підписання протоколу. У зв`язку з порушенням позивачем пункту 3 частини 1 статті 16 Закону №2042-VІІІ, абзаців 3 та 5 статті 11 Закону № 877-V, пункту 8 частини 2 статті 20 Закону №771/97-ВР було складено Протокол № 001462 від 23 вересня 2022 року про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми. 21 жовтня 2022 року рекомендованим листом позивачу було направлено Повідомлення про розгляд справи про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми (№Вих-01-27/04.1/3287 від 21 жовтня 2022 року), розгляд справи було призначено на 01 листопада 2022 року на 14 год 00 хв. Також 21 жовтня 2022 року рекомендованим листом позивачу було направлено Повідомлення про розгляд справи про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми (№Вих-01-27/04.1/3288 від 21 жовтня 2022 року), розгляд справи було призначено на 01 листопада 2022 року на 14 год 30хв. За наслідком розгляду справи про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми, було складено відносно позивача дві постанови: за порушення пункту 16 частини першої статті 65 Закону №2042-VІІІ (відмова в допуску посадової особи або його компетентного органу до здійснення державного контролю з підстав не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності) Постанову № 17 від 01 листопада 2022 року , та за порушення пункту 17 частини першої статті 65 Закону №2042-VІІІ (відмова в допуску посадової особи або його компетентного органу до здійснення державного контролю з підстав не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності), спірну Постанову № 18 від 01 листопада 2022 року.
У відповіді на відзив /а.с. 116-118/ позивач зазначив про безпідставність доводів відповідача та наявність підстав для задоволення позову, оскільки в жодному документі не відображено причетність ФОП ОСОБА_1 до реалізації та поставки риби в мережу магазинів «МАРКЕТОПТ».
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи відповідно до пункту 6 частини шостої статті 12, статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі приписів частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець 15 жовтня 2008 року та одним із видів діяльності КВЕД якого є: 47.23 Роздрібна торгівля рибою, ракоподібними та молюсками в спеціалізованих магазинах /а.с. 13-15/.
До Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшов лист Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» від 05 серпня 2022 року №509/22 (вх. №Вх-16-01/740-22 від 05 серпня 2022 року) /а.с. 77/, в якому згідно пункту 11 розділу ІІ Регламенту взаємодії територіальних органів Держпродспоживслужби та Державних установ МОЗ України повідомлено, що 04 серпня 2022 року о 10:30 отримано екстрене повідомлення про випадок захворювання на ботулізм у гр. ОСОБА_2 1959 р/н, що мешкає за адресою: Сумська обл., м. Тростянець, пров. Радомлянський. 04 серпня 2022 року о 13:00 згідно пункту 3 розділу ІІ Регламенту взаємодії територіальних органів Держпродспоживслужби та Державних установ МОЗ України проведено розслідування причин і умов виникнення ботулізму в присутності лікаря-анестезіолога КНМП ЛІЛ «Кременчуцька» та встановлено, що обставини, які призвели до захворювання, з`ясувати неможливо постраждалий знаходиться на ШВЛ. Згідно історії хвороби 03 серпня 2022 року о 12:00 та о 20:00 годин вживав в`яленого непатраного ляща, придбаного в торгівельній мережі «Маркетопт» (район зупинки «Водоканал»). 04 серпня 2022 року о 08:00 год. з`явились нудота, блювання, слабкість, двоїння в очах, задуха, о 9:30 звернувся до КУ «Полтавський обласний центр ЕМД та МК» Полтавської обласної ради, о 9:37 був госпіталізований в КМНП «ЛІЛ «Кременчуцька» з діагнозом «Ботулізм». 04 серпня 2022 року відібрана кров та відправлена на дослідження в ДУ «Полтавський ОЦКПХ МОЗ», на час розслідування протиботулінічна сироватка не вводилась.
Також до Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло відповідне екстрене повідомлення КМНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»» від 04 серпня 2022 року /а.с.76/.
