Рішення № 116706261, 16.01.2024, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2024
Номер справи
300/5023/23
Номер документу
116706261
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" січня 2024 р. справа № 300/5023/23

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Шумея М.В.,

секретаря судового засідання Гуменюк М.В.

за участю:

представника позивача - Старцун Н.І.

представника відповідача - Гавадзин М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Шкіри" до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальність «Світ Шкіри» звернулось до суду з адміністративним позовом до головного управління ДПС в Івано-Франківській області, в якому просить суд:

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області форми «Р» № 003936/0701 від 05.05.2023 року;

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області форми «В1» № 003935/0701 від 05.05.2023 року;

-визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області форми «В4» № 003937/0701 від 05.05.2023 року;

Позовні вимоги мотивовані прийняттям Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області протиправних податкових повідомлень-рішень від 05.05.2023 року № 003935/0701, № 003936/0701 та № 003937/0701, винесених на підставі не обгрунтованих висновків акту перевірки.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.08.2023 року відкрито провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальність «Світ Шкіри» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень, розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.

28.08.2023 року на адресу суду від Головного управління ДПС в Івано-Франківській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечує щодо доводів позивача, з мотивів викладених у відзиві. Просить у задоволенні позову відмовити.

15.09.2023 року позивачем подано відповідь на відзив, згідно в якій викладено пояснення, міркування та аргументи щодо наведених у відзиві заперечень та мотиви їх відхилення, позовні вимоги просить задоволити в повному обсязі.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 31.10.2023 року закрито підготовче провадження в адміністративній справі за позовом ТзОВ «Світ Шкіри» до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень та призначено дану адміністративну справу до судового розгляду.

Розглянувши справу за правилами загального позовного провадження, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши відзив на позов, письмові заперечення, письмові докази, що містяться в матеріалах справи,судом встановлено наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «СВІТ ШКІРИ» зареєстровано, як юридична особа 16.12.2003 року та являється платником податків і зборів, в т.ч. податку на додану вартість. Згідно відомостей зазначених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, основними видами діяльності ТОВ «Світ Шкіри» є: 15.11 Дублення шкур і оздоблення шкіри; вичинка та фарбування хутра (основний); 14.11 Виробництво одягу зі шкіри; 15.12 Виробництво дорожніх виробів, сумок, лимарно-сідельних виробів зі шкіри та інших матеріалів; 15.20 Виробництво взуття; 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; 46.16 Діяльність посередників у торгівлі текстильними виробами, одягом, хутром, взуттям і шкіряними виробами; 46.75 Оптова торгівля хімічними продуктами.

20.01.2023 року ТОВ «СВІТ ШКІРИ» було сформовано та подано до ДПС України засобами електронного зв`язку податкову декларацію з податку на додану вартість за грудень 2022 року з додатками, в тому числі відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка була зареєстрована в контролюючому органі 20.01.2023 року за №9300488734.

В Податковій декларації з податку на додану вартість було задекларовано до бюджетного відшкодування від`ємне значення податку на додану вартість за грудень 2022 року в розмірі 300000,00 грн., а також подано відповідну заяву про повернення суми бюджетного відшкодування.

У вказаній декларації ТОВ «Світ Шкіри» задекларувало: усього податкових зобов`язань у сумі 899527,00 грн.; усього податкового кредиту у сумі 2274499,00 грн.; від`ємне значення різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду у сумі 1374972,00 грн.; сума від`ємного значення, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 2001.3 статті 2001 розділу V Податкового Кодексу України на момент подання податкової декларації 868530,00 грн., у тому числі підлягає бюджетному відшкодуванню в сумі 300000,00 грн. на рахунок платника у банку в сумі 300000,00 грн. та зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду - 568530,00 грн., сума від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду 1074972,00 грн.

Вказана декларація стала підставою для проведення Головним Управлінням ДПС в Івано-Франківській області позапланової документальної виїзної перевірки з питань дотримання ТОВ «СВІТ ШКІРИ» податкового законодавства при декларуванні від`ємного значення з податку на додану вартість.

Позапланова документальна виїзна перевірка ТОВ «Світ Шкіри» проводилася Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області за період з 01.12.2022 року по 31.12.2022 року, на підставі направлення від 01.03.2023 року № 628 виданого Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області згідно із пп. 20.1.4 п.20.1 ст.20, пп. 75.1.2 п.75.1 ст.75, пп. 78.1.8 п.78.1 ст.78, п.82.2 ст.82, п.200.11 ст. 200, пп. 69.2 п.69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI, відповідно наказу Головного управління ДПС в Івано-Франківській області №289-п від 15.02.2023 року.

Позапланова документальна виїзна перевірка ТОВ «Світ Шкіри» проводилася в період з 02.03.2023 р. по 15.03.2023 р.

Направлення та копію наказу вручено 02.03.2023 року під розписку директору ТОВ «Світ Шкіри» ОСОБА_1 .

Перевірку проведено з відома директора ТОВ «Світ Шкіри» ОСОБА_1 та в присутності головного бухгалтера Карвацької Галини Степанівни.

В журналі реєстрації перевірок ТОВ «Світ Шкіри» зроблено запис під №2 від 02.03.2023 року.

Результати вказаної перевірки оформлено актом документальної позапланової виїзної перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні від`ємного значення з податку на додану вартість від 22.03.2023 року за №2001/09-19-07-01/32624277 «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Світ Шкіри».

07.04.2023 р. ТОВ «Світ Шкіри» отримало від Головного управління ДПС в Івано-Франківській вказаний акт перевірки для ознайомлення та підписання.

У висновку акта перевірки Головним управлінням ДПС в Івано-Франківській області зазначено, що перевіркою дотримання податкового законодавства при декларуванні у Декларації за листопад 2022 р. заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та від`ємного значення з податку на додану вартість, задекларованого у попередніх звітних періодах за грудень 2022 р. встановлено порушення платником податків:

1. пп.14.1.36, пп. 14.1.41, пп.14.1.71, пп. 14.1.134, п.14.1 ст.14, п.187.1 ст. 187, п.188.1 ст. 188, п. 200.1, п. 200.4, п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ (із змінами та доповненнями), п.15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (із змінами та доповненнями), п. 2 ст. 3, ст. 4, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року № 996-XIV, п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за №168/704 та вимоги наказу від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 29 січня 2016 р. за № 159/28289, в результаті чого:

1) завищено суму від`ємного значення за грудень 2022 року, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 1074972 грн.;

2) встановлено заниження суми податку, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 1289000 грн.;

3) встановлено завищення суми від`ємного значення, яка підлягає бюджетному відшкодуванню всього в сумі 300000 грн.

