Єдиний державний реєстр судових рішень
УХВАЛА
м. Вінниця
13 лютого 2024 р.Справа № 120/15988/23
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни, розглянувши в письмовому провадженні заяву представника відповідача про закриття провадження в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_1
до: Стрижавської селищної ради Вінницького району Віницької області
про: визнання протиправним та скасування рішення, зобов"язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Стрижавської селищної ради Вінницького району Віницької області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов"язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 23.10.2023 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляд в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.
У встановлений судом строк відповідачем подано відзив на адміністративний позов.
Разом із відзивом відповідачем подано клопотання про закриття провадження в цій справі. Обґрунтовуючи клопотання відповідач зазначив, що позивачем заявлено позов з метою захисту своїх, як вважає позивач, порушених прав як власника будівель та споруд, що розташовані на земельній ділянці щодо якої він має намір отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою. В свою чергу, відповідач вважає, що спірні правовідносини мають приватно правовий характер, оскільки безпосередньо пов`язані із захистом цивільних прав позивача на нерухоме майно в результаті прийняття суб`єктом владних повноважень індивідуального акта.
Визначаючись щодо поданого клопотання, суд виходив із наступного.
Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Пунктом 1 частини 1 статті 19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 4 КАС України, публічно-правовий спір - спір, у якому:
- хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв`язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або
- хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов`язує надавати такі послуги виключно суб`єкта владних повноважень, і спір виник у зв`язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або
- хоча б одна сторона є суб`єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв`язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб`єкта владних повноважень або іншої особи.
Пунктом 7 частини 1 статті 4 КАС України передбачено, що суб`єкт владних повноважень - орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Отже, до компетенції адміністративних судів належать спори фізичних чи юридичних осіб з органом державної влади, органом місцевого самоврядування, їхньою посадовою або службовою особою, предметом яких є перевірка правильності рішень, дій чи бездіяльності цих органів (осіб) відповідно до прийнятих або вчинених при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Визначальною ознакою справи адміністративної юрисдикції є суть (зміст, характер) спору. Публічно-правовий спір, на який поширюється юрисдикція адміністративних судів, є спором між учасниками публічно-правових відносин і стосується саме цих відносин.
Як видано із прохальної частини позовної заяви, предметом оскарження за даним позовом є рішення 70 сесії 8 скликання Стрижавської селищної ради № 39 від 29.09.2023 "Про надання дозволу громадянці ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва".
Спір, який є предметом розгляду у даній справі, стосується дій відповідача, як суб`єкта владних повноважень, щодо розгляду клопотання позивача про надання їй дозволу на розробку документації із землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки.
Таким чином, спірні правовідносини не маються приватноправового характеру, а тому їх належить розглядати саме в порядку адміністративного судочинства.
З огляду на викладене, суд вважає клопотання представника відповідача необгрунтованим та не вбачає підстав для закриття провадження в цій справі.
Керуючись ст.ст. 238, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання представника Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області про закриття провадження у цій справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяЗаброцька Людмила Олександрівна