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області №Вих-01-27/04.2/2169 від 05 серпня 2022 року /а.с. 77-зворот, 78/ Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомлено, що 05 серпня 2022 року на адресу Головного управління надійшов лист від Кременчуцького відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» (від 05 серпня 2022 року № 509/02) та екстрене повідомлення КМНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»» від 04 серпня 2022 року про випадок захворювання на ботулізм у гр. ОСОБА_2 , мешканця м. Тростянець, Сумської обл., який ймовірно пов`язаний із вживанням 03 серпня 2022 року риби в`яленої (ляща непатраного), придбаної у магазині роздрібної торгівлі харчовими продуктами торгівельної мережі «МАРКЕТОПТ» за адресою: 39601, Полтавська область, місто Кременчук, проспект Свободи, будинок 20. На виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби Полтавській області від 05 серпня 2022 року № 708-ОД «Про збір інформації» фахівцями Головного управління 05 серпня 2022 року було проведено збір інформації на потужності вищевказаного магазину. В ході проведення збору було встановлено, що в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вищевказаною адресою здійснюють підприємницьку діяльність з реалізації харчових продуктів оператори ринку фізична особа - підприємець ОСОБА_4 (реєстраційний номер r-UА-16-27-2453; РНОКПП НОМЕР_1 ), фізична особа підприємець ОСОБА_5 (реєстраційний номер r-UА-16-27-2426; 3282407393), фізична особа підприємець ОСОБА_6 (реєстраційний номер r-UА-16-27-2427; РНОКПП3282407393), фізична особа підприємець ОСОБА_7 (реєстраційний номер r-UА-16-27-1488; РНОКПП НОМЕР_2 ). На підставі викладеного та з метою недопущення подальшого обігу небезпечних харчових продуктів (риби та рибопродуктів) просить розглянути можливість звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України, керуючись пунктом 2 постанови № 303, для погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) оператора ринку харчових продуктів, діяльність якого має значний негативний вплив на життя та здоров`я людини, а також створює загрозу виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій захворювань та харчових отруєнь серед населення (в тому числі захворювання на ботулізм), а саме: фізичної особи - підприємця ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ), фізичної особи - підприємця ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_3 ), фізичної особи - підприємця ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ) та фізичної особи - підприємця ОСОБА_7 (РНОКПП НОМЕР_2 ), за адресою: АДРЕСА_2 , магазин роздрібної торгівлі харчовими продуктами «МАРКЕТОПТ», на підставі листа Кременчуцького відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» (від 05 серпня 2022 року №509/22) та екстреного повідомлення КМНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»» від 04 серпня 2022 року.
Листом Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області № Вих-01-27/04.2/2172 від 08 серпня 2022 року /а.с. 78-зворот, 79/ в доповнення до листа №01-27/04.2/2169 від 05 серпня 2022 року Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомлено, що 05 серпня 2022 року в ході проведення збору інформації на потужності вищевказаного магазину на виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області від 05 серпня 2022 року № 708-ОД «Про збір інформації» фахівцями Головного управління було встановлено, що виробником риби та рибопродуктів, обіг та реалізація яких здійснюються в мережі магазинів «МАРКЕТОПТ» м. Кременчук та м. Полтава, є оператор ринку: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (експлуатаційний дозвіл а-UА-16-11-46-VІІІ-РР; РНОКПП НОМЕР_4 , адреса потужності: АДРЕСА_3 ). На підставі викладеного та з метою недопущення подальшого обігу небезпечних харчових продуктів (риби та рибопродуктів) просить розглянути можливість звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України, керуючись пунктом 2 постанови № 303, для погодження на проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) оператора ринку харчових продуктів, діяльність якого має значний негативний вплив на життя та здоров`я людини, а також створює загрозу виникнення спалахів гострих кишкових інфекцій захворювань та харчових отруєнь серед населення (в тому числі захворювання на ботулізм), а саме: фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_4 ), за адресою: АДРЕСА_3 , на підставі листа Кременчуцького відокремленого підрозділу Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» (від 05 серпня 2022 року №509/22) та екстреного повідомлення КМНП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»» від 04 серпня 2022 року.
У відповідь на вищезазначені листи Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів листом від 16 серпня 2022 року /а.с. 79-зворот 81/ повідомила Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області про те, що Мінагрополітики листом від 12 серпня 2022 року № 21-3020-05.1/13621 поінформувало Держпродспоживслужбу про прийняття рішення про проведення позапланового заходу державного контролю (наказ Мінагрополітики від 12 серпня 2022 року № 561 «Про погодження проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю)»).