Не погодившись з висновками акту перевірки, ТОВ «Світ Шкіри» подало Головному управлінню ДПС в Івано-Франківській області заперечення за №25 від 18 квітня 2023р. на акт документальної позапланової виїзної перевірки від 22.03.2023 р. №2001/09-19-07-01/32624277 щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні від`ємного значення з податку на додану вартість .

В запереченні на акт перевірки позивач вказав, що зроблені в Акті перевірки від 22.03.2023 року №2001/09-19-07-01/32624277 висновки про порушення TOB «Світ Шкіри» податкового законодавства є необгрунтованими та такими, що не відповідають фактичним обставинам, та просив не брати до уваги висновки Акту документальної позапланової виїзної перевірки щодо дотримання податкового законодавства при декларуванні від`ємного значення з податку на додану вартість від 22.03.2023 р. №2001/09-19-07-01/32624277.

До заперечення на акт перевірки ТОВ «Світ Шкіри» були приєднані копії документів, що спростовують висновки контролюючого органу, викладені в Акті перевірки та підтверджують реальність здійснення господарських операцій.

За результатами розгляду заперечення на акт перевірки Головне управління ДПС в Івано-Франківській області надало відповідь на заперечення позивача на акт документальної планової виїзної перевірки від 22.03.2023 р. №2001/09-19-07-01/32624277 від 04.05.2023 р. №7559/6/09-19-07-01-06.

У відповіді на заперечення відповідач зазначив, що за результатами розгляду заперечення від 18.04.2023 р. №25 висновок акту перевірки від 22.03.2023 р. №2001/09-19-07-01/32624277 залишено без змін.

На підставі акту перевірки від 22.03.2023 р. за №2001/09-19-07-01/32624277 відповідачем прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення №003936/0701 від 05.05.2023 р. форми «Р», №003935/0701 від 05.05.2023 р. форми «В1» та №003937/0701 від 05.05.2023 р. форми «В4»:

за порушення у грудні 2022 року пп.14.1.36, пп. 14.1.41, пп. 14.1.71, пп. 14.1.134, п. 14.1 ст. 14., п.187.1 ст. 187, п.188.1 ст.188, п. 200.1, п. 200.4, п. 201. 1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року Nє 2755-УІ (із змінами та доповненнями), п. 15 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 №1307 (із змінами та доповненнями), п. 2 ст. 3, ст.4, 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 року Nє 996-X1V, п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24 травня 1995 року № 88. зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за Nє 168/704 та вимоги наказу від 28.01.2016 №21 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 29 січня 2016 р. за №159/28289, а саме:

1. Податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області №003936/0701 від 05.05.2023 р. форми «Р», за платежем «Податок на додану вартість" із вироблених в Україні товарів, робіт, послуг», код платежу 14060100, яким збільшено суму грошового зобов`язання на 1933500,00 грн., в т.ч.:

- за податковими зобов`язаннями - в сумі 1289000,00 грн.;

- за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) - в сумі 644500,00 грн.

2. Податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області № 003935/0701 від 05.05.2023 форми «В1», яким:

- встановлено, що по податковій декларації з ПДВ за грудень 2022 року від 20.01.2023 р. сума завищення бюджетного відшкодування всього в розмірі 300000,00 грн., в т.ч. відшкодовано на дату складання цього податкового повідомлення-рішення 0 грн., штрафна (фінансова) санкція (штраф) 150000,00 грн.;

- визначено податкове зобов`язання з ПДВ та зобов`язано сплатити суму податку в розмірі 0 грн. та штрафні (фінансові) санкції (штраф) у розмірі 150000,00 грн. (сто п`ятдесят тисяч грн.00 коп.) за платежем «податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, робіт, послуг», код платежу 14060100.

3. Податкове повідомлення-рішення Головне управління ДПС в Івано-Франківській області № 003937/0701 від 05.05.2023 р. форми «В4», яким:

- встановлено, що по податковій декларації з ПДВ за грудень 2022 року від 20.01.2023 р. сума завищення від`ємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду в розмірі 1074972,00 грн.

Податкові повідомлення-рішення надіслано на адресу ТОВ «Світ Шкіри» поштовим відправленням, які отримано позивачем 15.05.2023 року.

ТОВ «Світ Шкіри» не погодилося з висновками акту перевірки від 22.03.2023 р. за №2001/09-19-07-01/32624277 та прийнятими відповідачем податковими повідомленнями-рішеннями №003936/0701 від 05.05.2023 року форми «Р», №003635/0701 від 05.05.2023 року форми «В1» та №003637/0701від 05.05.2023 року форми «В4», та відповідно до вимог ст. 56 Податкового кодексу України та Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №916 від 21.10.2015 року, звернулося до Державної податкової служби України із письмовою скаргою № 36 від 24.05.2023 pоку.

За наслідком розгляду поданої позивачем скарги Державна податкова служба України 12.07.2023 року прийняла рішення за вих. №18776/6/99-00-06-01-04-06 від 12.07.2023, яким оскаржувані податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області №003936/0701 від 05.05.2023 р. форми «Р», 003935/0701 від 05.05.2023 р. форми «В1» та 003937/0701 від 05.05.2023 р. форми «В4» залишено без змін, а подану ТОВ «СВІТ ШКІРИ» скаргу на податкові повідомлення-рішення залишено без задоволення.

Рішення про результати розгляду скарги від 12.07.2023 за №18776/6199-00- 06-01-04-06 ТОВ «Світ Шкіри» отримало 18.07.2023 р.

Позивач не погоджуючись з прийнятим актом перевірки Головного управління ДПС в Івано-Франківській області від 22.03.2023 року №2001/09-19-07-01/32624277, а також вважаючи податкові повідомлення-рішення Головного управління ДПС в Івано-Франківській області № 003936/0701 від 05.05.2023 р. форми «Р», №003935/0701 від 05.05.2023 р. форми «В1» та №003937/0701 від 05.05.2023 р. форми «В4», які прийняті на підставі вищезазначеного акта вважає їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.

Відповідно до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Частини друга статті 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб (стаття 55 Конституції України).

Пункт 14.1.36. статті 14 ПК України визначає господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб`єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб`єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (п. 14.1.41 статті 14 ПК України).

