Постанова № 11694222, 21.09.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
21.09.2010
Номер справи
2а-7740/10/2670
Номер документу
11694222
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

21 вересня 2010 року 15:28 № 2а-7740/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І. В. та представників:

позивача: Кагарлика Д.М.;

відповідача: не зявились

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва

доТовариства з обмеженою відповідальністю “Баст Ексім”

простягнення заборгованості На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 21 вересня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

19 травня 2010 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Державна податкова інспекція у Соломянському районі міста Києва (далі по тексту позивач, ДПІ у Соломянському районі м.Києва) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю “Баст Ексім” (далі по тексту відповідач, ТОВ“Баст Ексім”), в якій просить стягнути суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 362174,29грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20 травня 2010року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-7740/10/2670, закінчено підготовче провадження і призначено справу до судового розгляду на 09 липня 2010 року.

09 липня 2010року судове засідання відкладалось у звязку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача, а також необхідністю одержання нових доказів.

В судовому засіданні 21 вересня 2010 року представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судові засідання не забезпечив, хоча про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. У звязку з неприбуттям в судове засідання представників відповідача та ненаданням витребуваних доказів розгляд справи відкладався, ухвала про призначення розгляду справи та повістки направлялися відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідно до змісту частини другої статті 17, частини першої статті 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців” та з урахуванням положень частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України така адреса вважається достовірною, а повістка, направлена за нею, врученою юридичній особі.

Відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

В С Т А Н О В И В:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Баст Ексім” зареєстровано Соломянською районною у місті Києві державною адміністрацією 22 травня 2007 року (ідентифікаційний код 35159374) в якості субєкта підприємницької діяльності юридичної особи і є платником податків і зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування” (тут і далі по тексту нормативно-правові акти в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до даних облікової картки ТОВ“Баст Ексім” має заборгованість зі сплати до бюджету суми податку на додану вартість у розмірі 362174,29грн., яка виникла на підставі в т.ч.:

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 19 грудня 2008 року №0039971504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 170,00грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 10 січня 2009 року №0000451504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 111,73грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 10 січня 2009 року №0000461504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 28,08грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 27 січня 2009 року №0001241504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 8,37грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 24 лютого 2009 року №0004611504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 170,00грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 12 березня 2009 року №0006651504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 112,74грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 04 червня 2009 року №0017391504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 167,02грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 06 липня 2009 року №0021871504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 680,00грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 18 серпня 2009 року №0003092307/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання у розмірі 4828749,00грн., в. ч. 3219166,00грн. заборгованості за основним платежем та 1609583,00грн. штрафних (фінансових) санкцій;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 09 березня 2010 року №0016821504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 321916,60грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 09 березня 2010 року №0016811504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 494,94грн.;

-прийнятого ДПІ в Соломянському районі м. Києва податкового повідомлення-рішення від 25 лютого 2010 року №0011521504/0, яким відповідачу визначено суму штрафних (фінансових) санкцій на суму 680,00грн.;

Заборгованість з податку на додану вартість також виникла на підставі податкових декларацій з податку на додану вартість, в яких платник податків самостійно визначив суму податкового зобовязання, а саме: у декларації від 09 січня 2009 року №297239 479,00грн.; у декларації від 09 лютого 2009 року №20612 453,00грн.

Частина заборгованості у розмірі 934,00 грн. відповідачем погашено. Крім того, відповідно до даних облікової картки відповідача у ТОВ“Баст Ексім” обліковується пеня у розмірі 35964,93 грн.

Окружний адміністративний суд міста Києва погоджується з доводами позивача з наступних підстав.

Станом на час розгляду справи відповідно до довідки Державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва ТОВ“Баст Ексім” має заборгованість з податку на додану вартість у розмірі 506,90 грн.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пункту 1.2 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Відповідно до підпункту 16.4.1. пункту 16.4. статті 16 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно з пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно з підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові повідомлення надсилаються в порядку передбаченому для податкових вимог та вважаються надісланими (врученими) юридичній особі, якщо їх передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів податкові повідомлення-рішення ДПІ у Соломянському районі м. Києва від 19 грудня 2008 року №0039971504/0, від 10 січня 2009 року №0000451504/0, від 10 січня 2009 року №0000461504/0, від 27 січня 2009 року №0001241504/0, від 24 лютого 2009 року №0004611504/0, від 12 березня 2009 року №0006651504/0, від 04 червня 2009 року №0017391504/0, від 06 липня 2009 року №0021871504/0, від 18 серпня 2009 року №0003092307/0, від 09 березня 2010 року №0016821504/0, від 09 березня 2010 року №0016811504/0, від 25 лютого 2010 року №0011521504/0, направлено рекомендованими листами зі зворотніми повідомленнями про вручення відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак зазначена кореспонденція повернулась позивачу у звязку з незнаходженням підприємства за юридичною адресою, що підтверджується відмітками на зворотних повідомленнях про вручення рекомендованої кореспонденції.

