Єдиний державний реєстр судових рішень
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2024 року справа № 580/1217/24
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилюка В.О.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивачка) подала позов до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (далі Головне управління, відповідач), в якому просить:
- визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області щодо обмеження з 01.03.2022 збільшення пенсії ОСОБА_1 , перерахованої з метою її індексації згідно постановою Кабінету Міністрів України № 118 від 16.02.2022 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році з урахуванням коефіцієнту збільшення 0,14;
- визнати протиправними дій Головного управління Пенсійного фонду України у Черкаській області щодо обмеження з 01.03.2023 сумою 1500 гривень розміру збільшення пенсії ОСОБА_1 , перерахованої з метою її індексації згідно постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 24 лютого 2023 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році з урахуванням коефіцієнту збільшення 0,197;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду у Черкаській області здійснити з 01.03.2022 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 118 від 16.02.2022 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році без обмеження розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії та без зменшення доплати визначеної пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за № 713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб;
- зобов`язати Головнеуправління Пенсійного фонду у Черкаській області здійснити з 01.03.2023 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,197 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 24 лютого 2023 року Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році без обмеження розміру збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, максимальним (граничним) розміром 1500 грн та без зменшення доплати визначеної пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за № 713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб.
В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що отримує пенсію по втраті годувальника з 2016 року.
Відповідач, виконуючи постанову Кабінету Міністрів України № 118 від 16.02.2022 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році протиправно обмежує індексацію пенсії коефіцієнтом 0,14 замість 1,14, а виконуючи постанову Кабінету Міністрів України № 168 від 24 лютого 2023 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році протиправно обмежує індексацію пенсії коефіцієнтом 0,197 замість 1,197 та обмежує індексацію у 2023 році розміром 1500 грн.
Позивачка зазначає, що аналіз наведених постанов надає суду підстави для висновку, що з 1 березня 2022 року проводиться перерахунок пенсій із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,14, а з 1 березня 2023 року - у розмірі 1,197.
Крім того, позивачка вказує, що відповідач зменшує доплату передбачену пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за № 713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб після кожного перерахунку пенсії за рішенням суду, що є незаконним та матиме наслідком повторне звернення до суду з метою поновлення даної доплати у повному обсязі - ефективним способом захисту буде зобов`язання не зменшувати доплату визначену пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за № 713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб.
Ухвалою від 08.02.2024 суддя Черкаського окружного адміністративного суду прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у адміністративній справі, вирішив розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
20.02.2024 до суду надійшов письмовий відзив на адміністративний позов, в якому представниця відповідача просила в задоволенні позову відмовити повністю, зазначивши при цьому, що згідно з Постановою № 118 із 01.12.2022 до пенсії встановлено підвищення у сумі 1641,46 грн (11724,70 грн (основний розмір пенсії) х 0,140), розмір пенсії до виплати становив 13889,41 грн. Згідно з Постановою № 168 із 01.03.2023 до пенсії встановлено підвищення (із застосуванням коефіцієнта 0,197) у сумі 1500,00 грн. Розмір пенсії до виплати становить 17389,41 грн. Зазначила, що у Головного управління відсутні правові підстави для виплати позивачці пенсії з 01.03.2022 та з 01.03.2023 з урахуванням суми індексації, відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році та від 24.02.2023 № 168 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році.
Розгляд справи по суті відповідно до частини 3 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) розпочато через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, повно, всебічно, об`єктивно дослідивши надані у справі докази, надавши їм юридичну оцінку, суд дійшов до такого висновку.
Суд встановив, що позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію у відповідності до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб № 2262-ХІІ від 09.04.1992.
Відповідно до протоколу перерахунку пенсії позивачки від 18.08.2023, на виконання рішення суду у справі № 580/588/23 відповідач здійснив перерахунок пенсії з 01.03.2023 та нарахував пенсію у загальному розмірі 17389,41 грн (з урахуванням щомісячної доплати згідно Постанови № 713). Крім того, до розміру пенсії включив індексацію пенсії відповідно до постанови КМ України № 118 у розмірі 1641,46 грн, та індексацію пенсії відповідно до постанови КМ України № 168 у розмірі 1500 грн.
