Рішення № 117478083, 06.03.2024, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2024
Номер справи
280/10688/23
Номер документу
117478083
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

06 березня 2024 року Справа № 280/10688/23 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді АртоузО.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження позов Головного управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107, ЄДРПОУ ВП 44118663), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» (ЄДРПОУ 41418839, пр. Соборний, буд. 143, кв.(оф.) 33, м. Запоріжжя, 69035) про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

21 грудня 2023 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» (далі відповідач) про стягнення податкового боргу, відповідно до якої позивач просить суд:

стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» (код ЄДРПОУ 41418839, проспект Соборний, буд. 143, кв. (офіс) 33, м. Запоріжжя, 69035), за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 77 918,53 грн. (сімдесят сім тисяч дев`ятсот вісімнадцять грн. 53 коп.), які зарахувати: р/р UA218999980313010029000008001; отримувач - ГУК у Запорізький області/Запорізька область, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 14060100.

В обґрунтування позовної заяви позивач зазначає, що на час подання позову підприємством не перераховано до бюджету суму податку на додану вартість, що нарахована після 24.02.2022 у розмірі 77 918,53 грн. На підставі результатів перевірки, встановлених актом від 27.03.2023 № 6076/13-01-04-12-04/41418839, податковим повідомленням рішенням № 0012050407 від 23.06.2023 позивачу нараховані штрафні санкції за порушення термінів подання звітності у сумі 3400,00 грн. На підставі результатів перевірки, встановлених актом від 07.06.2023 №1476/08-01-04-07/41418839 податковим повідомленням - рішенням № 0019310407 від 14.07.2023 позивачу нараховані штрафні санкції по податку на додану вартість за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у розмірі 69 418,53 грн. На підставі результатів перевірки, встановлених актом від 04.07.2023 №3062/13-01-04-07/41418839, податковим повідомленням-рішенням № 0032110407 від 10.08.2023 позивачу нараховано штрафні санкції за неподання звітності по податку на додану вартість у розмірі 5 100,00 грн. У зв`язку з несплатою платником податків винесених та узгоджених сум податкових зобов`язань, контролюючим вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме платнику податків засобом поштового зв`язку була направлена податкова вимога форми «Ю» №0002518-1307-0801 від 28.08.2023, яка повернута поштовою службою «за закінченням терміну зберігання». На час розгляду справи у суді заборгованість відповідачем не погашена, а тому підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, позивач просить позов задовольнити та стягнути з відповідача податковий борг.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 26.12.2023 відкрито спрощене позовне провадження у справі.

Відповідач своїм правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.

Ухвала про відкриття провадження направлена судом на офіційну адресу відповідача, вказану в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, однак відправлення повернулось до суду неврученим з відміткою відділення поштового зв`язку «адресат відсутній за вказаною адресою».

Таким чином, копія ухвали про відкриття провадження у справі не була вручена відповідачу з незалежних від суду причин, тому у силу вимог частини одинадцятої статті126, пункту 5 частини шостої статті251 КАС Українислід вважати, що копія ухвали про відкриття провадження у справі вручена відповідачу належним чином.

Враховуючи наведене, наявні підстави вважати, що відповідач повідомлений про судовий розгляд належним чином.

Відповідно до ч. 4ст. 159 КАС України, подання заяв по суті справи є правом учасників справи. Неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Згідно ч. 6ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Станом на час розгляду справи від відповідача не надходило жодних повідомлень щодо неможливості надання відзиву.

Ухвалою суду від 29.01.2024 витребувано від Головного управління ДПС у Запорізькій області довідку про наявність/відсутність боргу у платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» з податку на додану вартість у розмірі 77 918,53 грн. станом на день виготовлення довідки.

01 лютого 2024 року на адресу суду позивачем надано витребувані докази.

За таких обставин, суд дійшов висновку про можливість розгляду даної справи на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

У зв`язку із перебуванням судді Артоуз О.О. з 15.02.2024 по 05.03.2024 у відпустці справу розглянуто в перший робочий день після виходу судді з відпустки.

Розглянувши наявні у справі матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач - Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» (далі ТОВ «ЛИДИУС»), код ЄДРПОУ 41418839, адреса місцезнаходження: Україна, 69035, Запорізька обл., місто Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 143, кв. 33, зареєстрований як юридична особа 26.06.2017.

У спірний період відповідач перебував на обліку в Головному управлінні ДПС у Запорізькій області.

Види діяльності відповідача згідно Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань: 28.30 Виробництво машин і устаткування для сільського та лісового господарства (основний); 46.61 Оптова торгівля сільськогосподарськими машинами й устаткуванням; 33.12 Ремонт і технічне обслуговування машин і устаткування промислового призначення; 33.20 Установлення та монтаж машин і устаткування.

