Єдиний державний реєстр судових рішень
УКРАЇНА
ЛЕТИЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
31500, Хмельницька область, Хмельницький район, селище Летичів, пров. Шкільний, 4а
тел. (03857) 2-01-00, 2-02-92, 2-04-90, 2-05-22, 9-11-01, 9-16-31, 9-17-33, факс 9-11-31
веб-сайт: https://lt.km.court.gov.ua, е-mail: inbox@lt.km.court.gov.ua
ВСТУПНА ЧАСТИНА
Єдиний унікальний номер судової справи №678/954/22
Номер провадження №2-678-85/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 березня 2024 року селище Летичів
Летичівський районний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Ходоровського І.Б.,
за участю секретаря судового засідання Козка Л.М.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у порядку загального позовного провадження в залі суду селища Летичів, у відсутність учасників справи, за наявними у справі матеріалами, без фіксування судового засідання технічними засобами, справу за позовною заявою Акціонерного товариства «Таскомбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
ОПИСОВА ЧАСТИНА
І. СУТЬ ПИТАННЯ, ЩО ВИРІШУЄТЬСЯ СУДОМ
1. 10 січня 2024 року до суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Ваківа В.В. про відкладення розгляду справи за змістом якого просить відкласти розгляд справи на період до закінчення війни, оскільки ОСОБА_1 мобілізований на військову службу у зв`язку з введенням в Україні воєнного стану, тому з цих причин не може взяти особисту участь в судовому розгляді справи.
ІІ. ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ
2. 14 липня 2023 року до суду надійшла вказана позовна заява.
3. 21 липня 2023 року до суду надійшли відомості про місце реєстрації відповідача.
4. 24 липня 2023 року ухвалою суду позовну заяву прийнято до розгляду і відкрито провадження, призначено розгляд у порядку загального позовного провадження.
5. Підготовчі судові засідання призначались на: 14 вересня 2023 року, 04 і 23 жовтня 2023 року, 10 і 22 листопада 2023 року, 11 грудня 2023 року, 18 і 31 січня 2024 року, 16 лютого 2024 року, 07 і 19 березня 2024 року.
6. 21 листопада 2023 року до суду надійшли письмові пояснення ОСОБА_1 у яких просить відмовити в задоволенні позову Акціонерного товариства «Таскомбанк».
7. 11 грудня 2023 року ухвалою суду за клопотанням ОСОБА_1 у Акціонерного товариства «Таскомбанк» витребувано докази (оригінали документів для огляду в судовому засіданні та належним чином завірені копії для долучення до матеріалів справи).
8. 25 грудня 2023 року до суду від Акціонерного товариства «Таскомбанк» надійшли заперечення на письмові пояснення ОСОБА_1 по суті спору.
9. 10 січня 2024 року надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Ваківа В.В. про відкладення розгляду справи - до закінчення війни.
10. 17 січня 2024 року до суду надійшла заява представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Ваківа В.В. про те, що розірвано договір про надання правничої допомоги б/н від 20 жовтня 2023 року з ОСОБА_1 з причин його мобілізації в Збройні Сили України та втратою адвокатом повноважень представника відповідача у справі, тому просить виключити його зі складу учасників.
11. 17 січня 2024 року на виконання ухвали суду від 11 грудня 2023 року надійшли документи Акціонерного товариства «Таскомбанк», витребувані судом.
12. 19 січня 2024 року судом оригінали документів повернуто Акціонерному товариству «Таскомбанк», а копії документів приєднано до матеріалів справи.
МОТИВУВАЛЬНА ЧАСТИНА
ІІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ
13. 14 липня 2023 року до суду надійшла позовна заява Акціонерного товариства «Таскомбанк» згідно якої 18 червня 2020 року між ТОВ «Фінансова компанія «Центр фінансових рішень» та ОСОБА_1 було підписано кредитний договір №1744749610.
Згідно умов паспорту кредиту №4749610 та кредитного договору №1744749610 від 18 червня 2020 року ОСОБА_1 надано грошові кошти на наступних умовах: сума кредиту - 212660,00 грн., строк користування - 36 місяців, річні проценти - 0,01% від суми боргу за договором, щомісячні проценти - 3% від суми кредиту.
Відповідно до умов договору і Витягу з Реєстру прав вимоги від 19 червня 2020 року до договору відступлення прав вимоги №ТАСЦФР-10-2016 від 07 жовтня 2016 року Акціонерне товариство «Таскомбанк» є новим кредитором ОСОБА_1 за кредитним договором №1744749610 від 18 червня 2020 року.
Акціонерне товариство «Таскомбанк» вважає, що ОСОБА_1 умови кредитного договору не виконав, кредитні кошти у встановлені договором (графіком погашення кредиту) строки ним не повернуті, тому станом на 08 квітня 2023 року має заборгованість за кредитним договором №1744749610 від 18 червня 2020 року в розмірі 321961,44 грн., в тому числі: заборгованість по тілу кредиту (в тому числі, прострочена) - 171025,26 грн., заборгованість по річним процентам (в тому числі, прострочена) - 31,55 грн., заборгованість по щомісячним процентам (в тому числі, прострочена) - 150904,63 грн.
Зазначену заборгованість і судові витрати позивач просить стягнути з відповідача
14. 08 січня 2024 року п`ятим відділом Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки видана довідка №5/5 згідно якої ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , 06 січня 2024 року дійсно призваний на військову службу по мобілізації на підставі Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №69/2022.
15. 23 січня 2024 року до суду надійшов лист п`ятого відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 23 січня 2024 року згідно якого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , дійсно 06 січня 2024 року призваний на військову службу по мобілізації і в даний час перебуває на військовій службі в Збройних Силах України у складі військової частини НОМЕР_1 .
16. 02, 05, 06 лютого 2024 року, 12 березня 2024 року на запит суду надійшли відповіді військової частини НОМЕР_1 від 01 лютого 2024 року і від 11 березня 2024 року згідно яких солдат ОСОБА_1 проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 на даний час не виконує бойові завдання у зоні бойових дій, не перебуває у відряджені, але у зв`язку з виконанням обов`язків військової служби приймати участь в судових засіданнях по даній справі змоги немає, забезпечити явку солдата ОСОБА_1 в судове засідання військова частина можливості не має.
За змістом витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №6 від 06 січня 2024 року з 06 січня 2024 року зараховано на військову службу за призовом у воєнний час і призначено на посаду: рядового ОСОБА_1 , призваного на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період ІНФОРМАЦІЯ_2 відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №69/2022 «Про загальну мобілізацію», призначено на посаду водія-коваля відділення спеціальних робіт взводу спеціальних робіт ремонтної роти автомобільної техніки ремонтно-відновлювального батальйону, ВОС - 790037А/213. З 06 січня 2024 року його зараховано до списків особового складу, на всі види забезпечення і вважати таким, що справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків, присвоєне військове звання «солдат».
ІV. ЗАСТОСОВАНІ НОРМИ ПРАВА
17. У ч. 1 ст. 55 Конституції України визначено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.
Водночас, у ст. 129 Конституції України закріплені основні засади судочинства, які є конституційними гарантіями права на судовий захист.
Зокрема, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 129 Конституції України однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Положення конституційних приписів відображені у процесуальному законодавстві.
18. Згідно з ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
19. Отже, обов`язок держави забезпечувати захист прав і свобод людини і громадянина судом та право на звернення до суду (право на захист у процесуальному розумінні) гарантуються Конституцією України та законами України.
20. Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом вчинення процесуальних дій під час судового розгляду із визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і щодо яких неможливо передбачити їх усунення (постанова Верховного Суду від 13 квітня 2023 року у справі № 914/2150/18).
21. Порядок та умови зупинення провадження у справі врегульовано положеннями ст.ст. 251, 252 ЦПК України, в яких наведено вичерпний перелік підстав, за яких суд, відповідно, зобов`язаний або ж має право зупинити провадження у справі.
22. Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
У п. 2 ч. 1 ст. 253 ЦПК України визначено, що провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 2 частини першої статті 251 цього Кодексу, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.
23. Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.
