Ухвала суду № 116793585, 06.02.2024, Господарський суд Донецької області

Дата ухвалення
06.02.2024
Номер справи
5/234б
Номер документу
116793585
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649

_________________

У Х В А Л А

06.02.2024р. Справа № 5/234б

за заявою кредитора (заявника) ОСОБА_1 , м.Бахмут (Артемівськ)

до боржника Малого державного підприємства Моноліт м.Бахмут (м.Артемівськ), код ЄДРПОУ 19386516

про банкрутство

ліквідатор: арбітражний керуючий Шкода Андрій Сергійович (свідоцтво №395 від 06.03.2013)

Суддя Величко Н.В.

при секретарі Кравець А.Є.

ВСТАНОВИВ:

На новому розгляді Господарського суду Донецької області на стадії ліквідаційної процедури знаходиться справа № 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства Моноліт (код ЄДРПОУ 19386516), порушеної ухвалою Арбітражного суду Донецької області від 16.07.1999.

Згідно листа ліквідатора боржника арбітражного керуючого Шкода А.С. від 27.11.2023 № 02/234 2 на вимогу ухвали суду повідомлено, що внаслідок військових дій 15.02.2023 було повністю знищено вогнем приміщення його офісу з усім обладнанням, оргтехнікою і документацією (у тому разі і по справі №5/234б про банкрутство Малого державного підприємства «Моноліт»), з огляду на що ліквідатор боржника не в змозі надати суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого зокрема додати реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених та непогашених вимог кредиторів, а також будь-яку іншу документацію. Внаслідок викладених обставин ним 06.10.2023 було подано до Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України заяву про тимчасове припинення діяльності арбітражного керуючого. Також ліквідатор боржника повідомив, що станом на 27.11.2023 банкрут знаходиться на непідконтрольній Україні території, будь-яке зареєстроване нерухоме майно у банкрута відсутнє, заборгованість з заробітної плати відсутня. Поточний звіт з доданими реєстром вимог кредиторів та проміжний ліквідаційний баланс було надано до суду в процесі відновлення втраченої справи після подій 2014 року, останній щомісячний звіт ліквідатора надано кредиторам 30.06.2022, після чого суттєвих змін з майном і зобов`язаннями банкрута не відбувалося.

Ухвалою від 04.12.2023 застосовано автоматизований відбір арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора боржника з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України за принципом випадкового відбору. Отримана довідка щодо кандидатур арбітражних керуючих, якою визначено для участі у справі 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства «Моноліт» арбітражного керуючого Бугаєнко Андрія Анатолійовича (свідоцтво № 1343 від 23.08.2013).

Ухвалою від 06.12.2023 зобов`язано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Бугаєнко Андрія Анатолійовича подати суду заяву про згоду на участь у справі № 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства "Моноліт" для виконання повноважень ліквідатора банкрута, включаючи відповідні документи на підтвердження відповідності кандидата вимогам ст.ст. 11, 24 КУзПБ або мотивовану відмову від участі у справі № 5/234б; вирішення питання призначення нового ліквідатора у справі № 5/234б призначено на 19.12.2023; визнано явку уповноважених представників учасників справи у судове засідання не обов`язковою.

13.12.2023 через підсистему "Електронний суд" арбітражним керуючим Бугаєнко А.А. подано заяву по відмову від участі у справі № 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства "Моноліт" для виконання повноважень ліквідатора банкрута, посилаючись на нескладення ним іспиту за програмою підготовки арбітражних керуючих у справах про банкрутство державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі, як то визначено ч. 9 ст. 96 КУзПБ.

Ухвалою від 19.12.2023 застосовано автоматизований відбір арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора Малого державного підприємства Моноліт з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України за принципом випадкового відбору. Судом отримана довідка щодо кандидатур арбітражних керуючих, якою визначено для участі у справі 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства «Моноліт» арбітражного керуючого Хандуріна Дмитра Вікторовича (свідоцтво № 1868 від 08.02.2018).

