Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2010 р. Справа № 2-а-3897/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Морської Г.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач, ДПІ у м. Херсоні) звернулася до суду із позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач, ФОП) про стягнення з відповідача фінансових санкцій в сумі 2152,50 грн.
У судове засідання представник позивача не зявився, надав заяву про розгляд справи без участі позивача.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив. Разом з цим, 30.08.2010 року на адресу відповідача Херсонським окружним адміністративним судом було направлено судову повістку про виклик, яка 31.08.2010 року була доставлена за адресою: АДРЕСА_1 та вручена особисто ОСОБА_2. Відповідно до змісту повістки відповідач був повідомлений про місце, дату та час розгляду справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомленні про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.
Позовні вимоги позивача обґрунтовані тим, що в результаті проведеної перевірки відповідача від 09.07.2009 р. були виявлені наступні порушення з боку відповідача: незабезпечення зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій ( далі - КОРО), невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. За результатами зазначеної перевірки складено акт № 0801/21/22/23/НОМЕР_1/628.
Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 є фізичною особою - підприємцем та утримує магазин за адресою: АДРЕСА_2.
Судом встановлено, що 09.07.2009 р. головними державними податковими інспекторами-ревізорами Загурським А.В. та Літвіновим В.В. проведено перевірку дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання готівки, наявності торгових патентів і ліцензій ФОП ОСОБА_2 в магазині за адресою: АДРЕСА_2. За результатами перевірки був складений акт від 09.07.2009р. № 0801/21/22/23/НОМЕР_1/628. Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_5 Копії направлення та акту перевірки відповідачу були направлені поштою.
Під час проведення перевірки було виявлено незабезпечення зберігання денних звітів РРО в КОРО, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО, реалізація алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
За наслідками перевірки державною податковою інспекцією у м. Херсоні 06.08.2009р. прийняті рішення про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій № 0008042307 на суму 452,50 грн. за порушення п. 9,13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 р. (далі Закон № 265/95-ВР) та № 0008612307 на 1700,00 грн. за порушення ст. 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. (далі Закон № 481/95 ВР ).
З акту перевірки вбачається, що ФОП ОСОБА_2 було допущено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків, загальній сумі зазначеній в денному звіті РРО.
Дане порушення встановлено ревізорами на підставі співставлення сум, зазначених у корішках квитанцій у розрахунковій книжці та суми готівки, що фактично знаходилась на місці проведення розрахунків.
Як вбачається із матеріалів справи, ревізорами було встановлено, що із початку робочого дня 09.07.2009р. за розрахунковими квитанціями було проведено розрахункові операції на загальну суму 72,50 грн. На місці проведення розрахунків знаходилось 50,00 грн. Тобто сума невідповідності складала (72,50 - 50 = 22,50). Дане порушення підтверджується актом перевірки та описом наявних готівкових коштів складеним та підписаним продавцем ОСОБА_5 Рішення про застосування штрафних санкцій ФОП ОСОБА_2 не оскаржено.
Пунктом 13 ч. 3 Закону № 265/95-ВР зазначено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону № 265/95-ВР за порушення вимог вищезазначеного закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
До ФОП ОСОБА_2 на підставі рішення позивача від 06.08.2009 р. № 0008042307 застосовані санкції за не забезпечення зберігання денних звітів РРО в книзі обліку розрахункових операцій.
Із акту перевірки вбачається, що під час перевірки у КОРО були відсутні Z звіти №0624, №00623.
Пункт 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
За порушення п. 9 ст. 3 Закону № 265/95-ВР до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Як вбачається із акту перевірки ФОП ОСОБА_2 було допущено порушення ст. 11 Закону № 481/95-ВР.
Під час проведення перевірки встановлено знаходження в реалізації горілки у кількості 20 шт. із ознаками фальсифікату, що було підтверджено актом експертизи марок акцизного збору для маркування алкогольних напоїв вітчизняного виробництва № 414-08-09 від 13.08.2009р. Як вбачається з акту експертизи марки акцизного збору надані на експертизу є підробленими.
Відповідно до ст. 17 Закону № 481/95-ВР штрафна санкція за порушення ст. 11 вказаного закону складає 1700 грн.
Таким чином, суд вважає правомірним застосування до позивача штрафної санкції у розмірі 112,50 грн. (72,50-50,00) х 5 за порушення п. 13, у розмірі 340 грн. (20х17) за порушення п. 4 ст. 3 Закону № 265/95-ВР та 1700,00 грн. за порушення ст. 11 Закону № 481/95-ВР.
Станом на теперішній час, сума заборгованості відповідачем (залишок несплаченої суми фінансових санкцій) складає 2152,50 грн.
Приймаючи до уваги викладені обставини, а також враховуючи, що відповідачем сума фінансових санкцій не сплачена, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ід. НОМЕР_1) до Державного бюджету фінансові санкції в розмірі 2152, 50 грн. (дві тисячі сто п'ятдесят дві грн. 50 коп.), а саме:
- 452,50 грн. (чотириста п`ятдесят дві грн. 50 коп.) на р/р 31118104700002, код платежу 3021080900, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010;
- 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Морська Г.М.
кат. 6.6.5