Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 752/2542/24
Провадження №: 3/752/2038/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 березня 2024 року м.Київ
Суддя Голосіївського районного суду м. Києва Токман Ю.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Смолянська Тернопільського району Тернопільської області, громадянина України, працюючого директором Інституту землекористування Національної академії аграрних наук України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за участю прокурора Шкурпела Р. В.,
особи, яка притягується до адміністративної
відповідальності ОСОБА_1 ,
захисника Карапетяна А.Р.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколів про адміністративні правопорушення, складених 29 січня 2024 року за №№ 89-126:
89. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту землекористування Національної академії аграрних наук України (далі - Інститут), будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо прийняття на роботу на посаду головного наукового співробітника ОСОБА_2 , яка є його дружиною, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 15.09.2022 № 30-к «Про прийняття на роботу ОСОБА_2 », чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
90. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 15.09.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо прийняття на роботу на посаду головного наукового співробітника ОСОБА_2 , яка є його дружиною та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 30-к «Про прийняття на роботу ОСОБА_2 », чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
91. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за лютий 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 22 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписаннянаказу від 23.02.2022 № 6 «Про нарахування премії», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
92. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 23.02.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за лютий 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 22 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 6 «Про нарахування премії», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
93. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії працівникам Інституту у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, за підсумками роботи за березень 2022 року, у розмірі 4 000 гривень та з нагоди професійного свята - День землевпорядника, у розмірі 7 001 гривень та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 15.03.2022 № 8 «Про нарахування премії за березень 2022р. Про нарахування премії з нагоди Професійного свята - День землевпорядника», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
94. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 15.03.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішеннящодо надання премії працівникам Інституту у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, за підсумками роботи за березень 2022 року, у розмірі 4 000 гривень та з нагоди професійного свята - День землевпорядника, у розмірі 7 001 гривень та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу від 15.03.2022 № 8 «Про нарахування премії за березень 2022р. Про нарахування премії з нагоди Професійного свята - День землевпорядника», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
95. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за квітень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 7 001 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 12.04.2022 № 10 «Про нарахування премії за квітень 2022 року», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
96. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноважень не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 12.04.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за квітень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 7 001 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 10 «Про нарахування премії за квітень 2022 року», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
97. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за травень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 7 001 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 03.05.2022 № 12 «Про нарахування премії за травень 2022 року», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
98. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 03.05.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за травень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 7 001 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 12 «Про нарахування премії за травень 2022 року», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
99. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за червень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 6 700 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 10.06.2022 № 13 «Про нарахування премії за червень 2022 року», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
100. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 10.06.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за червень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 6 700 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 13«Про нарахування премії за червень 2022 року», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
101. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за вересень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 10 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.09.2022 № 16 «Про нарахування премії за вересень 2022р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
102. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 23.09.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за вересень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 10 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 16 «Про нарахування премії за вересень 2022р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
103. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за жовтень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 10 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 21.10.2022 № 18 «Про нарахування премії за жовтень 2022р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
104. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та21.10.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за жовтень 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 10 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 18 «Про нарахування премії за жовтень 2022р», чим вчинив дміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
105. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за листопад 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 11 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.11.2022 № 19 «Про нарахування премії за листопад 2022р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
106. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та23.11.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за листопад 2022 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 11 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 19 «Про нарахування премії за листопад 2022р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
107. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання винагороди працівникам Інституту за результатами економічної діяльності по отриманій економії фонду оплати праці за 2022 рік у тому числі головному науковому співробітнику ОСОБА_2 , яка є його дружиною, у розмірі 10 000 гривеньта молодшому науковому співробітнику ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 25 000 гривень тавчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 20.12.2022 № 23 «Про нарахування винагороди за результатами економічної діяльності за 2022 рік», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
108. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 20.12.2022 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання винагороди працівникам Інституту за результатами економічної діяльності по отриманій економії фонду оплати праці за 2022 рік у тому числі головному науковому співробітнику ОСОБА_2 , яка є його дружиною, у розмірі 10 000 гривеньта молодшому науковому співробітнику ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 25 000 гривеньта вчинив дії шляхом особистого підписання наказу від 20.12.2022 № 23 «Про нарахування винагороди за результатами економічної діяльності за 2022 рік», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
109. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за лютий 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 8 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 22.02.2023 № 3 «Про нарахування премії за лютий 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
110. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та22.02.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за лютий 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 8 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 3 «Про нарахування премії за лютий 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
111. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії працівникам Інститутуз нагоди професійного свята - День землевпорядникау тому числі головному науковому співробітнику ОСОБА_2 , яка є його дружиною, у розмірі 1250 гривеньта молодшому науковому співробітнику ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 7 001 гривень та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 09.03.2023 № 4 «Про преміювання з нагоди Професійного свята - День землевпорядника», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
112. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 09.03.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії працівникам Інституту з нагоди професійного свята - День землевпорядника у тому числі головному науковому співробітнику ОСОБА_2 , яка є його дружиною, у розмірі 1 250 гривеньта молодшому науковому співробітнику ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 7 001 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 4 «Про преміювання з нагоди Професійного свята - День землевпорядника», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
113. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за квітень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 5 000 гривень із загального фонду та 4 000 гривень із спеціального фонду, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 24.04.2023 № 6 «Про нарахування премії за квітень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
114. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 24.04.2023в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за квітень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 5 000 гривень із загального фонду та 4 000 гривень із спеціального фонду, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 6 «Про нарахування премії за квітень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
115. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за травень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 16 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 23.05.2023 № 7 «Про нарахування премії за травень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
116. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та23.05.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за травень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 16 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 7 «Про нарахування премії за травень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
117. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за червень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 26.06.2023 № 8 «Про нарахування премії за червень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
118. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 26.06.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за червень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 8 «Про нарахування премії за червень 2023р»,чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
119. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за липень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 24.07.2023 № 9 «Про нарахування премії за липень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
120. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та24.07.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за липень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 9 «Про нарахування премії за липень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
121. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за серпень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 25.08.2023 № 10 «Про нарахування премії за серпень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
122. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 25.08.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за серпень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 10 «Про нарахування премії за серпень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
123. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за вересень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 25.09.2023 № 12 «Про нарахування премії за вересень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
124. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 25.09.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за вересень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 12 «Про нарахування премії за вересень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП;
125. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та не повідомив свого безпосереднього керівника у встановленому законом випадку та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів, під час прийняття рішення щодо надання премії за підсумками роботи за жовтень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинення дій шляхом особистого підписання наказу від 24.10.2023 № 13 «Про нарахування премії за жовтень 2023р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП;
126. ОСОБА_1 , обіймаючи посаду директора Інституту, будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, відповідно до пп. «а`п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього Закону, в порушення вимог п. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час виконання своїх службових повноваженьне вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та 24.10.2023 в умовах реального конфлікту інтересів прийняв рішення щодо надання премії за підсумками роботи за жовтень 2023 року, у тому числі і молодшому науковому співробітнику відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» ОСОБА_3 , який є його сином, у розмірі 15 000 гривень, та вчинив дії шляхом особистого підписання наказу № 13 «Про нарахування премії за жовтень 2023 р», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
В судовому засіданні прокурор Шкурпело Р.В. вказав на доведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, а саме у неповідомленні в установленому законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів та вчиненні дій і прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів під час прийняття на роботу до Інституту дружини та нарахування премій дружині і сину. Просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800 грн.
ОСОБА_1 у судовому засіданні вину у вчиненні адміністратвиних правопорушень не визнав. Зазначив, що з 02 березня 2020 року по даний час працює директором Інституту. Його посада є виборною. В Інституті працюють також його син і дружина, які прийняті на роботу за результатми відкритого конкурсу. До складу конкурсної комісії він не входив, впливу на конкурсну комісію не мав. Результати конкурсу були затвердженні рішенням Вченої ради Інституту, яке є обов`язковим для виконання, а тому іншого варіанту окрім як підписати накази про прийняття дружини і сина на роботу у нього, як директора Інституту, не було. Про те, що його близькі родичі працюють в Інституті він повідомляв НААН, на що отримував листи щодо можливості самостійного врегулювання конфлікту інтересів. Преміювання працівників Інституту, в тому числі дружини та сина, у період, про який йде мова в протоколах про адміністративні правопорушення, також здійснювалось за рішенням Вченої ради Інституту на підставі подань заступників директора Інституту. З метою врегулювання конфлікту інтересів участі у засіданнях Вченої ради Інституту під час прийннятя рішень про преміювання він не брав, щоразу повідомляв про можливий конфлікт інтересів членів Вченої ради Інституту та залишав засідання. Після прийняття Вченою радою Інституту відповідних рішень без його участі, він як директор Інституту втілював ці рішення у життя шляхом підписання наказів про преміювання працівників Інституту. Безпосередньо роботу дружини та сина він не оцінював, дискреційних повноважень щодо визначення їм розміру премії не мав. В його обов`язки входило підписання наказів на виконання рішень вченої Вченої ради Інституту.
