Постанова № 11694148, 12.08.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.08.2010
Номер справи
2а-9613/10/2670
Номер документу
11694148
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12.08.2010р.                                                                                 № 2а-9613/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Кочана В.М.,

секретаря судового засідання Іщук А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов

Заступника прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго"

доДержавне підприємство Київська міська курортна бальнеолікарня профспілок України закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця"

простягнення штрафних санкцій в розмірі 5 100,00 грн.

В С Т А Н О В И В:

Заступник прокурора Печерського району м. Києва в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся до суду з адміністративними позовами до Державного підприємства Київська міська курортна бальнеолікарня профспілок України Закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця" з вимогами про стягнення штрафних санкцій в розмірі 5 100,00 грн.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та пояснив наступне.

Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві керуючись ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.96 № 929, в ході обстеження електрогосподарства відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, що підтверджується актом обстеження від 04.11.2009р. № 8/10-11-1448.

За результатами обстеження 04.11.2009р. було винесено припис № 8/10-11-748 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві.

Вимоги припису від 04.11.2009р. № 8/10-11-748 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві, Відповідач не виконав, що підтверджується актом перевірки (протоколом) від 25.02.2010 року № 8/10-11-189А/П.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві відповідно до ст. 31 Закону України "Про теплопостачання", ст. 27 Закону України "Про електроенергетику" та п.п. 2, 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, за ухилення від виконання припису від 04.11.2009 року № 8/10-11-748 постановою від 25.03.2010 року № 182 накладено на відповідача штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 грн. Цей штраф повинен бути сплачений до Державного бюджету України.

Штраф до Державного бюджету відповідачем не сплачено, чим порушено вимоги п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства у галузі електроенергетики та сфері теплопостачання про сплату штрафу протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення.

Представник відповідача в судовому засіданні надала пояснення та заперечення по суті позовних вимог. Зазначила, що Державним підприємством Київська міська курортна бальнеолікарня профспілок України Закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця" було частково виконано вимоги припису 08/10-11-748. Можливості виконати вчасно всі вимоги, зазначені у приписі не було фінансової можливості через складну економічну ситуацію.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позовну заяву слід задовольнити з наступних підстав.

Як встановлено в судовому засіданні, Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в м. Києві в ході обстеження електрогосподарства відповідача встановила порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, про що складено акт обстеження від 04.11.2009р. № 8/10-11-1448.

За результатами обстеження 04.11.2009р. було винесено припис № 8/10-11-748 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві.

Вимоги припису від 04.11.2009р. № 8/10-11-748 про усунення порушень нормативно-правових актів в енергогосподарстві, відповідач не виконав.

Невиконання вимог припису підтверджено актом перевірки від 25.02.2010р. № 8/10-11-189А/П.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві за ухилення від виконання припису від 04.11.2009р. № 8/10-11-748 постановою від 25.03.2010р. № 182 накладено на відповідача штраф у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 5 100 грн.

Штраф до державного бюджету, накладений зазначеною постановою, відповідачем не сплачений.

Судом встановлено та підтверджено в судовому засіданні представником відповідача, що постанова № 182 від 25.03.2010р. про накладення на відповідача штрафу не оскаржувалася та набрала законної сили.

Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику" здійснюється Державною інспекцією з експлуатації електричних станцій і мереж та Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Метою державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом здійснення контролю за дотриманням суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та електроенергетики вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної і теплової енергії.

Енергетика є провідною, стратегічно важливою галуззю народного господарства країни, від сталого функціонування якої залежить національна безпека України, і правопорушення в електроенергетиці та теплопостачанні є порушенням загальнодержавних інтересів, тому що створює загрозу життю населення, обслуговуючого персоналу та навколишнього середовища, що зобов'язує прокурора звернутися з відповідним позовом до суду.

Статтею 9 Закону України "Про електроенергетику" передбачені повноваження Державного інспектора з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії щодо застосовування в установленому законодавством України порядку санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Відповідно до вимог п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання суб'єкт господарювання повинен сплатити штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Враховуючи те, що Державне підприємство Київська міська курортна бальнеолікарня профспілок України Закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця" не оскаржувало припис про усунення виявлених порушень в галузі електроенергетики та постанови про накладення штрафу, а також не сплатило суму заборгованості, суд вважає позов обґрунтованим, а позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі 9 Закону України "Про електроенергетику", п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, керуючись ст.ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства Київська міська курортна бальнеолікарня профспілок України Закритого акціонерного товариства "Укрпрофоздоровниця" в доход Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31119106700008, банк ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, ЄДРПОУ 26077939,одержувач - УДК у Подільському районі м. Києві, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106, штраф у сумі 5 100 (п'ять тисяч сто) грн. 00 грн.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом десяти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя                                                                                           Кочан В.М.