Наказами ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області № 737-ОД від 17 серпня 2022 року /а.с. 81-зворот, 82/ та №744-ОД від 19 серпня 2022 року /а.с. 82-зворот 83/ наказано провести позаплановий захід державного нагляду (контролю) у період з 18 серпня 2022 року по 22 серпня 2022 року із застосуванням засобів відеофіксації потужності з переробки риби фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_4 .
На підставі вказаного наказу видано посвідчення (направлення) на проведення планового (позапланового) заходу державного контролю стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин №559 від 17 серпня 2022 року /а.с. 84/, щодо проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_4 .
За результатами виходу для проведення перевірки складено Акт щодо неможливості здійснення заходу державного контролю стосовно дотримання операторами ринку вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин №77 від 18 серпня 2022 року /а.с. 84-зворот/, згідно якого посадові особи органу державного контролю установили факт неможливості здійснення уповноваженою особою Держпродспоживслужби (або її територіального органу) позапланового заходу державного контролю, який повинен був здійснюватися з 18 серпня 2022 року до 22 серпня 2022 року відповідно до наказу ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області від 17 серпня 2022 року №737-ОД, посвідчення на проведення заходу державного контролю від 17 серпня 2022 року №559. Причини неможливості здійснення заходу державного контролю: недопущення уповноваженої посадової особи Держпродспоживслужби (її територіального органу) до проведення заходу державного контролю. В графі «Керівник суб`єкта господарювання або уповноважена ним особа» зазначено: адвокат Стіхін Антон Михайлович (посвідчення №1606 від 04 січня 2017 року, ордер серії ВІ № 1081692 від 18 серпня 2022 року та угоди б/н від 18 серпня 2022 року).
Вказаний акт надісланий ФОП ОСОБА_1 на адресу реєстрації та здійснення господарської діяльності рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення 19 серпня 2022 року №3602202515682 та №3602202515674 /а.с. 85-86/.
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надіслало ФОП ОСОБА_1 вимогу №Вих-01-27/04.1/2339 від 19 серпня 2022 року /а.с. 86-зворот 87/, в якій з метою забезпечення норм законодавства, а саме: пункту 3 частини першої статті 16 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» у зв`язку з розглядом повідомлення Кременчуцького районного відокремленого підрозділу ДУ «Полтавським ОЦКПХ МОЗ» щодо випадку захворювання на ботулізм вимагає до 10:00 год 22 серпня 2022 року надати на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області завірену належним чином інформацію надати перелік суб`єктів господарювання, які здійснюють свою господарську діяльність за адресою: АДРЕСА_1 .
Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області листом №Вих-01-27/04.1/2728 від 15 вересня 2022 року /а.с. 90/ повідомлено ФОП ОСОБА_1 про те, що на підставі відмови в допуску посадових осіб територіального органу компетентного органу - Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області до здійснення позапланового заходу державного контролю на потужності ФОП ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 , згідно наказу про проведення позапланового заходу від 17 серпня 2022 року № 737-ОД та посвідчення (направлення) на проведення перевірки від 17 серпня 2022 року № 559, буде складено протокол про порушення абзаців 1 та 2 статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», пункту 1 частини першої статті 16 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин». У зв`язку з вищевикладеним, 23 вересня 2022 року о 10:00 год представнику оператора ринку фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 необхідно прибути до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: вул. Воскресенський узвіз, 7, м. Полтава, Полтавська область, 36020 для ознайомлення зі змістом протоколу, надання пояснень та підписання протоколу.
Вказаний лист надісланий ФОП ОСОБА_1 на адресу реєстрації та здійснення господарської діяльності рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення 16 вересня 2022 року №3600401047350 та №3600401047342 /а.с. 89-зворот/.
На підставі зазначеного акта посадовими особами ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області складено протокол про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми №001462 від 23 вересня 2022 року /а.с. 91-93/, яким зафіксовано порушення позивачем вимог Закону України Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, норми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин, яке полягає у відмові в допуску посадової особи компетентного органу або його територіального органу до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності.
Примірник протоколу №001462 від 23 вересня 2022 року направлено ФОП ОСОБА_1 на адресу реєстрації та здійснення господарської діяльності рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення 23 вересня 2022 року №3602202590234 та №3602202590242 /а.с. 93-зворот - 94/.
ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області направлено ФОП ОСОБА_1 повідомлення про розгляд справи про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми за №Вих-01-27/04.1/3288 від 21 жовтня 2022 року /а.с. 101/, в якому повідомлено, що розгляд справи щодо потужності з переробки риби фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_3 , відповідно до Протоколу про порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми, складеного від 23 вересня 2022 року №001462, про порушення вимог абзаців 1 та 2 статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», пункту 1 частини першої статті 16 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин" відбудеться 01 листопада 2022 року о 14:30 в приміщенні ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області.
Вказаний лист надісланий ФОП ОСОБА_1 на адресу реєстрації та здійснення господарської діяльності рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення 21 жовтня 2022 року №3600401062023 та №3600401062015 /а.с. 102/.
01 листопада 2022 року за результатами розгляду матеріалів справи (протоколу №001462 від 23 вересня 2022 року) головним державним інспектором та головним державним ветеринарним інспектором Полтавської області Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Аранчій Яніною Сергіївною прийнято постанову № 18 про накладення штрафу за порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми /а.с. 105-107/, якою на фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 накладено штраф у розмірі шести мінімальних заробітних плат у сумі 46900 гривень 00 копійок.
В обґрунтування вказаної постанови зазначено, що встановлена відмова в допуску посадових осіб територіального органу компетентного органу - Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області до здійснення позапланового заходу державного контролю, а саме: 18 серпня 2022 року на виконання наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області від 17 серпня 2022 року № 737, посвідчення (направлення) на проведення перевірки від 17 серпня 2022 року № 559 та погодження про проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 561 від 12 серпня 2022 року), здійснено позаплановий захід державного нагляду потужності ФОП ОСОБА_1 , розташованої за адресою: АДРЕСА_1 . Експлуатаційний дозвіл потужності а-UA-16-11-46-VIII-РР. Під час заходу був зафіксований факт роботи підприємства, що підтверджено персоналом даної потужності. До ОСОБА_1 був здійснений телефонний дзвінок його працівником та повідомлено про прибуття посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області для проведення перевірки. Через 5 годин після повідомлення суб`єкта господарювання про прибуття перевіряючих, прибув адвокат Стіхін А.М., який надав ордер про надання правової допомоги № 1081692 від 18 серпня 2022 року та зазначив, що він є уповноваженою особою ФОП ОСОБА_1 Адвокат Стіхін А.М. проінформував, що вищезазначений підприємець не здійснює господарську діяльність за даною адресою та відмовив у допуску посадових осіб до здійснення заходу державного контролю. По даному факту здійснили виклик Національної поліції за телефонним номером 102 та в присутності співробітників поліції було складено акт про відмову в допуску посадових осіб. Також була написана заява до Національної поліції про вчинення адміністративного правопорушення та надані пояснення працівникам поліції. Таким чином, суб`єктом господарювання фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 порушено вимоги, передбачені: абзацами 2, 3 статті 11 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності, пунктом 1 частини першої статті 16 Закону України Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин. Відповідно до пункту 17 частини першої статті 65 Закону України Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин, правопорушення: відмова в допуску посадової особи або його компетентного стану до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності тягне за собою накладання штрафу на фізичних осіб у розмірі семи мінімальних заробітних плат. Згідно статті 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2022 рік з 1 жовтня 2022 року розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі складає: 6700 гривень 00 копійок.
Вказана постанова надіслана ФОП ОСОБА_1 на адресу реєстрації та здійснення господарської діяльності /а.с. 107-зворот/ рекомендованими поштовими відправленнями з повідомленням про вручення 02 листопада 2022 року №3600401051234 та №3600401051269 /а.с. 108.
Не погодившись з постановою про накладення штрафу за порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми, № 18 від 01 листопада 2022 року, позивач звернувся до суду з цим позовом.
Беручи до уваги обставини та доводи, які наведені і позивачем, і відповідачем стосовно строку звернення до суду з позовом про скасування постанови № 18 про накладення штрафу за порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми від 01 листопада 2022 року, суд визнає поважними причини пропуску строку звернення до суду з позовом, а тому переходить до розгляду позовних вимог по суті.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, викладеним у заявах по суті та які мають значення для правильного вирішення спору, суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05 квітня 2007 року № 877-V /надалі Закон № 877-V/.
