Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 724/401/24 Провадження № 2-а/724/5/24
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 лютого 2024 року суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Єфтеньєв О.Г., ознайомившись з матеріалами адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до начальника Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Гладкого О.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Хотинська міська рада про скасування постанови № 68 від 24 січня 2024 про притягнення до адміністративної відповідальності,-
В С Т А Н О В И В:
До Хотинського районного суду надійшли матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до начальника Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Гладкого О.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Хотинська міська рада про скасування постанови № 68 від 24 січня 2024 про притягнення до адміністративної відповідальності.
При вирішенні питання про відкриття провадження в справі встановлено, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона не відповідає вимогам ст. 161 КАС України.
Судом звертається увага позивача на те, що позовна заява не відповідає вимогам ч. 3 ст. 161 КАС України, згідно з якою до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, при зверненні до суду позивач ОСОБА_1 судовий збір не сплатила та не додала до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Однак відповідно до положень ст.ст. 3, 5 Закону України «Про судовий збір», особи, які оскаржують постанову у справі про адміністративне правопорушення, не віднесені до кола суб`єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а позови з таким предметом не належать до об`єктів, за подання яких судовий збір не справляється.
Разом з цим, в постанові від 18.03.2020 року (провадження №11-1287апп18) Велика Палата Верховного Суду вважає за необхідне відступити від висновку Верховного Суду України, викладеного в постанові від 13.12.2016 року (провадження № 21-1410а16) про те, що у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення судовий збір у порядку і розмірах, встановлених Законом № 3674-VI, сплаті не підлягає, вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення.
Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання, зокрема, до адміністративного суду позовних заяв розміри ставок судового збору диференційовано за характером спору (майновий/немайновий), а також за правовим статусом платника судового збору (фізична особа/фізична особа - підприємець/юридична особа/суб`єкт владних повноважень).
Враховуючи правову позицію Верховного Суду, викладену в постанові від 18.03.2020 року, та положення Закону України «Про судовий збір», у справах щодо накладення адміністративного стягнення за подання позовної заяви судовий збір складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, позивачу ОСОБА_1 необхідно сплатити судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 160, 169 КАС України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до начальника Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Гладкого О.В., третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Хотинська міська рада про скасування постанови № 68 від 24 січня 2024 про притягнення до адміністративної відповідальності - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Копію ухвали направити позивачеві.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовну заяву буде визнано неподаною та повернуто позивачу зі всіма доданими документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Олександр Георгійович ЄФТЕНЬЄВ