Постанова № 117328535, 19.02.2024, Рогатинський районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
19.02.2024
Номер справи
349/2286/23
Номер документу
117328535
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 349/2286/23

Провадження № 3/349/28/24

П О С Т А Н О В А

іменем України

19 лютого 2024 року м. Рогатин

Суддя Рогатинського районного суду Івано-Франківської області Рибій М. Г., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділення поліції № 4 Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області, щодо ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 130 КУпАП,

в с т а н о в и в:

17 листопада 2023 року приблизно о 10 год. 13 хв. ОСОБА_1 , який керував трактором Беларус МТЗ 892, номерний знак НОМЕР_1 , по вул. Центральній в c. Приозерне Рогатинської територіальної громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області, відмовився від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 130 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив. Суд своєчасно сповіщував його про дату та місце розгляду справи.

Захисник Романків І. М. в судовому засіданні заперечив щодо накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення з тієї підстави, що в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено про відмову ОСОБА_1 проїхати в медичний заклад, а не про відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння; ОСОБА_1 на відмовлявся від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі; в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено ознаки алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 .

Обставини вчинення адміністративного правопорушення та вина ОСОБА_1 у його вчиненні доведені такими доказами:

1. Протоколом про адміністративне правопорушення серії ААД № 252409 від 17.11.2023 про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В протоколі зазначено, що «…водій керував т. з. Беларус н. з. НОМЕР_1 в стані алкогольного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння зі згоди водія у встановленомузаконом порядку проводився із допомогою приладу «Drаger Alcotest 6810», результат огляду позитивний 1.35 ‰, однак водій з результатом тесту не погодився та проїхати в медичний заклад в установленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що відповідальність передбачено ч. 1 ст. 130 КУпАП».

Згідно з п. 2.5 Правил дорожнього руху водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Частина 1 ст. 130 КУпАП встановлює відповідальність, зокрема, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.

Відповідно до ст. 266 КУпАП:

Огляд водія на стан алкогольного сп`яніння проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів (ч. 2).

У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я (ч. 3).

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 4).

Згідно з Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1103:

Водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється уповноваженою особою Державтоінспекції для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров`я (п. 6).

Уповноважена особа Державтоінспекції забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров`я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав (п. 7).

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я уповноважена особа Державтоінспекції в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду (п. 8).

Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої наказом МВС України, МОЗ України 09 листопада 2015 року №1452/735, визначено процедуру проведення огляду водіїв транспортних засобів та оформлення результатів такого огляду.

Інструкцією передбачено, що огляду на стан сп`яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп`яніння згідно з ознаками такого стану. Огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, або, у разі відмови водія пройти огляд на місці, лікарем закладу охорони здоров`я.

У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров`я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно з ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, суть адміністративного правопорушення та нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення.

В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено суть адміністративного правопорушення невиконання ОСОБА_1 обов`язку, встановленого п. 2.5 Правил дорожнього руху, а саме: пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного сп`яніння; дії ОСОБА_1 , які вказують на невиконання цього обов`язку; результат огляду, проведеного поліцейським, яким було зафіксовано алкоголь в крові ОСОБА_1 і з яким не погодився ОСОБА_1 , та нормативний акт, який передбачає відповідальність за це правопорушення.

Незазначення в протоколі ознак алкогольного сп`яніння, з огляду на зазначення в протоколі результату огляду, з яким не погодився ОСОБА_1 , не може поставити під сумнів наявність підстав для вимоги поліцейських до ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі.

2. Роздруківкою результату огляду на стан алкогольного сп`яніння, згідно з якою в ОСОБА_1 виявлено 1,35 проміле алкоголю.

3. Направленням на огляд водія транспортного засобу в КНМП «Рогатинська ЦРЛ» з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння від 17.11.2023, в якому зазначено ознаки алкогольного сп`яніння, виявлені в ОСОБА_1 , та те, що він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння в медичному закладі.

4. Відеозаписами на яких зафіксовано як поліцейські зупинили трактор під керуванням ОСОБА_1 та як він пройшов огляд на стан алкогольного сп`яніння на місці на місці зупинки транспортного засобу та висловив незгоду з його результатом. Запитання поліцейського про те, чи згоден проїхати до закладу охорони здоров`я для подальшого огляду, ОСОБА_1 спершу ігнорував, а потім відповів «.. та яку лікарню», що очевидно означає відмову в проходженні такого огляду. В подальшому, під час оформлення матеріалів, ОСОБА_1 не висловлювався, що його неправильно зрозумів поліцейський.

Зважаючи на вищезазначене, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП. Відповідно до ст.40-1 КУпАП особа, на яку накладено адміністративне стягнення, сплачує судовий збір.

Керуючись ст. ст. 40-1, 221, 283, 284 КУпАП,

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 17 000,00 грн, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Штраф необхідно сплатити на рахунок UA148999980313070149000009001, отримувач ГУК в Iв.-Франк.об/Iв.-Фран.о/21081300, код ЄДРПОУ 37951998, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходівбюджету 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 накористь держависудовий збіру розмірі605,60 грн, який необхідно сплатити на рахунок UA908999980313111256000026001, отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), кодкласифікації доходівбюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Рогатинський районний суд Івано-Франківської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя М. Г. Рибій