Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 347/375/24
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2024 року м. Косів
CуддяКосівського районногосуду Івано-Франківськоїобласті КіцулаЮ.С., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справ про адміністративні правопорушення, які надійшли з Косівського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працює,
за ч.1 ст. 130, ч.1 ст. 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и л а:
18.02.2024 о 20 год. 50 хв. в с. Уторопи по вул. Головна, гр. ОСОБА_1 керував т/з. Рено н.з. НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння кінцівок рук. Від проходження медичного огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився.
Таким чином, ОСОБА_1 порушиввимогипункту 2.5 ПДР України, за що відповідальність передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Крім цього, 18.02.2024року о 20год.20хв.в с. Уторопи по вул. Головна, гр. ОСОБА_1 не виконаввимогу поліцейського прозупинку т/з, яку поліцейський здійснив шляхом увімкнення проблискового маячка синього та червоного кольору спеціального звукового сигналу.
Таким чином, ОСОБА_1 порушив вимоги пунктів 2.4, 8.9 б ПДР України, за що відповідальність передбачена ч.1 ст. 122-2 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні вище вказаних адміністративних правопорушень заперечив повністю. Ствердив, що в той день розпивав алкогольні напої в компанії друзів. Коли приїхали працівники поліції, він почав тікати так як і його товариші. Ствердив, що просто вони злякались. Транспортним засобом він не керував.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та долучені до нього матеріали, оцінивши в сукупності всі докази, суд доходить висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. ч. 1 ст. 130, ч.1 ст. 122-2 КУпАП.
Згідно з ч. 1 ст. 7 КУпАП України ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти у встановленому законом порядку медичний огляд для визначення стану сп`яніння.
Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачена відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджується наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №586923 від 18.02.2024 року. Вказаний протокол складений уповноваженою особою, та містить всі необхідні реквізити встановлені ст. 256 КУпАП, підписаний особою, що притягається до адміністративної відповідальності ( ОСОБА_1 ). У графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» ОСОБА_1 зазначив: «Випив одне пиво». Будь яких сумнівів у його достовірності судом не встановлено. (а.с 1);
- направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, з якого вбачається, що ОСОБА_1 відмовився від проведення огляду в КНП «Косівська ЦРЛ» (а.с. 2);
- копією протоколу серії ААД №586943 від 18.02.2024 року (а.с.3);
- актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.4), з якого вбачається, що у ОСОБА_1 виявлено ознаки алкогольного сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння кінцівок рук. ОСОБА_1 відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- письмовим рапортом працівника поліції, щодо факту події, а саме про те, що 18.02.2024 року о 20:50 в с. Уторопи по вул. Головна було зупинено т/з Рено н.з. НОМЕР_1 , однак водій ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , житель с. Уторопи на законну вимогу поліцейського не зупинився та намагався утекти. Даний т/з було зупинено за технічну несправність, а саме не горіла ліва фара. Водій ОСОБА_1 керував т/з з ознаками алкогольного сп`яніння, від проходження огляду на стан сп`яніння відмовився. На водія складено протоколи за ст. ч.1 ст.130, ч.1 ст.122-2 та ч.2 ст. 126 КУпАП. (а.с.5).
- відеозаписом з нагрудних камер працівників поліції, на якому зафіксовано факт погоні за водієм атомобіля Рено н.з. НОМЕР_1 , момент його наздоганяння працівником поліції водія, встановлення особи правопорушника. З відеозапису вбачається, що офіцер поліції спитав про вживання спиртних напоїв та тричі запропонував водієві пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці або проїхати до Косівської ЦРЛ, від чого ОСОБА_1 відмовився, так як заявив, що він не водій цього т/з. Крім цього, виявилося, що у водія немає з собою паспорта та водійського посвідчення. В подальшому офіцером поліції роз`яснено конституційні права особи, що притягається до адміністративної відповідальності, повідомлено про складення на нього адміністративних матеріалів за ч.1 ст. 130 та ч.1 ст. 122-2 КУпАП та ознайомлення ОСОБА_1 з складеними процесуальними документами. З відеозапису вбачається процес евакуації транспортного засобу Рено н.з. НОМЕР_1 та умисне пошкодження власником автомобіля та іншими присутніми особами молотком цього автомобіля (а.с.6).
