Постанова № 11750779, 08.10.2010, Олевський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
08.10.2010
Номер справи
2-а-1569
Номер документу
11750779
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-1569/10

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 жовтня 2010 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Охрімчук І.Г. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про визнання дій неправомірними та стягнення допомоги громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про визнання дій неправомірними та стягнути на його користь 11535,00 грн. доплати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення у зв’язку з тим, що вона працює на радіоактивно забрудненій території і має право на зазначені пільги.

Позивач, згідно поданої заяви просить справу слухати у його відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Відповідач, згідно поданої заяви, стосовно позову заперечує. Просить слухати справу у відсутність представника.

В судовому засіданні встановлено, що позивач працює в Олевському РВ УМВС України в Житомирській області, що розташоване на території Олевського району Житомирської області, які відповідно до “Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи” затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 106 від 23 липня 1991 року – відносяться до зони посиленого радіоекологічного контролю, що стверджується відомостями паспорта громадянина України, довідкою з місця роботи.

Позивач працює в Олевському РВ УМВС України в Житомирській області, що знаходиться на території Олевського району Житомирської області і отримує щомісячно виплати згідно Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ по місцю роботи, що стверджується довідкою з місця роботи позивача.

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати.

Доплата до заробітної плати в розмірі передбаченому законом позивачу виплачується не в повному розмірі. Виплачується щомісячно доплата до заробітної плати в розмірі 5.20 грн., відповідно до постанови КМ України від 26.07.1996 року № 836.

З 01 червня 2009 року по 01 вересня 2010 року позивачу не доплачена доплата до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення в сумі 11535,00 грн., що стверджується розрахунком заборгованості наданий позивачем, який судом перевірено і встановлено, що правильний розрахунок проведено з урахуванням розміру мінімальної заробітної плати в Україні, яка була на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру доплати встановленої законом.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд прийшов до висновку, що між сторонами виникли правовідносини, які регулюються ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ з якої слідує, що громадянам які працюють на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова доплата до заробітної плати в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, яка встановлена на час виплати. Доплата нараховується та виплачується за місцем роботи.

В даному випадку Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ визначає порядок і розміри доплати. Виплата доплати по постанові КМ України від 26.07.1996 року № 836 є неправомірною, оскільки постанова суперечить базовим положенням Конституції України про статус закону України, як акта вищої юридичної сили в системі нормативно-правових актів держави та самому Закону, який регулює зазначені відносини. Також в ст.22 Конституції України зазначено, що прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускають звуженню змісту та обсягу існуючих прав і свобод громадян.

Таким чином відповідач неправомірно обмежував позивача у його правах на отримання доплати в розмірі зазначеному в ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, чим порушив його право на соціальний захист від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Позовна вимога позивача про стягнення доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення, підлягає до задоволення частково в сумі 2609,80 грн. за період з 01 березня 2010 року по 01 вересня 2010 року з урахуванням вимог ст. 99 КАС України, яка передбачає шестимісячний термін на звернення до суду з даною вимогою та з урахуванням періоду роботи позивача.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 162 КАС України передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності.

Керуючись ст. ст. 11,71,86, 99, 160,161, 186 КАС України та ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи “

П О С Т А Н О В И Л А:

Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації в Житомирській області про визнання дій неправомірними та стягнення допомоги громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 не в повному обсязі, коштів передбачених ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого по АДРЕСА_1 2609,80 грн. (дві тисячі шістсот дев’ять гривень вісімдесят копійок) доплати до заробітної плати як особі, яка працює на території радіоактивного забруднення.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської РДА Житомирської області з рахунку № 35215004000584, код 03192610, МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь держави 54,40 грн. судового збору.

Постанова суду в частині стягнення недоотриманих коштів в сумі 2609,80 грн. підлягає негайному виконанню

ОСОБА_1 від сплати судового збору звільнений відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 4 Декрету КМ України «Про державне мито».

В решті позовних вимог відмовлено.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається через Олевський районний суд Житомирської області до Київського Апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 цього Кодексу – апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя :