Постанова № 117933333, 22.03.2024, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.03.2024
Номер справи
760/6000/24
Номер документу
117933333
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

760/6000/24

солом'янський районний суд міста києва

ПОСТАНОВА

іменем України

22 березня 2024 року суддя Солом`янського районного суду міста Києва Жовноватюк В.С., за участю представника Київської митниці Державної митної служби України - Короля Л.І., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення №EA542113656UA гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), що мешкає за адресою АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 473 МК України,-

ВСТАНОВИВ:

29.10.2023 в зоні митного контролю м/п «УкрПошта» Київської митниці за адресою: м. Київ, вул. Г Кірпи, 2, під час митного огляду міжнародного поштового відправлення №EA542113656UA, яке пересилалось з Китаю до України на адресу громадянина - ОСОБА_3/ОСОБА_4, АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_1 виявлено: пристрій з маркуванням «ДТПР МЭС-2247Дт» - 4 шт., поплавок - 1 шт., гумова прокладка - 1шт.

В митній декларації форми CN 23 вміст товару задекларовано в перекладі як «автозапчастини» (в оригіналі - китайські ієрогліфи без можливості написати в раскладці клавіатури), кількість - не вказано, вага - не вказано, вартість 40 USD.

Листом Київської митниці №7.8-1/7.8-31/7/20822 від 20.11.2023, вказані зразки направлено для проведення експертного дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби.

Відповідно до висновку СЛЕД Держмитслужби від 28.11.2023 №142000-3302-0442, надані для дослідження предмети ідентифіковані як спеціально призначені компоненти (складові частини) пілотованих літальних апаратів, а саме важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт», в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми, що встановлюються в мастильні баки гідравличної системи двигунів літаків «Іл-76» як військового призначення так і допущених до цивільного використання.

Надані на дослідження датчики рівня мастила мають ознаки спеціально призначених компонентів для літальних апаратів зазначених в позиції ML10 Списку товарів військового призначення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

За твердженням митниці, відправник МПВ№EA542113656UA, громадянина ОСОБА_2 здійснив вкладення до МПВ №EA542113656UA зазначених вище предметів: 1) важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» - 4 шт. (один важільний датчик рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми) без надання дозвільних документів, тобто відправив їх у посилці з порушенням митних правил, що в свою чергу відповідає диспозиції ст.473 МК України, а саме пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу».

Отже, за переконанням митного органу, в діях відправника МПВ № EA542113656UA - громадянина ОСОБА_2 , наявні ознаки порушення митних правил, передбаченого статтею 473 Митного кодексу України.

Безпосередні предмети правопорушення: важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» (один важільний датчик рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми) - 4 шт., в порядку ст.511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці за адресою: м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, 8 А.

У судовому засіданні представник Київської митниці Держмитслужби пояснив, що в діях відправника міжнародного поштового відправлення наявні ознаки порушення митних правил за ст.473 МК України.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил у судове засідання не з`явився, був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду належним чином.

Заслухавши пояснення представника Київської митниці Держмитслужби, дослідивши матеріали справи та долучені докази, суд приходить до наступного висновку.

За змістом ст.458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно зі ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Порушення митних правил передбачене ст. 473 МК України полягає у пересиланні через митний кордон України в міжнародних експрес-відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України, а також пересилання у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу.

Згідно з ч.1 ст.257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії або їх електронні (скановані) копії, засвідчені електронним підписом декларанта або уповноваженої ним особи.

Згідно з Указом Президента України від 10.10.2017 №316/2017 затверджені Всесвітня поштова конвенція, Загальний регламент Всесвітнього поштового союзу, Заключний протокол Всесвітньої поштової конвенції та Угода про поштові платіжні послуги, підписані від імені України 11 жовтня 2012 року в м. Доха.

Частиною 8 ст.233 МК України визначено, що міжнародні поштові (крім тих, що переміщуються через територію України транзитом) та експрес-відправлення переміщуються через митний кордон України після здійснення митного контролю і митного оформлення товарів, що знаходяться в цих відправленнях.

Відповідно до п.28 ст.4 МК України митні правила - встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем, або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до ст.196 МК України не можуть бути пропущені через митний кордон України: 1) товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом або міжнародним договором України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або відповідно до закону чи міжнародного договору України, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України; 2) товари (крім товарів для власного споживання, що ввозяться громадянами в обсязі та порядку, встановлених статтями 376 і 378 цього Кодексу), на пропуск яких відповідно до закону потрібні документи державних органів, установ та організацій, уповноважених на їх видачу, - в разі відсутності таких документів; 3) товари, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

Частиною 1 ст.235 МК України регламентується, що забороняється переміщення (пересилання) в міжнародних поштових та експрес-відправленнях: 1) товарів, заборонених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України відповідно до ввезення на митну територію України або вивезення з цієї території; 2) товарів, відправлених з порушенням митних правил; 3) товарів, щодо яких відсутні відповідні дозвільні документи, у разі застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності; 4) товарів, які за результатами проведення заходів офіційного контролю не можуть бути випущені у заявлений митний режим відповідно до мети їх ввезення в Україну; 5) товарів (одяг, взуття тощо), що були у використанні та перебувають у брудному стані, які за своїми ознаками можуть становити небезпеку для працівників поштового зв`язку, без документів про проведену фумігацію; 6) товарів, що класифікуються в 1-24 групах згідно з УКТ ЗЕД, що переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами, крім харчових продуктів загальною вагою не більше 10 кілограмів в упаковці виробника; 7) алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів, що переміщуються (пересилаються) на адресу громадян або відправляються громадянами, незалежно від вартості.

Судом встановлено, що 29.10.2023 в зоні митного контролю м/п «УкрПошта» Київської митниці за адресою: м. Київ, вул. Г Кірпи, 2, під час митного огляду міжнародного поштового відправлення №EA542113656UA, яке пересилалось з Китаю до України на адресу громадянина - ОСОБА_3/ОСОБА_4, АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_1 виявлено: пристрій з маркуванням «ДТПР МЭС-2247Дт» - 4 шт., поплавок - 1 шт., гумова прокладка - 1шт.

В митній декларації форми CN 23 вміст товару задекларовано в перекладі як «автозапчастини» (в оригіналі - китайські ієрогліфи без можливості написати в раскладці клавіатури), кількість - не вказано, вага - не вказано, вартість 40 USD.

Листом Київської митниці №7.8-1/7.8-31/7/20822 від 20.11.2023, вказані зразки направлено для проведення експертного дослідження до Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Держмитслужби.

Відповідно до висновку СЛЕД Держмитслужби від 28.11.2023 №142000-3302-0442, надані для дослідження предмети ідентифіковані як спеціально призначені компоненти (складові частини) пілотованих літальних апаратів, а саме важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт», в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми, що встановлюються в мастильні баки гідравличної системи двигунів літаків «Іл-76» як військового призначення так і допущених до цивільного використання.

Надані на дослідження датчики рівня мастила мають ознаки спеціально призначених компонентів для літальних апаратів зазначених в позиції ML10 Списку товарів військового призначення згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.11.2003 №1807 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю за міжнародними передачами товарів військового призначення».

Відправник МПВ№EA542113656UA, громадянина ОСОБА_2 здійснив вкладення до МПВ № EA542113656UA зазначених вище предметів: 1) важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» - 4 шт. (один важільний датчик рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми) без надання дозвільних документів, тобто відправив їх у посилці з порушенням митних правил, що в свою чергу відповідає диспозиції ст.473 МК України, а саме пересилання через митний кордон України у міжнародних поштових відправленнях товарів, заборонених до такого пересилання законодавством України та актами Всесвітнього поштового союзу».

Безпосередні предмети правопорушення: важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» (один важільний датчик рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми) - 4 шт., в порядку ст.511 МК України вилучені та зберігаються на складі Київської митниці.

У відповідності до ст.252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Оцінюючи в сукупності надані докази, суд знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил, передбаченого ст.473 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.

У відповідності до ч.2 ст.459 МК України суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.

Таким чином, в діях відправника міжнародного поштового відправлення вбачаються ознаки порушення митних правил, відповідальність за які передбачено ст.473 МК України.

Вина у вчиненні зазначеного правопорушення повністю підтверджується матеріалами справи.

Санкція статті 473 МК України передбачає конфіскацію товарів, які переміщувалися через митний кордон України з порушенням правил міжнародних поштових відправлень.

Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9, 40-1, 252 КУпАП України, ст.ст. 4, 196 233, 235, 257, 458, 459, 473, 495 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним відправника міжнародного поштового відправлення №EA542113656UA гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), що мешкає за адресою АДРЕСА_1 за ознаками порушення митних правил, передбачених ст.473 МК України та накласти на нього стягнення у виді конфіскації в дохід держави безпосередніх предметів порушення митних правил: важільні датчики рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» (один важільний датчик рівня мастила «Масломер ДТПР МЭС-2247Дт» в комплекті з поплавковим важелем та прокладкою із гуми) - 4 шт.,які вилучено уповноваженими особами Київської Держмитслужби за протоколом №0038/10000/24 від 16.01.2024.

Стягнути з відправника міжнародного поштового відправлення №EA542113656UA гр. ОСОБА_1 ( ОСОБА_2 ), що мешкає за адресою АДРЕСА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 605,60 грн на наступні реквізити: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/Соломян.р-н/22030101. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783. Банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.). Код банку отримувача (МФО) 899998. Рахунок отримувача UA388999980313181206000026010. Код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом`янський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя В.С. Жовноватюк