ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 жовтня 2010 р.Справа №2а-8862/10/13/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Ольшанській Т.С. , при секретарі Барабановій А.І. розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м. Сімферополі АР Крим
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості у сумі 2690,67 грн.
Обставини справи: Державна податкова інспекція в м. Сімферополі АР Крим (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення 2690,67 грн. заборгованості з штрафних санкцій з податку на додану вартість.
Позовні вимоги обґрунтовані Законом України “Про систему оподаткування” та мотивовані тим, що відповідач не сплачує у встановлені законами терміни суми податків та зборів (обовязкових платежів).
Позивач у судове засідання не зявився, надав клопотання про розгляд справи за відсутністю його представника. Позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи сповіщений належним чином-судовою повісткою. Письмових заперечень на позов суду не надав.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Відповідно до ч. 6 ст. 71 КАС України суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
06.08.2007 відповідач зареєстрований Рішенням (розпорядженням) Виконавчого комітету Сімферопольської міської ради АР Крим як фізична особа - підприємець, про що видане відповідне Свідоцтво про державну реєстрацію серії В02 (а.с.13), номер запису про включення відомостей про юридичну особу до ЄДР № 2 882 000 0000 017869.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач перебуває на обліку платника податків у ДПІ у м. Сімферополі АР Крим з 07.08.2007 за № 31947 (а.с.14).
Відповідач є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” та відповідно до ст.9 цього Закону зобовязаний сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” (далі Закон № 2181) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Відповідно до зазначеної норми відповідач самостійно обчислив суму податкового зобовязання по ПДВ, яку зазначив у рядку 27 Декларації № 180359 від 20.08.2009 (а.с.33-36) у розмірі 62,00 грн., у рядку 27 Декларації № 191732 від 21.09.2009 (а.с.39-42) у розмірі 21,00 грн., однак не сплатив її.
28.11.2008 (акт перевірки № 8786/17-1/НОМЕР_1) позивачем проведена виїзна планова перевірка відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 07.08.2007 по 30.09.2008, в ході якої виявлені порушення п.п. 7.3.1 п. 7.3 та п.п. 7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України “Про податок на додану вартість”.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення № 0005781701/3 від 31.07.2009 в загальній сумі 2872,70 грн., у тому числі за основним платежем - 2005,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями - 867,70 грн.
Зазначене податкове повідомлення - рішення було отримане відповідачем, про що свідчить відмітка на корінці рішення (а.с.15).
Відповідно до п.п.4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону відповідач самостійно обчислив суму податкового зобовязання по ПДВ, яку зазначив у рядку 27 Декларації № 257957 від 20.11.2009 (а.с.52-55) у розмірі 36,00 грн., у рядку 27 Декларації № 296665 від 20.01.2010 (а.с.58-60) у розмірі 15,00 грн., однак не сплатив її.
21.09.2010 (акт перевірки № 9124/17-2) позивачем проведена невиїзна документальна перевірка з питання дотримання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань відповідача за період з 12.08.2009 по 27.08.2009 в ході якої виявлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в частині дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0009641702/0 від 29.09.2009 на суму 6,20 грн., яке було отримане відповідачем 26.10.2009, про що свідчать належним чином засвідчена копія повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.47).
Відповідно до п.п.4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону відповідач самостійно обчислив суму податкового зобовязання по ПДВ, яку зазначив у рядку 27 Декларації № 56704 від 20.04.2010 (а.с.64-65) у розмірі 64,00 грн., однак не сплатив її.
06.04.2010 (акт перевірки № 4376/17-2) позивачем проведена невиїзна документальна перевірка з питання дотримання граничних термінів сплати узгоджених податкових зобов'язань відповідача за період з 12.08.2009 по 29.09.2009 в ході якої виявлені порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” в частині дотримання граничних термінів сплати податку на додану вартість.
За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення № 0017671702/0 від 12.04.2010 на суму 4,20 грн., яке було отримане відповідачем, про що свідчать належним чином засвідчена копія повідомлення про вручення поштового відправлення (зворотний бік а.с.61).
Відповідно до п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Оскільки вищезазначені повідомлення-рішення надіслані (вручені) відповідачу у встановленому Законом порядку, а також не оскаржені відповідачем, то відповідно, зазначені в них суми податкових зобовязань відповідача є узгодженими.
Відповідно до пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, з урахуванням часткової сплати, на момент розгляду справи за відповідачем числиться заборгованість у розмірі 2690,67 грн.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених вимог та податкових повідомлень-рішень.
Станом на день розгляду справи, заборгованість відповідача перед бюджетом становить 2690,67 грн., що підтверджується наявними у справі первинними доказами виникнення податкових зобовязань.
Згідно статті 2 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” однією із задач органів податкової служби є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, повною і своєчасною сплатою до бюджетів податків і зборів.
Примусове стягнення податкової заборгованості передбачена законодавством України процедура погашення податкової заборгованості платника податків шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків.
Як вказано у пункті 1.7 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активами платника податків є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Статтею 3 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” встановлено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.
Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку (Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення правового захисту громадян та запровадження механізмів в реалізації конституційних прав громадян на підприємницьку діяльність, особисту недоторканність, безпеку, повагу до гідності особи, правову допомогу, захист”).
За таких обставин справи позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладено, керуючись статтями 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 інн. НОМЕР_1) заборгованість з податку на додану вартість код платежу НОМЕР_2 до Держбюджету м. Сімферополь (р/р 31114029700002 в ГУ ДКУ в АРК, ЄДРПОУ 34740405, МФО 824026) у сумі 2690,67 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ольшанська Т.С.