Відповідно до наявних в матеріалах справи доказів, податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 19грудня 2008 року №0039971504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 31грудня2008року №6353/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 10 січня 2009року №0000451504/0 та №0000461504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 16 січня 2009року №117/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 27 січня 2009 року №0001241504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 17лютого 2009року №117/15-2-35159374.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 24лютого 2009 року №0004611504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 03 березня 2009року №594/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 12березня 2009 року №0006651504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 18 березня 2009року №930/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 04червня 2009 року №0017391504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 15 червня 2009року №2479/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 06липня 2009 року №0021871504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 17 серпня 2009року №3549/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 09березня 2010 року №0016821504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 19 березня 2010року №1608/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 09березня 2010 року №0016811504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 19 березня 2010року №1608/15-2.

Податкове повідомлення-рішення ДПІ в Соломянському районі м. Києва від 25лютого 2010 року №0011521504/0 розміщено на дошці податкових оголошень, у звязку із незнаходженням платника податків, на підставі акту про невручення від 15 березня 2010року №1451/15-2.

В матеріалах справи відсутні докази сплати податкових зобовязань визначених податковими повідомленнями-рішеннями від 19 грудня 2008 року №0039971504/0, від 10січня 2009 року №0000451504/0, від 10 січня 2009 року №0000461504/0, від 27 січня 2009року №0001241504/0, від 24 лютого 2009 року №0004611504/0, від 12 березня 2009 року №0006651504/0, від 04 червня 2009 року №0017391504/0, від 06 липня 2009 року №0021871504/0, від 18 серпня 2009 року №0003092307/0, від 09 березня 2010 року №0016821504/0, від 09 березня 2010 року №0016811504/0, від 25 лютого 2010 року №0011521504/0, як і відсутні докази того, що платником розпочато процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. У разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах “а” “в” підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Оскільки судом встановлено, що податкове зобовязання відповідача не сплачено в установлені строки, таке податкове зобовязання визнається податковим боргом.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Згідно з підпунктом 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

Підпунктом 6.3.2 пункту 6.3 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” передбачено, що у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Судом встановлено, що у звязку з несплатою податкових зобовязань першу податкову вимогу від 18 червня 2009 року №1/826 на суму 1784,56грн. та другу податкову вимогу від 01 вересня 2009 року №2/1132 на суму 4831380,58грн. позивачем направлено рекомендованими листами зі зворотніми повідомленням про вручення відповідачу за адресою, внесеною відповідачем до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак зазначена кореспонденція повернулась позивачу у звязку з незнаходженням підприємства за юридичною адресою, що підтверджується відмітками на зворотніх повідомленнях про вручення рекомендованої кореспонденції.

Відповідно до акту від 13 липня 2009 року №2934/24-30 першу податкову вимогу 18червня 2009 року №1/826 розміщено на дошці податкових оголошень.

Відповідно до акту від 10 вересня 2009 року №3928/24-30 другу податкову вимогу 01вересня 2009 року №2/1132 розміщено на дошці податкових оголошень.

Таким чином, судом встановлено, що податкові вимоги надіслано (вручено) відповідачу у встановленому чинним законодавством порядку та не оскаржено.

Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи адміністративного позову, відповідач суду не надав.

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

1.Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Соломянському районі міста Києва задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Баст Ексім” (03186, м. Київ, вул. бульвар Чоколівський, 19, ідентифікаційний номер 35159374) на користь Державного бюджету України (розрахунковий рахунок №31110029700010, одержувач ВДК у Соломянському районі м. Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача: УДК у м.Києві, МФО 820019, код платежу 14010100) заборгованість у розмірі 362174,29грн. (триста шістдесят дві тисячі сто сімдесят чотири гривні двадцять девять копійок).

Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.А. Кузьменко