Рішення № 117917012, 26.03.2024, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.03.2024
Номер справи
280/43/24
Номер документу
117917012
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26 березня 2024 року Справа № 280/43/24 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр. Соборний, 158Б, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі відповідач), в якій позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 084050016233 від 19.10.2023 року, щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 для розрахунку пенсії періоду роботи: з 24.12.1981року по 17.01.1983 року;

зобов`язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи з 24.12.1981року по 17.01.1983 року та провести перерахунок і виплату пенсії з 19.10.2023 (з урахуванням вже виплачених сум).

Ухвалою суду від 23.01.2024 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (у письмовому провадженні), протягом шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі. Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Вобґрунтування позовних вимог посилається на те, що 19 вересня 2023 року звернулась до управління обслуговування громадян відділу обслуговування громадян № 1 (сервісний центр) головного Управління пенсійного фонду України в Запорізькій області з заявою про призначення мені пенсії за віком на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування». Рішенням відповідач від 26 вересня 2023 № 084050016233 відмовив позивачу в призначенні пенсії та зазначив, що право на пенсію позивач набуде після 60 років, у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу на час звернення з відповідною заявою про призначення пенсії за віком та недосягненням самого пенсійного віку. Після досягнення пенсійного віку, позивач знов звернулась до ПФУ за місцем проживання. Відповідно до рішення 084050016233 від 19.10.2023 року призначена пенсія за віком. Однак до страхового стажу не був зарахований період роботи з 24.12.1981 по 17.01.1983 оскільки, виправлення в трудовій книжці проведено не відповідності до пункту 2.10., Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. 22.11.2023 року позивач подала заяву до Пенсійного фонду в Запорізькій області про зарахування до трудового стажу вищевказаного періоду роботу та здійснення перерахунку пенсії з дня подання заяви. 27.11.2023 року від відповідача було отримано рішення про відмову в зарахуванні стажу роботи з 24.12.1981 по 17.01.1983 та проведенні перерахунку пенсії. Позивач вважаючи відмову незаконною та протиправною, такою, що порушує її гарантоване Конституцією та Законами України право на отримання пенсії, звернулась із даною позовною заявою до суду.

Відповідач позовну заяву не визнав, у відзиві вх. № 7598 від 15.02.2024 вказує, що Згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637 (далі - Порядок 637) основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. До розрахунку стажу не зараховано період роботи який зазначений у трудовій книжці серія НОМЕР_2 від 25.09.1981 року, з 24.12.1981 по 17.01.1983 оскільки виправлення в трудовій книжці проведено не у відповідності до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, яка затверджена наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства соціального захисту населення від 29.07.1993 № 58, з проведеного виправлення незрозуміло, яка дата на яку виправляється. Таким чином, виходячи з зазначеного, пенсія позивачу розрахована та виплачується згідно норм чинного законодавства України, отже підстави для задоволення вимог позивача відсутні. Просить у позові відмовити.

19.02.2023 від представника позивача до суду надійшла письмова відповідь на відзив (вх.№7843), в якій позивач та її представник не погоджуються із позицією відповідача та просять задовольнити позовні вимоги.

Відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, оцінивши повідомлені обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі, з огляду на наступне.

З матеріалів адміністративної справи судом встановлено, що позивач народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 (паспорт громадянина України серії НОМЕР_3 ).

Згідно копії трудової книжки серії НОМЕР_2 від 25.09.198, ОСОБА_1 у період з 24.12.1981 по 17.01.1983 працювала у Кущовому інформаційно-обчислювальному центрі Будівельно-монтажного комбінату «Запоріжбуд».

19.09.2023 позивач звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області з заявою про призначення пенсії за віком на підставі Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».

Рішенням від 26.09.2023 № 084050016233 відповідач відмовив позивачу в призначенні пенсії, у зв`язку з відсутністю необхідного страхового стажу на час звернення з відповідною заявою про призначення пенсії за віком та недосягненням самого пенсійного віку.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 084050016233 від 19.10.2023 ОСОБА_1 було призначено пенсію за віком з 19.10.2023. Страховий стаж позивача: 39 років 11 місяців 23 днів.

Разом з тим, Головним управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області при вирішенні питання про призначення позивачу пенсії за вікомнебуло зарахованодоїї страхового стажу період роботи у Кущовому інформаційно-обчислювальному центрі Будівельно-монтажного комбінату «Запоріжбуд» з 24.12.1981 по 17.01.1983 оскільки, виправлення в трудовій книжці проведено не у відповідності до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, що підтверджується листом від 27.11.2023 №19284-20506/С-02/8-0800/23.

Позивачвважаючи протиправним рішення пенсійного органу щодонезарахуваннядострахового стажу періоду її роботи, звернуласьдосуду.