Відповідно до пункту 14.1.134 статті 14 ПК України операція з давальницькою сировиною - операція з переробки (обробки, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 відсотків загальної вартості готової продукції.

Звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими відповідно достатті 39цього Кодексу (п.14.1.71 статті 14 ПК України).

Стаття 44 ПК України встановлює вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, а також документального підтвердження виконання вимог податкового та іншого законодавства, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи:

44.1. Для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

44.3. Платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених пунктом 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом визначених законодавством термінів, але не менш як 1095 днів (2555 днів - для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статей 39 та 39-2 цього Кодексу) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності, та документів, пов`язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, - не менш як 1095 днів з дня здійснення відповідної господарської операції (для відповідних дозвільних документів - не менш як 1095 днів з дня завершення терміну їх дії).

44.6. у разі якщо до закінчення перевірки або у терміни, визначені в пункті 86.7 статті 86 цього Кодексу платник податків не надає посадовим особам контролюючого органу, які проводять перевірку, документи (незалежно від причин такого ненадання, крім випадків виїмки документів або іншого вилучення правоохоронними органами), що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення такої звітності.

Якщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту 86.7 статті 86 цього Кодексу документи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Відповідно до підпункту 75.1.2. пункту 75.1 статті 75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи контролюючого органу і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, визначених цим Кодексом.

Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об`єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.

Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні контролюючого органу.

Згідно із пунктом 187.1. статті 187 ПК України датою виникнення податкових зобов`язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.

Стаття 188 ПК України встановлює особливості визначення бази оподаткування. Так, база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку, який нараховується відповідно допідпунктів 213.1.9і 213.1.14 пункту 213.1 статті 213 цього Кодексу, збору на обов`язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв`язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб`єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).

При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком:

товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню;

газу, який постачається для потреб населення;

електричної енергії, ціна на яку склалася на ринку електричної енергії.

До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв`язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних від простроченої суми та інфляційні витрати, відшкодування шкоди, у тому числі відшкодування упущеної вигоди за рішеннями міжнародних комерційних та інвестиційних арбітражів або іноземних судів, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов`язань.

До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку.

У випадках, передбачених статтею 189 цього Кодексу, база оподаткування визначається з урахуванням положень статті 189 цього Кодексу.

Згідно із пунктом 198.1. статті 198 ПК України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу;

ґ) ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Пунктом 198.2 статті 198 ПК України встановлено, що датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов`язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Відповідно до 198.3. статті 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з:

придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи);

ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно пункту 198.5 статті 198 ПК України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, придбаними/виготовленими з податком на додану вартість (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку (крім випадків, передбачених пунктом 189.9 статті 189 цього Кодексу).

Пунктом 198.6. статті 198 ПК України встановлено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 1095 календарних днів з дати складення податкової накладної/розрахунку коригування.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включаються до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування до таких податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних.

Платники податку, які застосовують касовий метод податкового обліку, суми податку, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування до таких податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних, та не включені до податкового кредиту протягом періоду 1095 календарних днів з дати складення таких податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних у зв`язку з відсутністю фактів списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, мають право на включення таких сум до податкового кредиту у звітному податковому періоді, в якому відбулося списання коштів з банківського рахунку (видачі з каси) платника податку або надання інших видів компенсацій вартості поставлених (або тих, що підлягають поставці) йому товарів/послуг, але не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати такого списання, надання інших видів компенсацій.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) відповідно до підпункту 191.1.2 пункту 191.1 статті 191 цього Кодексу оператором поштового зв`язку, експрес-перевізником.

Стаття 200 ПК України встановлює порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків:

Пункт 200.1 цієї статті вказує, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов`язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Відповідно до пункту 200.4. цієї статті при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п. 201.1 статті 201 ПК України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Відповідно до абзацу п`ятого ч.1 ст.1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 №996-ХІV (далі - Закон України №996-ХІV) господарською операцією є дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства.

Пунктом 2 ст.3 Закон України №996-ХІV передбачено, що бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Згідно з ч.1 ст.9 Закону України №996-ХІV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Частиною 2 ст. ст.9 Закону України №996-ХІV визначено, що первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити, якщо інше не передбачено окремими законодавчими актами України: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Абзацом 11 ст.1 Закону України №996-ХІV визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію.

Отже, платник податку, має право на включення сум ПДВ, сплачених у вартості товарів, робіт чи послуг, до складу податкового кредиту з податку на додану вартість відповідного податкового (звітного) періоду і, як наслідок, на його врахування при визначенні різниці між сумою податкового зобов`язання та сумою податкового кредиту такого періоду, лише за умови фактичного здійснення господарських операцій з придбання у контрагента товарів, робіт чи послуг, що підтверджується первинними та іншими документами, а також податковими накладними, складеними у відповідності до вимог чинного законодавства.

Тобто, для бухгалтерського обліку мають значення лише ті документи, які підтверджують фактичне здійснення господарських операцій.

Надаючи оцінку аргументам сторін та застосуванні норм права у спірних правовідносинах суд виходить з наступних мотивів.

Досліджуючи факт реальності господарських операцій щодо промислової обробки шкірсировини між ТОВ "Світ Шкіри"та фізичними особами-підприємцями, суд зазначає наступне.

Так, судом встановлено, що між ТОВ "Світ Шкіри" (як виконавцем) та суб`єктами підприємницької діяльності фізичними особами підприємцями (як замовниками), а саме: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 укладено договори на промислову обробку шкірсировини, а саме договір № 0604 ПП від 06.04.2022 року ( ОСОБА_2 ), №01/02 ПП від 01.02.2022 року ( ОСОБА_3 ), №12/04 ПП від 12.04.2022 року ( ОСОБА_4 ), №14/01 ПП від 14.012022 року ( ОСОБА_5 ), №08/02 ПП від 08.02.2022 року (Савич Д.І), №05/01 ПП від 05.01.2022 року ( ОСОБА_7 ), № 01/02 ПП від 01.02.2022 року (Савич І.Й) та № 01/04 ПП від 01.04.2022 року ( ОСОБА_9 ).

Вказані договори на промислову переробку шкірсировини є типовими, із одинаковими умовами та подані платником податків у ході перевірки.

Так, згідно п.1.1. вищевказаних договорів на промислову обробку шкірсировини замовник постачає, а виконавець приймає на обробку шкірсировину та напівфабрикат "вет-блу" різних видів і сортів в кількості до 100 тон.

Пунктом 1.2 договорів передбачено, що виконавець здійснює обробку давальницької шкірсировини та напівфабрикату за повним технологічним процесом до стадії хромового напівфабрикату "вет-блу", "красту" та готової шкіри, надалі "готовий товар".

Готовий товар повинен відповідати вимогам державних стандартів і технічних умов, які регламентують його виготовлення, а також взірцям замовника, погодженими виконавцем (пункт 1.3 договорів).

Пунктом 2.1. договорів передбачено, що замовник здійснює доставку шкірсировини на склад виконавця за власний рахунок, а пунктом 2.2. передбачено, що виконавець приймає сировину поштучно за кількістю, вагою, видами і сортами.

Вимогами пункту 2.3. договорів визначено, що виконавець відпускає замовнику готовий товар в кількості з урахуванням фактичний витрат сировини на 1 м2 та готового товару, а пунктом 2.4 передбачено, що замовник отримує готовий товар на складі виконавця та доставляє його до місця призначення за свій рахунок.

Сторони погодили ціну виготовлення одиниці готового товару, яка вказується накладних по кожному виду товару окремо (пункт 3.1 договорів).

Замовник здійснює попередню оплату - 50 % вартості переробки кожної партії: другу половину (50%) вартості переробки - протягом п`яти днів з дня одержання повідомлення про готовність товару (пункт 3.2 договорів).

За погодженням сторін оплату вартості наданих виконавцем послуг замовник може проводити постачанням шкірсировини, матеріалів та наданням послуг. При цьому сторони додатково погоджують ціни на послуги та матеріали (пункт 3.3. договорів).

Виконавець повідомляє замовника про готовність кожної партії товару трьохденний термін (п. 4.1.). Виконавець відпускає готовий товар замовнику після проведення ним оплати вартості наданих послуг по переробці сировини (п. 4.2.). Замовник забезпечує вивезення готового товару не пізніше 5-ти денного терміну дня одержання повідомлення про його готовність та проведення оплати вартості наданих послуг (п. 4.3). За несвоєчасне проведення оплати наданих послуг замовник сплачує виконавцю пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення (п. 4.4.). Сторони не несуть відповідальності за невиконання своїх зобов`язань, якщо таке є наслідком дії форс-мажорних обставин непереборної сили, зокрема: повені, пожежі, змін законодавства та інше (п. 4.5). Виконавець - платник ПДВ, зобов`язується надати замовнику належно оформлену податкову накладну (надалі ПН), складену в електронній формі з дотриманням умови, щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєстрованої в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 4.6.). У випадку відсутності реєстрації податкової накладної в ЄРПН, то виконавець зобов`язується відшкодувати замовнику у повному обсязі збитки на суму ПДВ за такою ПН протягом 10-ти днів з моменту подання замовником декларації по ПДВ за відповідний період, в якому внаслідок порушення виконавцем ця сума не включена до податкового періоду (п. 4.7).

Також, згідно акту перевірки, на підтвердження реальності здійснення господарських операцій щодо десяти підприємців окрім договорів до перевірки надано накладні на передачу шкірсировини на обробку від замовника до виконавця та видаткові накладні.

Так, як встановлено в ході перевірки, отриману від ФОП ОСОБА_2 шкірсировину, напівфабрикат, вет-блу ТОВ "Світ Шкіри" оприбутковано на склад по внутрішніх накладних: №4/10П від 25.10.2022; №4/11П від 5/11П від 10.11.2022, які описано в акті перевірки, як такі що подані товариством під час перевірки.

Вказані накладні за підписом головного бухгалтера ТОВ "Світ Шкіри" містять назву товару та зазначено кількість в штуках.

Як зазначено в акті перевірки контролюючому органу надано товарно-транспортні накладні: №7 від 25.10.2022, №8 від 08.11.2022 та №9 від 10.11.2022, в даних накладних зазначені наступні відомості: перевізник, водій, замовник, вантажовідправник ОСОБА_2 , пункт навантаження м. Надвірна, вул. Визволення, 37, пункт розвантаження ТОВ «Світ шкіри», м. Болехів, вул.. Д. Галицького, 171, а також автомобіль VW транспортер за номерним знаком НОМЕР_1 .

Контролюючому органу надано видаткові накладні про те, що для ФОП ОСОБА_2 здійснено промислову обробку шкірсировини та напівфабрикату, поставлених на умовах давальницької сировини, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_2 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та м. кв, ціни, а саме: №183 від 09.12.2022 року та № 196 від 22.12.2022 року.

Також в ході перевірки контролюючому органунадано акти здачі-приймання робіт, в яких засвідчені передача ТОВ «СВІТ ШКІРА» готової продукції, з промпереробки, що виготовлена на умовах давальницької сировини, та прийняття СПД ОСОБА_2 , а саме акт здачі-приймання робіт № б/н від 09.12.2022 року та № б/н від 22.12.2022 року, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій.

Позивачем, під час проведення перевірки надано контролюючому органу товарно-транспортну накладну № 196 від 22.12.2022 року.

Подані до перевірки документи в сукупності із встановленими обставинами про відсутність у ФОП ОСОБА_2 найманих працівників, нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, а також не підтверджено перевезення ТМЦ від замовника до виконавця та від виконавця до замовника, відсутність акту прийому-передачі сировини на обробку слугували до висновку контролюючого органу не підтвердження реальності такої операції в ході проведення перевірки.

Щодо ФОП ОСОБА_3 , то в ході перевірки, отриману від даного підприємця, шкірсировину, напівфабрикат, вет-блу ТОВ "Світ Шкіри" прийняло на промислову обробку шкірсировину напівфабрикат вет-блу на підставі накладних та товарно-транспортної накладної: №21/11 від 21.11.2022 , №01/12 від 01.12.2022 року та ТТН №01/12 від 01.12.2022 року.

В ході перевірки контролюючому органу надано видаткові накладні про те, що для ФОП ОСОБА_3 здійснено промпереробку шкірсировини та напівфабрикату, поставлених на умовах давальницької сировини, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_3 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни, а саме: №176 від 08.12.2022, №184 від 12.12.2022 та №187 від 13.12.2022.

Вказані накладні за підписом головного бухгалтера ТОВ "Світ Шкіри" містять назву(номенклатуру) товару та зазначено кількість одиниць в штуках.