За визначенням, наведеним у статті 1 Закону № 877-V, державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Частинами першою та восьмою статті 2 Закону № 877-V передбачено, що дія цього Закону поширюється на відносини, пов`язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, його територіальні органи зобов`язані забезпечити дотримання з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", виключно вимог частин першої, четвертої, шостої - сьомої, абзацу другого частини десятої, частин дванадцятої - чотирнадцятої статті 4, частин першої (крім вимоги щодо отримання погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення позапланового заходу) та третьої статті 6, частин першої - четвертої, шостої, восьмої - десятої статті 7, частин першої та другої статті 12, статей 13-18, 20, 21 цього Закону.
Згідно з частинами першою та третьою статті 6 Закону №877-V підставами для здійснення позапланових заходів є:
подання суб`єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених суб`єктом господарювання у документі обов`язкової звітності, крім випадків, коли суб`єкт господарювання протягом місяця з дня первинного подання повторно подав такий документ з уточненими достовірними даними або якщо недостовірність даних є результатом очевидної описки чи арифметичної помилки, яка не впливає на зміст поданої звітності. У разі виявлення органом державного нагляду (контролю) помилки у документі обов`язкової звітності він упродовж десяти робочих днів зобов`язаний повідомити суб`єкта господарювання про необхідність її виправлення у строк до п`яти робочих днів з дня отримання повідомлення. Невиправлення помилки у встановлений строк є підставою для проведення позапланового заходу;
перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю);
звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров`ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється територіальним органом державного нагляду (контролю) за наявністю погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу.
У такому разі перед початком здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) посадові особи територіального органу державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику чи уповноваженій особі суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу, фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі, крім документів, передбачених цим Законом, додатково копію погодження центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у відповідній сфері державного нагляду (контролю), або відповідного державного колегіального органу на проведення такої перевірки. Суб`єкти господарювання мають право не допускати посадових осіб територіального органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю), якщо вони не пред`явили документи, передбачені цим абзацом;
неподання суб`єктом господарювання документів обов`язкової звітності за два звітні періоди підряд без поважних причин або без надання письмових пояснень про причини, що перешкоджали поданню таких документів;
доручення Прем`єр-міністра України про перевірку суб`єктів господарювання у відповідній сфері у зв`язку з виявленими системними порушеннями та/або настанням події, що має значний негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави;
настання аварії, пожежі, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов`язано з діяльністю суб`єкта господарювання;
за рішенням суду;
звернення посадових осіб органів місцевого самоврядування про порушення суб`єктом господарювання вимог законодавства у випадках, коли право на подання такого звернення передбачено законом.
Під час проведення позапланового заходу з`ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов`язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення заходу державного нагляду (контролю).
Фізичні особи та посадові особи органів місцевого самоврядування, які подали безпідставне звернення про порушення суб`єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність, передбачену законом. Повторне проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за тим самим фактом (фактами), що був (були) підставою для проведеного позапланового заходу державного нагляду (контролю), забороняється.
Суб`єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю).
Відповідно до частин першої-четвертої статті 7 Закону №877-V для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.
У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються: найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід; найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід; місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід; номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід; перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім`я та по батькові; дата початку та дата закінчення заходу; тип заходу (плановий або позаплановий); форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо); підстави для здійснення заходу; предмет здійснення заходу; інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).
Посвідчення (направлення) є чинним лише протягом зазначеного в ньому строку здійснення заходу.
Законом України Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин визначено правові та організаційні засади державного контролю, що здійснюється з метою перевірки дотримання операторами ринку законодавства про харчові продукти, корми, здоров`я та благополуччя тварин, а також законодавства про побічні продукти тваринного походження під час ввезення (пересилання) таких побічних продуктів на митну територію України від 18 травня 2017 року № 2042-VIII /надалі - Закон № 2042-VIII/.
