Постанова № 117515807, 06.03.2024, Окнянський районний суд Одеської області (до 25.04.2025 - Красноокнянський районний суд Одеської області)

Дата ухвалення
06.03.2024
Номер справи
506/73/24
Номер документу
117515807
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Красноокнянський районний суд Одеської області

Справа №: 506/75/24

Провадження №3/506/127/24

Справа №: 506/73/24

Провадження №3/506/125/24

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.03.2024 року суддя Красноокнянського районного суду Одеської області Чеботаренко О. Л., за участю секретаря судового засідання Смернової Д.Ю., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора Барбанягри І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Окни Подільського району Одеської області матеріали про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Одеській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт.Красні Окни Одеської області, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області, раніше не притягувався до адміністративної відповідальності,

за ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 перебуваючи на посаді заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області, яка відповідно до п.п.3 п.6 Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції 17.06.2016 року №2 (із змінами, внесеними згідно наказу Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.11.2019 року №142/19) віднесена до посад з високим та підвищеним корупційним ризиком, будучи посадовою особою місцевого самоврядування V категорії, виконуючи обов`язки голови Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області, являючись суб`єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у нього реального конфлікту інтересів під час прийняття рішення - підписання розпорядження №63/к/тр від 24.06.2022 «Про преміювання працівників селищної ради», відповідно до якого встановлено та нараховано премію у розмірі 12000 грн йому особисто. Крім того, в порушення ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» ,в цей же день та час , ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів , підписавши розпорядження №63/к/тр від 24.06.2022 «Про преміювання працівників селищної ради», відповідно до якого встановлено та нараховано премію у розмірі 12000 грн йому особисто. Вищезазначеними діями (бездіяльністю) ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП справи №506/73/24 (провадження 3/506/125/24), №506/75/24 (провадження 3/506/127/24) розглядалися одночасно.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав та повідомив, що на його думку, він не скоював вказаних правопорушень ,так як йому було відомо, що селищний голова ОСОБА_2 з 01 червня 2022 року вибуває у відпустку і, передбачаючи те, що йому як виконуючому обов`язки селищного голови потрібно буде вирішувати питання ,які стосуються прийняття рішень по заробітній платі ,преміям тощо, одразу як безпосередньому керівнику селищному голові ОСОБА_2 письмово повідомив про можливий реальний і потенційний конфлікт інтересів, у зв`язку з виконанням обов`язків голови Окнянської селищної ради на період відсутності селищного голови при здійсненні преміювання та наданні матеріальної допомоги при виконанні службових повноважень . При цьому селищним головою на його повідомлення була накладена резолюція із проханням діяти згідно діючого законодавства ,здійснювати виплати у межах видатків, затверджених кошторисом та штатним розписом . Тому і розпорядження про призначення собі премії було ним винесено саме в таких межах, з врахуванням вказівки селищного голови як безпосереднього керівника. Крім того , на його думку ,чинним законодавством не вирішено, як саме має діяти посадова особа місцевого самоврядування, і таке питання неодноразово піднімалося на різних рівнях органів місцевого самоврядування.

Прокурор вважав, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст. ст.172-7 КУпАП, що підтверджується як протоколами, так і долученими матеріалами і тому просив накласти адміністративне стягнення у виді 5100 грн.

Заслухавши ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справ, приходжу до наступного висновку.

Відповідно до вимог ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Положення ст. 7 КУпАП передбачають, що ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення згідно ст.251 КУпАП є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Згідно з приміткою до зазначеної статті, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 ЗУ «Про запобігання корупції».

Під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Відповідно до рішення Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області №7/1-VІІІ від 24.11.2020 року «Про затвердження заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради», ОСОБА_1 затверджено на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради /а.с.27/.

Розпорядженням Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області №97-К від 30.11.2020 року ОСОБА_1 був прийнятий на посаду заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради» з 01.12.2020 року /а.с.26/.

Розпорядженням Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області від 31.05.2022 року №87/в/ на період перебування селищного голови ОСОБА_3 у відпустці у період з 13.06.2022 року по 28.06.2022 року включно обов`язки селищного голови покладено на заступника селищного голови з питань діяльності виконавчого органу Окнянської селищної ради ОСОБА_4 з правом першого підпису /а.с.13/.

Згідно вимог підпунктів 7, 13, 20 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сільський, селищний, міський голова здійснює керівництво апаратом ради та її виконавчого комітету, є розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою та видає розпорядження у межах своїх повноважень.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" від 09 березня 2006 року №268( зі змінами) , керівник органу місцевого самоврядування здійснює преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи, а також до державних і професійних свят та ювілейних дат в межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці.

Конкретні умови, порядок та розміри преміювання працівників визначаються у положенні про преміювання відповідного органу (підпункт 2 пункту 2 Постанови).

