Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 346/7299/23
Провадження № 3/346/282/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2024 року м. Коломия
Коломийський міськрайоний суд Івано-Франківської області у складі головуючого-судді Коваленка Д.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; в.о. головного бухгалтера управління соціально-економічного розвитку Коломийської районної державної адміністрації; адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ),
в с т а н о в и в:
До суду 11.12.2023 року надійшов протокол № 3353 від 06.12.2023 року, складений відносно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, з матеріалами.
Позиції сторін у справі.
Аргументи Держави Україна. ОСОБА_1 , як посадова особа, яка за це відповідала, не подала податковий звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2021-2022 рік, а за це передбачена відповідальність ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Аргументи ОСОБА_1 . Свою вину визнала.
Оцінка суду.
Пункт 22 частини 1 статті 92 Конституції України гарантує, що виключно законами України визначаються діяння, які є адміністративними правопорушеннями та відповідальність за них. І зокрема, частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачено, що порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку є адміністративним правопорушенням.
За положеннями пункту 61.1. статті 61 Податкового Кодексу України, податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого на них покладено. І в силу статті 42 ПК України, податковий контроль здійснюють контролюючі органи, до яких відносяться і податкові органи. При цьому суд враховує, що згідно з пунктом 62.1.3. статті 62 ПК України зазначений податковий контроль здійснюється шляхом перевірок відповідно до вимог цього Кодексу. А до таких перевірок, в силу положень пункту 75.1.1. статті 72 ПК України відноситься і камеральна перевірка, якою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність подання податкових декларацій (розрахунків) та/або своєчасність реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних, акцизних накладних та/або розрахунків коригування до акцизних накладних у Єдиному реєстрі акцизних накладних, повнота нарахування та своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Отже, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку може встановити тільки податковий орган, за результатами проведення, у тому числі й камеральної перевірки, і ці порушення повинні бути відображені в Акті перевірки (п.86.1.ст.86 ПК України).
І суду надано Акт про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасного подання податкового звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації по управлінню соціально-економічного розвитку Коломийської районної державної адміністрації за 2021-2022 роки від 05.12.2023 року, в якому зазначені наступні порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку: п.п. 49.18.6 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, оскільки ОСОБА_1 , не подала податковий звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за 2021-2022 роки (граничний термін подання 01.03.2022 року, 01.03.2023 року) а.с. 2-3.
І оскільки в період, в якому було допущено порушення порядку ведення податкового обліку, відповідальним за дотримання встановленого законом порядку ведення податкового обліку була ОСОБА_1 , суд погоджується із тим, що саме вона вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.163-1КУпАП, і саме вона винна у його вчиненні.
Обставин, які б виключали адміністративну відповідальність, а також обставин, які обтяжують або пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено. А тому, вона підлягає адміністративній відповідальності, на загальних підставах.
Адміністративне стягнення, передбачене частиною 1 статті 163-1 КУпАП тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (що, на підставі п.5 підр. 1 Розділу ХХ Перехідних положень ПК України складає від 85 до 170 гривень).
Отже, врахувавши вказані вище обставини для вирішення питання про накладення на ОСОБА_1 стягнення передбаченого ч.1ст.163-1 КУпАП, з урахуванням його мети, що передбачена статтею 23 КУпАП, суд вважає, що накладення на неї штрафу у розмірі 85 гривень буде достатньою мірою відповідальності за вчинене нею адміністративне правопорушення.
Разом з цим, відповідно до положень статті 40-1 КУпАП та ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір» і статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з ОСОБА_1 слід стягнути 605 гривень 60 копійок у якості судового збору.
Отже, керуючись статтями 1, 2, 7, 8, 9, 10, 17-24, 26, 27, 33-38, 40-1, 124, 221, 245-253, 254-255, 268, 271, 276, 279, 280, 283-285, 287, 294, 298-300, 304, 305, 306 КУпАП, суд
в и р і ш и в:
Визнати ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; в.о. головного бухгалтера управління соціально-економічного розвитку Коломийської районної державної адміністрації; адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 85 (вісімдесят п`ять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; в.о. головного бухгалтера управління соціально-економічного розвитку Коломийської районної державної адміністрації; адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) судовий збір у розмірі 605 (шістсот п`ять) гривень 60 (шістдесят) копійок, на користь Держави Україна (отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанову може бути оскаржено шляхом подання апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду через Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області протягом 10 (десяти) днів, з дня її винесення. Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. А у разі подання апеляційної скарги у вказаний строк, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після залишення апеляційної скарги без задоволення.
Копію постанови направити ОСОБА_1 та до Головного управління ДПС у Івано-Франківській області.
Судовий збір має бути сплачений на наступний робочий день, після набрання цією постановою законної сили. Постанова може бути пред`явлена до примусового виконання протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання нею законної сили, з урахуванням строків для сплати судового збору.
Для недопущення звернення цієї постанови до примусового виконання, слід надати до апарату Коломийського міськрайонного суду Івано-Франківської області документи, що підтвердять сплату ним судового збору у розмірі, за реквізитами та у строки, що передбачені цією постановою.
Суддя: Коваленко Д. С.