Постанова № 11770560, 14.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.10.2010
Номер справи
2а-13471/10/2670
Номер документу
11770560
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

14 жовтня 2010 року           09:00           № 2а-13471/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Розсошко К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗакритого акціонерного товариства "Квадрат-Україна"

до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві

провизнання бездіяльності протиправною, зобов'язання видати проектну документацію

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання протиправною бездіяльності Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві та зобов’язання Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві видати Закритому акціонерному товариству «Квадрат-Україна»(код за ЄДРПОУ 32707785; місцезнаходження -01001, м. Київ, вул. Грушевського, будинок 3) Сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам на будівлю, що розташована за адресою: м. Київ, вул. Оноре де Бальзака, 91/29-а у Деснянському районі м. Києва, загальною площею 5215,6кв.м.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач недобросовісно виконав свої обов’язки та допустив протиправну бездіяльність, чим порушив права та охоронювані законом інтереси позивача та вимоги Закону України «Про планування та забудову територій», Постанову Кабінету Міністрів України «Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів».

Відповідач проти позовних вимог заперечував з підстав, викладених у письмових запереченнях. Також в судовому засіданні представник відповідача зазначив, що у зв’язку зі значною завантаженістю Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві фактично позбавлена можливості видавати сертифікати відповідності збудованого об’єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил на об’єкт нерухомості.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив:

Відповідно до рішення Київської міської ради № 987/2397 «Про передачу Закритому акціонерному товариству «Квадрат-Україна»земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на вул. Оноре де Бальзака, 91/29-а у Деснянському районі м. Києва»(далі по тексту –«Рішення № 987/2397») позивачу була передана земельна ділянка для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельного комплексу на вул. Оноре де Бальзака, 91/29-а у Деснянському районі м. Києва.

На підставі Рішення № 987/2397 позивач уклав Договір оренди земельної ділянки із Київською міською радою.

Також позивачем було отримано Дозвіл на виконання проектно-вишукувальних робіт від 02.04.2010 року, Погодження проектної документації на будівництво від 13.07.2010 року та Дозвіл на виконання будівельних робіт № 0798-Дс/С від 08.10.2008 року (Дозвіл продовжено до 07.10.2010 року).

Проектна документація позивача отримала позитивний висновок комплексної державної експертизи.

На замовлення позивача ним був отриманий також і експертний висновок Дочірнього підприємства «Науково-дослідна виробничо-технічна агенція «Стратегія регіонального розвитку»- Звіт про проведення технічного обстеження торговельного комплексу.

Відповідно до вказаного звіту, проведені будівельні роботи на об’єкті дослідження по вул. Оноре де Бальзака, 91/29-а у Деснянському районі м. Києва виконані в повному обсязі, відповідають вимогам чинного законодавства, будівельним нормам та правилам. Експлуатація об’єкту із функціональним призначенням під торговельний комплекс є можливою.

У зв’язку із цим, позивач звернувся до Інспекції державного архітектурно –будівельного контролю у м. Києві із заявою про видачу сертифіката відповідності збудованого об’єкту проектній документації, державним будівельним нормам і правилам.

Згідно ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність»державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури. Державний контроль та нагляд у системі центрального органу виконавчої влади з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція України та її територіальні органи.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність»будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об’єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм та правил, місцевих правил забудови населених пунктів у визначеному законодавством порядку.

Згідно п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державний архітектурно-будівельний контроль»державний архітектурно-будівельний контроль і нагляд з питань будівництва, містобудування та архітектури здійснює Державна архітектурно-будівельна інспекція та її територіальні органи.

Правові та організаційні основи планування, забудови та іншого використання територій визначаються Законом України «Про планування та забудову територій».

Згідно ст. 30-1 вказаного Закону, а також згідно п. 2 Постанови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів здійснюється на підставі сертифіката відповідності, який видається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Сертифікат відповідності –це документ, що засвідчує відповідність закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. Аналогічне положення міститься і в Законі України «Про планування та забудову територій».

Для одержання сертифіката відповідності замовник або уповноважена ним особа подає до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, яка надала дозвіл на виконання будівельних робіт, письмову заяву, до якої додається проектна документація на будівництво об'єкта, погоджена та затверджена в установленому законодавством порядку.

Судом встановлено, що позивачем разом із заявою подано всі передбачені ст. 30-1 Закону України „Про планування і забудову територій” документи. Пакет документів, що зберігаються у відповідача, на вимогу суду надано в судове засідання та оглянуто.

Відповідно до ч.5 ст.30-1 Закону України „Про планування та забудову територій” розгляд заяви, прийняття рішення про видачу сертифіката відповідності або відмову в його видачі, реєстрація виданих сертифікатів відповідності та відмов у їх видачі здійснюються інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Матеріалами справи, представником відповідача, підтверджено, що заява позивача про видачу сертифіката відповідності була зареєстрована відповідачем за вх.№7/26-2714 від 18.08.2010. Тобто зважаючи на вимоги вищезазначеної норми відповідь на заяву позивача мала бути надана відповідачем до кінця серпня 2010 року.

Суд враховує пояснення представника відповідача про завантаженість, що перешкоджає видачі заявникам сертифікатів відповідності, однак вважає, що це не може бути приводом для порушення вимог чинного законодавства.

Суд звертає увагу, що у ч.5 ст. 30-1 Закону України „Про планування та забудову територій” йдеться про строки розгляду заяви про видачу сертифіката відповідності, з огляду на це відповідач мав дотриматися зазначених вимог та надати позивачу відповідь. Бездіяльність відповідача, викликана його завантаженістю, призвела до порушення як вимог зазначеної вище норми, так і прав та інтересів позивача на розгляд його заяви та отримання обґрунтованої відповіді.

Згідно зі статтею 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до частини 3 ст. 2 КАСУ у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом; запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія)- з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення дії чи бездіяльності покладається на Відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач в судовому засіданні не довів правомірності допущеної ним бездіяльності щодо розгляду заяви позивача та прийняття за нею обґрунтованої відповіді. Тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та визнає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі

Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Закритого акціонерного товариства "Квадрат-Україна" задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві.

Зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у м. Києві видати Закритому акціонерному товариству «Квадрат-Україна»Сертифікат відповідності закшченого будівництвом об'єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам правилам на будівлю, що розташована за адресою: вул. Оноре де Бальзак, 91/29-а у Деснянському районі м. Києва, загальною площею 5215,6 кв.м.

Судові витрати в сумі 3,40 грн. присудити на користь Закрите акціонерне товариство "Квадрат-Україна" за рахунок Державного бюджету України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя                                                                                 Р.О. Арсірій