Ухвала суду № 118086273, 01.04.2024, Личаківський районний суд м.Львова

Дата ухвалення
01.04.2024
Номер справи
463/2649/24
Номер документу
118086273
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа №463/2649/24

Провадження №2-а/463/41/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

01 квітня 2024 року суддя Личаківського районного суду м. Львова Яворський С. Й., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції (місцезнаходження: 79053, м.Львів, Перфецького, 19, код ЄДРПОУ:40108646), інспектора Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Кузя Назара Андрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1610345 від 07.03.2024 року, -

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом немайнового характеру про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1610345 від 07.03.2024 року. Крім того, просить відстрочити сплату судового збору за заявлені вимоги до триденного терміну з дати винесення судом рішення у справі у випадку відмови в задоволенні позову, а у випадку задоволення позову стягнути судовий збір із відповідачів. Мотивуючи вказане клопотання покликався на положення пп. «а» п.2 ч.1 ст.8 Закону України «Про судовий збір», згідно якого враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 2) позивачами є: а) військовослужбовці. На підтвердження вказаних покликань долучив копію довідки №12/67 від 28.03.2024 року, згідно якої вказано, що ОСОБА_1 проходить військову службу.

Оглянувши матеріали позовної заяви, вважаю, що таку слід залишити без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно правової позиції Верховного Суду, викладеної у постанові від 18.03.2020 року (провадження № 11-1287апп18), у справах щодо накладення адміністративного стягнення за подання позовної заяви судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 605,60 грн.

Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач звернувся до суду з вимогою немайнового характеру: вимогою про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, однак судовий збір за таку в розмірі, встановленому законодавством, не сплатив. Натомість позивачем до матеріалів позовної заяви долучено клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» закріплено загальні умови відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати.

Так, вказаною статтею передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довшеніж доухвалення судовогорішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній участині першійцієї статті.

Аналіз вказаного положення свідчить про те, що підставою для відстрочення сплати судового збору є наявність такого матеріального стану особи, що унеможливлює своєчасну сплату судового збору, та обов`язкова наявність однієї з умов, передбачених ст.8 Закону України «Про судовий збір». Крім того, сплату судового збору може бути відстрочено не довше ніж до ухвалення судового рішення, а не з дати винесення судом рішення у справі.

Аналіз ст.8 Закону України «Про судовий збір» на предмет відповідності обставинам справи свідчить про те, що позивач, заявляючи клопотання про відстрочення сплати судового збору, як на підставу для відстрочення його сплати не зазначив про наявність у нього такого матеріального стану особи, що унеможливлює своєчасну сплату судового збору. Зазначивши лише при цьому про наявність у нього відповідної умови для відстрочення сплати судового збору, а саме є військовослужбовцем. Тобто, позивач зазначивши одну з обов`язкових умов, передбачених ст.8 Закону України «Про судовий збір», для відстрочення сплати судового збору, не зазначив при цьому самої підстави для відстрочення відповідного матеріального стану, що унеможливлює своєчасну сплату судового збору. При цьому, такою підставою не може вважатися необхідність докладання позивачем додаткових матеріальних і фізичних зусиль для отримання виконавчого листа для стягнення судового збору у випадку задоволення його позову.

А тому в клопотанні позивача ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору суддя відмовляє.

Зважаючи наце позивачевіслід сплатитисудовий збірв розмірі605,60грн. на рахунок Личаківського районного суду м.Львова з подальшим представленням суду оригіналу платіжного документу про сплату судового збору.

Крім того, відповідно до положень ч.1,3 ст.122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Положеннями статті 289 КУпАП передбачено, що скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови, а щодо постанов по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, постанов у справі про адміністративні правопорушення, передбаченістаттею 132-2цього Кодексу, та/або про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), - протягом десяти днів з дня набрання постановою законної сили. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.

Постанова посправі проадміністративне правопорушенняу сферізабезпечення безпекидорожнього руху,у томучислі зафіксованев автоматичномурежимі,або пропорушення правилзупинки,стоянки,паркування транспортнихзасобів,зафіксоване врежимі фотозйомки(відеозапису),набирає законноїсили післяїї врученняособі або отримання поштового повідомлення про вручення або про відмову в її отриманні, або повернення поштового відправлення з позначкою про невручення, або під час її виконання у випадках, передбаченихчастиною першоюстатті 300-1цього Кодексу (ч.2 ст.291 КУпАП).

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач звернувся до суду із вимогою про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1610345 від 07.03.2024 року. А відтак передбачений статтею 289 КУпАП 10-денний строк на її оскарження розпочався 08.03.2024року та закінчився 18.03.2024 року (зважаючи на те, що останній день строку припав на вихідний день 17.03.2024 року). Однак, з позовом позивач звернувся до суду лише 22.03.2024 року (відбиток печатки пошти).

Крім того,відповідно доч.6ст.161КАС України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення (ч.1 ст.121 КАС України).

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивач подав позов після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду.

У разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку (ч.1 ст.123 КАС України).

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу,протягом п`ятиднів здня поданняпозовної заявипостановляє ухвалупро залишенняпозовної заявибез руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Зважаючи на вищенаведене, зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки така подана з порушенням вимог ст. 160,161 КАС України, з встановленням позивачу 10-денного строку на усунення недоліків, шляхом скерування на адресу суду заяви про усунення недоліків, до якої слід долучити оригінал платіжного документа про сплату судового збору в розмірі 605,60 грн.; заяву про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду із зазначенням причин поважності пропуску такого.

Керуючись ст. 169 КАС України, суд, -

постановив:

В клопотанні позивача ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору відмовити.

Позовну заяву ОСОБА_1 (місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції (місцезнаходження: 79053, м.Львів, Перфецького, 19, код ЄДРПОУ:40108646), інспектора Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції Кузя Назара Андрійовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії ЕНА №1610345 від 07.03.2024 року залишити без руху, надавши позивачу строк у 10 (десять) днів з дня вручення ухвали, для усунення недоліків, які зазначені в мотивувальній частині ухвали.

Роз`яснити позивачеві, що у випадку неусунення ним недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовну заяву буде повернуто позивачеві на підставі п.1 ч.4 ст.169 КАС України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: Яворський С. Й.

Часті запитання

Який тип судового документу № 118086273 ?

Документ № 118086273 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 118086273 ?

Дата ухвалення - 01.04.2024

Яка форма судочинства по судовому документу № 118086273 ?

Форма судочинства - Адміністративне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 118086273 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Дані про судове рішення № 118086273, Личаківський районний суд м.Львова

Судове рішення № 118086273, Личаківський районний суд м.Львова було прийнято 01.04.2024. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти важливі відомості про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам швидко знаходити важливі відомості.

Судове рішення № 118086273 відноситься до справи № 463/2649/24

Це рішення відноситься до справи № 463/2649/24. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система дозволяє пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість детального налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку інформації. Це дозволяє ефективно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 118086270
Наступний документ : 118086274