Ухвалою від 18.01.2024 зобов`язано визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого Хандуріна Дмитра Вікторовича подати суду у строк до 30.01.2024 заяву про згоду на участь у справі № 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства "Моноліт" для виконання повноважень ліквідатора банкрута, включаючи відповідні документи на підтвердження відповідності кандидата вимогам ст.ст. 11, 24, 28 КУзПБ або мотивовану відмову від участі у справі № 5/234б. Вирішення питання призначення нового ліквідатора у справі № 5/234б призначено на 06.02.2024, зобов`язано комітет кредиторів визначитися з кандидатурою арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора банкрута, визнано явку уповноважених представників учасників справи у судове засідання необов`язковою.

Арбітражним керуючим Хандуріним Д.В. не подано до суду заяву про згоду на участь у справі № 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства "Моноліт" для виконання повноважень ліквідатора банкрута.

Станом на 06.02.2024 від кредиторів (комітету кредиторів) до суду не подано пропозицій щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора Малого державного підприємства «Моноліт».

За змістом статей 61, 62, 63, 64 КУзПБ ліквідатор з дня свого призначення, зокрема, проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута, формує ліквідаційну масу з усіх видів майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлених в ході ліквідаційної процедури, за рахунок коштів, одержаних від продажу якого (майна та майнових активів боржника), здійснюється задоволення вимог кредиторів.

Відповідно до частини другої статті 65 КУзПБ, якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд виносить ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Частиною третьою статті 65 КУзПБ передбачено, що якщо ліквідатор не виявив майнових активів, що підлягають включенню до складу ліквідаційної маси, він зобов`язаний подати господарському суду ліквідаційний баланс, який засвідчує відсутність у банкрута майна.

Ліквідація боржника - це припинення існування суб`єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом. Ліквідаційна процедура, як стадія провадження у справі про банкрутство, є однією з найбільш ймовірних та прогнозованих процедур, які застосовуються до неплатоспроможного боржника та є механізмом виведення з ринку нерентабельних та неперспективних підприємств.

Під час ліквідаційної процедури, ліквідатор має здійснювати заходи спрямовані на пошук, виявлення і повернення майна, яке перебуває у третіх осіб. Крім того, ліквідатор має здійснювати обґрунтовані і логічні дії, а також здійснювати запити до відповідних органів, з врахуванням минулої діяльності банкрута. При цьому, кількість запитів не є критерієм якості роботи ліквідатора. Таким критерієм є наповнення ліквідаційної маси (висновки сформульовані у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 31.10.2018 у справі № 903/975/14, від 27.02.2020 у справі № 910/21227/16, від 25.06.2020 у справі № 44/484-б).

Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс є підсумковими документами, які підтверджують належне проведення ліквідатором всіх необхідних заходів ліквідаційної процедури, вчинення адекватних дій щодо виявлення кредиторів та активів боржника, за результатами розгляду яких суд приймає ухвалу про ліквідацію боржника та закриття провадження у справі.

Отже, КУзПБ передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури. Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення. Аналогічний принцип передбачався Законом про банкрутство, чинним на момент введення ліквідаційної процедури щодо боржника у цій справі.

Водночас у даній справі ліквідатором не надавався звіт про завершення ліквідаційної процедури та ліквідаційний баланс.

Відповідно до пункту 4 частини 8 статті 48 КУзПБ до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого, припинення повноважень арбітражного керуючого та про призначення іншого арбітражного керуючого.

В силу приписів КУзПБ проведення процедури банкрутства ліквідації боржника без участі арбітражного керуючого неможливе. Тому, у випадку припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справі про банкрутство належить одночасно призначити нового арбітражного керуючого.

У зв`язку з тим, що кредиторами (комітетом кредиторів) у даній справі не подано суду кандидатур арбітражного керуючого на призначення в якості ліквідатора Малого державного підприємства «Моноліт», а визначений автоматизованою системою арбітражний керуючий не подав суду заяву про згоду на участь у справі № 5/234б для виконання повноважень ліквідатора банкрута, господарський суд повторно здійснює електронний запит на автоматичне визначення кандидатур арбітражних керуючих за принципом випадкового відбору у відповідності до ст. 28 Кодексу України з процедур банкрутства та Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство.

