Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 жовтня 2010 р. № 2а-6539/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді - Потабенко В.А.
за участю секретаря судового засідання Занов'як О.П.,
з участю:
представника позивача - Добушовського О.В., згідно довіреності,
відповідача - ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування, -
в с т а н о в и в:
15 липня 2010 року Інспекція архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафу за правопорушення у сфері містобудування.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що позивачем у результаті проведеної перевірки з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва торгового комплексу на АДРЕСА_1 Камянка - Бузького району Львівської області встановлено, що експлуатація торгового комплексу здійснюється без прийняття його в експлуатацію, що є порушенням ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій». Постановою про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 17/2 від 22.04.2010 року до відповідача застосовано штраф в розмірі 6420 грн., який станом на день подання позову до суду не сплачений, а, відтак, підлягає примусовому стягненню.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, подав додаткові докази, просить позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав. Зазначив, що 28.06.2008 року рішенням Камянка Бузького районного суду Львівської області у справі № 2-765/08 за ОСОБА_2 визнано право власності на ? частки нежитлової двоповерхової будівлі - торгового комплексу з розташуванням продовольчого магазину та кафе, за адресою: АДРЕСА_1 Камянка - Бузького району Львівської області. Вважає, що визнання права власності на нежитлову будівлю не потребує виготовлення дозволів на здіснення будівництва та прийняття його в експлуатацію. Просить у задоволенні позову відмовити повністю. Додатково зазначив, що в даний час приміщення по АДРЕСА_1 експлуатується.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
17 березня 2010 року Інспекцією державного архітектурно будівельного у Львівській області проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері архітектури та будівництва на обєкті будівництва торгового комплексу на АДРЕСА_1 Камянка - Бузького району Львівської області.
В ході перевірки зясовано, що замовником на проведення будівельних робіт з будівництва торгового комплексу на АДРЕСА_1 Камянка - Бузького району є фізична особа-підприємець ОСОБА_2 На час проведення перевірки будівництво торгового комплексу завершено. Дозвіл інспекції державного архітектурно будівельного у Львівській області на виконання будівельних робіт відсутній.
Також в ході перевірки встановлено експлуатацію торгового комплексу без прийняття його в експлуатацію. За наслідками перевірки складено акт № 17/1 від 17.03.2010 року та протокол № 17/2 від 19.04.2010 року про правопорушення у сфері містобудування.
На підставі згаданого акта перевірки та протоколу про правопорушення у сфері містобудування позивач виніс постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування № 17/2 від 22.04.2010 року, якою наклав на СПД ФО ОСОБА_2 штраф на підставі Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»та Положення про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 6 квітня 1995 р. № 244, у розмірі 6420, 00 грн.
Спірні правовідносини регулюються Законом України «Про планування та забудову територій», Законом України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»та Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 р. № 244 (далі Положення № 244).
Державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій відповідно до ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій»здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури - Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади.
Відповідно до Положення «Про інспекцію архітектурно-будівельного контролю у Львівській області»інспекція державного архітектурно - будівельного контролю у Львівській області є територіальним органом Державної архітектурно - будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 р. №69, входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй.
Відповідно до вимог частини восьмої ст. 30-1 Закону України «Про планування та забудову територій», експлуатація не прийнятих у встановленому законодавством порядку обєктів будівництва забороняється.
Згідно приписів абзацу десятого частини першої статті 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх обєднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування», підприємства, їх обєднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними (технічними) комісіями у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт
Судом встановлено та відповідачем визнано факт вчинення правопорушення - експлуатація торгового комплексу по АДРЕСА_1 без прийняття його в експлуатацію.
За вчинення вказаного порушення позивачем застосовано штраф за експлуатацію або використання будинків чи споруд після закінчення будівництва без прийняття їх державними приймальними комісіями у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт. Розмір штрафу розраховано виходячи з вартості будівельних робіт вказаних у довідці відповідача, долученій до матеріалів справи 11.10.2010 року.
Судом не беруться до уваги посилання відповідача на рішення Камянка-Бузького районного суду Львівської області у справі № 2-765/08, яким за ОСОБА_2 визнано право власності на ? частки нежитлової двоповерхової будівлі торгового комплексу з розташуванням продовольчого магазину та кафе за адресою: АДРЕСА_1 Камянка-Бузького району, оскільки право власності на нежитлові приміщення не дають право відповідачеві використовувати їх без здачі в експлуатацію, як того вимагає Закон України «Про планування та забудову територій».
Щодо посилань відповідача на те, що власником будівлі, яка використовувалася ним у підприємницькій діяльності є фізична особа ОСОБА_2, а не фізична особа-підприємець ОСОБА_2, суд зазначає, що статус суб'єкта підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця надає особі право здійснювати підприємницьку діяльність у встановленому чинним законодавством порядку у торговому комплексі з розташуванням продовольчого магазину та кафе за адресою: АДРЕСА_1 Камянка-Бузького району. Однак, не звільняє цю особу від обовязку дотримуватися вимог Закону України «Про планування і забудову територій».
З огляду на викладене та те, що факт правопорушення судом встановлено і відповідачем визнано, суд доходить висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 7-14, 18-19, 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь бюджету на р/р 31111106700227, МФО 825014, ЗКПО 22359303, штраф за порушення законодавства у сфері містобудування в розмірі 6420 (шість тисяч чотириста двадцять) гривень рівно.
Постанова може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст.ст. 186, 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлений 16.10.2010 року.
Суддя Потабенко В.А.