Преміювання керівників органів виконавчої влади та інших органів, їх заступників, встановлення їм надбавок, передбачених цією постановою, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірі, установлених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається органом вищого рівня.

Преміювання голів обласних, районних і районних у містах рад, їх заступників, сільських, селищних і міських голів, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється у порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці. Рішення про зазначені виплати приймається відповідною радою.

Преміювання секретарів сільських, селищних, міських рад, заступників сільських, селищних, міських голів, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, старост, установлення їм надбавок, надання матеріальної допомоги здійснюється в порядку та розмірах, визначених цією постановою, у межах затверджених видатків на оплату праці за рішенням сільського, селищного, міського голови (пункт 6 Постанови).

У відповідності до Положення про преміювання працівників апарату Окнянської селищної ради , затвердженого рішенням Окнянської селищної 13 грудня 2019 року № 1047/21-УІІ , преміювання спеціалістів та інших працівників селищної ради проводиться на підставі розпорядження селищного голови (пункт 4.7). Премія селищному голові нараховується згідно рішення сесії селищної ради (пункт 4.6) . Премія працівникам селищної ради визначається селищним головою за результатами роботи, із врахуванням показників (пункт 5.1,5,2) та виплачуються в грошовій формі у відсотках до місячного посадового окладу конкретного працівника ( п.4.4) .

Отже, селищний голова має дискреційні службові повноваження в частині здійснення преміювання працівників відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи у відсотках до посадового окладу.

Судом встановлено, що у період з 16 червня 2022 року по 28 червня 2022 року , ОСОБА_1 , виконуючи обов`язати селищного голови Окнянської селищної ради , керуючись наданими йому повноваженнями, розглядав питання щодо преміювання працівників Окнянської селищної ради, у тому числі й щодо себе, як заступника селищного голови, про що зазначено у розпорядження Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області №63/к/тр від 24.06.2022 року «Про преміювання працівників Окнянської селищної ради», виданого заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Ковтуном Є., яким ОСОБА_1 за сумлінне і якісне виконання обов`язків за червень 2022 року премійовано на суму 12000 грн та встановлено надбавку у червні 2022 року у розмірі 50% пос.окл.+ранг+висл. /а.с.12/;

В.о. селищного голови ОСОБА_1 під час вирішення питання щодо свого преміювання, як заступника селищного голови, мав особистий приватний інтерес, який полягав у зацікавленості одержати додатковий вид заробітної плати (понад основної).

Наявність у ОСОБА_1 зазначеного приватного інтересу, реалізація ним службових повноважень, як в.о. селищного голови Окнянської селищної ради, під час вирішення питання щодо преміювання себе, як заступника селищного голови, відбувалася під впливом суперечності між його приватним інтересом і повноваженнями в.о. селищного голови, що в розумінні Закону України "Про запобігання корупції" є реальним конфліктом інтересів.

Суперечність полягала в тому, що з одного боку, ОСОБА_1 , як фізична особа та працівник селищної ради , був заінтересований одержати додатковий вид заробітної плати у вигляді премії, а з іншого боку - в.о. селищного голови , як головна посадова особа, яка представляє територіальну громаду, повинен об`єктивно та неупереджено використовувати надані йому повноваження виключно в інтересах територіальної громади, виключаючи вплив приватного інтересу на їх реалізацію.

Статтею 12-1 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" передбачено, що посадові особи місцевого самоврядування зобов`язані дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачених Законом.

Відповідно до вимог пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені в пунктах 1, 2 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані, зокрема, повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів, безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень в якому виник конфлікт інтересів, відповідно.

Враховуючи, що селищний голова (особа, яка виконує його обов`язки) не має безпосереднього керівника, останній про наявність конфлікту інтересів повинен був повідомити Національне агентство з питань запобігання корупції в разі наявності конфлікту інтересів.

В.о. селищного голови Окнянської селищної ради Ковтун Є.В. про наявність конфлікту інтересів, у зв`язку із прийняттям рішення про преміювання себе, як заступника сільського голови, Національне агентство не повідомляв , про що свідчить відповідь Управління документообігу та контролю Національного агентства з питань запобігання корупції від 18.12.2023 року на вищевказаний запит Управління стратегічних розслідувань в Одеській області, згідно з якою ОСОБА_1 з питань, порушених у запиті до Національного агентства не звертався /а.с.16/ і видав розпорядження про своє преміювання, діючи в умовах конфлікту інтересів.

Такими діями, ОСОБА_1 порушив вимоги пункту 2 частини 1 статті 28 Закону України "Про запобігання корупції" та вчинив адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією, передбачені ч.ч. 1, 2 статті 172-7 КУпАП.

