Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
25 жовтня 2010 р. № 2-а- 11748/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Панченко О.В. розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом
Державної податкової інспекції у Київському районі міста Харкова
до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1
проприпинення підприємницької діяльності ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна податкова інспекція у Київському районі м. Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що виконавчим комітетом Київської райради зареєстрована фізична особа підприємець ОСОБА_1 29.03.2001 року за № 04058841ф00414431. На податковому обліку у ДПІ Київського району м. Харкова суб'єкт підприємницької діяльності перебуває з 31.03.2001 року.
СПД ФО ОСОБА_1 звітність до ДПІ у Київському районі м. Харкова не надає з моменту реєстрації.
В судове засідання, представник позивача не прибув, надав суду заяву в якій просив слухати справу за його відсутністю.
Відповідач в судове засідання, не прибув, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, причин неявки суду не повідомив, письмових заперечень щодо поданого позову до суду не надав.
Згідно з ст. 183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню в порядку скороченого провадження.
Оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, а завданням адміністративного судочинства України згідно з ч.1 ст.2 КАС України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку Органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і неухильне дотримання судом вимог даної норм процесуального закону є обов'язковим в кожній адміністративній справі, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав :
Приписами ст. ст. 8. 9, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначені функції органів державної податкової служби, до яких належить, зокрема здійснення контролю за додержанням законодавства про податки, інші платежі; контроль своєчасності подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевірка достовірності цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку, організацією виконання актів законодавства у межах своїх повноважень, здійсненням систематичного контролю за їх реалізацією, застосуванням у випадках, передбачених законодавством фінансової санкції до субєктів підприємницької діяльності за порушення законодавства, тощо.
Відповідно до ст. 4, ч. 1 ст. 5, п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі); облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства; платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до Декрету КМУ "Про прибутковий податок з громадян", фізичні особи, які займаються підприємницькою діяльністю є платниками прибуткового податку, та згідно п.п. 2 п. 1 ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" та ст. 14 Декрету КМУ "Про прибутковий податок з громадян", платники податків і зборів зобов"язані подавати до державних податкових органів декларації, бухгалтерську звітність, інші документи, пов"язані з обчисленням та сплатою податків і зорів (обов'язкових платежів).
Згідно п. 17 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", ч. 1 ст. 33, абз. 4 ч. 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності; юридична особа припиняється, зокрема, за судовим рішенням; підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є: неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Судом встановлено, що виконавчим комітетом Київської райради зареєстрована фізична особа підприємець ОСОБА_1 29.03.2001 року за № 04058841ф00414431. На податковому обліку у ДПІ Київського району м. Харкова суб'єкт підприємницької діяльності перебуває з 31.03.2001 року.
В порушення п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", ч. 6 ст. 128 Господарського кодексу України, ФОП ОСОБА_1 з моменту реєстрації не подає до ДПІ у Київському районі м. Харкова, податкові декларації та документи бухгалтерської звітності.
Згідно довідки ДПІ у Київському районі м. Харкова, ФОП ОСОБА_1 заборгованості перед бюджетом не має .
З аналізу норм ч.2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб -підприємців" слідує, що фактичне ненадання протягом року та більше фінансової звітності, свідчить по суті про припинення діяльності.
Враховуючи вищевказане, суд вважає за необхідним зазначити, що ФОП ОСОБА_1, ухиляючись від подачі податкової звітності, перешкоджає своїми діями державі здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою та своєчасністю сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових платежів, що виключає своєчасне виявлення та відвернення правопорушень та злочинів у сфері оподаткування.
Керуючись вимогами ч. 2 ст. 11 КАС України, суд приходить до висновку про необхідність задоволення зазначених позовних вимог саме шляхом припинення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 у звязку з неподанням відповідачем податкових декларацій та фінансової звітності протягом року.
Судові витрати з відповідача відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 59, 238 Господарського кодексу України, п. 2 ст. 9 Закону України “Про систему оподаткування”, ст.ст. 2, 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні”, ч. 2 ст. 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців”, ст. 4 Закону України „Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2001 року № 2181-ІІІ, ст.ст. 9, 94, 122, 160, 161, п. 4 ч. 2 ст. 162, 163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м. Харкова до суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності - задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_1 (Код ЄДРПОУ НОМЕР_1).
Копію постанови направити до Департаменту державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Харківської міської ради.
Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя О.В. Панченко