Позивачка звернулась до Головного управління із заявами, в якій просила здійснити нарахування та виплату індексацію пенсії з березня 2022 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2023 № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році із застосуванням коефіцієнта збільшення у розмірі 1,140, а також з березня 2023 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) у розмірі 1,197, без обмеження у сумі 1500 грн.
Листом від 08.01.2024 № 417-17992/К-02/8-2300/24 відповідач повідомив позивачку, що
згідно з Постановою № 118 із 01.12.2022 до пенсії встановлено підвищення у сумі 1641,46 грн (11724,70 грн (основний розмір пенсії) х 0,140), розмір пенсії до виплати становив 13889,41 грн. Відповідно до п. 10 Постанови № 168 розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого п. п. 1-7 Постанови № 168, не може перевищувати 1500 грн. Пенсію позивачки із 01.03.2023 перераховано, її розмір становить 17389,41 грн, у тому числі індексації пенсії 1500 грн, як встановлено Постановою № 168.
Дії Головного управління щодо обмеження з 01.03.2022 збільшення пенсії коефіцієнтом збільшення 0,14, щодо обмеження з 01.03.2023 збільшення пенсії коефіцієнтом збільшення 0,197 позивачка вважає протиправними, а тому за захистом своїх прав, свобод та інтересів звернулась до суду з цим позовом.
Під час вирішення спору по суті суд зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Нормами статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписом пункту 6 частини 1 статті 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом визначає Закон України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 9 квітня 1992 року № 2262-XII (далі Закон № 2262-XII).
Відповідно до статті 64 Закону № 2262-ХІІ у разі якщо пенсії, призначені військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію згідно з цим Законом, та членам їх сімей у попередньому календарному році та до дати індексації пенсії включно у році, в якому проводиться індексація пенсій, не перераховувалися відповідно до частини четвертої статті 63 цього Закону, для забезпечення їх індексації проводиться перерахунок пенсій у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Сума індексації враховується під час подальшого перерахунку пенсії відповідно до статті 63 цього Закону.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році установлено, що з 1 березня 2022 розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31 грудня 2021 р. включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Підвищення пенсії, передбачене абзацом першим цього пункту, встановлюється додатково до щомісячної доплати до пенсії, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2021 № 713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб. Підвищення на коефіцієнт збільшення, установлений абзацом другим пункту 1 цієї постанови, застосовується також у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31 грудня 2021 р. відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, та перерахунку пенсії відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, крім перерахунків пенсії, що проводилися у період з 1 січня 2021 р. до 28 лютого 2022 р. за рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до частини четвертої статті 63 зазначеного Закону.
Крім того, з 01.03.2023 набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році, відповідно до якої з 1 березня 2023 перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,197.
Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році установлено, що з 01.03.2023 розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб (без урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації пенсії, доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячної доплати до пенсії, адресної допомоги до пенсійної виплати та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) з урахуванням розміру підвищення пенсій відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 № 118 Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за зазначеним Законом (крім військовослужбовців строкової служби), та членам їх сімей і строк призначення яких до 31.12.2022 включно, підвищуються на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 цієї постанови (1,197), з урахуванням положень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.
Пунктом 10 цієї постанови установлено, що: у разі коли розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не досягає 100 гривень, встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії; розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії, передбаченого пунктами 1-7 цієї постанови, не може перевищувати 1500 гривень.
Суд зазначає, що відповідно до Постанови КМУ № 168 Кабінет Міністрів України запровадив тимчасове обмеження на максимальний розмір індексації пенсій, а саме розмір підвищення пенсії за результатами індексації обмежено 1500 грн.
Суд встановив, що згідно наявного у справі протоколу перерахунку пенсії, позивачці встановлено підвищення пенсії згідно з Постановою № 118 у сумі 1641,46 грн (11724,70 грн (основний розмір пенсії) х 0,140). З 01 березня 2023 року відповідач підвищив розмір пенсії позивачки на коефіцієнт збільшення, установлений пунктом 1 Постанови № 168 (13366,16 грн (основний розмір пенсії) х 0,197), з урахуванням п. 10 вказаної постанови, а саме на 1500 грн.