Обставини, викладені у протоколах про адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією № 314/2024 та №316/2024 , підтверджується сукупністю зібраних у справі доказів, які повністю узгоджуються між собою, зокрема,

матеріалами справи №: 506/75/24(провадження №3/506/127/24) :

- протоколом №314/2024 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.01.2024 року, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП /а.с.2-11/;

- довідкою про нараховану та фактично виплачену заробітну плату з 01.01.2022 року по 31.10.2023 року заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради ОСОБА_1 /а.с.14-15/;

-запитом Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про те, чи надходили на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення від заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області (виконуючого обов`язки голови) ОСОБА_1 щодо виникнення у нього конфлікту інтересів, згідно ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» за період з 01.02.2022 року по 01.11.2023 року /а.с.17-19/;

-копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 12.12.2023 року /а.с.20-22/;

-копією паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_1 /а.с.23/;

-копією рішення Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області №1047/21-VІІ від 13.12.2019 року «Про внесення змін та доповнень до Положення про умови оплати праці та преміювання посадових осіб Окнянської селищної ради», які застосовуються з 01.01.2020 року /а.с.28/;

-копією Положення про умови оплати праці та преміювання посадових осіб Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області (додаток до рішення від 13.12.2019 р №1047/21-VІІ) /а.с.29-32/;

-копією посадової інструкції заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради /а.с.33-34/;

-копією Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції», з яким ОСОБА_1 ознайомлений 30.11.2020 року, про що поставив свій підпис /а.с.35/;

-копією рішення Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області №804/15-VІІІ від 22.12.2021 року «Про умови оплати праці Окнянського селищного голови Окнянської селищної ради на 2022 рік», п.7 якого встановлено, що у разі відсутності селищного голови, заступнику селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади Є.Ковтуну надано право здійснювати преміювання та надавати матеріальну допомогу працівникам Окнянської селищної ради. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2022 року /а.с.39/;

- рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України каптана поліції Бойченка С. від 23.01.2024 року про те, що згідно бази «ІІПС ОВС України», ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією до відповідальності протягом року не притягувався /а.с.42/;

-рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України капітана поліції Бойченка С. від 23.01.2024 року про встановлення ним факту порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області Ковтуном Є.В. під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання розпорядження №63/к/тр від 24.06.2022 року «Про преміювання працівників селищної ради», відповідно до якого встановлено та нараховано премію у розмірі 12000 грн йому особисто /а.с.43/;

та справи №506/73/24 (провадження №3/506/125/24):

- протоколом №314/2024 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 23.01.2024 року, складеним відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-7 КУпАП /а.с.2-11/;

- копією довідки про нараховану та фактично виплачену заробітну плату з 01.01.2022 року по 31.10.2023 року заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради ОСОБА_1 /а.с.14-15/;

- запитом Управління стратегічних розслідувань в Одеській області про те, чи надходили на адресу Національного агентства з питань запобігання корупції повідомлення від заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області (виконуючого обов`язки голови) ОСОБА_1 щодо виникнення у нього конфлікту інтересів, згідно ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» за період з 01.02.2022 року по 01.11.2023 року /а.с.17-19/;

- копією письмових пояснень ОСОБА_1 від 12.12.2023 року /а.с.20-22/;

-копією паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_1 /а.с.23/;

- копією рішення Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області №1047/21-VІІ від 13.12.2019 року «Про внесення змін та доповнень до Положення про умови оплати праці та преміювання посадових осіб Окнянської селищної ради», які застосовуються з 01.01.2020 року /а.с.28/;

- копією Положення про умови оплати праці та преміювання посадових осіб Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області (додаток до рішення від 13.12.2019 р №1047/21-VІІ) /а.с.29-32/;

- копією посадової інструкції заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради /а.с.33-34/;

- копією Попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції», з яким ОСОБА_1 ознайомлений 30.11.2020 року, про що поставив свій підпис /а.с.35/;

- копією рішення Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області №804/15-VІІІ від 22.12.2021 року «Про умови оплати праці Окнянського селищного голови Окнянської селищної ради на 2022 рік», п.7 якого встановлено, що у разі відсутності селищного голови, заступнику селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади ОСОБА_5 надано право здійснювати преміювання та надавати матеріальну допомогу працівникам Окнянської селищної ради. Дане рішення набирає чинності з 01.01.2022 року /а.с.39/;

- рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України капітана поліції Бойченка С. від 23.01.2024 року про те, що згідно бази «ІІПС ОВС України», ОСОБА_1 за адміністративні правопорушення, пов`язані з корупцією до відповідальності протягом року не притягувався /а.с.42/;

- рапортом оперуповноваженого УСР в Одеській області ДСР Національної поліції України капітана поліції Бойченка С. від 23.01.2024 року про встановлення ним факту порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» заступником селищного голови з питань діяльності виконавчих органів Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області ОСОБА_1 під час прийняття рішення та вчинення дій, щодо підписання розпорядження №63/к/тр від 24.06.2022 року «Про преміювання працівників селищної ради», відповідно до якого встановлено та нараховано премію у розмірі 12000 грн йому особисто /а.с.43/;

- -витягом з типового штатного розпису на 2022 рік, згідно з яким посадовий оклад заступника селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади складає 12000 грн /а.с.54 /.

