ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2010 року м. Запоріжжя Справа № 2а-4979/10/0870
За позовом: Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий будинок “Славутич”, м. Запоріжжя
про стягнення заборгованості у розмірі 3656,00грн.
У складі головуючого судді Нечипуренко О.М.
при секретарі судового засідання Бриль А.В.
за участі представників сторін:
від позивача Горевий І.В. (довіреність № 30 від 10.06.2010)
від відповідача не прибув
Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Запоріжжя звернулась до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий будинок “Славутич” про стягнення 3656,00 грн. штрафних санкцій.
15.07.2010 відкрито провадження у адміністративній справі № 2а-4979/10/0870 та призначено її до розгляду на 05.08.2010. Розгляд справи відкладався на 19.08.2010.
В ході судового розгляду позивач підтримав заявлені позовні вимоги і просить задовольнити їх у повному обсязі. В обґрунтування позовних вимог посилається на встановлені перевірками порушення відповідачем пунктів 1, 2, 11, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та вказує, що нараховані у звязку із цим штрафні санкції у розмірі 3656,00 грн. відповідачем не сплачені.
Відповідач двічі належним чином повідомлений про день і час розгляду справи, до суду не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Копія ухвали про відкриття провадження у справі та повістки про виклик до суду, направлені позивачу за вказаною у позові адресою, повернулись до суду із відміткою поштового відділення «за зазначеною адресою не значиться». Разом з тим, суд приймає до уваги те, що Законом України «Про судоустрій і статус суддів» від 07.07.2010 № 2453-VI, який набрав чинності 30.07.2010, з дня його опублікування у Офіційному віснику України №55/1, були внесені зміни до Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Враховуючи, що згідно ст. 35 КАС України (у новій редакції), у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином, суд вважає відповідача повідомленим належним чином про дату час та місце судового розгляду.
Крім того, за приписами ст.128 КАС України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.
На підставі ст. 160 КАС України в судовому засіданні 19.08.2010 судом проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Судом оголошено про час виготовлення постанови у повному обсязі.
Відповідно до ст. 41 КАС України, в ході судового розгляду здійснювалось повне фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів, а саме: комплексу «Камертон».
Проаналізувавши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, заслухавши пояснення представника позивача, суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного:
Як свідчать матеріали справи, ТОВ «ТБ «Славутич» зареєстроване відділом реєстрації та єдиного реєстру Шевченківської районної адміністрації Запорізької міської ради 06.04.2000р. за №25488184Ю0010346.
Згідно картки облікового рахунку Відповідача, яка ведеться ДПІ у Шевченківському районі, наявна заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3656,00 грн., яка виникла за результатами перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності господарської одиниці магазину розташованого за адресою м. Запоріжжя, пр. Леніна, 234 що належить ТОВ "ТБ "Славутич" за результатами яких встановлені наступні порушення та нараховані штрафні санкції:
Акт перевірки від 27.08.2009р. №0251/08/30/23/30926203. В ході перевірок встановлено:
- непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на загальну суму 56,95 грн., розрахунковий документ не роздруковувався та не видавався , що є порушення вимог пунктів 1, 2 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон про РРО). Відповідальність передбачена п. 1 ст. 17 цього Закону;
- незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі зазначеній в денному звіті касового апарата, яка складає 565,40грн., що є порушенням вимог пункту 13 ст. З Закону про РРО. Відповідальність передбачена ст. 22 цього ж Закону;
- порушення використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів та обліку їх кількості, що є порушення п. 11 ст. З Закону про РРО.
За результатами встановлених порушень ДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за формою "С" №0002142303 від 04.09.2009р. на суму 3196,75 грн. (отримано директором підприємства).
Акт перевірки №0063/08/30/23/30926223 від 06.03.2009р.
В ході перевірок встановлено:
- непроведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на загальну суму 79,35 грн., розрахунковий документ не видавався, що є порушення вимог пунктів 1, 2 ст. З Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Відповідальність передбачена п. 1 ст. 17 цього Закону.
- незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі зазначеній в денному звіті касового апарата, яка складає 591,75 грн., що є порушенням вимог пункту 13 ст. З Закону про РРО. Відповідальність передбачена ст.. 22 цього ж Закону.
За результатами встановлених порушень ДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за формою "С" №0000652303 від 20.03.2009р. на суму 3355,50 грн. (отримано особисто директором підприємства).
Загальна сума заборгованості за вищевказаними перевірками становить 6552,25 грн., яка за рахунок часткової сплати зменшилася та складає 3656,00 грн.
Доказів визнання недійсними або скасування зазначених рішень у адміністративному або судовому порядку відповідач не надав, як і доказів сплати штрафних санкцій у повному обсязі, обставини, викладені у акті перевірки, не оспорив.
Як свідчать матеріали справи, заборгованість по сплаті штрафних санкцій в сумі 3656,00 грн., нарахованих згідно рішень №0000652303 від 20.03.2009, №0002142303 від 04.09.2009, момент розгляду справи, в адміністративному та судовому порядку не оскаржена, в установлений законом термін в добровільному порядку у повному обсязі ума не погашена.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до пункту 11 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку.
Згідно ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені ст. ст. 17-24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний строк з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У разі несплати названих санкцій, податкова має право на звернення до суду відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України.
Отже, посилання позивача є обґрунтованими та такими, що відповідають законодавству.
На підставі викладеного, враховуючи положення ч. 1 ст. 11 КАС України (розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості) та ч. 1 ст. 71 КАС України (кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення) суд вважає позовні вимоги ДПІ у Шевченківському районі м. Запоріжжя про стягнення з ТОВ “Торговий будинок “Славутич” 3656,00 грн. штрафних санкцій доведеними, документально підтвердженими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167,169 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя до товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий будинок “Славутич” про стягнення заборгованості у розмірі 3656,00грн., задовольнити.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Торговий будинок “Славутич” (код ЄДРПОУ 30926223) заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3 656 (три тисячі шістсот пятдесят шість гривень) на користь Державного бюджету Шевченківського району (р/р 31116104700009, код платежу 21080900, код отримувача 34676911, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 20.09.2010
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко