Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 626/959/24
Провадження № 3/626/197/2024
ПОСТАНОВА
Іменем України
26.03.2024 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Дудченка В.О. розглянувши матеріал, який надійшов з ДП Управління патрульної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, офіційно не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч.5 ст.126 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
01.03.2024 року до суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії БР №197965 від 20.02.2024, складений відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.126 КУпАП.
Судом встановлено, що 20.02.2024 о 17:30 год. в м.Красноград Харківської області по вул.Полтавська, 113, ОСОБА_1 керував транспортним засобом МАЗ 630305-220, державний номерний знак НОМЕР_1 , при цьому не мав права керування транспортним засобом, оскільки постановою Кіровоградського районного суду Одеської області від 20.03.2023 у справі №390/1760/22 ОСОБА_1 позбавлено права керування транспортними засобами на строк один рік. Також, постановою №359411 від 07.05.2023р. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.4 ст.126 КУпАП. Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.1а Правил дорожнього руху України, за що відповідальність передбачена ч.5 ст.126 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання призначене на 26.03.2024 року не з`явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, на його адресу направлялась повістка рекомендованим листом з повідомленням, причини своєї неявки суду не повідомив.
При цьому, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення 20.02.2024 притягуваний був повідомлений про те, що справа розглядатиметься Красноградським районним Харківської області, копію якого було вручено притягуваному.
Згідно з вимогами ч.2ст.268 КУпАП, присутність особи яка притягується до адміністративної відповідальності заст.126 КУпАПне є обов`язковою.
У своєму рішенні у справі «Калашников проти Росії» Європейський суд зазначив, що розумність тривалості провадження визначається залежно від конкретних обставин справи, враховуючи критерії, визначені у прецедентній практиці Суду, зокрема, складність справи, поведінка заявника та поведінка компетентних органів влади.
Крім того, Європейський Суд з прав людини у рішенні "Пономарьов проти України" наголосив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Згідно рішенню від 08.11.2005 р. у справі «Смірнов проти України» в силу ч.1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. В своїх рішення Європейський суд також наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Таким чином, слід констатувати, що неотримання притягуваним судового виклику, який був здійснений у відповідності до положень закону та направлявся на адресу, яка була зазначена самим притягуваним під час складання протоколу про адміністративне правопорушення, його подальша неявка в судову засідання до Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області може свідчити про недобросовісне користування ним своїми процесуальними правами та неналежне виконання процесуальних обов`язків. За таких умов неявка притягуваного не перешкоджає проведенню розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Справу може бути розглянуто під час відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи (ч. 1 ст. 268 КУпАП).
Розглянувши протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що притягуваний ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 126 КУпАП.
У відповідності до положень ст.1 КУпАП, завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Положеннями ст. 245 КУпАП визначено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, а також іншими документами.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 2.1а Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. №1306, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Відповідно до ч.5 ст.126 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Як було вище встановлено, відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, ОСОБА_1 керував транспортним засобом не маючи при цьому права на керування транспортним засобом.
Крім того, вказані обставини справи також підтверджуються матеріалами справи, а саме: постановою Кіровоградського районного суду Одеської області від 20.03.2023 у справі №390/1760/22, довідкою САП Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області від 15.02.2024 та іншими доказами в їх сукупності.
Також, постановою №359411 від 07.05.2023р. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.4 ст.126 КУпАП.
Поряд з цим, при підготовки справи до судового розгляду було встановлено, що згідно даних Єдиного державного реєстру судових рішень, ОСОБА_1 , окрім цих постанов, протягом року, також неодноразово притягувався за аналогічні правопорушення, а саме:
-13.07.2023року постановою Центрального районного суду м.Миколаєва за ч.5 ст.126 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави у розмірі двох тисяч чотирьохсотнеоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 (п`ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу;
-07.02.2024року постановою Лубенського міськрайонного суду Полтавської області за ч.4 ст.121, ч.5 ст.126 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави у розмірі двох тисяч чотирьохсотнеоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 (п`ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу;
-20.02.2024року постановою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області за ч.5 ст.126 КУпАП адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави у розмірі двох тисяч чотирьохсотнеоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 (п`ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
У наданих поясненнях при складанні відповідного протоколу, що зафіксовано на відео диск, який долучений до матеріалів справи, притягуваний не заперечив вчинення ним вказаного правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення у відношенні ОСОБА_1 , суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника та обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення вказує на те, що він вчинив грубе правопорушення.
Обставин, які відповідно до ст.ст.34, 35 КУпАП пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинене ним адміністративне правопорушення, суд не вбачає.
Отже, враховуючи зазначені обставини справи, беручи до уваги особу ОСОБА_1 , а також безальтернативну санкцію ч.5 ст.126 КУпАП, та те, що згідно довідки САП Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області від 16.02.2024 він отримував посвідчення водія на право керування транспортними засобами КВІ517930 від 12.01.2021, суд дійшов висновку, що з метою його виховання в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню ним нових правопорушень на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом строком на шість років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Крім того, суд вважає за необхідне в силу ч. 1 ст. 40-1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 р., а саме в розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 605,60 грн.
Керуючись ст. ст. 283 285 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в прибуток держави у розмірі двох тисяч чотирьохсотнеоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн з позбавлення права керування транспортними засобами строком на 5 (п`ять) років та без оплатного вилучення транспортного засобу.
Штраф необхідно сплатити у 15-ти денний термін з дня вручення постанови на Призначення платежу: *; 21081300; р/р UA 168999980313020149000020001; ЄДРПОУ 37874947; МФО 899998; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП).
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, в порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу 81600 (вісімдесят одна тисяча шістсот) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 605(шістсот п`ять)грн. 60коп. на Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду.
Суддя