Підстав вважати вказані докази недопустимими суд не вбачає.

Тому суд вважає, що зібрано достатньо доказів, що у діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП і його вину у вчиненні вказаних правопорушень доведено поза розумним сумнівом.

Статтею 23 КУпАП передбачено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до ч. 2 ст. 36 КпАП України - якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи обставини справи та особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, що є обставиною, яка пом`якшує відповідальність, беручи до уваги відсутність обставин, які обтяжують відповідальність, вважаю, що стягнення відносно ОСОБА_1 слід обрати, застосувавши ч.2 ст.36 КУпАП та призначивши стягнення в межах санкції ст.172-7 ч.2 КУпАП у виді штрафу, передбаченому санкцією ч.2 ст.172-7 КУпАП, як більш серйозного з числа вчинених.

Крім того, відповідно до ч.7 ст.283 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід також стягнути судовий збір в дохід держави.

Посилання ОСОБА_1 на його повідомлення від 31.05.2022 року, адресоване селищному голові ОСОБА_2 про можливий реальний і потенційний конфлікт інтересів, у зв`язку з виконанням обов`язків голови Окнянської селищної ради на період відсутності селищного голови при здійсненні преміювання та наданні матеріальної допомоги при виконанні службових повноважень /а.с.41/ , судом не може бути прийнято до уваги , так як 31 травня 2022 року будь-якого реального і потенційного конфлікту інтересів у ОСОБА_1 не було, обов`язків голови Окнянської селищної ради на вказану дату останній не виконував ,тому таке повідомлення є несвоєчасним , необґрунтованим та надуманим . Більше того, відповідно до п.4.11 Положення про умови оплати праці та преміювання посадових осіб Окнянської селищної ради Окнянського району Одеської області (додаток до рішення від 13.12.2019 р №1047/21-VІІ) селищним головою готується розпорядження про преміювання і передається до відділу бухгалтерської служби до 25 числа поточного місяця . Таким чином , з метою дотримання права ОСОБА_1 на отримання премії селищний голова мав можливість реалізувати своє право на преміювання ОСОБА_1 ( у разі наявності підстав для такого преміювання ) до відбуття у відпустку.

Крім того , п.4.7 вказаного Положення передбачено право секретаря селищної ради на період відсутності селищного голови видати розпорядження про преміювання, при цьому наявність рішення Окнянської селищної ради Подільського району Одеської області №804/15-VІІІ від 22.12.2021 року «Про умови оплати праці Окнянського селищного голови Окнянської селищної ради на 2022 рік», п.7 якого встановлено, що у разі відсутності селищного голови, заступнику селищного голови з питань діяльності виконавчих органів влади ОСОБА_5 надано право здійснювати преміювання та надавати матеріальну допомогу працівникам Окнянської селищної ради , жодним чином не скасовує видання таких розпоряджень саме секретарем селищної ради.

Таким чином , у разі наявності підстав для преміювання ОСОБА_1 як нормами Закону, так і підзаконними актами передбачено ряд законних шляхів для реалізації права останнього на преміювання, тому і посилання ОСОБА_1 на невнормованість положень законодавства є надуманим.

Керуючись ст.ст.36, 283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И В :

Притягнути ОСОБА_1 /РНОКПП НОМЕР_1 / до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення:

-за ч.1 ст.172-7 КУпАП - у виді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 1700 грн.;

-за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 грн.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, накласти на ОСОБА_1 остаточне стягнення в межах санкції ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу у розмірі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 грн.

Стягнення штрафу проводити на р/р UA248999980313000106000015626, отримувач коштів: ГУК в Од.обл/отг смт Окни/21081100, Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат), ЄДРПОУ 37607526; МФО 899998, код платежу: 21081100, призначення платежу: штрафи від населення.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 605,60 грн. в дохід держави на рахунок: Отримувач коштів; ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106.

Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів з моменту набрання постановою законної сили, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу 6800 грн.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, захисником до Одеського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови, а прокурором - в межах повноважень, визначених ч.5 ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Повний текст постанови оголошено в залі судового засідання 07 березня 2024 року о 17.05 г.

Суддя Чеботаренко О. Л.