Захисник Карапетян А.Р. просив закрити провадження у справі у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень. Вказав на відсутність у ОСОБА_1 ознак реального конфлікту інтересів. ОСОБА_1 підписав наказ про призначення своєї дружини ОСОБА_2 на посаду після проведення конкурсу конкурсною комісією, затвердження його результатів Вченою радою Інституту та затвердження кандидатури ОСОБА_2 на цю посаду Президією НААН. Під час обговорення штатного розпису ОСОБА_1 усно повідомляв вищестоящий орган - НААН про можливість конфлікту інтересів у зв`язку з прийняттям на роботу дружини, на що отримав рекомендації від 09.09.2022 №07-05\53-1 «щодо вжиття заходів по самостійному врегулюванню можливого потенційного конфлікту інтересів та об`ктивного і неупередженого прийняття рішень під час виконання своїх повноважень відносно головного нвукового співробітника (сумісник) ОСОБА_2 (відсутності прямого підпорядкування)». З метою запобігання/врегулювання потенційного конфлікту інтересів відповідно до вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та на підставі листів НААН України ОСОБА_1 були видані накази від 05.06.2020 №14-1 та від 15.09.2022 № 15-1, в яких вказано, що прийняття рішень, вчинення дій тощо відносно ОСОБА_3 та ОСОБА_2 слід здійснювати заступнику директора Інституту на свій розсуд. Крім того, 06.01.2023 на виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 письмово повідомляв НААН про працюючих в Інституті близьких йому осіб. Преміювання працівників Інституту, в тому числі дружини та сина, здійснювалось рішеннями Вченої ради Інституту на підставі клопотань заступників директора Інституту відповідно до Колективного договору. Рішення приймались відкритим голосуванням, участі у яких ОСОБА_1 не брав. Підписуючи накази про призначення на посаду дружини та про преміювання дружини і сина, ОСОБА_1 лише зафіксував відповідні рішення Вченої ради Інституту. Дискреційних повноважень в частині підписання або непідписання відповідних наказів, на думку захисника, ОСОБА_1 не мав.
Свідок ОСОБА_4 в судовому засіданні пояснив, що працює на посаді заступника директора Інституту. Рішення про преміювання працівників Інституту приймаються колегіально - Вченою радою Інституту на підставі на підставі подань заступників директора Інституту. У процедурі преміювання працівників Інституту ОСОБА_1 участі не брав. Під час голосування відповідних питань Вченою радою Інституту ОСОБА_1 завжди повідомляв про можливий конфлікт інтересів у нього та виходив із залу. Вподальшому ОСОБА_1 впроваджував у дію рішення Вченої ради шляхом підписання відповідних наказів про преміювання. Дискреційних повноважень щодо визначення розміру премій, підписання або не підписання наказів про преміювання ОСОБА_1 не мав. Прийняття на роботу ОСОБА_2 відбувалося на підставі відкритого конкурсу, результати якого також були затвердженні рішенням Вченої ради Інституту.