Також, під час, проведення перевірки позивачем надано контролюючому органу акти здачі-приймання робіт/надання послуг: б/н від 08.12.2022, б/н від 12.12.2022, б/н від 13.12.2022.

Згідно акту перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами про те, що згідно технічних характеристик автомобіля MERSEDES-BENZ SPRINTER 316 CDI АТ 7358 ВТ та БМВ Х5 АТ 0046 ВК перевезення даної продукції неможлива, відсутність у такого підприємця найманих працівників, нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, та наявність відповідно до поданої звітності 20-ОПП земельної ділянки для ведення селянського господарства, відсутності іншого рухомого та нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, як то місця для зберігання і розвантаження ТМЦ. В зв`язку з даними обставинами контролюючий орган прийшов до висновку, що перевіркою не підтверджено перевезення ТМЦ від замовника до виконавця, та від виконавця до замовника, а також що у ФОП ОСОБА_3 відсутнє нерухомого майна для здійснення підприємницької діяльності.

По контрагенту ФОП ОСОБА_4 контролюючим органом в ході перевірки, встановлено, що отриману від даного підприємця шкірсировину, напівфабрикат, вет-блу ТОВ "Світ Шкіри" оприбутковано на склад по внутрішніх накладних: №2/08 П від 01.08.2022 №3/12 П від 02.12.2022 та товарно-транспортні накладні: №3 від 01.08.2022 року та № 4 від 02.12.2022 року.

Вказані накладні за підписом головного бухгалтера ТОВ "Світ Шкіри" містять назву(номенклатуру) товару та зазначено кількість одиниць в штуках.

В ході перевірки контролюючому органу надано видаткову накладну за № 177 від 08.12.2022року про те, що для ФОП ОСОБА_4 здійснено промпереробку шкірсировини та напівфабрикату, поставлених на умовах давальницької сировини, яка підписана відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплена печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_4 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни.

В акті перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами про відсутність у такого підприємця нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, відсутності іншого рухомого та нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, як то місця для зберігання і розвантаження ТМЦ, відсутність замовлення на виготовлення продукції актів приймання передачі.

По господарських відносинах із СПД ОСОБА_5 контролюючим органом в ході перевірки, встановлено, що отриману від даного підприємця шкіри взуттєвої, на умовах давальницької сировини ТОВ "Світ Шкіри" оприбутковано на склад по внутрішній накладній 16/11П від 21.11.2022 року.

В ході перевірки контролюючому органунадано видаткову накладну №202 від 29.12.2022 року про те, що для ФОП ОСОБА_5 здійснено пресування шкіри взуттєвої, яка підписана відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплена печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ОСОБА_5 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни.

В акті перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами про відсутність у такого підприємця нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, а саме відсутність місця для зберігання/ навантаження/ розвантаження ТМЦ, до перевірки позивачем не надано замовлення на виготовлення готової продукції, актів приймання-передачі сировини на обробку.

По контрагенту ФОП ОСОБА_6 контролюючим органом в ході перевірки, встановлено, що отриману від даного підприємця напівфабрикат вет-блу "Світ Шкіри" оприбутковано на склад по внутрішніх накладних: №3/10 від 03.10.2022, №2/11 від 02.11.2022 року та №26/12 від 26.12.2022 року.

Вказані накладні за підписом головного бухгалтера ТОВ "Світ Шкіри" містять назву(номенклатуру) товару та зазначено кількість одиниць в штуках.

На підтвердження реальності здійснення даної господарської операції позивач надав контролюючому органу під час проведення перевірки товарно-транспортні накладні № 3/10 від 03.10.2022 року, № 2/11 від 02.11.2022 року та № 26/12.2022 року.

В ході перевірки контролюючому органу надано видаткові накладні про те, що для ФОП ОСОБА_6 здійснено промпереробку напівфабрикату, поставлених на умовах давальницької сировини, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ «СВІТ ШКІРИ» та ФОП ОСОБА_6 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни, а саме: № 199 від 23.12.2022 року, № 197 від 22.12.2022 року та № 178 від 08.12.2022 року.

В ході перевірки контролюючому органу надано акти здачі-приймання робіт/ надання послуг, згідно якого виконавцем були виконані роботи/ надані послуги, а саме: б/н від 23.12.2022 року, б/н від 22.12.2022 та б/н від 08.12.2022 року. Акти здачі-приймання готової продукції з промпереробки підписано відповідальними особами за здійснення господарських операцій, а саме і сторони виконавця головним бухгалтером ТОВ «Світ Шкіри», зі сторони замовника СПД ОСОБА_6 .

Під час проведення перевірки контролюючому органу також надано товарно-транспортні накладні: №199 від 23.12.2022, № 197 від 22.12.2022 року, № 178 від 08.12.2022 року. Дані накладні підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій.

В акті перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами, що позивачем не підтверджено факт перевезення ТМЦ від замовника до виконавця та від виконавця до замовника, а також до перевірки не надано замовлення на виготовлення готової продукції та акти приймання-передачі сировини на обробку.

По контрагенту ФОП ОСОБА_7 контролюючим органом в ході перевірки, встановлено, що отриману від даного підприємця напівфабрикат вет-блу (на умовах давальницької сировини) ТОВ "Світ Шкіри" на підставі накладних: 6/05П від 18.05.2022, № 4/08ПП, №2/12 П від 01.12.2022, № 4/12П від 05.12.2022, № 6/12П від 13.12.2022. Також позивачем надано товарно-транспортні накладні: №6/05 віди18.05.2022, №22/8 від 22.08.2022, № 1/12 від 12.12.2022, №5/12 від 05.12.2022, № 13/12 від 13.12.2022.

Накладна на передачу напівфабрикату підписана відповідальними особами за здійснення господарських операцій, містять назву(номенклатуру) товару та зазначено кількість одиниць в штуках. Підписи на накладній скріплені печатками ТОВ «Світ Шкіри» та СПД ОСОБА_7 .

В ході перевірки контролюючому органу надано видаткові накладні про те, що для ФОП ОСОБА_7 здійснено промпереробку напівфабрикату, поставлену на умовах давальницької сировини, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_7 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни, а саме:№179 від 09.12.2022, №191 від 16.12.2022, № 190 від 16.12.2022.

В ході перевірки ТОВ «Світ Шкіри» надало контролюючому органу акти здачі-приймання робіт/ надання послуг, згідно яких були виконанні роботи/ надані послуги: б/н від 09.12.2022, б/н від 16.12.2022, б/н від 16.2.2022. А також товарно-транспортні накладні: № 179 від 09.12.2022, № 191 від 16.12.2022.

