Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 760/27189/23
Провадження № 3/760/355/24
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 січня 2024 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Сергієнко Г.Л., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Управління патрульної поліції у м.Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за фактом вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого стст. 124, 122-4 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД, №726624, від 14.11.2023 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній 09.11.2023, о 08 год. 36 хв., в м.Києві на пр. Повітрофлотський, 46, керуючи автомобілем JEEP Compase, д.н.з. НОМЕР_1 , при перестроюванні не надав дорогу тролейбусу ЛАЗ №3608, що рухався в попутному напрямку по тій смузі, на яку він мав намір перестроїтися, і здійснив з ним зіткнення. При ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим було порушено вимоги п. 10.3 Правил дорожнього руху України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
До суду також було скеровано протокол про адміністративне правопорушення серії ААД, №726625, від 14.11.2023 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній 09.11.2023, о 08 год. 36 хв., в м. Києві на пр. Повітрофлотський, 46, керуючи автомобілем JEEP Compase, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснив зіткнення з тролейбусом ЛАЗ №3608, не дочекався прибуття працівників поліції, місце ДТП залишив, чим порушив вимоги пп. 2.10 а, д Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
Дослідивши протоколи про адміністративні правопорушення серії ААД, №726624, від 14.11.2023 року, ААД, №726625, від 14.11.2023 року та додані до них матеріали, оглянувши відео- та фотоматеріали, долучені до протоколу, заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суд дійшов до наступного висновку.
Згідно з ч.1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно з п. 2.10 а ПДР України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди.
Відповідно до п. 2.10 д ПДР України у разі причетності до дорожньо-транспортної пригоди водій зобов`язаний: повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських.
Згідно з п. 10.3 ПДР України у разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.
Статтею 124 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Статтею 122-4 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за залишення водіями транспортних засобів, іншими учасниками дорожнього руху на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні.
Судом досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД, №726624, від 14.11.2023 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній 09.11.2023, о 08 год. 36 хв., в м. Києві на пр. Повітрофлотський, 46, керуючи автомобілем JEEP Compase, д.н.з. НОМЕР_1 , при перестроюванні не надав дорогу тролейбусу ЛАЗ №3608, що рухався в попутному напрямку по тій смузі, на яку він мав намір перестроїтися, і здійснив з ним зіткнення. При ДТП транспортні засоби отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим було порушено вимоги п. 10.3 Правил дорожнього руху України та вчинено адміністративне правопорушення, передбачене ст.124 КУпАП.
Також досліджено протокол про адміністративне правопорушення серії ААД, №726625, від 14.11.2023 року відносно ОСОБА_1 , згідно з яким останній 09.11.2023, о 08 год. 36 хв., в м. Києві на пр. Повітрофлотський, 46, керуючи автомобілем JEEP Compase, д.н.з. НОМЕР_1 , здійснив зіткнення з тролейбусом ЛАЗ №3608, не дочекався прибуття працівників поліції, місце ДТП залишив, чим порушив вимоги пп. 2.10 а, д Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.122-4 КУпАП.
До протоколу додана схема місця ДТП від 14.11.2023 року, в якій вказано місце зіткнення та розташування транспортного засобу внаслідок ДТП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, визнав, а щодо залишення місця ДТП пояснив, що залишив йогочерез те, що не відчув зіткнення та продовжив рух, про що свідчить характер ушкоджень транспортних засобів. Також пояснив, що в нього не було підстав залишати місце ДТП, оскільки його автомобіль застрахований за полісом КАСКО та його страховою компанією виплачено відшкодування за даною ДТП.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_2 вона керувала тролейбусом ЛАЗ №3608, проїхавши світлофор, почувши скрегіт з лівого боку зупинилась. Автомобіль, який її зачепив, слідував далі, не зупинився.
Відповідно до письмових пояснень ОСОБА_3 вона їхала на тролейбусі ЛАЗ №3608 як пасажир. Автомобіль JEEP Compase, д.н.з. НОМЕР_1 , не дотримався безпечного бокового інтервалу, допустив зіткнення з тролейбусом, який рухався в попутному напрямку в крайній правій смузі.
Судом було також оглянуто фото- та відеоматеріали, долучені до протоколу про адміністративне правопорушення, які підтверджують обставини, викладені в протоколі серії ААД, №726624, від 14.11.2023 року, щодо адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП, але не підтверджують обставини, викладені в протоколі серії ААД, №726625, від 14.11.2023 року, щодо адміністративного правопорушення, передбаченого ст.122-4 КУпАП.
Відповідно до ст. 62 Конституції України ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема, у справах "Кобець проти України" від 14.02.2008, "Берктай проти Туреччини" від 08.02.2001, "Леванте проти Латвії" від 07.11.2002, неодноразово вказує, що оцінюючи докази, суд застосовує принцип доведення" за відсутності розумних підстав для сумніву", що може бути результатом цілої низки ознак або достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою неспростовних презумпцій.
Обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення серії ААД, №726624 від 14.11.2023 року за ст.124 КУпАП відносно ОСОБА_1 знайшли своє підтвердження під час розгляду справи по суті.
Таким чином, із врахуванням вищевикладеного, зокрема протоколу про адміністративне правопорушення, схеми ДТП, пояснень водіїв, суд приходить до висновку про винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Разом з тим, суд через відсутність доказів, передбачених ст. 251 КУпАП, доходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122-4 КУпАП.
Відповідно до положень п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір, оскільки на нього судом накладено адміністративне стягнення.
На підставі викладеного, та керуючись стст. 9, 33-35, 122-4, 124, 247, 251, 283, 284 та Законом України «Про судовий збір», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , - визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Піддати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/21081300, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37993783, номер рахунку (IBAN): UA698999980313040149000026001, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 21081300, призначення платежу: адміністративний штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 605,60 грн., які підлягають сплаті на наступні реквізити: Отримував коштів: ГУК у м.Києві/Соломян.р-н/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача: Казначейство України, код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету 22030101, Призначення платежу: судовий збір.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст. 122-4 КУпАП, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, - закрити.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту винесення до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва.
Суддя Сергієнко Г.Л.