Судом досліджено: протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за №№ 89-126 від 29 січня 2024 року; письмові пояснення ОСОБА_1 від 25 грудня 2023 року; копію запиту начальника Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 13 листопада 2023 року № 5392/55/125/01-23 про надання інформації та копій документів; відповідь директора Інституту ОСОБА_1 від 29 листопада 2023 року № 138 на вказаний запит; копію наказу президента НААН від 26 лютого 2020 року № 67-к про призначення ОСОБА_1 на посаду директора Інституту з 02 березня 2020 року; копію контратку від 26 лютого 2020 року, укладеного між НААН в особі президента ОСОБА_5 та ОСОБА_1 про те, що станній призначається на посаду директора Інституту; копію наказу директора Інституту від 05 березня 2020 року № 5-1 про розподіл функціональних обов`язків між директором та заступниками директора; копію статуту Інституту, затвердженого президентом НААН 16 березня 2018 року; копію наказу директора Інституту від 15 вересня 2022 року №30-к про прийняття на роботу ОСОБА_2 ; копію заяви ОСОБА_2 від 14 вересня 2022 року про зарахування на посаду головного наукового співробітника Інституту; копію витягу № 1 із протоколу № 2 від 19 серпня 2022 року засідання конкурсної комісії з проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад наукових співробітників Інституту, відповідно до якого прийнято рішення вважати переможцем конкурсу на заміщення вакантної посади головного наукового співробітника за сумісництвом відділу з проблем розвитку землеустрою та земельного кадастру ОСОБА_2 та рекомендувати Вченій раді Інституту затвердити результати конкурсного відбору, а директору Інституту призначити її на відповідну посаду; копію посадової інструкції головного наукового співробітника Інституту; копію витягу з протоколу № 8-2 від 22 серпня 2022 року засідання Вченої ради Інституту, відповідно до якого було прийнято рішення затвердити результати засідання конкурсної комісії з проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад наукових співробітників Інституту; копію запиту заступника начальника Управління стратегічних розслідувань в місті Києві Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 01 грудня 2023 року № 5696/55/125/01-23 до НААН про надання інформації та копій документів; відповідь президента НААН від 07 грудня 2023 року № 11-1/192 на запит, відповідно до якого ОСОБА_1 повідомляв про роботу за сумісництвом на посаді головного наукового співробітника його дружини ОСОБА_2 , яка має пряме підпорядкування завідувачу відділу з проблем розвитку землеустрою та земельного кадастру, та його сина ОСОБА_3 , який працює на посаді молодшого наукового співробітника і має пряме підпорядкування завідувачу відділу експериментального проектування землекористування, при цьому повідомлень щодо виникнення потенційного або реального конфлікту інтересів від ОСОБА_1 не надходило; копію листа від 06 січня 2023 року № 6, в якому ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» повідомив президента НААН про працюючих близьких йому осіб в Інституті, а саме дружини та сина; копію витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 ; копію Колективного договору Інституту зі змінами та доповненнями; копію наказу директора Інституту від 05 червня 2020 року № 16-к про прийняття на роботу ОСОБА_3 молодшим науковим співробітником відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» з 09 червня 2020 року; копію наказу директора Інституту від 03 березня 2021 року № 9-к про встановлення доплати ОСОБА_3 за науковий ступінь; копію заяви ОСОБА_3 від 05 червня 2020 року про зарахування на посаду молодшого наукового співробітника Інституту; копію заяви ОСОБА_3 від 03 березня 2021 року про встановлення доплати за науковий ступінь; копію витягу з протоколу № 3 засідання Вченої ради Інституту від 21 травня 2020 року, на якому ОСОБА_3 було рекомендовано на посаду молодшого наукового співробітника відділу експериментального проектування землекористування «Інноваційний центр» Інституту; копію посадової інструкції молодшого наукового співробітника Інституту; копії клопотань заступників директора Інституту від 23 лютого 2022 року, 14 березня 2022 року, 15 березня 2022 року, 12 квітня 2022 року, 02 травня 2022 року, 06 червня 2022 року, 22 вересня 2022 року, 21 жовтня 2022 року, 22 листопада 2022 року, 20 грудня 2022 року, 22 лютого 2023 року, 08 березня 2023 року, 24 квітня 2023 року, 23 травня 2023 року, 26 червня 2023 року, 24 липня 2023 року, 25 серпня 2023 року, 25 вересня 2023 року, 24 жовтня 2023 року про преміювання працівників Інституту; копії витягів з протоколів засідання Вченої ради Інституту від 23 лютого 2022 року, 11 березня 2022 року, 11 квітня 2022 року, 02 травня 2022 року, 06 червня 2022 року, 20 вересня 2022 року, 14 жовтня 2022 року, 22 листопада 2022 року, 20 лютого 2023 року, 24 квітня 2023 року, 23 травня 2023 року, 26 червня 2023 року, 24 липня 2023 року, 25 серпня 2023 року, 25 вересня 2023 року, 24 жовтня 2023 року, на яких було прийнято рішення про преміювання працівників Інституту за підсумками роботи