Єдиний державний реєстр судових рішень
21.10.10 <копія >
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2010 р. Справа № 2а-4024/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Чорної В. В. <Текст > одноособово розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Марганецької обєднаної державної податкової інспекції до Томаківського районного споживчого товариства про стягнення податкового боргу за рахунок активів, - ВСТАНОВИВ:
23 березня 2010 року Марганецька обєднана державна податкова інспекція, на виконання своїх владних повноважень, звернулась до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зазначеним адміністративним позовом.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг із комунального податку в сумі 340 грн., з земельного податку в сумі 70474 грн. 52 коп., та з податку на прибуток в сумі 170 грн., який утворився внаслідок застосування податковим органом штрафних санкцій за неподання податкової звітності протягом граничних строків, а також донараховано податковим органом сум земельного податку. В добровільному порядку суму податкового боргу відповідач не сплачує, що стало підставою для звернення податкового органу до суду з даним позовом.
У відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України, справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Томаківське районне споживче товариство перебуває на обліку в Марганецькій обєднаній державній податковій інспекції як платник окремих видів податків, в тому числі, податку на прибуток, комунального податку, та земельного податку.
Відповідно до ст.ст. 67, 68 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори у порядку та у розмірах, встановлених законом, неухильно додержуватися Конституції та законів України. Відповідно до п.2 ч.1 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991р., п.п.4.1.1, 4.1.4 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані вести бухгалтерськийоблік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 14 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" №334/94-ВР від 28.12.1994 р. (з подальшими змінами), податок на прибуток підприємств належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону, податковими періодами для сплати цього виду податку є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік. Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду. Платники податку у строки, визначені законом, подають до
податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітній період. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну.
Відповідно до ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України N 56-93 від 20.05.1993 року "Про місцеві податки і збори", комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно з п.8 ч.1 ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування", плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) належить до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до ч.3 ст. 17 Закону України "Про плату за землю" № 2535 від 03.07.1992 р., земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності сплачується рівними частками до 15 серпня і 15 листопада.
Згідно абз. б п.п. 4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р., податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Марганецькою об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області було проведено ряд невиїзних документальних перевірок Томаківського районного споживчого товариства з питань своєчасності подання податкової звітності, за результатами яких було складено акти № 00018/1540/01746285 від 24.11.2009 року, № 00001/1840/1746285 від 04.02.2010 року, № 0045/1840/1746285 від 14.12.2009 року. В ході перевірок були виявлено порушення абз. б п.п. 4.1.4, п.п. 4.1.2, п. 4.1. ст. 4 Закону України № 2181-ІІІ, Декрету КМУ "Про місцеві податки і збори", ст. 14 Закону України «Про плату за землю», а саме, не подання розрахунків з податку на прибуток, комунального податку, та з земельного податку до податкового органу у граничні строки, встановлені законодавством, та відповідно, не нарахування та несплату протягом встановлених законом строків сум земельного податку за земельні ділянки, що перебувають у власності та користуванні Томаківського районного споживчого товариства.
Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", за не подання податкової декларації у строки, визначені законодавством, платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Також, у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобовязання платника земельного податку за підставами, визначеними у пункті «а» п. 4.2.2 п. 4.2 статті 4 Закону України від 21 грудня 2008 рок у№ 2182 «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями, відповідальність такого платника передбачена п.п. 17.1.2 п. 17.1 ст. 17 цього Закону.
За результатами перевірок, податковим органом прийняті податкові повідомлення рішення № 0000181540/0 від 24.11.2009 р., № 0000451840/0 від 14.12.2009 р., № 000001184070 від 04.02.2010 р., якими відповідачу за несвоєчасне подання декларацій з комунального податку нараховано штрафні санкції в сумі 340 грн., за несвоєчасне подання декларацій з податку на прибуток нараховано штрафні санкції в сумі 170 грн., за неподання розрахунку земельного податку нараховано штрафні санкції в сумі 26811 грн. 78 коп., та донараховано податкові зобовязання з земельного податку за 2009 рік в сумі 43062 грн. 74 коп.
Таким чином, загальна сума нарахованих податкових зобовязань та штрафних санкцій складає 70984 грн. 52 коп.
Винесені за результатами перевірок податкові повідомлення-рішення були направлені відповідачу поштою. Після повернення поштових відправлень з відміткою пошти про відсутність відповідача за зазначеною адресою, Марганецькою ОДПІ складено акти про неможливість вручення податкових повідомлень-рішень платнику податків. Тому, зазначені податкові повідомлення-рішення були розміщені на дошці оголошень, і вважаються врученими відповідачу в день їх розміщення.
У строк, встановлений пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181 (протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення-рішення), відповідач не сплатив суму штрафних санкцій, визначених рішенням податкового органу, та не оскаржив ці рішення у встановленому порядку.
Згідно пп. 5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у визначені законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, суми донарахованих податкових зобовязань та штрафних санкцій, застосованих до Томаківського районного споживчого товариства згідно зазначених податкових повідомлень - рішень, є узгодженими, і набули статусу податкового боргу платника податків.
13.11.2008 р., у відповідності до пп. 6.2.3 "а" ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р., податковим органом винесено першу податкову вимогу № 1/74 на суму 11137 грн. 02 коп., яку розміщено на дошці податкових оголошень 13.03.2009 р.
15.01.2008 р., у відповідності до пп. 6.2.3 "б" ст. 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181 від 21.12.2000 р., податковим органом винесено другу податкову вимогу № 2/1 на суму 18750 грн. 84 коп., яку згідно п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказом ДПА України від 03.07.2001 р. № 226, розміщено на дошці податкових оголошень 14.04.2009 р.
У відповідності до п. 6.2.5 ст. 6 Закону України № 2181, у разі несплати податкових вимог, інші вимоги не формуються і не надсилаються.
Не зважаючи на вжиті заходи, податковий борг відповідачем сплачений не був.
Згідно пункту 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу України", державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднанні державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. Закону України № 2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, що відповідно до п. 1.6 ст. 1 цього ж Закону, є зверненням на активи платника податків в рахунок погашення податкового боргу.
У відповідності до пп. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону України № 2181, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, до компетенції адміністративного суду віднесено розгляд справ за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Керуючись ст.ст. 122, 160-162, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Марганецької обєднаної державної податкової інспекції задовольнити.
Стягнути за рахунок активів Томаківського районного споживчого товариства (код ЄДРПОУ 01746285) на користь державного бюджету податковий борг:
-по податку на прибуток в сумі 170 грн. (сто сімдесят гривень) р\р 3111608700339, код бюджетної класифікації 11020900, отримувач УДК у Томаківському районі, код 23929782, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012;
-з земельного податку в сумі 70474 грн. 52 коп. (сімдесят тисяч чотириста сімдесят чотири гривні пятдесят дві копійки) р\р 33215811700340, код бюджетної класифікації 13050114, отримувач УДК у Томаківському районі, код 23929782, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012;
-з комунального податку в сумі 340 грн. (триста сорок гривень) - р\р 33219828700340, код бюджетної класифікації 16010214, отримувач УДК у Томаківському районі, код 23929782, банк ГУДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо судом у відповідності до частини 3 статті 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови, а також в разі прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <(підпис) >
< Список >
< Список >
< Список >В.В. Чорна
< суддя учасник колегії >
< ПІБ Судді >
< ПІБ Судді >