ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
11.05.10Справа №2а-1930/10/10/0170 14:28 м. Сімферополь
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М. ,
при секретарі судового засідання - Дєрюшковій І.А.,
за участю представників сторін:
від позивача не з'явився;
від відповідача не з'явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Джанкойської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим
до Сільського комунального підприємства "Адоніс"
про стягнення
ВСТАНОВИВ:
Джанкойська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим - позивач - звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Сільського комунального підприємства "Адоніс" - відповідача - про стягнення податкової заборгованості по податку на додану вартість та по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в загальній сумі 27482грн.19коп. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені узгоджені суми податкових зобовязань по податковим деклараціям (розрахункам), які надані відповідачем до ДПІ самостійно, у звязку з чим позивач просить стягнути податкову заборгованість в судовому порядку.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином під розписку (а.с.65), про причини неприбуття не повідомив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.66).
Відповідач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (поштове повідомлення а.с.64), клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача не надав, про причини неприбуття не повідомив.
Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлене наступне.
Сільське комунальне підприємство "Адоніс" (код ЄДРПОУ 31116468, юридична адреса: 96126, АР Крим, Джанкойський район, с. Завет-Ленінський, вул. Леніна, буд.7) зареєстровано Управлінням економіки Джанкойської районної державної адміністрації АР Крим 09 серпня 2000 року, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №02737845Ю0010101 (а.с.6, 9-11), дані про реєстрацію відповідача внесені до Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, що підтверджено довідкою Головного управління статистики в АР Крим від 25.12.2003 року №09/2-6-01/3031 (а.с.7-8). СКП “Адоніс” є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, взятий на облік Джанкойською ОДПІ АРК 01.09.2000 року за №П-1054, що підтверджено довідкою №265 від 04.12.2009 року (а.с.14); зареєстрований як платник податку на додану вартість, що підтверджено матеріалами справи.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Пунктом 3 частини першої статті 9 Закону України “Про систему оподаткування” від 25.06.1991 р. №1251-XII встановлено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону №2181 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту "а" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; згідно пункту "б" пп.4.1.4 п.4.1 даної статті податкові декларації за податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу (у тому числі при сплаті квартальних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до абзацу 1 підпункту 7.8.1 пункту 7.8 статті 7 Закону України “Про податок на додану вартість” податковим періодом є один календарний місяць. Згідно з підпунктом 7.7.1 пункту 7.7 статті 7 зазначеного Закону сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.
Судом встановлено, що відповідачем до Джанкойської ОДПІ в АРК надані податкові декларації з податку на додану вартість з зазначенням самостійно обчисленої суми податкового зобовязання: за червень 2009 року - 10111грн.00коп. (а.с.18-19); за липень 2009 року - 10905грн.00коп. (а.с.20-21); за вересень 2009 року 8594грн.00коп. (а.с.22-23); за жовтень 2009 року 7376грн.00коп. (а.с.24-25), а взагалі - на суму 36986грн.00коп.
Як свідчить текст позовної заяви, копія особового рахунку відповідача по податку на додану вартість за 2009-2010 роки (а.с.41-55) відповідачем станом на дату подання позовної заяви було сплачено: 7300грн.00коп. по податковій декларації за червень 2009 року, 7100грн.00коп. - за липень 2009 року, всього на загальну суму 14400грн.00коп.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача по податковому зобовязанню з податку на додану вартість, що самостійно узгоджено відповідачем по вказаним податковим деклараціям, складає 22586грн.00коп. (36986,00-14400,00).
Крім того, суд зазначає, що єдині правила обчислення і справляння збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету встановлені Порядком встановлення нормативів збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету та його справляння, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.1999 року №115 (далі - Порядок №115).
Відповідно до п.1 Порядку №115 збір за виконані геологорозвідувальні роботи справляється з надрокористувачів незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на раніше розвіданих родовищах, а також на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах з попередньо оціненими запасами, які за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для промислового освоєння.
Збір за виконані геологорозвідувальні роботи обчислюється надрокористувачами самостійно відповідно до вимог Інструкції про порядок справляння зборів за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету (п.13 Порядку №115).
Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються надрокористувачами протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, органам державної податкової служби за місцезнаходженням родовища корисних копалин (пункт 13-1 Порядку №115).
Надрокористувач, зареєстрований в органах державної податкової служби іншого району (міста), ніж місцезнаходження родовища корисних копалин, що ним експлуатується, протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, додатково подає (надсилає) до органу державної податкової служби, в якому він зареєстрований, копію розрахунку збору за геологорозвідувальні роботи з відміткою органу державної податкової служби, яка прийняла розрахунок.
Збір сплачується протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного терміну подання розрахунку збору.
Надрокористувачі сплачують авансові квартальні внески збору до 20 числа третього місяця звітного кварталу і до 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом, у розмірі однієї третини суми збору, визначеної у попередньому розрахунку(п.131 Порядку №115).
Згідно з п.15 Порядку №115 надрокористувачі несуть відповідальність за правильність обчислення збору за виконані геологорозвідувальні роботи, повноту і своєчасність його внесення до державного бюджету, а також за правильність обчислення і своєчасність подання органам державної податкової служби відповідних розрахунків.
Відповідно до п.17 Порядку №115 контроль за своєчасністю і повнотою сплати збору за геологорозвідувальні роботи до державного бюджету здійснюють органи державної податкової служби, а контроль за правильністю обчислення збору здійснюють органи державного геологічного контролю та державної податкової служби шляхом проведення перевірок відповідних документів.
Судом встановлено, що відповідач самостійно надав до Джанкойської ОДПІ в АР Крим розрахунок збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок Державного бюджету, за ІІІ квартал 2009 року (а.с.15-17), відповідно до якого відповідачем нараховано збір у сумі 4896грн.19коп. Таким чином, судом встановлено, що відповідачем узгоджено податкове зобовязання по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в зазначеній сумі.
Як свідчить текст позовної заяви, копія особового рахунку відповідача по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за 2009-2010 роки (а.с.56-61) відповідачем вказана заборгованість по збору в сумі 4896грн.19коп. - не погашена.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону №2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу (пп.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону №2181).
На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/75 від 15.02.2002 р. (а.с.26), що вручена 14.03.2002 року (поштове повідомлення а.с.26), та друга податкова вимога №2/196 від 16.04.2002 р. (а.с.27), що вручена 20.04.2002 року (поштове повідомлення - а.с.27).
Суд вважає необхідним зазначити, що направлені податкові вимоги у судовому або адміністративному порядку відповідачем не оскаржувались, на час розгляду справи не визнані неправомірними та не скасовані.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що відповідачем узгоджено податкове зобовязання по податку на додану вартість в сумі 22586грн.00коп. та по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в сумі 4896грн.19коп., а взагалі - на суму 27482грн.19коп., які станом на день розгляду справи відповідачем не погашені, що підтверджено копіями особових рахунків відповідача по відповідним платежам.
Крім того, як свідчать дані витягів з електронних казначейських файлів з 01.06.2009 року по 19.06.2009 року (а.с.30-32), довідки про розрахунки відповідача з бюджетом від 29.03.2010 року без номеру (а.с.39-40) заборгованість, що позивач просить стягнути з відповідача, СКП “Адоніс” не погашалась.
Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
В ході судового засідання, яке відбулось 11 травня 2010 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 17 травня 2010 року.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Сільського комунального підприємства "Адоніс" (код ЄДРПОУ 16507244, юридична адреса: 98112, АР Крим, м. Феодосія, пр. Леніна, буд.4) заборгованість в загальній сумі 27482 (двадцять сім тисяч чотириста вісімдесят дві) гривни 19 копійок:
- на користь Державного бюджету України (р/р №31117029700087, код платежу 14010100, ГУ УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824) заборгованість з податку на додану вартість у сумі 22586 (двадцять дві тисячі п'ятсот вісімдесят шість) гривень 00 копійок,
- на користь Державного бюджету України (р/р №31319300700087, код платежу 13040100, ГУ УДК в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740824) заборгованість по збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, в сумі 4896 (чотири тисячі вісімсот дев'яносто шість) гривень 19 копійок.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги). Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Окружного
адміністративного суду
Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.