за відповідні періоди; копії наказів директора Інституту від 23 лютого 2022 року, 15 березня 2022 року, 12 квітня 2022 року, 02 травня 2022 року, 10 червня 2022 року, 23 вересня 2022 року, 21 жовтня 2022 року, 23 листопада 2022 року, 20 грудня 2022 року, 22 лютого 2023 року, 09 березня 2023 року, 24 квітня 2023 року, 23 травня 2023 року, 26 червня 2023 року, 24 липня 2023 року, 25 серпня 2023 року, 25 вересня 2023 року, 24 жовтня 2023 року про нарахування премій працівникам Інституту; копію витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження ОСОБА_3 ; надані стороною захисту копії протоколів засідань Вченої ради Інституту від 22 серпня 2022 року, 23 лютого 2022 року, 11 березня 2022 року, 11 квітня 2022 року, 02 травня 2022 року, 06 червня 2022 року, 20 вересня 2022 року, 14 жовтня 2022 року, 22 листопада 2022 року, 20 грудня 2022 року, 20 лютого 2023 року, 09 березня 2023 року, 24 квітня 2023 року, 23 травня 2023 року, 26 червня 2023 року, 24 липня 2023 року, 25 серпня 2023 року, 25 вересня 2023 року, 24 жовтня 2023 року; копії листів НААН від 04 червня 2020 року щодо погодження штатного розпису Інституту та делегування директору Інституту ОСОБА_1 повноважень щодо вжиття заходів по самостійному врегулюванню можливого потенційного конфлікту інтересів, та об`єктивного і неупередженого прийняття рішень під час виконання своїх повноважень відносно молодшого наукового співробітника ОСОБА_3 (відсутність прямого підпорядкування), копію наказу директора Інституту від 05 червня 2020 року № 14-1, відповідно до якого з метою запобігання/врегулювання потенційного конфлікту інтересів обов`язок прийняття рішень, вчинення дій тощо відносно ОСОБА_3 покладено на заступника директора Інституту; копію наказу НААН від 01 жовтня 2019 року № 316-к про призначення ОСОБА_6 на посаду заступника директора з наукової роботи Інституту; копію назу в.о. директора Інституту від 27 грудня 2018 року про створення конкурсної комісії з проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад наукових працівників; копію наказу директора Інституту від 07 липня 2022 року № 14-1 про зміни в складі конкурсної комісії Інституту; копію наказу директора Інституту від 15 липня 2022 року № 14-2 про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад наукових співробітників відділу з проблем розвитку землеустрою та земельного кадастру Інституту землекористування НААН; копію протоколу № 1 від 15 серпня 2022 року засідання конкурсної комісії з проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад наукових працівників Інституту, на якому вирішувались питання відповідності поданих кандидатами на заміщення вакантних посад документів встановленим вимогам; копію протоколу № 2 від 19 серпня 2022 року засідання конкурсної комісії з проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад наукових працівників Інституту, на якому вирішувалось питання щодо переможців конкурсу; копію листа віце президента НААН від 07 вересня 2022 року № 07-05/53-1 про погодження штатного розпису Інституту та делегування директору Інституту ОСОБА_1 повноважень щодо вжиття заходів по самостійному врегулюванню потенційного конфлікту інтересів, та об`єктивного і неупередженого прийняття рішень під час виконання своїх повноважень відносно головного наукового співробітника (сумістик) ОСОБА_2 (відсутності прямого підпорядкування); копію наказу директора Інституту від 15 вересня 2022 року № 15-1, відповідно до якого з метою запобігання/врегулювання потенційного конфлікту інтересів обов`язок прийняття рішень, вчинення дій тощо відносно ОСОБА_2 покладено на заступника директора Інституту; копію Положення про Вчену раду Інституту землекористування НААН; копію постанови НААН від 21 червня 2017 року Про порядок формування та подання на затвердження штатних розписів, змін до штатних розписів бюджетних наукових установ НААН.
Заслухавши пояснення учасників судового провадження, дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про недоведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, з наступних підстав.
Згідно зі ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов`язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.
Відповідно до приписів ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за ст. 172-7 КУпАП настає у випадку неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів (ч. 1 ст. 172-7 КУпАП), а також у випадку вчинення особою дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів (ч. 2 ст. 172-7 КУпАП).
Суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, зазначені у ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції». Суб`єктивна сторона правопорушення характеризується умисною формою вини.
Згідно з підпунктом «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону ОСОБА_1 , як посадова особа юридичної особи публічного права, обіймаючи посаду директора Інституту, був суб`єктом адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-7 КУпАП, тому для висновку про склад адміністративних правопорушень, необхідно встановити наявність у діянні інших ознак вказаних правопорушень.
З матеріалів справи вбачається, що в якості підстави притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП особа, яка склала протоколи, послалась на неповідомлення ОСОБА_1 у встановленому порядку свого безпосереднього керівника про реальний конфлікт інтересів, який виник у зв`язку з виданням наказу про прийняття на роботу до Інституту на посаду головного наукового співробітника своєї дружини ОСОБА_2 та наказів про преміювання своєї дружини ОСОБА_2 і сина ОСОБА_3 , котрий теж працює в Інституті, за період роботи лютий 2022 року - жовтень 2023 року, а також прийняття ОСОБА_1 відповідних рішень та вчинення дій, пов`язаних з виданням наказів, в умовах реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, характеризується сукупністю таких ознак: наявність у особи реального конфлікту інтересів; неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, характеризується сукупністю таких ознак: наявність у особи реального конфлікту інтересів; вчинення особою дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.
У ст. 172-7 КУпАП під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об`єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що приватний інтерес наявний, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням і така суперечність реально впливає на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання особою повноважень.
Встановлення цих фактів має бути відображено у протоколі про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, та знайти своє підтвердження під час розгляду справи по суті.
За результатми дослідження доказів суд встановив, що у протоколах про адміністративні правопорушення правильно зазначено про те, що у ОСОБА_1 був наявний приватний інтерес, зумовлений позаслужбовими стосунками з близькими особами - дружиною ОСОБА_2 і сином ОСОБА_3 та прагненням, у тому числі, забезпечити їх матеріальний достаток шляхом влаштування на роботу і застосування заохочень у вигляді премій. При цьому, ОСОБА_1 , як директор Інституту, був наділений службовими повноваженнями видавати відповідні накази про прийняття на роботу та про преміювання працівників Інституту.
Також, оскільки директор Інституту ОСОБА_1 не може об`єктивно оцінити роботу близьких осіб, то у випадку особистого прийняття ним рішень щодо прийняття на роботу близьких осіб та щодо їх преміювання, має місце суперечність між його приватним інтересом та службовими повноваженнями.
Однак з матеріалів справи не вбачається того, що ОСОБА_1 особисто приймав рішення з вищевказаних питань та що його дії під час підписання відповідних наказів реально вплинули на об`єктивність чи неупередженість рішення про прийняття дружини на роботу до Інституту та про нарахування і отримання премій працівниками Інституту, в тому числі дружиною і сином за період роботи з лютого 2022 року по жовтень 2023 року.
Відповідно до ропунктів 6, 12 розділу 3 Положення про Вчену раду Інституту землекористування НААН, затвердженого директором Інституту 01 квітня 2020 року, до компетенцій Вченої ради Інституту належить:
прийняття рішень про затвердження результатів засідань конкурсної комісії з проведення відбору кандидатів на заміщення вакантних посад наукових праівників Інституту та направлення їх директору для прийняття відповідного наказу;
прийняття рішень, за поданням заступників директора Інституту, щодо преміювання співробітників Інституту (відповідно до колективного договору).
Як убачається з матеріалів справи, процедура прийняття на роботу наукових працівників Інституту здійснювалась відповідно до Примірного положення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад держаної наукової установи, затвердженого постановою КМУ від 23 травня 2018 року № 404, шляхом проведення конкурсного відбору на заміщення вакантних наукових посад в Інституті. До складу конкурсної комісії ОСОБА_1 не входив. На засіданні 19 серпня 2022 року конкурсна комісія визначила переможців конкурсу, в тому числі дружину ОСОБА_1 - ОСОБА_2 , та рекомендувала Вченій раді Інституту затвердити результати конкурсу, а директору Інституту призначити переможців конкурсу на відповідані посади. 22 серпня 2022 року відбулось засідання Вченої ради Інституту, на якому одним з питань порядку денного було питання про затвердження результатів конкурсного відбору та надання директору Інституту рекомендацій щодо призначення переможців конкурсу на відповідні посади. Відповідно до протоколу № 8-1 від 22 серпня 2022 року засідання Вченої ради Інституту, перед розглядом питання про затвердження результатів конкурсного відбору на заміщення вакантних наукових посад в Інституті, відповідно до якого одним із переможців конкурсною комісією було визнано ОСОБА_2 , директор і відповідно голова Вченої ради Інституту ОСОБА_1 заявив, що з метою уникнення конфлікту інтересів при прийнятті відповідного рішення він не буде брати участь у розгляді даного питання та покинув засідання, тобто участі у прийнятті рішення про затвердження результатів конкурсу відносно своєї дружини ОСОБА_1 не приймав. Штатний розпис Інституту станом на 01 вересня 2022 року із зазначенням прізвища, імені та по-батькові ОСОБА_2 було затверджено президентом НААН. Після затвердження штатного розпису, ОСОБА_1 , як директор Інституту підписав наказ від 15.09.2022 № 30-к «Про прийняття на роботу ОСОБА_2 ». Підписання ОСОБА_1 цього наказу було направлено на виконання рішення Вченої ради Інтитуту, не залежало від волевиявлення ОСОБА_1 , оскільки права не підписувати наказ про призначення на посаду переможців конкурсного відбору у ОСОБА_1 не було. На думку суду, дії ОСОБА_1 у цій частині носили формальний характер та реально не вплинули на зайняття ОСОБА_2 відповідної посади в Інституті. Грунтовні доводи на спростування відповідних висновків у протоколах про адміністративні правопорушення відсутні.
