КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
14 вересня 2010 р. №2-а-6155/10/1070
приміщення суду за адресою:
м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 , зал судових засідань №1003
час прийняття постанови : 09 год. 40 хв.
Київський окружний адміністративний суду у складі:
головуючого - судді Лиска І.Г.
при секретарі - Пономаренко Б.В.
за участю представника позивача не зявився
відповідач: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом
Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Київської
області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2
про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, -
В С Т А Н О В И В:
Білоцерківська обєднана державна податкова інспекція Київської області звернулась до суду з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_2.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач з четвертого кварталу 2008 року не подає до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області податкові декларації, податкова заборгованість у відповідача відсутня.
Позивач зазначає про порушення відповідачем статті 9 Закону України „Про систему оподаткування”, згідно якої платники податків і зборів зобовязані вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечити її зберігання у терміни, встановлені законом, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів).
З урахуванням зазначеного, позивач просить прийняти постанову про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_2.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 13.09.2010 року представник позивача Оверченко О.С. надала суду клопотання, в якому зазначено, що вона просить розглядати справу у відсутності представника Білоцерківської ОДПІ Київської області, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не зявилась, про розгляд справи повідомлялась належним чином, відзиву на позов не надала, явку своїх представників в судове засідання не забезпечила.
Судом визнано за можливе розглянути справу у відсутності сторін на підставі наявних у справі доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
09.02.2004 року ОСОБА_2 зареєстрована Виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області, про що зроблено запис 9 лютого 2004 року у журналі обліку реєстраційних справ за №26190664Ф0290492, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності фізичної особи.
Згідно Довідки про взяття на облік платника податків від 27.05.2010 року №344, платник податків ОСОБА_2, узята на облік у Білоцерківській ОДПІ Київської області 15.03.2004 року за №344.
Заборгованості по податкам та зборам (обовязковим платежам) Фізична особа підприємець ОСОБА_2 станом на 19 травня 2010 року не має, що підтверджується Довідкою №12752/7/24-0 від 19.05.2010 року .
Відповідно до Довідки №12751/7/17-00-17 від 27.05.2010 року, фізична особа підприємець ОСОБА_2 не звітує до Білоцерківської ОДПІ Київської області з четвертого кварталу 2008 року.
Відповідно до статті 9 Закону України „Про систему оподаткування ” від 25.06.1991 року №1251-ХІІ зі змінами та доповненнями, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:
1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;
2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;
4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
Згідно із статтею 247 Господарського кодексу України у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.
Відповідно до статті 46 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 року №755-ІV зі змінами та доповненнями, реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця проводиться, зокрема, у разі постановлення судового рішення про припинення такої діяльності з підстав неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Відповідно до частин 1 та 6 статті 59 Господарського кодексу України припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його ліквідації за рішенням суду з підстав скасування державної реєстрації такого суб'єкта господарювання.
Пунктом 17 статті 11 Закону України „Про державну податкову службу ”від 04.12.1990 року №509 ХІІ встановлено право органів державної податкової служби звертатися у передбачених законом випадках до судових органів з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи, що відповідачем ОСОБА_2 не подаються органам державної податкової служби податкові декларації, документи фінансової звітності з моменту реєстрації з четвертого кварталу 2008 року, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця, суд вважає позовні вимоги обґрунтованим та такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-187, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи підприємця задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність Фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, яка зареєстрована за адресою: 09100, АДРЕСА_1).
Постанову надіслати Державному реєстратору Виконавчого комітету Білоцерківської міської ради Київської області для здійснення заходів з припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця у встановленому законом порядку.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя : Лиска І.Г.
Повний текст постанови виготовлено 15.09.2010 року