Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2010 р. Справа № 2-а-4518/10/2170
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Василенко Г.Ю.
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановила:
Державна податкова інспекціяу місті Херсоні звернулась з адміністративним позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути фінансові санкції в сумі 4463,50 грн.
Відповідач надав письмові заперечення, обґрунтовуючи їх тим, що позовна заява не відповідає вимогам ст.106 КАС України.
Сторони до суду не викликались.
Судом встановлено, що у відповідності з діючим законодавством України, державною податковою інспекцією у м. Херсоні, як контролюючим органом, проведена перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу кіоску, що знаходиться на АДРЕСА_1 та належить приватному підприємцю ОСОБА_1, в результаті якої складено акт від 23.03.10р. №430/21/03/23/НОМЕР_1.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування фінансових санкцій №0007632307 від 06.04.2010, згідно з яким відповідачу нараховано штраф, а саме:
-за проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 45,5 грн., що є порушенням пункту 1 статті 3 Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР „Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями), відповідно до пункту 1 статті 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 45,5 * 5 = 227,50грн.;
-за не зберігання книг обліку розрахункових операцій (не надані інспекторам та до ДПІ), що є порушенням пункту 6 статті 3 Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР „Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями), відповідно до пункту 3 статті 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 20 * 17грн. = 340 грн.;
-за не зберігання контрольних стрічок, що є порушенням пункту 10 статті 3 Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР „Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями), відповідно до пункту 5 статті 17 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 17грн * 10шт. = 170,00 грн.;
-за порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації, що є порушенням пункту 12 статті 3 Закону України від 06.07.95 №265/95-ВР „Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (із змінами та доповненнями), відповідно до статті 20,21 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 1863,0 * 2 = 3726,00 грн.;
Загальна сума за актом 4 463,50грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій від 06.04.10р. №0007632307 на суму 4463,50грн. надіслано поштою та отримано приватним підприємцем власноруч 03.04.10р.
Перевірка була проведена на підставі затвердженого плану перевірок на березень 2010 року, в присутності продавця ОСОБА_2, яка від підписання акту відмовилась.
Суд не погоджується з твердженням відповідача, що позовна заява не відповідає чинному законодавству з огляду на те, що при відкритті провадження було перевірено вимоги статей 104, 105, 106 КАС України і встановлено, що позов поданно з додержанням вимог, встановлених ними.
Визначаючись щодо позовних вимог про застосування штрафних санкцій, доводів позивача та наданих у справу доказів, суд виходить з наступного.
Статтями 8, 9, 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" визначено функції органів державної податкової служби, до яких, зокрема, належать здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому порядку.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.11 зазначеного Закону, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг").
Згідно наказу ДПА України від 04.04.2002 р. N 155/ДСК - перевірка щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу - сукупність заходів контролюючих органів, спрямованих на здійснення контролю за дотриманням суб'єктами підприємницької діяльності вимог Законів України "Про державну податкову службу в України, "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва i обігу спирту етилового, коньячного, i плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок проведення розрахункових операцій, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та грошових коштів, а також контролю за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку здійснення операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно пп. 2.6-2.7 Методичних рекомендацій щодо порядку складання плану-графіка перевірок суб'єктів господарювання та взаємодії між структурними підрозділами при їх проведенні, затверджених наказом ДПА України від 11.10.2005 р. № 441, перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби, групою у складі не менше двох посадових осіб за наявності у них службових посвідчень та направлення на перевірку.
Проналізувавши матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги державної податкової інспекції м. Херсона підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9, 158-163, 183-2 КАС України, -
постановила:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ПП ОСОБА_1 фінансові санкції всього в сумі 4463 (чотири тисячі чотириста шістдесят три) грн. 50 коп. до державного бюджету (р/р 31118104700002 Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Василенко Г.Ю.
кат. 6.6.5