Частиною першою статті 3 Закону № 2042-VIII встановлено, що дія цього Закону поширюється на суспільні відносини, пов`язані із здійсненням державного контролю за діяльністю операторів ринку, які здійснюють виробництво та/або обіг харчових продуктів, інших об`єктів санітарних заходів та/або кормів, у тому числі ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів та/або кормів, з метою перевірки цієї діяльності на відповідність законодавству про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин. Дія цього Закону поширюється також на суспільні відносини, пов`язані із здійсненням державного контролю побічних продуктів тваринного походження, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України, з метою їх перевірки на відповідність законодавству про побічні продукти тваринного походження. Дія цього Закону поширюється також на суспільні відносини, пов`язані із здійсненням державного контролю за діяльністю операторів ринку, які здійснюють органічне виробництво та/або обіг органічної продукції, у тому числі ввезення (пересилання) на митну територію України, з метою перевірки цієї діяльності на відповідність законодавству про харчові продукти та корми, здоров`я та благополуччя тварин, а також законодавству у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.
Відповідно до статті 4 Закону № 2042-VIII до органів виконавчої влади у сфері державного контролю належить, зокрема: центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини.
Згідно з приписами частин першої та другої статті 6 Закону № 2042-VIII центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, затверджує, зокрема форми актів державного контролю, що застосовуються державними інспекторами та державними ветеринарними інспекторами під час інспектування та аудиту, а також форми актів відбору зразків.
Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері безпечності та окремих показників якості харчових продуктів та у сфері ветеринарної медицини, здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до частини четвертої статті 18 Закону №2042-VIII заходи державного контролю можуть здійснюватися позапланово у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану» передбачено, що за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров`я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов`язань України протягом періоду воєнного стану дозволити здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у відповідних сферах.
Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужбу), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року№ 667, Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, карантину та захисту рослин, ідентифікації та реєстрації тварин, санітарного законодавства, санітарного та епідемічного благополуччя населення (крім виконання функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження) та у сфері гігієни праці та функцій із здійснення дозиметричного контролю робочих місць і доз опромінення працівників), з контролю за цінами, попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров`я населення, метрологічного нагляду, ринкового нагляду в межах сфери своєї відповідальності, насінництва та розсадництва (в частині сертифікації насіння і садивного матеріалу), реєстрації та обліку машин в агропромисловому комплексі, державного нагляду (контролю) у сфері агропромислового комплексу, державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва, державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері, за якістю зерна та продуктів його переробки, державного нагляду (контролю) за додержанням заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованого організму у відкритих системах на підприємствах, в установах та організаціях агропромислового комплексу незалежно від їх підпорядкування і форми власності, здійснення радіаційного контролю за рівнем радіоактивного забруднення сільськогосподарської продукції і продуктів харчування.
Згідно з пунктом 7 вказаного Положення Держпродспоживслужба здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи.
Таким чином, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Полтавській області, як територіальному органу Держпродспоживслужби, надано повноваження на здійснення державного нагляду (контролю) у разі виявлення невідповідності або появи обґрунтованої підозри щодо невідповідності, а також в інших встановлених законом випадках.
Враховуючи те, що до Кременчуцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області з листом Державної установи «Полтавський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України» від 05 серпня 2022 року №509/22 (вх. №Вх-16-01/740-22 від 05 серпня 2022 року) надійшло письмове екстрене повідомлення про інфекційне захворювання, харчове, гостре професійне отруєння, незвичайну реакцію на щеплення від 04 серпня 2022 року, відповідно до якого підтверджено випадок захворювання на ботулізм у гр. ОСОБА_2 1959 р/н, що мешкає за адресою: АДРЕСА_5 , внаслідок ймовірного отруєння в`ялою рибою (лящем), придбаною в продуктовій мережі «Маркеропт», у відповідача були законні підстави для проведення позапланового заходу з державного нагляду (контролю) на підставі частини четвертої статті 18 Закону №2042 та пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2022 року № 303.