Згідно акту від 27.03.2023 № 6076/13-01-04-12-04/41418839 про результати камеральної перевірки ТОВ «ЛИДИУС» з питання несвоєчасного подання звітності з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень 2022 року та не подання звітності з податку на додану вартість за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень та грудень 2022 року встановлено несвоєчасне подання ТОВ «ЛИДИУС» податкової звітності з податку на додану вартість за лютий, березень, квітень 2022 року та не подання звітності з податку на додану вартість за травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень та грудень 2022 року. Перевіркою встановлено порушення вимог підпункту 49.18.1 пункту 49.18 статті 49 глави 2 розділу ІІ, пункту 203.1 ст. 203 Податкового кодексу України. Акт направлявся на адресу відповідача.

На підставі акту від 27.03.2023 № 6076/13-01-04-12-04/41418839 податковим органом винесено та направлено відповідачу податкове повідомлення-рішення від 23.06.2023 № 0012050407, яким застосовано до ТОВ «ЛИДИУС» штрафні (фінансові) санкції на суму 3400,00 грн. Податкове повідомлення-рішення від 23.06.2023 № 0012050407 повернулось неврученим з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».

Відповідно до акту від 07.06.2023 № 1476/08-01-04-07/41418839 про результати камеральної перевірки ТОВ «ЛИДИУС» щодо дотримання порядку реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування до таких накладних з податку на додану вартість в Єдиному реєстрі податкових накладних встановлено, що в порушення вимог п. 201.10 ст. 201, п. 89 підрозділу 2 розділу ХХ, пп. 69.1 п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України несвоєчасно зареєстровано виписані податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. Акт направлявся на адресу відповідача та був повернутий без вручення.

На підставі акту від 07.06.2023 № 1476/08-01-04-07/41418839 податковим органом винесено та направлено відповідачу податкове повідомлення-рішення від 14.07.2023 № 0019310407, яким застосовано до ТОВ «ЛИДИУС» штрафні (фінансові) санкції на суму 69418,53 грн. Податкове повідомлення-рішення від 07.06.2023 № 1476/08-01-04-07/41418839 повернулось неврученим з відміткою відділення поштового зв`язку «адресат відсутній за вказаною адресою».

Згідно акту від 04.07.2023 № 3062/08-01-04-12-04/41418839 про результати камеральної перевірки щодо неподання/несвоєчасне подання податкової звітності встановлено порушення вимог, встановлених пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 203.1 ст. 203 та розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, а саме не подання податкової звітності з податку на додану вартість за січень-травень 2023 року. Акт направлявся на адресу відповідача та був повернутий без вручення.

На підставі акту від 04.07.2023 № 3062/08-01-04-12-04/41418839 податковим органом винесено та направлено відповідачу податкове повідомлення-рішення від 10.08.2023 № 0032110407, яким застосовано до ТОВ «ЛИДИУС» штрафні (фінансові) санкції на суму 5 100,00 грн. Податкове повідомлення-рішення від 10.08.2023 № 0032110407 повернулось неврученим з відміткою відділення поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».

Позивачем 28.08.2023 сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 28.08.2023 № 0002518-1307-0801, на сплату податкового зобов`язання з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 72818,53 грн., яку було направлено відповідачу. Вказана вимога повернута позивачу підприємством поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання».

Сторонами у справі доказів оскарження податкової вимоги форми «Ю» від 28.08.2023 № 0002518-1307-0801, податкових повідомлень-рішень від 23.06.2023 № 0012050407, від 14.07.2023 № 0019310407 та від 10.08.2023 № 0032110407 у встановленому законом порядку не надано.

У зв`язку із не сплатою відповідачем податкових зобов`язань позивач звернувся з даним позовом до суду.

Вказані обставини підтверджені відповідними доказами і не є спірними.

Суд, оцінивши повідомлені сторонами справи обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення у справі.

Приписами частини другої статті 19 Конституції Українивстановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України.

Статтями67та68 Конституції України передбачено, що кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватисяКонституції Українита законів України.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам суд зазначає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, у тому числі податку на прибуток та податку на додану вартість, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, врегульовані Податковим кодексом України (далі - ПК України).

Підпунктом 14.1 статті 14 ПК України визначені поняття, що у цьому Кодексі вживаються в такому значенні:

- грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України);

- податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу (п.п. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПК України);

- податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк) (п.п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України);

- пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми грошових зобов`язань у встановлених цим Кодексом випадках та не сплачена у встановлені законодавством строки (п.п. 14.1.162 п. 14.1 ст. 14 ПК України);

- податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом (п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пп. 16.1.4 п.16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

У відповідності із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу Україникрім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.

Суд зазначає, що у спорах за позовом контролюючого органу про стягнення з платника податку податкового боргу встановленню та дослідженню підлягають, зокрема, факт узгодженості грошового зобов`язання, а саме факт оскарження платником податку у передбаченому Кодексом порядку (адміністративному та/або судовому) податкового повідомлення-рішення, яким контролюючим органом визначене грошове зобов`язання, чи є останнє узгодженим з огляду на наявність (відсутність) процедури оскарження, факт сплати/несплати платником податку узгодженого грошового зобов`язання, зокрема і самостійно визначеного платником податку, протягом строків, визначених законодавством, факт направлення та вручення платнику контролюючим органом податкової вимоги, дотримання позивачем порядку здійснення цього заходу та інше.

Така правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 04.02.2020 у справі №817/4186/13-а, від 21.08.2019 у справі №2340/4023/18, від 05.03.2020 у справі №804/8630/16, від 12.07.2022 у справі №160/7345/20.

Пунктом 57.3 ст.57 Податкового кодексу Українивстановлено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту54.3 статті 54цьогоКодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Водночас, відповідно до приписів п.56.1, п.56.2 ст.56 Податкового кодексу Українирішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов`язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Згідно з п. 56.3 ст. 56 Податкового кодексу Українискарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту44.6 статті 44цьогоКодексу) протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Відповідно до п. 56.15 ст. 56 Податкового кодексу Українискарга, подана із дотриманням строків, визначених абзацом першим пункту 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

За приписами п.п. 56.17.1 п. 56.17 ст. 56 Податкового кодексу Українипроцедура адміністративного оскарження закінчується, зокрема, днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у строк.

Абзацом 2 п. 56.17.5 ст. 56 Податкового кодексу Українивизначено, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов`язання платника податків.

Пунктом 59.1 статті 59 ПК України встановлено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Згідно пункту 59.4 ст. 59 ПК України, податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 ПК України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Частиною 3 статті 73 КАС України визначено, що предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Суд зазначає, що під час вирішення спору про стягнення податкового боргу, предметом доказування у даній справі є обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов`язує можливість стягнення податкової заборгованості в судовому порядку; встановлення факту її сплати в добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту; перевірка вжиття контролюючим органом заходів щодо стягнення податкового боргу на підставі та в черговості, встановлених ПК України, тощо.

Відповідно до пункту 42.1 статті 42 ПК України податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, у тому числі з питань проведення перевірок, звірок, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу, і відображатися в електронному кабінеті.

Пунктом 42.2 тієї ж статті встановлено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

В силу 42.5 статті 42 того ж кодексу у разі якщо платник податків не подав заяву про бажання отримувати документи через електронний кабінет, листування з платником податків здійснюється шляхом надіслання за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручаються платнику податків (його представнику).

У разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ у зв`язку з відсутністю за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їхньою відмовою прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.

У зв`язку із не сплатою податкового боргу, позивачем сформовано податкову вимогу форми «Ю» від 28.08.2023 № 0002518-1307-0801, на сплату податкового зобов`язання з податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у сумі 72818,53 грн., яку було направлено відповідачу за адресою: АДРЕСА_2 . Вказана вимога повернута позивачу підприємством поштового зв`язку «за закінченням терміну зберігання». З огляду на викладене податкова вимога форми «Ю» від 28.08.2023 № 0002518-1307-0801 вважається врученою платнику податків

Вжиті контролюючим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, доказів добровільної сплати заборгованості відповідачем суду не надано.

Згідно з підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до пункту 87.11 статті 87 Податкового кодексу України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Згідно з пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з приписами пункту 95.2 статті 95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 30 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Судовим розглядом встановлено, що відповідачу нараховано податкові зобов`язання за податковою вимогою форми «Ю» від 28.08.2023 № 0002518-1307-0801.

Докази оскарження податкової вимоги форми «Ю» від 28.08.2023 № 0002518-1307-0801 в матеріалах справи відсутні.

Не оскарження акта індивідуальної дії в досудовому або судовому порядках платником податків вказує на погодження останнього з визначеною йому сумою грошового зобов`язання.

Таким чином, оскільки за відповідачем рахується податковий борг у сумі 77918,53 грн., щодо наявності та розміру якого останнім не подано до суду відзиву, не надано доказів його сплати, а вжиті контролюючим органом заходи не призвели до його погашення, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення в повному обсязі.

Відповідно до частини 1статті 90 КАС Українисуд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Відповідно до частини 2 статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Такі витрати позивач у даній справі не поніс.

Отже, підстави для розподілу судових витрат відповідно достаттею 139 КАС Українивідсутні.

Керуючись статтями6,72-77,139,242-246,250,255,268-272,295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (пр. Соборний, буд. 166, м. Запоріжжя, 69107, ЄДРПОУ ВП 44118663), ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» (ЄДРПОУ 41418839, пр. Соборний, буд. 143, кв.(оф.) 33, м. Запоріжжя, 69035) про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛИДИУС» (код ЄДРПОУ 41418839, проспект Соборний, буд. 143, кв. (офіс) 33, м. Запоріжжя, 69035), за рахунок коштів на рахунках у банках, обслуговуючих платника податків, а також за рахунок готівки, що належить такому платнику податків, податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 77 918,53 грн. (сімдесят сім тисяч дев`ятсот вісімнадцять грн. 53 коп.), які зарахувати: р/р UA218999980313010029000008001; отримувач - ГУК у Запорізький області/Запорізька область, код отримувача - 37941997, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП) МФО 899998, код класифікації доходів бюджету 14060100.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення

Рішення у повному обсязі складено та підписано 06 березня 2024 року.

СуддяО.О. Артоуз