В п. 2 Указу Президента України вказано, що військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об`єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з`єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
24. Указом Президента України №133/2022 від 14 березня 2022 року, який затверджено Законом України №2119-IX від 15 березня 2022 року, Указом Президента України №259/2022 від 18 квітня 2022 року, який затверджено Законом України №2212-IX від 21 квітня 2022 року, Указом Президента України №341/2022 від 17 травня 2022 року, який затверджено Законом України №2263-IX від 22 травня 2022 року, Указом Президента України №573/2022 від 12 серпня 2022 року, який затверджено Законом України № 2500-ІХ від 15 серпня 2022 року, Указом Президента України №757/2022 від 07 листопада 2022 року, який затверджено Законом України №2738-ІХ від 16 листопада 2022 року, Указом Президента України №58/2023 від 06 лютого 2023 року, який затверджено Законом України №2915-ІХ від 07 лютого 2023 року, Указом Президента України №254/2023 від 01 травня 2023 року, який затверджено Законом України №3057-ІХ від 02 травня 2023 року, Указом Президента України №451/2023 від 26 липня 2023 року, який затверджено Законом України №3275-ІХ від 27 липня 2023 року, Указом Президента України №734/2023 від 06 листопада 2023 року, який затверджено Законом України №3429-IX від 08 листопада 2023 року, Указом Президента України №49/2024 від 05 лютого 2024 року, який затверджено Законом України №3564-IX від 06 лютого 2024 року, строк дії воєнного стану в Україні неодноразово було продовжено на 90 діб.
25. У преамбулі Закону України «Про правовий режим воєнного стану» зазначено, що цей Закон визначає зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення та скасування, правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» воєнний стан - це особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.
Згідно ст. 16 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» за рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеним у дію в установленому порядку указом Президента України, утворені відповідно до законів України військові формування залучаються разом із правоохоронними органами до вирішення завдань, пов`язаних із запровадженням і здійсненням заходів правового режиму воєнного стану, згідно з їх призначенням та специфікою діяльності.
26. В силу ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
У ст. 3 Закону України «Про Збройні Сили України» визначено, що організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з`єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України «Про Збройні Сили України» особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України.
27. Згідно ст. 1 Закону України «Про оборону України» військове формування - створена відповідно до законодавства України сукупність військових з`єднань і частин та органів управління ними, які комплектуються військовослужбовцями і призначені для оборони України, захисту її суверенітету, державної незалежності і національних інтересів, територіальної цілісності і недоторканності у разі збройної агресії, збройного конфлікту чи загрози нападу шляхом безпосереднього ведення воєнних (бойових) дій.
Як зазначено у ч. 1 ст. 4 Закону України «Про оборону України» у разі збройної агресії проти України або загрози нападу на Україну Президент України приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію, введення воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях, застосування Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, подає його Верховній Раді України на схвалення чи затвердження, а також вносить до Верховної Ради України подання про оголошення стану війни. Органи державної влади та органи військового управління, не чекаючи оголошення стану війни, вживають заходів для відсічі агресії. На підставі відповідного рішення Президента України Збройні Сили України разом з іншими військовими формуваннями розпочинають воєнні дії, у тому числі проведення спеціальних операцій (розвідувальних, інформаційно-психологічних тощо) у кіберпросторі. З моменту оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій настає воєнний час, який закінчується у день і час припинення стану війни.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про оборону України» участь в обороні держави разом із Збройними Силами України беруть у межах своїх повноважень інші військові формування, утворені відповідно до законів України, Державна спеціальна служба транспорту, Державна служба спеціального зв`язку та захисту інформації України, а також відповідні правоохоронні органи.
28. Аналіз наведених норм права дає підстави для висновку, що у разі оголошення в країні воєнного стану Збройні Сили України та всі інші військові формування в межах своїх повноважень в силу закону автоматично переводяться на воєнний стан і таке переведення не потребує окремого законодавчого акту.
29. Як зазначено у ч. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України (за винятком випадків, визначених законом), іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
30. Порядок проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України та вирішення питань, пов`язаних з проходженням такої служби під час виконання громадянами військового обов`язку в запасі, врегульовано Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, яке затверджене Указом Президента України від 10 грудня 2008 року №1153/2008 (далі - Положення) (абз. 1 п. 1).
У абз. 1 п. 12 Положення визначено, що встановлення, зміна або припинення правових відносин військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом та за призовом осіб офіцерського складу (зокрема, присвоєння та позбавлення військового звання, пониження та поновлення у військовому званні, призначення на посади та звільнення з посад, переміщення по службі, звільнення з військової служби, залишення на військовій службі понад граничний вік перебування на військовій службі, направлення за кордон, укладення та припинення (розірвання) контракту, продовження його строку, призупинення контракту та військової служби тощо) оформлюється письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких встановлюються Міністерством оборони України.
31. Аналіз п. 12 Положення свідчить про те, що встановлення відносин військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом, оформлюється письмовими наказами по особовому складу (постанови Верховного Суду від 09 листопада 2022 року у справі №753/19628/17, від 29 березня 2023 року у справі №756/3462/20, від 14 лютого 2024 року №466/8799/22).
V. МОТИВИ, З ЯКИХ ВИХОДИТЬ СУД
32. З 24 лютого 2022 року в Україні введено воєнний стан, який діє донині.
33. Із матеріалів справи, зокрема, довідки та листа п`ятого відділу Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки від 08 і 23 січня 2024 року, витягу із наказу командира військової частини НОМЕР_1 (по стройовій частині) №6 від 06 січня 2024 року, листів військової частини НОМЕР_1 від 01 лютого 2024 року і від 11 березня 2024 року, вбачається, що солдат ОСОБА_1 проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 , яка входить до складу Збройних Сил України та переведена на воєнний стан в силу вимог закону.
34. За цих обставин наявна обов`язкова підстава для зупинення провадження у справі на підставі п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України, адже в Україні з 24 лютого 2022 року і донині діє воєнний стан, відповідач ОСОБА_1 з 06 січня 2024 року перебуває на військовій службі у Збройних Силах України, що переведені на воєнний стан (подібний висновок міститься у постанові Верховного Суду від 29 лютого 2024 року у справі № 149/9/23).
35. Суд вважає, що в зв`язку із зупиненням провадження у справі буде забезпечено розгляд справи на засадах змагальності сторін, надання сторонам можливості реалізувати надані права та виконати покладені обов`язки.
Так, відповідач ОСОБА_1 позовні вимоги не визнає, має сумнів у достовірності наданих банком доказів, вважає, що його підписи у цих документах відсутні.
До призову 06 січня 2024 року на військову службу під час мобілізації на особливий період ОСОБА_1 мав представника у суді, але з 10 січня 2024 року договір про надання правничої допомоги із адвокатом Ваківим В.В. розірвано.
Тобто, на даний час у відповідача ОСОБА_1 відсутній представник у справі.
Із поданих ОСОБА_1 процесуальних документів випливає, що він бажає особисто бути присутнім в судовому засіданні і навести власні аргументи по суті заявлених до нього позовних вимог.
За цих обставин для забезпечення прав та законних інтересів учасників судового розгляду, зокрема, відповідача, судом й постановляється ухвала про зупинення провадження у справі.
36. Суд роз`яснює Акціонерному товариству «Таскомбанк», що у разі наявності доказів на підтвердження припинення перебування ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан, банківська установа не позбавлена права ініціювати питання про поновлення провадження у справі шляхом подання до суду відповідного клопотання.
VІ. ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ
37. З метою повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, забезпечення принципу правової визначеності, наявні правові підстави для зупинення провадження у справі (визначені законодавцем як обов`язкові) на підставі п. 2 ч. 1 ст. 251 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 1-5, 10-13, 23, 19, 23, 42-44, 48-49, 189-200, 209, 214, 222, 247, 251, 253, 258-261, 263, 268, 272-273, 351-355 ЦПК України,
РЕЗОЛЮТИВНА ЧАСТИНА
ПОСТАНОВИВ:
Зупинити провадження у справі до припинення перебування відповідача ОСОБА_1 у складі Збройних Сил України, що переведені на воєнний стан.
Копію ухвали направити (вручити) учасникам справи.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
УЧАСНИКИ СПРАВИ:
ПОЗИВАЧ: Акціонерне товариство «Таскомбанк», місцезнаходження: вул. С. Петлюри, буд. 30, м. Київ, поштовий індекс 01032, код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 09806443, МФО 339500, IBAN: UA603000010000032005117701026, тел. 0-800-503-580, (044) 393-25-90, електронна пошта: info@tascombank.com.ua, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відсутні.
ПРЕДСТАВНИК ПОЗИВАЧА: адвокат Лаврів Віталій Павлович, адреса для листування: вул. С. Петлюри, буд. 30, м. Київ, поштовий індекс 01032, тел. ( НОМЕР_2 , інші засоби зв`язку невідомі, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відсутні.
ВІДПОВІДАЧ: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Запоріжжя, зареєстрований по АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 , тел. ( НОМЕР_4 , інші засоби зв`язку невідомі, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відсутні.
Суддя І.Б. Ходоровський