Зі змісту листів Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області №Вих-01-27/04.2/2169 від 05 серпня 2022 року та № Вих-01-27/04.2/2172 від 08 серпня 2022 року слідує, що фахівцями Головного управління 05 серпня 2022 року було проведено збір інформації про випадок захворювання на ботулізм у гр. ОСОБА_2 , мешканця м. Тростянець, Сумської обл., який ймовірно пов`язаний із вживанням 03 серпня 2022 року риби в`яленої (ляща непатраного), придбаної у магазині роздрібної торгівлі харчовими продуктами торгівельної мережі «МАРКЕТОПТ» за адресою: АДРЕСА_2 , та було встановлено, що в магазині « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за вищевказаною адресою здійснюють підприємницьку діяльність з реалізації харчових продуктів оператори ринку: фізична особа - підприємець ОСОБА_4 (реєстраційний номер r-UА-16-27-2453; РНОКПП НОМЕР_1 ), фізична особа підприємець ОСОБА_5 (реєстраційний номер r-UА-16-27-2426; 3282407393), фізична особа підприємець ОСОБА_6 (реєстраційний номер r-UА-16-27-2427; РНОКПП3282407393), фізична особа підприємець ОСОБА_7 (реєстраційний номер r-UА-16-27-1488; РНОКПП НОМЕР_2 ), а виробником риби та рибопродуктів, обіг та реалізація яких здійснюються в мережі магазинів « ІНФОРМАЦІЯ_1 » м. Кременчук та м. Полтава, є оператор ринку: фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (експлуатаційний дозвіл а-UА-16-11-46-VІІІ-РР; РНОКПП НОМЕР_4 , адреса потужності: АДРЕСА_3 ).
Таким чином, довід позивача щодо відсутності законних підстав для проведення відповідачем щодо нього позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) є безпідставним.
Судом встановлено, що в акті, складеному щодо неможливості здійснення заходу державного контролю стосовно дотримання операторами рину вимог законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин, №77 від 18 серпня 2022 року, зазначено про встановлений факт неможливості здійснення уповноваженою особою Держпродспоживслужби (або її територіального органу) позапланового заходу державного контролю на підставі наказу ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області від 17 серпня 2022 року №737-ОД та посвідчення на проведення заходу державного контролю від 17 серпня 2022 року №559 внаслідок недопущення уповноваженою особою суб`єкта господарювання, адвокатом Стіхіним Антоном Михайловичем (посвідчення №1606 від 04 січня 2017 року, ордер серії ВІ № 1081692 від 18 серпня 2022 року та угоди б/н від 18 серпня 2022 року), уповноваженої посадової особи Держпродспоживслужби (її територіального органу) до проведення заходу державного контролю.
Враховуючи, що частина п`ята статті 7 Закону № 877-V (якою визначені підстави для недопуску посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення державного нагляду (контролю)) на спірні правовідносини не поширюється в силу положень частини восьмої статті 2 цього Закону, а на наявність у позивача правових підстав для недопуску, що визначені статтею 10 Закону № 877-V, позивач не вказував та докази на їх підтвердження суду не надавав, суд доходить висновку про відсутність у позивача будь-яких фактичних та правових підстав для недопуску посадових осіб відповідача для здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) у період з 18 серпня по 22 серпня 2022 фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (за адресою: АДРЕСА_4 ), відповідно до наказу ГУ Держпродспоживслужби в Полтавській області від 17 серпня 2022 року №737-ОД та посвідчення на проведення заходу державного контролю від 17 серпня 2022 року №559.
Відповідно до пункту 17 частини першої статті 65 Закону № 2042-VIII оператори ринку несуть відповідальність за такі правопорушення: відмова в допуску посадової особи компетентного органу або його територіального органу до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності - тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі десяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб - підприємців - у розмірі семи мінімальних заробітних плат.
Отже, за наявності відмови в допуску посадової особи компетентного органу або його територіального органу до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, наявні підстави для застосування до позивача штрафу у розмірі семи мінімальних заробітних плат згідно пункту 17 частини першої статті 65 Закону № 2042-VIII.
Інші доводи позивача не впливають на вищевикладені висновки суду.
Таким чином, суд доходить висновку про відсутність фактичних та правових підстав для визнання протиправною та скасування постанови № 18 про накладення штрафу за порушення Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин", законодавства про харчові продукти та корми від 01 листопада 2022 року.
Враховуючи викладене, у задоволенні позову слід відмовити.
У зв`язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_6 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 ) до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області (вул. Воскресенський узвіз, буд. 7, м. Полтава, Полтавська область, 36020, ідентифікаційний код 40358617) про визнання протиправною та скасування постанови.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду в порядку, визначеному частиною восьмою статті 18, частинами сьомою-восьмою статті 44 та статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк