КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
9 вересня 2010 р. №2-а-6055/10/1070
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003
час прийняття постанови : 10 год. 30 хв.
Київський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Пономаренко Б.В. .
за участю представників сторін
представника позивача не зявився
відповідач: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Ничипорівського торгівельно-заготівельного підприємства про припинення юридичної особи,
В С Т А Н О В И В:
Позивач Яготинська міжрайонна державна податкова інспекція Київської області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом про припинення юридичної особи - Ничипорівського торгівельно-заготівельного підприємства.
В позовній заяві позивач зазначає, що відповідач з 11.02.2002 року не подає до Яготинської МДПІ Київської області податкові декларації, іншу звітність, передбачену чинним законодавством України, в звязку з чим позивач просить прийняти постанову про припинення юридичної особи - Ничипорівського торгівельно-заготівельного підприємства.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про розгляд справи повідомлений належним чином, 9 вересня 2010 року представник позивача Мороз В.М. надав суду заяву, в якій просив розглядати справу у відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про розгляд справи повідомлявся належним чином, відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.
Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності сторін, на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Так, Ничипорівське торгівельно-заготівельне підприємство зареєстровано, як юридичну особу 6 березня 1996 року Яготинською районною радою народних депутатів Київської області, що підтверджується Посвідченням про реєстрацію № 23585242 ( а.с 10).
Згідно Довідки про взяття на облік платника податків від 11.03.2010 року №5 (а.с 21), Ничипорівське торгівельно-заготівельне підприємство взяте на облік, як платник податків у Яготинській МДПІ Київської області 22.07.1996 року за №280.
Станом на 17.06.2010 року Ничипорівське торгівельно-заготівельне підприємство не має заборгованості із сплати податків, зборів (обовязкових платежів), що підтверджується Довідкою про відсутність податкової заборгованості з податків і зборів (обовязкових платежів), що контролюється органом Яготинської МДПІ Київської області від 04.06.2010року №696/10/24-016 ( а.с 24).
Згідно Розпорядження Начальника Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області М.П. Давиденко від 03 червня 2010 року №31-Р про припинення (скасування) юридичної особи - Ничипорівського торгівельно-заготівельного підприємства, відповідач з 11.02.2002 року не подає до Яготинської МДПІ Київської області податкових декларацій, документів бухгалтерської та фінансової звітності .
Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно пп 4.1.4. п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року зі змінами та доповненнями, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом “г” підпункту 4.1.4 цього пункту, протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), до 1 квітня року, наступного за звітним.
Отже, судом встановлено, що Ничипорівське торгівельно-заготівельне підприємство, в порушення зазначених вище законів не подавало податкових декларацій, документів фінансової звітності до Яготинської МДПІ Київської області з 11.02.2002 року.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»від 15 травня 2003 року N 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу” встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи, що відповідач - Ничипорівське торгівельно-заготівельне підприємства не подає податкових декларацій та документів фінансової звітності до Яготинської МДПІ Київської області з 11.02.2002 року, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Яготинської міжрайонної державної податкової інспекції Київської області до Ничипорівського торгівельно-заготівельного підприємства про припинення юридичної особи задовольнити.
Припинити юридичну особу Ничипорівське торгівельно-заготівельне підприємство (07751, Київська область, Яготинський район, с. Ничипорівка, ідентифікаційний номер 23585242).
Постанову надіслати Державному реєстратору Яготинської районної державної адміністрації Київської області для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців запису про судове рішення та для здійснення заходів з припинення юридичної особи у встановленому законом порядку.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя : Лиска І.Г.
Повний текст постанови виготовлено 10.09.2010 року