Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 344/1032/24
Провадження № 3/344/1267/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Зеленко О.В., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , непрацюючого, РНОКПП не встановлено, за ч.5 ст.126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 вчинив повторне протягом року керування транспортним засобом, будучи позбавленим права керування таким транспортним засобом, за наступних обставин.
Так, 11 січня 2024 року 21 год 35 хв у м. Івано-Франківськ по вул. Євгена Коновальця, 146г водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Renault» моделі «Logan», д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортним засобом Тисменицьким районним судом Івано-Франківської області від 26 жовтня 2023 року, чим вчинив правопорушення повторно протягом року.
У судове засідання ОСОБА_1 вкотре не з`явився, належним чином неодноразово повідомлявся про час та місце розгляду справи за відомою суду адресою у спосіб визначений законом. Причину неявки суду не повідомив. На час розгляду справи заяв та клопотань від ОСОБА_1 про відкладення розгляду справи до суду не надходило. ОСОБА_1 також міг стежити за ходом справи за допомогою офіційних джерел, таких як веб-сторінка суду. За таких обставин, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Згідно з ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з ст.23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Відповідно до п.2.1а Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом відповідної категорії.
Згідно з ч.4 ст.126 КУпАП, відповідальність особи настає у випадку керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
Згідно з ч.5 ст.126 КУпАП, відповідальність особи настає у випадку повторного протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті.
Встановлено, що вина ОСОБА_1 у вчиненому доводиться даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №612095 від 11.01.2024, актом вилучення посвідчення водія від 11.01.2024, довідкою, складеною працівником поліції О. Корнутою, відеоматеріалами.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №612095 від 11.01.2024,11 січня 2024 року 21 год 35 хв у м. Івано-Франківськ по вул. Євгена Коновальця, 146г водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом марки «Renault» моделі «Logan», д.н.з. НОМЕР_1 , будучи позбавленим права керування транспортним засобом Тисменицьким районним судом Івано-Франківської області від 26 жовтня 2023 року, чим вчинив правопорушення повторно протягом року.
За змістом закону, протокол про адміністративне правопорушення, пояснення особи, висновок експерта тощо, є документами, що офіційно засвідчує подію адміністративного правопорушення і відповідно до ст.251 КУпАП є одними із джерел доказів, на основі яких ґрунтується повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин справи та правильне її вирішення.
Протокол про адміністративне правопорушення складається відповідно до ст.254 КУпАП.
Протокол про адміністративне правопорушення складений на бланку відповідного зразка з серійним номером ААД №612095 уповноваженою на те особою поліцейським, та містить підпис працівника поліції, а також підпис особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 .
В протоколі, відповідно до п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції (далі - Інструкція), в графі "дата, час, місце вчинення і суть учиненого адміністративного правопорушення" викладена суть адміністративного правопорушення, яка відповідає ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у ч.5 ст.126 КУпАП, за якою складено протокол.
Відповідно до норм діючого законодавства, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу.
Матеріали провадження не містять жодних відомостей щодо неправомірних дій працівників поліції під час складанні протоколу про адміністративне правопорушення, щодо оскарження цих дій, як і не містять результатів такого оскарження.
При складенні протоколу ОСОБА_1 роз`яснювалися його права і обов`язки, передбачені ст. 63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.
Відповідно до акту вилучення посвідчення водія від 11.01.2024, інспектором Андрусяком Юліаном Васильовичем було складено цей акт про те, що у ОСОБА_1 , у зв`язку із виконанням постанови Тисменицького району суду Івано-Франківської області від 26 жовтня 2023 року, вилучено посвідчення водія.
Згідно з довідкою, складеною працівником поліції О. Корнутою, 11 квітня 2023 року ОСОБА_1 керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння. Відносно останнього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.130 КУпАП.
Постановою Тисменицького міськрайонного суду Івано-Франківській області у справі №352/832/23 від 26 жовтня 2023 року на ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 гривень та позбавлення права керування транспортним засобом терміном на один рік.
23 грудня 2023 року ОСОБА_1 керував транспортним засобом, будучи позбавленим права керування. Відносно останнього складено постанову серії ЕНА №1150954 про адміністративне правопорушення за ч.4 ст.126 КУпАП про накладення адміністративного стягнення у розмірі 20400 гривень.
Відповідно до відеоматеріалів, ОСОБА_1 був зупинений працівниками поліції через порушення ПДР України. На відео зафіксовано рух автомобіля, д.н.з. НОМЕР_1 (clip 1). ОСОБА_1 не заперечував факт керування автомобілем, пояснив, що до кінця не включив сигнал повороту (04 хв 54 сек). Під час перевірки документів ОСОБА_1 працівниками поліції було встановлено, що він позбавлений права керування транспортними засобами постановою Тисменицького міськрайонного суду Івано-Франківській області у справі від 26 жовтня 2023 року, а також притягнутий до адміністративної відповідальності за керування транспортним засобом, будучи позбавленим права керування.
Постанова Тисменицького міськрайонного суду Івано-Франківській області у справі від 26 жовтня 2023 року набрала законної сили 07 листопада 2023 року.
Таким чином, дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ч.5 ст.126 КУпАП як повторне протягом року керування транспортним засобом, будучи позбавленим права керування таким транспортним засобом, та накласти на нього адміністративне стягнення в межах санкції ч.5 ст.126 КУпАП.
За таких обставин, встановлюючи наявність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, вважаю, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, та відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п`ять років без оплатного вилучення транспортного засобу.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 126, 221, 251, 268, 283-285 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.5 ст.126 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення - штраф в розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому виразі становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) гривень з позбавленням права керування транспортним засобом на строк п`ять років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106 - 605 грн 60 коп судового збору.
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду через Івано-Франківський міський суд упродовж десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Олеся ЗЕЛЕНКО