На диску додано відеофайл 0000000_00000020240218234704_0015, записаний 19.02.2024, проте суд зауважує, що він не є належним та допустимим доказом, так як події, зафіксовані на ньому, не стосується обставин даної справи.
На відео водій неоноразово повторював працівникам поліції, що він не керував транспортним засобом. Однак на відео зафіксовано факт, як працівник поліції наздоганяв водія ОСОБА_1 , який вибіг з водійської сторони автомобіля. Крім того, в подальшому при складенні адміністративних матеріалів водій неодноразово ствердив, що керував авто, та перебував в салоні з товаришем. Протилежного судом не встановлено.
За таких обставин, об`єктивних підстав ставити під сумнів достовірність викладених письмових доказів, що містяться в матеріалах справи не убачається, тому вказані доказі є належними та допустимими.
Ч.1 ст.122-2 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів - вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України про зупинку транспортного засобу.
Відповідно до п. 2.4 Правил дорожнього руху України на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил.
Згідно зп.8.9бПДРУкраїни вимога про зупинку транспортного засобу подається поліцейським за допомогою:
б) увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору та (або) спеціального звукового сигналу;
Водій повинен зупинити транспортний засіб у вказаному місці з дотриманням правил зупинки.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 122-2 КУпАП доводиться в сукупності наступними доказами:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД №586943 від 18.02.2024 року. Вказаний протокол складений уповноваженою особою, та містить всі необхідні реквізити встановлені ст.256 КУпАП, підписаний особою, що притягається до адміністративної відповідальності ( ОСОБА_1 ). Будь-яких сумнівів у його достовірності судом не встановлено (а.с.1);
- копією протоколу серії ААД №586923 від 18.02.2024 року (а.с.2);
- копією письмового рапорту працівника поліції ОСОБА_2 від 18.02.2024 року (а.с.3).
Проаналізувавши вищевказані документи, суд доходить переконання, що вони є доказами в розумінні статті 251 КУпАП, які відповідають критеріям належності і допустимості. В своїй сукупності дані докази є достатніми. Доказів, які б спростовували наведені в протоколі обставини або породжували обґрунтовані сумніви у достовірності інформації, яка міститься у досліджених доказах, суду не надано.
За таких обставин, перевіривши всі наявні в матеріалах справи докази, доходжу висновку, що вина ОСОБА_1 в інкримінованих йому адміністративних правопорушеннях доведена поза всяким розумним сумнівом.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи вищевикладене,вважаю,що на ОСОБА_1 слід накластиадміністративне стягненняу межахсанкції ч.1ст.130КУпАП,у видіштрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік та за ч.1 ст. 122-2 КУпАП у розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 гривні.
Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору, міститься у ст. 5 вказаного Закону.
У розпорядженні суду документи, які б підтверджували те, що ОСОБА_1 відноситься до осіб, які підлягають звільненню від сплати судового збору відсутні, відтак з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 36, 40-1, ч.1 ст. 122-2, ч. 1 ст. 130, 283, 284 КУпАП, суддя,-
п о с т а н о в и л а :
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,винуватим увчиненні адміністративногоправопорушення,передбаченого ч.1ст.130КУпАП танакласти нанього стягненняу виглядіштрафу урозмірі однієїтисячі неоподатковуванихмінімумів доходівгромадян,що становить17000(сімнадцятьтисяч)гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 122-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі дев`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 153,00 (сто п`ятдесят три) гривні.
Відповідно до ст. 36 КУпАП накласти на ОСОБА_1 остаточне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, яка встановлена за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Роз`яснити, що штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення апеляційної скарги без задоволення.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у вищенаведений строк, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу, що складає 34 000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 , 10.06.2002 в дохід держави судовий збір в розмірі 605 грн. (шістсот п`ять гривень) 60 коп. (шістдесят копійок) на користь отримувача коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106 (стягувачем є Державна судова адміністрація України).
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Ю. С. Кіцула