В акті перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами про відсутність у такого підприємця найманих працівників, нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, відсутності іншого рухомого та нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, як то місця для зберігання і розвантаження ТМЦ, відсутність замовлення на виготовлення продукції за кількістю, вагою, сортами і видами, відсутність інформації щодо витрат понесених на послуги обробки, обґрунтування розрахунку собівартості послуг обробки, актів приймання передачі.

По господарських відносинах із ФОП ОСОБА_8 контролюючим органом в ході перевірки, встановлено, що отриману від даного підприємця шкірсировину, напівфабрикат вет-блу ТОВ "Світ Шкіри" оприбутковано на склад по внутрішніх накладних №2/10 П від 04.10.2022, №3/11 П від 03.11.2022, №8/11 П від 24.11.2022, №8 які містять назву (номенклатуру) товару та зазначено кількість одиниць в штуках.

В ході перевірки контролюючому органу надано видаткові накладні про те, що для ФОП ОСОБА_7 здійснено промпереробку шкірсировини та напівфабрикату, поставлених на умовах давальницької сировини, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_7 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни, а саме: №201від 26.12.2022, № 200 від 23.12.2022, №198 від 23.12.2023, №192 від 16.12.2022, № 188 від 13.12.2022.

А також надано акти здачі-приймання виготовленої продукції, а саме: б/н від 26.12.2022, б/н від 23.12.2022, б/н від 23.12.2022, б/н від 16.12.2022, б/н від13.12.2022 та товарно-транспортні накладні: № 201 від 26.12.2022, № 200 від 23.12.2022, №198 від 23.12.2022, №192 від 16.12.2023 року.

В акті перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами про те, що позивачем не надано замовлення на виготовлення готової продукції, акти приймання передачі сировини на обробку.

По господарських відносинах із ФОП ОСОБА_9 контролюючим органом в ході перевірки, встановлено, що отриману від даного підприємця шкірсировину, напівфабрикат вет-блу ТОВ "Світ Шкіри" оприбутковано на склад по внутрішніх накладних № 6/09 П від 20.09.2022 та №8/12 П ві 26.12.2022 які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_9 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни.

В ході перевірки контролюючому органу надано видаткові накладні про те, що для ФОП ОСОБА_9 здійснено промпереробку шкірсировини та напівфабрикату, поставлених на умовах давальницької сировини, які підписані відповідальними особами за здійснення господарських операцій, скріплені печатками ТОВ "Світ Шкіри" та ФОП ОСОБА_9 , із зазначенням номенклатури, кількості в штуках та метрах кв, ціни, а саме: №203 від 30.12.2022 та №195 від 22.12.2022.

А також надано акти здачі-приймання виготовленої продукції, а саме: б/н від 30.12.2022, б/н від 22.12.2022 та товарно-транспортна накладна № 195 від 22.12.2022.

В акті перевірки, контролюючим органом зроблено висновок про не підтвердження реальності такої операції, на підставі поданих товариством до перевірки документів в сукупності із встановленими обставинами про відсутність у такого підприємця найманих працівників, нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, відсутності іншого рухомого та нерухомого майна для здійснення господарської діяльності, як то місця для зберігання і розвантаження ТМЦ, відсутність замовлення на виготовлення продукції за кількістю, вагою, сортами і видами та актів приймання передачі сировини.

ТОВ "Світ Шкіри" на вищезазначені господарські операції із фізичними особами підприємцями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , складено та подано на реєстрацію в ЄРПН податкові накладні, які прийнято і зареєстровано в ЄРПН.

ТОВ «Світ Шкіри»за описаними вище господарськими операціями з фізичними особами-підприємцями по податкових накладних включено ПДВ до податкового зобов`язання в податкових деклараціях з податку на додану вартість в декларації з ПДВ.

Розрахунок за виконані роботи по промисловій переробці давальницької шкірсировини із ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 проведено в безготівковій формі шляхом зарахування грошових коштів з банківського рахунку підприємця на банківський рахунок ТОВ "Світ Шкіри" згідно банківських виписок та платіжних доручень, що визнається сторонами.

До заперечення на акт перевірки ТОВ "Світ Шкіри" на підтвердження реальності господарських операцій по промисловій переробці давальницької шкірсировини із вищезазначеними фізичними особами-підприємцями ТОВ "Світ Шкіри" додатково було подано:

-копія договору на промислову обробку шкірсировин з СПД ОСОБА_2 №06/04 ПП від 066.04.2022;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішній накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних на послуги промислової переробки, акта здачі-приймання робіт, ТТН по СПД Зінкевич В.В.;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішній накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних на послуги пром. переробки, акта здачі-приймання робіт, ТТН СПД Сметанок Р.М;

-копія Договору на промислову обробку шкірсировин з СПД Ковалко Іван Іванович №1 2/04 ПІ від 12.04.2022 р.;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішніх накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткової накладної на послуги пром. переробки, акта здачі-приймання робіт (надання послуг), ТН по СПД Ковалко І.І.;

-копії Договору на промислову обробку шкірсировин з СПД Савич Ярослав Йосифович №14/01 ПІ від 14.01.2022 р.;

-копії накладної на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішньої накладної на оприбуткування, товарно-транспортної накладної, видаткової накладної на послуги пром. переробки, акта здачі-приймання робіт (надання послуг), ТТН по СПД Савич Я.Й.;

-копія Договору на промислову обробку шкірсировин з СПД Савич Денис Ігорович №08/02 ПП від 08.02.2022 р.;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішніх накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних на послуги пром. переробки, акта здачі-приймання робіт (надання послуг), ТТН по СПД Савич Д.І.;

-копія Договору на промислову обробку шкірсировин з СПД Савич Руслан Ігорович №05/01 ПП від 05.01.2022 р.;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішніх накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних на послуги пром. переробки, актів здачі-приймання робіт (надання послуг), ТТН по СПД Савич Р. І.;

-копія Договору на промислову обробку шкірсировин з СПД Савич Ігор Йосипович №01/02ПП від 01.02.2022;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішніх накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних на послуги пром. переробки, актів здачі-приймання робіт (надання послуг), ТТН по СПД Савич І.Й.;

-копія Договору на промислову обробку шкірсировин з СПД Червоний Артем Олександрович №01/04 ПП від 01.04.2022 р.;

-копії накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, внутрішніх накладних на оприбуткування, товарно-транспортних накладних, видаткових накладних на послуги пром. переробки, актів здачі-приймання робіт (надання послут), TTH, по СПД Червоний А.О.;

-копія Договору зберігання №1 від 01.08.2022 р. з СПД Червоний А.О., накладної, ТТН, акта передачі товарів з відповідального зберігання №2 від 26.12.2022 р.;

У відповіді на заперечення ТОВ "Світ Шкіри" на акт перевірки від 30.01.2023 ГУ ДПС в Івано-Франківській області звернуло увагу на те, що взаємовідносини ТОВ «Світ Шкіри» із зазначеними фізичними особами-підприємцями до перевірки надано оригінали документів та до заперечення надано копії: договорів на промислову обробку шкірсировини, накладних на передачу шкірсировини на промислову обробку, ТТН, накладних на оприбуткування на склад, видаткових накладних на послуги промислової переробки, актів здачі-приймання робіт (наданих послуг), накладних на переміщення товару з цеху в цех.

У звіті за формою 4 ДФ за період відображення здійснення фінансово-господарських операцій у зазначених фізичних осіб-підприємців відсутні відомості щодо найманих працівників та виплат за ознакою 157 (дохід виплачений само зайнятій особі). Згідно відомостей отриманих з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно встановлено відсутність у зазначених СГД нерухомого майна для здійснення господарської діяльності. Відповідно до наявних інформаційних баз даних наведені фізичні особи-підприємці не подавали звітність за формою 20-ОПП.

Враховуючи вищенаведене, встановлено відсутність у вищенаведених фізичних осіб-підприємців рухомого та нерухомого майна для здійснення господарської діяльності (відсутні місця зберігання/ навантаження/ розвантаження ТМЦ) що підтверджує безтоварність задекларованих операцій.

Згідно пп. 2.2 п.2 Договорів, "Виконавець" приймає сировину поштучно за кількістю, вагою, видами і сортами. Однак до перевірки не надано: замовлення на виготовлення готової продукції, акти приймання передачі сировини на обробку.

Не надано документи на перевезення/переміщення (товарно-транспортні накладні) ТМЦ, а саме напівфабрикату вет-блу - промпереробка.

Так, за змістом приписів абз.2 п.44.6 ст.44 ПК Україниякщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту86.7 статті 86цьогоКодексудокументи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Приписами п.86.7 ст.86 Податкового кодексу Україниунормовано, що у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цьогоКодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення, додаткові документи і пояснення є невід`ємною частиною матеріалів перевірки.

Згідно поданих контролюючому органу в ході перевірки письмових пояснень ТОВ "Світ Шкіри" 09.03.2023 зазначено наступне «надано всі необхідні документи з придбання ТМЦ (договори, прихідні документи, ТТН, акти приймання-передачі матеріальних цінностей, видаткові накладні) та інші документи, які підтверджують прихід даного товару на склад та видачу готової продукції з цеху.

Надано документи на формування партій замочки по сировині, і передачі їх для подальшої переробки в цеху. Надано документи на використання хімматеріалів, які використано в процесі переробки шкірсировини до н/ф «вет-блу» і готової продукції та інші документи, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій».

Так, за змістом приписів абз.2 п.44.6 ст.44 ПК Україниякщо платник податків після закінчення перевірки та до прийняття рішення контролюючим органом за результатами такої перевірки надає в порядку пункту86.7 статті 86цьогоКодексудокументи, що підтверджують показники, відображені таким платником податків у податковій звітності, не надані під час перевірки, такі документи повинні бути враховані контролюючим органом під час розгляду ним питання про прийняття рішення.

Приписами п.86.7 ст.86 Податкового кодексу Україниунормовано, що у разі незгоди платника податків або його представників з висновками перевірки чи фактами і даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення та додаткові документи і пояснення, зокрема, але не виключно, документи, що підтверджують відсутність вини, наявність пом`якшуючих обставин або обставин, що звільняють від фінансової відповідальності відповідно до цьогоКодексу, до контролюючого органу, який проводив перевірку платника податків, протягом 10 робочих днів з дня, наступного за днем отримання акта (довідки). Такі заперечення, додаткові документи і пояснення є невід`ємною частиною матеріалів перевірки.

Відтак, у вищевказаних поясненнях щодо оформлення господарських відносин із фізичними особами підприємцями по промисловій переробці давальницької шкірсировини ТОВ "Світ Шкіри" чітко вказало на надання всіх документів, якими є накладна, на основі якої робиться прихід на склад шкірсировини, а при відгрузці готової продукції, видаткова накладна. Вказані документи було надано в ході перевірки.

Досліджуючи фактичність проведених господарських операцій між ТОВ "Світ Шкіри" та фізичними особами-підприємцями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , їхпідтвердження належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, що відображають реальність таких операцій, а також, спричинення останніми реальних змін майнового стану, суд враховує наступне.

Щодо застосування до вказаних операції статті 14 ПК України.

Підпунктом 14.1.134 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що операція з давальницькою сировиною - операція з переробки (обробки, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій) з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 відсотків загальної вартості готової продукції.

Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що є власністю одного суб`єкта господарювання (замовника) і передаються іншому суб`єкту господарювання (виробнику) для виробництва готової продукції, з подальшим переданням або поверненням такої продукції або її частини їх власникові або за його дорученням іншій особі (п. п. 14.1.41. п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Відповідно до норм Цивільного кодексу України (ЦК України) договори давальницької переробки відносять до договорів підряду з виконанням роботи з матеріалу замовника.

Згідно частин 1 статті 837 ЦК України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу; Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові (частина 2 цієї статті).

Відповідно до частини 1 статті 839 ЦК України підрядник зобов`язаний виконати роботу, визначену договором підряду, із свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором. Підрядник відповідає за неналежну якість наданих ним матеріалу і устаткування, а також за надання матеріалу або устаткування, обтяженого правами третіх осіб (частина 2 цієї статті).

Частинами 1-3 статті 840 ЦК України встановлено, якщо робота виконується частково або в повному обсязі з матеріалу замовника, підрядник відповідає за неправильне використання цього матеріалу. Підрядник зобов`язаний надати замовникові звіт про використання матеріалу та повернути його залишок.

