Єдиний державний реєстр судових рішень
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 березня 2024 р.№ 400/2375/24
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Брагар В. С., ознайомившись з позовною заявою:
за позовомДержавна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства), просп. Берестейський, 14,м. Київ,01135,
доТовариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон", спуск Каботажний, 1,м. Миколаїв,54020, вул. Фалєєвська, 9-б,Миколаїв,54030
проанулювання дозвільних документів,
В С Т А Н О В И В:
Державна служба морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) , звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарське підприємство "Нібулон" про анулювання дозвільних документів.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суд після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Відповідно до положень частини першої статті 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси і просити про їх захист (частина перша статті 5 КАСУ).
За загальним правилом, суб`єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України (ч. 4 ст. 5 КАС України) та з метою реалізації покладених на них повноважень.
Суб`єкт владних повноважень лише у випадках, коли Конституцією чи законами України встановлені судові обмеження його діяльності може звертається до суду з позовом, проте такі звернення мають бути обумовлені необхідністю виконання покладених на них завдань та функцій.
Відповідно до ЗУ "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"дозвільний орган, що видав документ дозвільного характеру, може звернутися до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у виді анулювання документа дозвільного характеру за наявності передбачених законом підстав. Оскільки надання дозвільних документів та їх анулювання відноситься до повноважень позивача, тому позивач повинен обгрунтувати підстави для звернення до суду з такими вимогами з посиланням на відповідні норми закону, які передбачають звернення позивача до суду з адміністративним позовом.
Тому, позивачу необхідно надати пояснення з зазначенням норми закону, яка передбачає необхідність звернення позивача до суду з вимогами, які відносяться до дискреційних повноважень позивача із зазначенням підстав такого звернення.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Спеціальним законом, що визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, є Закон України "Про судовий збір".
Водночас, ставки сплати судового збору визначені статтею 4 Закону України "Про судовий збір", де вказано, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
Разом із тим, статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" передбачено, що з 1 січня 2023 року встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 3028 гривень.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем заявлено позовні вимоги немайнового характеру, а саме позивач просить анулювати дозвільні документи: витяг №14 від 14.12.2022 року, витяг №15 від 14.12.2022 року, витяг №16 від 14.12.2022 року, витяг №17 від 14.12.2022 року, витяг №42 від 08.03.2023 року, витяг №43 від 08.03.2023 року, витяг №44 від 08.03.2023 року. Оскільки кожен витяг є дозвільним документом, тому фактично позивачем заявлено 7 вимог немайнового характеру.
Отже, беручи до уваги приписи Закону України «Про судовий збір», загальна сплата судового збору відповідно до заявлених позовних вимог повинна становити 21196,00 грн.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд вважає за належне вказати, що зазначені вище недоліки позовної заяви повинні бути усунені позивачем шляхом подання до суду із посиланням на реквізити даної ухвали, зокрема:
- заяви із зазначенням норми закону, яка передбачає необхідність звернення позивача до суду з вимогами, які відносяться до дискреційних повноважень позивача із зазначенням підстав такого звернення.;
- документа про сплату судового збору у розмірі 21196,00 грн.
У разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, згідно п.1 ч.4 ст. 169 КАС України така позовна заява повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. 123,160, 161, ч.1, 2 ст. 169 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Державної служби морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України (Адміністрація судноплавства) без руху.
2. Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху подати до Миколаївського окружного адміністративного суду
- заяву із зазначенням норми закону, яка передбачає звернення позивача до суду.
- документ про сплату судового збору у розмірі 21196,00 грн.
3. У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху набирає законної сили з моменту її підписання суддею, оскарженню не підлягає.
Суддя В. С. Брагар