Надаючи правову оцінку вказаним обставинам, суд зазначає наступне.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповіднодостатті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Згідно статті 1 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (даліЗакон №1058-IV) страховий стажперіод (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески.

Пунктом 1 частини 1 статті 8 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (даліЗакон №1058-IV) передбачено, що право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Відповіднодоабзацу 1 частини першої статті 24 Закону №1058-IV страховий стажце період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумінеменшій, ніж мінімальний страховий внесок.

Абзацом 1 частини другої вказаної ж норми передбачено, що страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповіднодовимог зазначеного Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періодидовпровадження системи персоніфікованого облікуна підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діялодонабрання чинності вказаним Законом.

Абзацом2частини 4 статті 26 Закону №1058-ІV передбачено, що наявність страхового стажу, передбаченого частинами першою - третьою цієї статті, який дає право на призначення пенсії за віком, визначається на дату досягнення особою відповідного віку інезалежить від наявності страхового стажу на дату звернення за призначенням пенсії.

Частиною 1 статті 26 Закону №1058-ІV особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років за наявності страхового стажу з 1 січня 2021 року по 31 грудня 2021 року -неменше 28 років.

Відповіднодоп.п.2п.2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповіднодоЗакону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 року № 22-1дозаяви для призначення пенсії за віком додаються, зокрема, документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою КМУ від 12.08.1993 року № 637. За період роботи, починаючи з 01.01.2004 року, структурний підрозділ, відповідальний заведенняперсоніфікованого обліку, надає структурному підрозділу, відповідальному за призначення пенсії, довідку з бази даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування за формою згідно з додатком 1доПоложення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, затвердженого постановою правління ПФУ від 18.06.2014 року № 10-1, а у разі необхідності - за формою згідно з додатком 3 цього Положення.

Як вбачається з матеріалів адміністративної справи, відповідач приймаючи рішення щодонезарахуваннядострахового стажу позивача періоду її роботи згідно трудової книжки НОМЕР_2 від 25.09.1981 з 24.12.1981 по 17.01.1983 оскільки, виправлення в трудовій книжці проведено не у відповідності до пункту 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, яка затверджена наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства соціального захисту населення від 29.07.1993 № 58, з проведеного виправлення незрозуміло, яка дата на яку виправляється.

Відповіднодостатті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи є трудова книжка.Порядокпідтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Також, згідно із статтею 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.

Суд звертає увагу, що станом на момент внесення записівдотрудової книжки позивача за спірні періоди, якінебули зараховані пенсійними органами при розгляді заяви про призначення пенсії за віком, була чинною Інструкція пропорядокведення трудових книжокна підприємствах, в установах і організаціях, яка затверджена постановою ДержкомпраціСРСРвід20.07.1974 року №162 (даліІнструкція №162).

Згідно абзацу 1пункту 2.2 Інструкції№162 заповнення трудової книжки вперше здійснюється адміністрацією підприємства у присутності робітниканепізніше тижневого строку з дня прийняття на роботу.Дотрудової книжки вносяться відомості про роботу: прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення.

Відповіднодо пункту 2.3.Інструкції№162 усі записи втрудовій книжціпро прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення, а також про нагороди та заохочення вносяться адміністрацією підприємства після видання наказу (розпорядження), аленепізніше тижневого строку, а в разі звільненняу день звільнення і повинні точно відповідати тексту наказу (розпорядження).

У разі виявлення неправильного або неточного запису відомостей про роботу, переведення на іншу постійну роботу, про нагородження та заохочення тощо,виправленнявиконується адміністрацією того підприємства, де було зроблено відповідний запис. Адміністрація за новим місцем роботи зобов`язана надати працівнику в цьому необхідну допомогу (пункт2.5Інструкції№162).

При звільненні робітника або службовця всі записи про роботу, нагородження і заохочення, внесені в трудову книжку за час роботи в даному підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженої ним особи і печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

Аналогічні за змістом положення містяться також вІнструкціїпропорядок ведення трудових книжок працівників,затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року №58.

Суд, дослідив копію трудової книжки позивача серії НОМЕР_2 від 25.09.1981.

Записи в трудовій книжці засвідчені підписами уповноважених осіб, наявні відбитки печаток підприємств. Записи здійснено на підставі наказів, реквізити яких зазначені у трудовій книжці; містять всі необхідні відомості щодо дати та підстав мою прийняття та звільнення.

Однак, суд зазначає, що позивач, якийу даномувипадкубув працівником, не може нести відповідальність за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежний порядок ведення та заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємства.

Адже, невиконання підприємством правил ведення трудових книжок не може бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії за віком.

Отже, позивач має відповідні записи у трудовій книжці щодо спірних періодів роботи, й ці записи є належними та допустимими доказами підтвердження його трудового стажу.

Верховний Суд у постанові від 24.05.2018 у справі № 490/12392/16-а звернув увагу на те, що певні недоліки щодо заповнення трудової книжкинеможуть бути підставою для неврахування відповідного періоду роботи для обрахунку стажу при призначенні пенсії.

У постанові від 06.03.2018 у справі № 754/14898/15-а Верховний Суд дійшов висновку, що підставою для призначення пенсії є відповідний стаж роботи, анедотримання усіх формальних вимог при заповненні трудової книжки.

Також, у постанові Верховного Суду від 06.02.2018 у справі № 677/277/17 вказано, що відповіднодопостанови Кабінету Міністрів України від 27.04.1993 № 301 «Про трудові книжкипрацівників»відповідальність за організаціюведенняобліку, зберігання і видачутрудових книжокпокладається на керівника підприємства, установи, організації, тому власне недотримання правилведеннятрудової книжки може мати негативні наслідки саме для особи, яка допустила такі порушення, анедля особи, яка звернулася за пенсією а отже, йнеможе впливати на її особисті права.

В постанові Верховного Суду від 21.02.2018 у справі №687/975/17 викладена правова позиція, де зазначено, що на особунеможе перекладатись тягар доведення правдивості чи достовірності даних, що зазначені у йоготрудовій книжці.Відсутність посилання чи неточних записів у первинних документах по обліку трудового стажу та нарахуванню заробітної плати на конкретну посаду, яку обіймав позивач у той чи інший період його роботи у підприємстві за наявності належним чином оформленої трудової книжки,неможе бути підставою для виключення вказаних періодів роботи з трудового стажу, що дає йому право на призначення пенсії за віком, оскільки працівникнеможе відповідати за правильність та повноту оформлення бухгалтерських документів на підприємстві, та у свою чергу неналежнийпорядок веденнята заповнення трудової книжки та іншої документації з вини адміністрації підприємстванеможе бути підставою для позбавлення позивача його конституційного права на соціальний захист щодо вирішення питань надання пенсії за віком.

Суд зазначає, що законодавець пов`язує необхідність підтвердження трудового стажу для призначення пенсії лише за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, а також у тих випадках, коли втрудовій книжцівідсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи за певні періоди роботи.

З огляду на зазначене, оскільки факт перебування позивача на роботі, що дає право на призначення пенсії підтверджується насамперед відповідними записами у її трудовій книжці, суд констатує, що саме рішення № 084050016233 від 19.10.2023 прийнято Головним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області без дотримання положеньстатті 2 КАС Українитастатті 46 Конституції України, отже, є протиправним та підлягає скасуванню.

Таким чином, після скасування судом рішення № 084050016233 від 19.10.2023, саме відповідач зобов`язаний, з урахуванням зроблених висновків суду, зарахувати до загального страхового стажу позивача її період роботи згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 від 25.09.1981.

Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до пункту 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «РуїсТоріха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, N303-A, п.29).

Згідно із частиною першоюстатті 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Відповідно до частини другоїстатті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцієюта законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності передзаконом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною другоюстатті 9 КАС Українисуд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цьогоКодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод(право на ефективний засіб юридичного захисту) гарантує, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Під ефективним засобом (способом) необхідно розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект. Тобто ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.

Отже, обираючи спосіб захисту порушеного права, слід зважати й на його ефективність з точки зорустатті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Оскільки суд наділений повноваженнями щодо зобов`язання відповідача, в той час як спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, суд вважає за належне визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 084050016233 від 19.10.2023 щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 для розрахунку пенсії період роботи з 24.12.1981 по 17.01.1983 та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи, згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 від 25.09.1981, з 24.12.1981 по 17.01.1983 та повести перерахунок і виплату пенсії з 19.10.2023, з урахуванням раніше виплачених сум та з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

При цьому, суд вважає, вищевказаний спосіб захисту достатнім, враховуючи обставини по справі.

Відповідно до частини першоїстатті 77 КАС Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановленихстаттею 78 цього Кодексу.

Частиною другоюстатті 77 КАС Українивстановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

За таких обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1ст.143 КАС України.

Відповіднодочастини першоїстатті 139 КАС, при задоволенні позову сторони, яканеє суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповіднодоположень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 9, 72, 77, 139, 241, 243-246, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (пр.. Соборний, 158Б, м. Запоріжжя, 69005, код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області № 084050016233 від 19.10.2023 щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 для розрахунку пенсії період роботи з 24.12.1981 по 17.01.1983.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 періоди роботи, згідно трудової книжки серії НОМЕР_2 від 25.09.1981, з 24.12.1981 по 17.01.1983 та повести перерахунок і виплату пенсії з 19.10.2023, з урахуванням раніше виплачених сум та з врахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.

Стягнути на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 1073,60 (одна тисяча сімдесят три) грн. 60коп. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Рішення складено у повному обсязі та підписано 26.03.2024.

Суддя А.В. Сіпака