Рішення № 1173465, 27.11.2007, Господарський суд Закарпатської області

Дата ухвалення
27.11.2007
Номер справи
3-5-17/157
Номер документу
1173465
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Рішення

27.11.2007 Справа № 3-5-17/157

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Шаянські мінеральні води”, м. Хуст

до відповідача Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області, м. Ужгород

з участю у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача балансоутримувача приміщення – Головного управління статистики в Закарпатській області, м. Ужгород

про спонукання до проведення конкурсу на право оренди майна

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя В.В.Мокану

суддя О.С. Йосипчук

суддя І.Г. Ушак

представники:

Позивача –Бучок О.О., юрисконсульт, довіреність № 80 від 26.11.2007 року

Відповідача –Джуган Н.Б., начальник юридичного відділу, довіреність № 1 від 03.01.2007 року

Третьої особи –Гриник Г.Д., в. о. начальника Головного управління статистики в Закарпатській області

СУТЬ СПОРУ: Товариством з обмеженою відповідальністю „Шаянські мінеральні води” м. Хуст заявлено позов до Регіонального відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області, м. Ужгород про зобов’язання відповідача провести конкурс по зайняттю нежилих приміщень площею 87,1 кв.м. на другому поверсі адміністративної будівлі управління статистики в Хустському районі розташованої за адресою: м. Хуст, вул. І. Франка, 6. Ухвалою господарського суду про порушення провадження у справі від 13.11.2007 року до участі у справі залучено в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача балансоутримувача приміщення –Головне управління статистики в Закарпатській області, м. Ужгород.

Представник позивача підтримав позовні вимоги, які обґрунтовано посиланням на норми законодавства, які регламентують порядок передачі в оренду державного та комунального майна. Наголосив на факті належного виконання ним обов’язків орендаря за договором оренди, дія якого припинилась. Вважає, що за відсутності заяви бюджетної установи, організації відповідач зобов’язаний провести конкурс на

продовження рішення господарського суду Закарпатської області від 27.11.2007 року у справі № 3-5-17/157

право оренди з огляду на наявну згоду Державного Комітету статистики України як органу, уповноваженого управляти майном.

Відповідач проти позову заперечив, пославшись на те, що у листі Державного Комітету статистики України, відсутня будь-яка інформація стосовно того, що майно, з приводу оренди якого виник спір, підпадає або не підпадає під критерії, встановлені п. 2 ст. 53 Закону України „Про приватизацію державного майна”.

Представник третьої особи підтримала позицію, викладену у листі Державного Комітету статистики України.

Вивчивши матеріали справи. заслухавши представників сторін

суд встановив:

Між сторонами спору існували договірні відносини по оренді індивідуально-визначеного майна –вбудованих приміщень ІІ - го поверху загальною площею 87,1 кв.м. будівлі Управління статистики в Хустському районі, розміщеної в м. Хуст, вул. І. Франка, 6.

В зв’язку з закінченням терміну дії договору орендодавцем в судовому порядку вирішувалось питання про звільнення об’єкту оренди. Рішенням господарського суду Закарпатської області від 12.04.2007 року по справі № 2/216 ТОВ „Шаянські мінеральні води” зобов’язано звільнити об’єкт оренди, у строк до 01.05.2008 року.

З метою продовження орендних відносин позивач заявою від 27.11.2006 року просив відповідача виступити орендодавцем вищевказаних приміщень державної власності, які були об’єктом договору оренди № 279 від 17.08.2005 року. Заяву подано на підставі ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” орендодавець може оголосити конкурс на право оренди майна в порядку, встановленому частиною 7 ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.

Частиною 7 ст. 9 Закону визначено, що орендар нерухомого майна визначається орендодавцем на конкурсних засадах за наявності заяв від двох або більше фізичних чи юридичних осіб за умови відсутності заяви бюджетної установи, організації.

Частини 2, 3 ст. 9 Закону передбачають, що копії матеріалів по заявах про оренду нерухомого майна надсилаються орендодавцем органу, уповноваженому

управляти майном, який надсилає орендодавцеві висновки про умови договору оренди або про відмову в укладенні договору оренди.

Таким чином, Закон України „Про оренду державного та комунального майна” встановлює можливість проведення конкурсу за наявності наступних умов: по-перше, у разі наявності заяв від двох чи більше фізичних чи юридичних осіб; по-друге, за умови відсутності заяви бюджетної установи; по-третє, за наявності згоди органу, уповноваженого управляти державним майном.

Враховуючи визначену ст. 118 Закону України „Державний бюджет України на 2007 рік” можливість передачі у 2007 році в оренду державного та комунального

продовження рішення господарського суду Закарпатської області від 27.11.2007 року у справі № 3-5-17/157

майна виключно на конкурсних засадах орендодавець зобов’язаний провести конкурс на право оренди незалежно від кількості заяв фізичних чи юридичних осіб, але за умови відсутності заяви бюджетної установи, організації.

Листом № 15/2-2/179 від 05.03.2007 року Державний Комітет статистики України як орган, уповноважений управляти державним майном –нежитловими приміщеннями, які знаходяться на балансі Головного управління статистики у Закарпатській області та розташовані за адресою: м. Хуст, вул. І. Франка, 6, повідомив, що не заперечує щодо передачі в оренду зазначених нежитлових приміщень загальною площею 87,1 кв.м. і пропонує врахувати його пропозиції до змісту договору оренди (виключити можливість приватизації об’єкту оренди, а також передбачити відсутність права орендаря на компенсацію вартості невідокремлених поліпшень, здійснених орендарем за рахунок власних коштів, які неможливо відокремити від об’єкту оренди, не завдаючи йому шкоди).

Зважаючи на згоду органу, уповноваженого управляти об’єктом, стосовно якого виник спір, на передачу приміщення в оренду, відсутність станом на час розгляду справи заяви бюджетної установи, організації, суд дійшов висновку про обгрунтованість вимоги позивача, оскільки його звернення зобов’язує орендодавця провести конкурс на право оренди за відсутності заяви бюджетної установи, організації.

Заперечення відповідача стосовно відсутності дозволу органу, уповноваженого управляти майном, суд відхиляє, оскільки вищевказаний лист Державного Комітету статистики України від 05.03.2007 року містить чітко висловлену згоду на передачу майна в оренду і достатню інформацію, визначену ч. 3 ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна”.

Встановлювати порядок виконання рішення суд вважає недоцільним, оскільки порядок проведення конкурсу і укладення договору визначено в законодавчому порядку.

Керуючись Законом України „Про оренду державного та комунального майна”, ст. 118 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”, ст. ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України,

СУД ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Зобов’язати Регіональне відділення Фонду державного майна України по Закарпатській області (м. Ужгород, вул. Собранецька, 60, р/р 37182500900001 а Управлінні Державного казначейства м. Ужгород, МФО 812016, код 22111310) провести конкурс на право оренди державного майна –нежитлових приміщень площею 87,1 кв. м. на другому поверсі будівлі управління статистики в Хустському районі, розташованих в м. Хуст, вул. І. Франка, 6 в порядку, визначеному ст. 9 Закону України „Про оренду державного та комунального майна” та ст. 118 Закону України „Про Державний бюджет України на 2007 рік”.

продовження рішення господарського суду Закарпатської області від 27.11.2007 року у справі № 3-5-17/157

3. Рішення набирає законної сили в порядку ст. 85 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя В.В. Мокану

В зв’язку з оголошенням в судовому засіданні 27.10.2007 року лише вступної і резолютивної частини рішення оформлено відповідно до ст. 84 ГПК України та підписано 30.11.2007 року.