Схожі обставини мали місце і при підписанні ОСОБА_1 наказів про преміювання працівників Інституту за період роботи з лютого 2022 року по жовтень 2023 року. Так, відповідно до наданих в розпорядження суду матеріалів, рішення про преміювання працівників Інституту також приймалося на засіданнях Вченої ради Інституту за поданням затупників директора Інституту. Участі у голосуванні за прийняття відповідних рішень ОСОБА_1 не брав, щоразу повідомляв членів Вченої ради Інституту про наявність у нього можливого конфлікту інтересів, оскільки в Інституті працюють близькі йому особи, та покидав засідання. Вподальшому, після прийняття Вченою радою Інституту рішень про преміювання працівників, ОСОБА_1 на виконання вказаних рішень підписував відповідні накази. Підстав вважати, що підписання ОСОБА_1 наказів про преміювання у розмірах, визначених Вченою радою Інституту, реально вплинуло на об`єктивність і неупередженість рішень про нарахування та розмір премій працівникам Інституту, в тому числі дружині і сину ОСОБА_1 , у суду немає.
Таким чином, суд вважає, що в даному випадку недоведеною є наявність у діях ОСОБА_1 реального конфлікту інтересів при виконанні повноваженб директора Інституту.
Крім того, метою адміністративної відповідальності за ст. 172-7 КУпАП є запобігання корупційний проявам, недопущення випадків впливу конфлікту інтересів особи на об`єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи виконання дій в межах службових чи представницьких повноважень в умовах, коли про наявність конфлікту інтересів невідомо безпосередньому керівнику особи чи колегіальному органу, під час виконання повноважень в якому виник конфлікт інтересів.
Відповідно до листів НААН від 04 червня 2020 року № 07-05/35-1 та від 07 вересня 2022 року № 07-05/53-1 директору Інституту ОСОБА_1 було делеговано повноваження щодо вжиття заходів по самостійному врегулюванню можливого конфлікту інтересів, та об`єктивного і неупередженого прийняття рішень під час виконання своїх повноважень відносно молодшого наукового співробітника ОСОБА_3 (відсутність прямого підпорядкування) та головного наукового співробітника (сумістик) ОСОБА_2 (відсутність прямого підпорядкування). Тобто, в даному випадку, безпосередньому керівнику ОСОБА_1 було відомо про працевлаштування його дружини і сина в Інституті.
На виконання делегованих НААН повноважень щодо вжиття заходів по самостійному врегулюванню можливого конфлікту інтересів, ОСОБА_1 з метою запобігання/врегулювання потенційного конфлікту інтересів на виконання вимог ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» видав накази від 05.06.2020 № 14-1 та від 15.09.2022 № 15-1, якими обов`язок прийняття рішень, вчинення дій, тощо відносно молодшого наукового співробітника ОСОБА_3 та головного наукового співробітника ОСОБА_2 поклав на заступників директора Інституту.
Зазначене свідчить про відсутність наміру ОСОБА_1 приховати конфлікт інтересів, навпаки він вживав заходи щодо врегулювання конфлікту інтересів, що в свою чергу виключає умисну форму вини останнього, як обов`язкову ознаку суб`єктивної сторони складу адміністративних правопорушень, які ставляться йому в провину.
За таких обставин, з огляду на приписи ч. 3 ст. 62 Конституції України, відповідно до яких усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, суд дійшов висновку про недоведеність винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-7 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП, а тому на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю складу адміністративних правопорушень.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір стягується у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись статтями 9, 172-7, 221, 247, 276, 283, 284, 289 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративних правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя Ю. Ф. Токман