Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2010 р. м. Львів № 2а-8271/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Москаля Р.М. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Прокурор Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні
до ТзОВ "Гал-Дім"
пропро стягнення штрафу ,
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Прокурора Галицького району м. Львова, подана в інтересах держави в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Західному регіоні до товариства з обмеженою відповідальністю «Гал-Дім»про стягнення штрафу в сумі 612,00 грн. за порушення вимог законодавства в галузі електроенергетики та теплопостачання.
Ухвалою судді від 17 вересня 2010 року відкрито скорочене провадження у даній справі. Водночас відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали від 17.09.2010р. та копії позовних матеріалів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Поштовий конверт з копією ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі від 17.09.2010 року, а також копіями позовної заяви з додатками відповідач отримав 28.09.2010 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення. У встановлений законом десятиденний строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 183-2, п. 2 ч. 5 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
На підставі ч. 4, 5 ст. 183-2 КАС України суд розглянув справу одноособово без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. Оцінивши повідомлені позивачем обставини та долучені до справи докази на їх підтвердження суд встановив наступне.
Відносини, пов'язані з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії регулює Закон України «Про електроенергетику»від 16.10.1997, № 575/97-ВР (далі –Закон № 575). Ним зокрема передбачено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України (ч. 1 ст. 9 Закону № 575). Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають зокрема право давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів та застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення (підп. 3, 8 ч. 3 ст. 9 Закону № 575).
Обов’язки та відповідальність споживачів електроенергії визначена у розділі IV Закону № 575. Споживач енергії несе відповідальність за порушення умов договору з енергопостачальником та правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.
Порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання визначено у затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. № 1312 Положенні з такою ж назвою (далі –Положення № 1312). Згідно з ним штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій (абзац третій пункту 2). За це правопорушення державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право накладати на суб'єктів господарювання штрафи у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абзац другий пункту 6). Рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ (пункт сьомий). Суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення (пункт десятий).У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
03 березня 2010 року проведено перевірку ТОВ «Гал-Дім»на предмет виконання вимог припису державної інспекції з енергетичного нагляду у Львівській області № 03-1077 від 11.09.2009 року про усунення порушень законодавства про електроенергетику. За наслідками перевірки складено акт № 03-1382 згідно з яким під час перевірки встановлено, що відповідач вимог вказаного припису не виконав. На підставі акта перевірки державний інспектор виніс постанову № 34 від 22.03.2010 року про накладення на ТОВ «Гал-Дім»штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та теплопостачання в сумі 612 грн., копію якої рекомендованим листом 23.03.2010 р. надіслав відповідачу.
Всупереч вимог закону відповідач у встановлений йому строк штрафу в сумі 612 грн. не сплатив. Доказів виконання припису № 03-1077 від 11.09.2009 р. інспекції чи суду відповідач не надав.
Враховуючи викладене, позовні вимоги Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії є обґрунтованими, документально підтвердженими та підлягають до задоволення.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 2, 17, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Гал-Дім»(м. Львів-Винники, вул. Стрілецька 4Б/2; ідентифікаційний код 32800891) на користь державного бюджету України штраф в сумі 612 (шістсот дванадцять) гривень.
Постанова суду виконується негайно.
Апеляційну скаргу на постанову суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня отримання її копії. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Москаль Р.М.