Постанова № 11719632, 20.09.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.09.2010
Номер справи
2-а-6428/10/1070
Номер документу
11719632
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

20 вересня 2010 р. №2-а-6428/10/1070

приміщення суду за адресою:

м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003

час прийняття постанови : 11 год. 15 хв.

Київський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Лиска І.Г.

при секретарі - Пономаренко Б.В.

за участю сторін

представника позивача - не зявився

відповідач - не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом

Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення 1000 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України

ВСТАНОВИВ:

Позивач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача Фізичної особи підприємця ОСОБА_3, в якому просить стягнути до Державного бюджету України штраф у розмірі 1000 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що 06.04.2010 р. посадовими особами позивача була проведена перевірка з питань дотримання вимог законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів магазину, який використовується Фізичною особою підприємцем ОСОБА_3 для здійснення підприємницької діяльності та розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Перевіркою виявлено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями у магазині велась за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої. За результатами перевірки було складено Акт №125/32-2/НОМЕР_1 від 06.04.2010р. Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки було прийняте рішення від 20.04.2010р. №101097-32-206/0130 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1000 грн. Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та було йому вручене 24 квітня 2010 р. Протягом 30 днів після отримання, рішення відповідачем не виконано, тому сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

У судове засідання представник позивача не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, 20 вересня 2010 року представником позивача Кривошея О.Г. надано суду клопотання про розгляд справи без участі представника позивача, в якому зазначено, що Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Київській області підтримує позовні вимоги та просить розглянути справу у відсутності представника позивача.

Відповідач в судове засідання не зявився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не надав, будь-яких заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи не заявляв, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив.

Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності відповідача на підставі наявних у справі доказах.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

06 квітня 2010 року посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації у Київській області, відповідно до направлення на перевірку від 06.04.2010 року №104, Наказу від 6 квітня 2010 року №152 щодо проведення позапланової перевірки, була проведена позапланова перевірка Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами. Перевірка проводилась в магазині, який розташований за адресою: АДРЕСА_1 та належить відповідачу.

Перевіркою виявлено, факт реалізації пляшки вина «Кагор», обємом 0, 7 л. за ціною 10 грн.

За результатами перевірки було складено Акт №125/32-2/НОМЕР_1 від 06.04.2010 року про результати щодо позапланової виїзної перевірки з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обовязковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, який було підписано відповідачем без зауваження.

Доказів, які б спростовували встановлені актом перевірки факти щодо здійснення роздрібної торгівлі алкогольними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої, відповідачем не надано .

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року 3957»Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» зі змінами та доповненнями визначено мінімальну роздрібну ціну за 0, 7 літра та 1, 0 літр в іншій тарі вина 12 грн. 00 коп.

Абзацом 11 ч.2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», передбачено, що до субєктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби у розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1 000 гривень.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування штрафів, передбачених частиною другою ст. 17 цього Закону, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної Законами України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.2001 р. №940 «Про заходи щодо посилення державного контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів і та справляння акцизного збору (зі змінами та доповненнями) визначені основні функції Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області, однією з яких є ліцензування діяльності субєктів підприємницької діяльності з роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Згідно з п. 3.5 та п. 3.16 Положення «Про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області» від 11.03.2007 р., затвердженого Наказом директора Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів державної податкової адміністрації України, до функції Регіонального управління Департаменту належить, зокрема, проведення перевірок діяльності субєктів господарювання щодо виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів; застосування у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до субєктів господарювання за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Керуючись ч. 4 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», після розгляду матеріалів перевірки позивачем було прийняте рішення від 20.04.2010року №101097-32-206/0130 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1000 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій було направлено відповідачу рекомендованим листом з повідомленням та було йому вручене 24 квітня 2010 року , що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, копія якого надана позивачем суду та знаходиться в матеріалах справи.

Відповідно до вимог п. 9 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких залишається в органі, посадова особа якого прийняла це рішення; другий у 3-денний строк після його прийняття надсилається субєкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку; третій надсилається до органу державної податкової служби за місцем реєстрації субєкту підприємницької діяльності як платника податків для контролю за надходженням до державного бюджету суми сплаченого штрафу.

Згідно з п 3.17 Положення «Про регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області», до функції Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області, також, належить звернення до суду з позовами, в тому числі про стягнення з субєктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафу за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту , алкогольних напоїв і тютюнових виробів .

Частиною 5 та ч. 6 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення органів, зазначених у частині 3 цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду; дії органу, які мають право контролю за реалізацією норм цього закону, можуть бути оскарженні в місячний строк у судовому порядку .

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» також передбачено, що у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій підлягає стягненню на підставі рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач був належним чином ознайомлений

з рішенням від 20.04.2010 року №101097-32-206/0130 про застосування до відповідача фінансових санкцій в розмірі 1000 грн., доказів на підтвердження того, що відповідач оскаржив рішення контролюючого органу до суду, або доказів скасування цього рішення в адміністративному порядку, а також інших доказі на спростування доводів позивача, відповідач суду не надав.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області підлягають задоволенню .

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 про стягнення 1000 грн. штрафних санкцій до Державного бюджету України - задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) до Державного бюджету України (р\р 31111106700016, одержувач УДК у Київській області, МФО 821018, код платежу 21081100, ЗКПО 23570295 ) штраф у розмірі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя: Лиска І.Г.

Повний текст постанови виготовлено 23.09.2010 року.