Таким чином, під час нарахування позивачці вказаних підвищень пенсії, відповідач діяв у відповідності із вимогами постанов КМУ № 118, 168, у зв`язку із чим суд дійшов висновку, що у діях відповідача відсутні ознаки протиправності.
Позивачка вважає здійснене відповідачем обчислення збільшення пенсії обмеженням та зазначає про необхідність застосування коефіцієнтів збільшення 1,14 та 1,197, замість 0,140 та 0,197.
Надавши оцінку вказаним доводам, суд зазначає, що відображення у формулі розрахунку розміру підвищення встановлених постановами КМУ № 118, 168 величин - 0,140 та 0,197 покликані для окремого відображення серед складових розміру пенсії розміру підвищення пенсії, позаяк множення розміру пенсії на 1,14 та 1,197 відповідно призводить до обчислення загальної суми пенсії, з урахуванням розміру підвищення (наприклад обчислення розміру підвищення встановленого ПКМУ № 118 може виглядати так 11724,70*1,14 = 13366,16 грн, де 11724,70 грн основний розмір пенсії та 1641,46 грн розмір підвищення). Таким чином, використання у формулі розрахунку величин 0,140 та 0,197 не призвело до невірного обчислення розміру підвищення пенсії та покликане для окремого та зрозумілого відображення розміру підвищення пенсії серед її складових.
З урахуванням зазначеного, доводи позивачки у цій частині суд вважає необґрунтованими.
Посилання позивачки, що положення постанови Кабінету Міністрів України № 168 суперечить приписам Закону № 2262-ХІІ з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року № 7-рп/2016, у спірних правовідносинах суд вважає помилковими, оскільки Закон України Про індексацію грошових доходів населення як і Закон України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб не містять положень, що визначали б розмір індексації пенсій, які призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ. Приписи вказаних законів визначають, що пенсії індексуються із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Суд звертає увагу, що відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (абзац перший).
Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (абзац другий).
У разі відсутності дефіциту коштів Пенсійного фонду для фінансування виплати пенсій у солідарній системі розмір щорічного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, передбачений абзацом другим цієї частини, може бути збільшений, але не повинен перевищувати 100 відсотків показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення (абзац третій).
Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини (абзац четвертий).
Тобто, абзац четвертий частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування надає право Кабінету Міністрів України приймати рішення про розмір збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Щодо частини позовних вимог про перерахунок пенсії без зменшення доплати визначеної пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 14.07.2021 за № 713 Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб, суд зазначає, що вони є похідними від основних, відтак у їх задоволенні також належить відмовити.
Суд також враховує інші аргументи сторін, зазначені у заявах по суті справи, однак зауважує, що встановлені судом обставини є самостійними та достатніми підставами для прийняття рішення по суті спору.
Згідно частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. При цьому в силу положень частини 2 статті 77 вказаного кодексу, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суд при вирішенні спору враховує приписи статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивачки є необґрунтованими, а вимоги такими, у задоволенні яких слід відмовити.
Під час вирішення питання про розподіл судових витрат, суд враховує таке.
Згідно статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: на професійну правничу допомогу; сторін та їхніх представників, що пов`язані із прибуттям до суду; пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертиз; пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; пов`язані із вчиненням інших процесуальних дій або підготовкою до розгляду справи.
Відповідно до частини 5 статті 139 вказаного Кодексу у разі відмови у задоволенні вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, або залишення позовної заяви без розгляду чи закриття провадження у справі, судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Зважаючи на те, що позовні вимоги позивачки, звільненої від сплати судових витрат не підлягають задоволенню, а відповідач не надав доказів понесення судових витрат, то підстави для їх розподілу відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 9, 14, 73-77, 139, 242 246, 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Розподіл судових витрат не здійснювати.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга може бути подана до Шостого апеляційного адміністративного суду у строк, встановлений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Учасники справи:
1) позивачка ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 );
2) відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області (18002, м. Черкаси, вул. Смілянська, 23, код ЄДРПОУ 21366538).
Рішення складене у повному обсязі та підписане 11.03.2024.
Суддя Василь ГАВРИЛЮК