Якщо робота виконується з матеріалу замовника, у договорі підряду мають бути встановлені норми витрат матеріалу, строки повернення його залишку та основних відходів, а також відповідальність підрядника за невиконання або неналежне виконання своїх обов`язків.

Підрядник відповідає за невиконання або неналежне виконання роботи, спричинене недоліками матеріалу, наданого замовником, якщо не доведе, що ці недоліки не могли бути ним виявлені при належному прийманні матеріалу.

Відповідачем, виходячи із вищенаведених норм права акцентується увага на тому, що у наданих до перевірки договорах на промислову обробку шкірсировини відсутня інформація про те, що робота виконується частково або в повному обсязі з матеріалів замовника, відсутні норми витрат матеріалу, строки повернення його залишку та основних відходів, браку, вказаної інформації також не зазначено в накладних та актах приймання-передачі.

В той же час суд звертає увагу на ст.6 Цивільного кодексу України сторони мають право укласти договір, який не передбачений актами цивільного законодавства, але відповідає загальним засадам цивільного законодавства.

Сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.

Сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд.

За умовами пункту 3.1 договорів на промислову переробку шкірсировини сторони погодили ціну виготовлення одиниці готового товару, яка вказується накладних по кожному виду товару окремо (пункт 3.1 договорів). Замовник здійснює попередню оплату - 50% вартості переробки кожної партії та другу половину (50%) вартості переробки - протягом п`яти днів з дня одержання повідомлення про готовність готового товару (пункт 3.2 договорів).

Під час розгляду справи, судом встановлено, що підприємці передаючи значні партії шкірсировини на обробку відповідно до внутрішніх накладних оприбуткування на склад такої ціни не зазначено, у договорі теж така відсутня, відтак, ціна вартості послуг з промислової обробки шкірсировини стає відома замовникам із видаткових накладних, які видаються ТОВ "Світ Шкіри" після здійснення пром.переробки шкірсировини та напівфабрикату, тобто після готовності товару.

Так, відповідно до п.1.1. договорів на промислову обробку шкірсировини замовник постачає, а виконавець приймає на обробку шкірсировину та напівфабрикат "вет-блу" різних видів і сортів в кількості до 100 тон.

В ході розгляду справи судом встановлено, що шкірсировина та напівфабрикат "вет-блу" передавався підприємцями відповідно до внутрішніх накладних оприбуткування на склад, де кількість зазначалась в штуках та кілограмах, без зазначення якості та сорту шкірсировини.

Щодо відсутності замовлення від фізичних осіб-підприємців на виготовлення продукції за кількістю, вагою, сортами і видами, то в судовому засіданні представником позивача пояснено, що такі замовлення приймалися усно в телефонному режимі.

Для дослідження питання, що стосується замовлення від фізичних осіб-підприємців на виготовлення продукції за кількістю, вагою, сортами і видами, суд, в судовому засіданні витребував у позивача додаткові докази.

На виконання протокольної ухвали представник подав додаткові докази та пояснення, що підтверджує реальність господарських операцій з вищезазначеними фізичними особами підприємцями. Представником позивача подано, наступні докази:

- копії прейскурантів цін на послуги промислової обробки давальницької шкірсировини та напівфабрикату за повним технологічним процесом до стадії хромового напівфабрикату вет-блу, краст та готової шкіри на 2022 рік;

-копії технічного завдання промислової обробки давальницької шкірсировини ВРХ та напівфабрикату вет-блу за повним технологічним процесом до стадії хромового напівфабрикату вет-блу, красту, шкіри готової;

-копія зведеної відомості незавершеного виробництва станом на 01.12.2022 року;

-копії реєстру замочок шкірсировини за 2022 року, партій замочок шкіряної сировини, декларації переробки шкірсировини, виробничих паспортів на партії;

-копія наказу від 01.02.2005 року № 15 «Про встановлення норм витрат сировини ВРХ, яка переробляється на шкіру хромову для взуття, ремінну шкіру, напівфабрикат вет-блу;

-копія зведеного реєстру та переліку використання хімічних матеріалів та вет-блу за грудень 2022 року;

-копія технологічних карт виготовлення карт виготовлення шкіри взуттєвої в жиру вальному відділенні викінчувального цеху (технологія виготовлення).

З приводу посилань відповідача на відсутність у позивача документів на перевезення/переміщення (товаро-транспортні накладні) ТМЦ, а саме напівфабрикату вет-блу -промпереробка, суд зазначає, що за умовами договорів замовник здійснює доставку шкірсировини на склад виконавця за власний рахунок, а наявність чи відсутність у контрагентів власних транспортних засобів жодним чином не може свідчити про неможливість доставки шкірсировини на склад виконавця.

Тобто відсутність у контрагентів матеріальних та трудових ресурсів не виключає можливості реального виконання господарської операції та не свідчить про одержання не обгрунтованої податкової вигоди покупцем, оскільки залучення працівників є можливим за договорами цивільно-правового характеру. Основні та транспортні засоби можуть перебувати в постачальника на праві оренди, лізингу, позички тощо.

При цьому слід зазначити, що товаро-транспортні накладні надавались до перевірки та були серед первинних документів.

Сукупність наданих доказів свідчить про реальність здійснення господарських операцій з фізичними особами підприємцями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 .

Оскільки, під час розгляду справи, судом встановлено реальність господарських операції по наданню послуг із промислової обробки давальницької шкірсировини та напівфабрикату вет-блу фізичним особам підприємцям, оскаржувані податкові повідомлення-рішення підлягають скасуванню, а позовні вимоги задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає, наступне.

Відповідно до ч.1ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цьогоКодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Таким чином з урахування задоволення позовних вимог, суд приходить висновку про необхідність стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача судовий збір у розмірі 26840,00 грн.

На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "Р" ГУ ДПС в Івано-Франківській області №003936/0701 від 05.05.2023.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "В1" ГУ ДПС в Івано-Франківській області №003935/0701 від 05.05.2023.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення форми "В4" ГУ ДПС в Івано-Франківській області №003937/0701 від 05.05.2023.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС в Івано-Франківській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Світ Шкіри" судовий збір у розмірі 26840,00 грн.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники процесу:

позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Світ Шкіри"(ЄРДПОУ: 32624277, вул. Д. Галицького, 171, м. Болехів, Івано-Франківська обл., 77202);

відповідач - Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (ЄРДПОУ: 43968084, вул. Незалежності, 20, м. Івано-Франківськ, 76018)

Суддя Шумей М.В.

Рішення складене в повному обсязі 16 січня 2024 р.