З матеріалів справи відомо, що 08.12.2023 через підсистему «Електронний суд» від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надійшла заява про заміну сторони її правонаступником, за змістом якої заявник просить замінити сторону кредитора у справі № 5/234б з Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734) на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010). До заяви додано документи згідно переліку.

Дослідивши подану заяву та додані до неї документи, суд зазначає таке.

Згідно ухвали Господарського суду Запорізької області від 02.12.2014 у справі справа № 5/234б про банкрутство Малого державного підприємства Моноліт кредитором у справі є, між іншим, Управління ПФУ в м. Артемівську та Артемівському районі Донецької області.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 29.02.2016 здійснено заміну кредитора по справі №5/234б про банкрутство МДП "Моноліт", а саме: замінено Управління Пенсійного фонду України в м.Артемівську та Артемівському районі Донецької області на Артемівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Ухвалою від 07.11.2016 замінено кредитора Артемівське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області на правонаступника - Бахмутське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області.

Ухвалою від 11.03.2019 замінено кредитора Бахмутське об`єднане управління Пенсійного фонду України на його правонаступника - Бахмутсько-Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734).

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 № 925 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" реорганізовано деякі територіальні органи Пенсійного фонду України у Донецькій та Луганській областях шляхом приєднання до головних управлінь Пенсійного фонду України в Донецькій та Луганській областях за переліком згідно з додатком.

Додатком визначено перелік територіальних органів Пенсійного фонду України, які реорганізуються шляхом приєднання, зокрема, Бахмутсько-Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області приєднано до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Наказом Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 1663 від 06.11.2020 "Про заходи у зв`язку з реорганізацією територіальних органів Фонду області" з метою забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.11.2020 № 925 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" встановлено провести реорганізацію територіальних органів Пенсійного фонду України в Донецькій області, зокрема, Бахмутсько-Лиманське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734) актуальний стан на фактичну дату та час формування: припинено. Дата та номер запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи, підстава для його внесення: 28.06.2023, підстава - ДР припинення ЮО в результаті реорганізації, номер запису: 1002541120007005066.

Суду надано передавальний акт від 10.08.2021, який складено на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 09.10.2020 №925 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України", наказу Пенсійного фонду України від 02.11.2020 № 115 "Про заходи у зв`язку із реорганізацією деяких територіальних органів Пенсійного фонду", наказу Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області № 1663 від 06.11.2020 "Про заходи у зв`язку з реорганізацією деяких територіальних органів Фонду області", наказу Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 10.11.2020 № 342 "Про заходи у зв`язку з реорганізацією Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області" (зі змінами), згідно з яким комісією з припинення Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області здійснено заходи щодо припинення вказаної особи та реорганізації шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, проведено передачу окремо визначеного майна, що обліковується на балансі Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

Частиною першою статті 52 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.

Статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

Враховуючи встановлені обставини та подані докази, за висновком суду, матеріалами справи підтверджено підстави для заміни кредитора у цій справі з Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734) на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010), у зв`язку із чим суд задовольняє відповідну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про заміну кредитора.

Щодо заяви Головного управління ДПС у Донецькій області, поданої 30.11.2023 через підсистему «Електронний суд» представником Сахаровим Віталієм Вікторовичем про визначення кандидатури ліквідатора у справі № 5/234б шляхом автоматичного відбору з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, господарський суд зазначає таке.

Конституційне право на судовий захист передбачає, як невід`ємну частину такого захисту, можливість поновлення порушених прав і свобод громадян, правомірність вимог яких встановлена в належній судовій процедурі і формалізована в судовому рішенні, і конкретні гарантії, які дозволяли б реалізовувати його в повному об`ємі і забезпечувати ефективне поновлення в правах за допомогою правосуддя, яке відповідає вимогам справедливості, що узгоджується також зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Господарського процесуального кодексу України, судочинство у судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

21.10.19р. введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства, відповідно до п.2 Прикінцевих та перехідних положень якого, з дня введення його в дію визнано таким, що втратив чинність Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 31, ст. 440 із наступними змінами).

За правилами Кодексу України з процедур банкрутства набуття статусу кредитора остаточно формалізується ухвалою суду про визнання вимог кредитора.

З матеріалів справи відомо, що Артемівська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області визнана кредитором Малого державного підприємства Моноліт.

Ухвалою від 12.03.2019 замінено кредитора у справі №5/234б - Артемівську об`єднану державну податкову інспекцією Донецької області Державної податкової служби на його правонаступника - Головне управління ДФС у Донецькій області.

За відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Головного управління ДФС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 39406028) станом на 06.02.2024 вказана юридична особа перебуває в стані припинення, дата запису: 07.08.2019, підстава: внесення рішення засновників щодо припинення ЮО в результаті реорганізації, номер запису: 12741270014010933.

У зв`язку з прийняттям «Положення про Державну податкову службу України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019р. №227, була проведена реорганізація органів Державної фіскальної служби України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 №537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» створено Головне управління ДПС у Донецькій області. Згідно з Положенням про ГУ ДПС у Донецькій області, ГУ ДПС є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Донецькій області.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №893 «Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби» ліквідовано як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком, у тому числі Головне управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 43142826).

За відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо Головного управління ДПС у Донецькій області (ідентифікаційний код юридичної особи 43142826) станом на 06.02.2024 - в стані припинення, 20.10.2020 внесено запис 1002741100011017695 про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті її ліквідації.

Відповідно до наказу Державної податкової служби України від 30.09.2020 №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено як відокремлені підрозділи Державної податкової служби територіальні органи за переліком згідно з додатком, у тому числі Головне управління ДПС у Донецькій області.

За відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, зареєстровано філію (інший відокремлений підрозділ) Державної податкової служби України - Головне управління ДПС у Донецькій області, з ідентифікаційним кодом відокремленого підрозділу 44070187 (дата створення: 30.09.2020; номер запису: 1000741030008085321).

Здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 №529 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби», повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови №893, розпочато з 01.01.2021 відповідно до наказу Державної податкової служби України №755 від 24.12.2020 «Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій».

Відповідно до Положення про Головне управління ДПС у Донецькій області, затвердженого наказом Державної податкової служби України №643 від 12.11.2020, ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Донецької області; є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Донецькій області (ЄДРПОУ 43142826); відповідно до покладених на нього завдань, серед іншого, проводить роботу щодо застосування до платників податків (платників єдиного внеску) процедур банкрутства відповідно до законодавства з питань банкрутства; забезпечує самопредставництво ДПС та ГУ ДПС у судах через начальника ГУ ДПС, а також без окремого доручення Голови ДПС та начальника ГУ ДПС через їхніх заступників, державних службовців підрозділів до функціональних повноважень яких належить представництво в судах інтересів ГУ ДПС відповідно до положень про такі підрозділи, які забезпечують самопредставництво інтересів ДПС та ГУ ДПС в судах без окремого доручення Голови ДПС та начальника ГУ ДПС. ГУ ДПС утворюється без статусу юридичної особи та є органом державної влади, має окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України, є розпорядником бюджетних коштів.

Таким чином у даному випадку відбулось передання адміністративної компетенції від одного суб`єкта владних повноважень до іншого. Функції Головного управління ДПС у Донецькій області, в тому числі щодо адміністрування податків, зборів та платежів, стягнення податкового боргу тощо перейшли до Головного управління ДПС у Донецькій області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.

Водночас з матеріалів справи відомо, що на виконання ухвали Господарського суду Донецької області від 12.07.2023, Головне управління ДПС у Донецькій області листом від 26.07.2023 повідомило суд про наступне: відповідно до Наказу ДПС України «Про закріплення виконання окремих повноважень Головного управління ДПС у Донецькій області за Головним управлінням ДПС у Львівській області» від 28.07.2022 року №490 повноваження щодо супроводження судових справ стороною в яких виступає ГУ ДПС у Донецькій області закріплено за Головним управлінням ДПС у Львівській області.

