Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 569/4390/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 березня 2024 року м. Рівне
Суддя Рівненського міського суду Сидорук Є.І., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 , за ст. 124, ст. 122-4 КУпАП, -
встановив:
20 лютого 2024 року, о 11 год 30 хв, в м. Рівне, вул. Сердечна, 26, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Audi A4, на АЗС «WOG», рухаючись заднім ходом не переконався, що це буде безпечним, не звернувся за допомогою до сторонніх осіб, в результаті чого здійснив наїзд на припаркований автомобіль Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 . В результаті ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками..
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 10.9 Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124КУпАП.
Окрім того, 20 лютого 2024 року, о 11 год 30 хв, в м. Рівне, вул. Сердечна, 26, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Audi A4, на АЗС «WOG», здійснив наїзд на припаркований автомобіль Volkswagen Passat, д.н.з. НОМЕР_2 та залишив на порушення встановлених правил місце ДТП, до якої він причетний.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.10 аПравил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбаченест. 122-4 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з"явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, (а.с.1), клопотання про відкладення розгляду справи не подавав.
Згідност. 268 КУпАПприсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, передбаченест. ст. 122-4, 124 КУпАП, не є обов`язковою, тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутності порушника на підставі наявних матеріалів.
Практика Європейського Суду з прав людини (зокрема рішення "Пономарьов проти України" від 3 квітня 2008) наголошує, що "сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження". Вказаним рішенням закріплено принцип судочинства, зазначений в практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним.
За таких обставин, суд визнав можливим розглянути справу за відсутності в судовому засіданні ОСОБА_2 , на підставі наявних у справі доказів.
У відповідності до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
За таких обставин є можливим об`єднати адміністративні матеріали №569/4390/24 та №569/4359/24 в одне провадження та розглядати одночасно, присвоївши №569/4390/24.
Відповідно до положень ст. 245 КУпАП України, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага судів на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягують до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
Згідно ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини,що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Стаття 251 КУпАП вказує, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Таким чином, вина ОСОБА_1 підтверджується дослідженими матеріалами справ про адміністративні правопорушення, в тому числі схемою місця ДТП, даними, що містяться у протоколах про адмінправопорушення серії ААД №036113, серії ААД №036114, письмовими поясненнями ОСОБА_3 , схемою місця ДТП, та сукупністю інших письмових доказів, що містяться у матеріалах справи.
Дослідившиматеріали справисуд прийшовдо висновку,що вищенаведенідокази вїх сукупностісвідчать пропорушення водіємвимог п.п.10.9,2.10аПДР Українита наявністьскладу адміністративногоправопорушення заст.ст.122-4,124КУпАП тому,відповідно доположень ст.9КУпАП, ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, та вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальностіза ст. ст. 122-4, 124 КУпАП, застосувавши стягнення в межах статті 122-4 КУпАП.
У відповідності дост. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2ст. 4 Закону України «Про судовий збір»підлягає стягненню з порушника судовий збір.
Керуючись ст.ст.283,284 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченогост. ст. 122-4, 124 КУпАПта застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста ) гривень.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу на рахунок отримувача №UA218999980313020149000017001, отримувач коштів ГУК у Рівненській області 21081300, код за ЄДРПОУ 38012494, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодомкласифікації доходів бюджету-21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 в прибуток держави судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 копійок на рахунок №UА458999980313191206000017527, отримувач коштів ГУК у Рівненській області 22030101, код за ЄДРПОУ 38012494, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), за кодомкласифікації доходів бюджету- 22030101.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд.
Суддя