справа № 2а-4504/10/0670
категорія 2.11.1
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 вересня 2010 р. м.Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Євпак В.В. ,
при секретарі - Гнітецькій Т.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу
за позовом Державного комунального підприємства Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня <Текст >
до Коростенської об'єднаної державної податкової інспекції <Текст >
про визнання нечинним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом, просить визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення Коростенської ОДПІ №0000592301/0 від 26.05.2010 року про визначення податкового зобов"язання з податку на додану вартість в сумі 2368432 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1189826 грн. Вимоги мотивують тим, що відповідач дійшов помилкового висновку щодо порушення ними вимог Закону України "Про податок на додану вартість" в частині перевищення загальної суми від здійснення операцій з поставки товарів протягом останніх дванадцяти календарних місяців понад 300 000 гривень та необхідності зареєструватись платниками податку на додану вартість. Зазначають, що фактично у ДКП ЦРА №214 м. Коростеня майже всі операції з поставки товарів, а саме виробів медичного призначення, не підлягають оподаткуванню згідно положень п.п 5.1.7, п.5.1,ст.5 Закону України „Про податок на додану вартість" та Постанови Кабінету міністрів України від 17 грудня 2003 р. №1949. Обсяг операцій, що підлягають оподаткуванню є незначним та недостатнім для того щоб позивач підпадав під дію п.п. 2.3.1, п.2.3, ст.2 Закону України „Про податок на додану вартість". Вважають податкове повідомлення-рішення з цих підстав нечинним, та таким, що підлягає скасуванню.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що відповідно до п.п. 2.3.1. п. 2.3 ст. 3 Закону України "Про податок на додану вартість" встановлено, що особа підлягає обов"язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість). Державне комунальне підприємство Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня не зареєстровано платником податку на додану вартість, чим порушено п. 9.3, п. 9.4 ст. 9 Закону та несе персональну відповідальність за несвоєчасну реєстрацію підприємства в якості платника ПДВ та за ненарахування, несплату податку на рівні зареєстрованого платника. Таким чином, всі операції ДКП ЦРА №214 м. Коростеня підлягають оподаткуванню на загальних підставах. Вважають податкове повідомлення-рішення правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, вважає позовні вимоги обґрунтованими.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: в період з 08.04.2010р. по 30.04.2010 року працівниками Коростенської ОДПІ була проведена планова виїзна перевірка Державного комунального підприємства Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2007 по 31.12.2009 року. За результатами перевірки складено акт №175/23-01/02125846 від 12.05.2010 року.
В результаті проведення перевірки встановлено порушення п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2, п.п. 5.1.7 п. 5.1 ст. 5, п. 9.3, п.9.4 ст. 9, п. 10.2 ст. 10 Закону України "Про податок на додану вартість" в результаті чого занижено податок на додану вартість на суму 2368432 грн.
За результатами перевірки Коростенською ОДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0000592301/0 від 26.05.2010 року про визначення податкового зобов'язання з податку на додану вартість в сумі 3558258 грн., а саме: основний платіж - 2368432 грн., штрафні (фінансові) санкції - 1189826 грн.
Судом встановлено, що позивач здійснює господарську діяльність з придбання та продажу лікарських засобів, виробів медичного призначення та інших виробів, товарів.
Відповідно до довідки Коростенської ОДПІ №14141/10/15-2 від 30.11.2006 року ДКП ЦРА № 214 м. Коростеня згідно поданої заяви про виключення з реєстру платника податку на додану вартість від 16.10.2006 року в Коростенській ОДПІ знято з обліку як платник податку на додану вартість з 19.10.2006 року.
Встановлено, що відповідно до декларацій з податку на прибуток, поданих ДКП ЦРА №214 м. Коростеня, доходи від продажу товарів (робіт, послуг) підприємства становлять: 2006 рік - 3297758 грн., 2007 рік - 3760779 грн., 2008 рік - 4131213грн., 2009 рік - 4842023 грн.
Визначення статусу платників податку на додану вартість та осіб, які підлягають обов"язковій реєстрації як платники ПДВ, визначено у статті 2 Закону України "Про податок на додану вартість".
Так, відповідно до п.п.2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України "Про податок на додану вартість" особа підлягає обов'язковій реєстрації як платник податку у разі, коли загальна сума від здійснення операцій з поставки товарів (послуг), у тому числі з використанням локальної або глобальної комп'ютерної мережі, що підлягають оподаткуванню згідно з цим Законом, нарахована (сплачена, надана) такій особі або в рахунок зобов'язань третім особам, протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупно перевищує 300000 гривень (без урахування податку на додану вартість).
Статтею 5 цього ж Закону передбачено перелік операцій, що звільнені від оподаткування.
Підпунктом 5.1.7 п.5.1 ст.5 Закону України „Про податок на додану вартість" звільнені від оподаткування поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2003 р. №1949 затверджено перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість.
З довідки ДКП ЦРА № 214 м. Коростеня про одержання лікарських засобів та товарів медичного призначення за 2007-2009 роки у 2007 році ДКП ЦРА № 214 м. Коростеня отримано товару без ПДВ на суму - 46268,74 грн., ПДВ - 9252,73 грн., отримано товару з ПДВ - 55521,47 грн.; у 2008 році отримано товару без ПДВ на суму - 75803,37 грн., ПДВ - 15160,71 грн., отримано товару з ПДВ - 90964,07 грн.; у 2009 році отримано товару без ПДВ - 114931,72 грн., ПДВ - 47399,78 грн., отримано товару з ПДВ - 284403,60 грн.
Судом встановлено, що у позивача на протязі перевіряємого періоду не було випадків перевищення протягом останніх дванадцяти календарних місяців сукупного обсягу операцій з поставки товарів (послуг), що підлягають оподаткуванню, більше 300000 грн., а відтак і підстав реєструватись платником ПДВ.
Допитана в судовому засіданні як свідок, перевіряюча ОСОБА_1, підтвердила в судовому засіданні, що в обрахунок перевищення понад 300 000 гривень брались загальні суми від здійснення операцій з поставки товарів протягом останніх дванадцяти календарних місяців, без врахування операцій з поставки товарів, що звільнені від оподаткування.
Судом встановлено, що Коростенською ОДПІ при розрахунку приймались дані поданих позивачем декларацій про податок на прибуток в частині отриманих доходів від продажу товарів (робіт, послуг), без врахування положення п.п 5.1.7, п.5.1, ст.5 Закону України „Про податок на додану вартість" та Постанови Кабінету міністрів України від 17 грудня 2003 р. №1949, внаслідок чого зроблено помилковий висновок про заниження Державним комунальним підприємством Центральна районна аптека № 214 м. Коростеня податку на додану вартість на суму 2368432 грн.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення-рішення Коростенської об"єднаної державної податкової інспекції №0000592301/0 від 26.05.2010 року є нечинним та підлягає скасуванню.
Керуючись Законом України "Про державну податкову службу в Україні", Законом України "Про податок на додану вартість", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати нечинним та скасувати податкове повідомлення-рішення Коростенської об"єднаної державної податкової інспекції №0000592301/0 від 26.05.2010 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
У разі застосування судом ч.3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя: В.В. Євпак
Повний текст постанови виготовлено: 04 жовтня 2010 р.
присуджено до стягнення <сума >грн.
матеріальну шкоду <сума >грн.
моральну шкоду <сума >грн.