Відповідно до Наказу ДПС України від 28.07.2022 №490 «Про закріплення виконання окремих повноважень Головного управління ДПС у Донецькій області за Головним управлінням ДПС у Львівській області» закріплено виконання повноважень, передбачених підпунктом 22 пункту 4 (звернення до суду у випадках, передбачених законом) та підпунктом 12 пункту 5 (забезпечення самопредставництва ДПС та ГУ ДПС у судах через начальника ГУ ДПС, а також без окремого доручення Голови ДПС та начальника ГУ ДПС через їхніх заступників, державних службовців підрозділів, до функціональних повноважень яких належить представництво в судах інтересів ГУ ДПС відповідно до положень про такі підрозділи, які забезпечують самопредставництво інтересів ДПС та ГУ ДПС у судах без окремого доручення Голови ДПС та начальника ГУ ДПС) Положення про Головне управління ДПС у Донецькій області, затвердженого наказом №643, за Головним управлінням ДПС у Львівській області.

Процесуальне правонаступництво в розумінні ст.52 Господарського процесуального кодексу України допускається на будь-якій стадії судового процесу і здійснюється господарським судом шляхом винесення відповідної ухвали.

Статтею 43 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншого учасника (учасників) справи здійснює заміну такої сторони її правонаступником на будь-якій стадії провадження у справі. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку правонаступник замінив.

З матеріалів справи вбачається, що станом на 06.02.2024 у справі №5/234б не вирішено питання заміни кредитора - Головного управління ДФС у Донецькій області на його правонаступника.

Головне управління ДПС у Донецькій області із клопотанням (заявою) про заміну кредитора не зверталось.

У поданій 30.11.2023 через підсистему «Електронний суд» представником Головного управління ДПС у Донецькій області Сахаровим Віталієм Вікторовичем заяві йдеться лише про клопотання щодо визначення кандидатури ліквідатора у справі № 5/234б шляхом автоматичного відбору з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України.

На підтвердження повноважень підписанта до заяви додано витяг з ЄДРПОУ щодо Державної податкової служби України та осіб, які мають право підпису від імені Головного управління ДПС у Донецькій області як відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.

Водночас, зі змісту вказаної вище заяви не вбачається та заявником не надано будь-яких доказів про скасування чи зміну Наказу ДПС України «Про закріплення виконання окремих повноважень Головного управління ДПС у Донецькій області за Головним управлінням ДПС у Львівській області» від 28.07.2022 року №490, яким повноваження щодо супроводження судових справ стороною в яких виступає ГУ ДПС у Донецькій області закріплено за Головним управлінням ДПС у Львівській області.

Відтак, суд залишає без розгляду заяву Головного управління ДПС у Донецькій області, подану 30.11.2023 через підсистему «Електронний суд» представником Сахаровим Віталієм Вікторовичем, повноваження якого не підтверджені належними доказами, як то визначено ч. 4 ст. 170 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст. ст. 2, 234 Господарського процесуального кодексу України, ст. 28, 43, 58-61, 96 Кодексу України з процедур банкрутства, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Застосувати автоматизований відбір арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора Малого державного підприємства Моноліт з числа арбітражних керуючих, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України за принципом випадкового відбору.

2. Задовольнити заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 08.12.2023 про заміну кредитора.

Замінити кредитора у справі № 5/234б з Бахмутсько-Лиманського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42172734) на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області (код ЄДРПОУ 13486010).

3. Залишити без розгляду заяву Головного управління ДПС у Донецькій області, подану 30.11.2023 через підсистему «Електронний суд» представником Сахаровим Віталієм Вікторовичем

4. Ухвала набрала законної сили 06.02.2024 і оскарженню не підлягає.

Суддя Н.В. Величко