Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 жовтня 2010 р. № 2а-6661/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Шинкар Т.І.,
при секретарі - Фейдаш Х.М.,
за участю представника позивача Матюшко Х.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова
до ТзОВ "В Руслані"
пропро стягнення коштів в розмірі 15 490,00 грн., - ВСТАНОВИВ:
ДПІ в Галицькому районі м.Львова (надалі-ДПІ) звернулася з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до ТзОВ ?В Руслані?, просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 15 490,00 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач як субєкт господарювання порушив вимоги п. 12 ст. 3 Закону України ?Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг?, а саме на момент перевірки у відповідача в реалізації знаходились алкогольні напої на загальну суму 7745,00 грн., що і стало підставою для прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми ?С? від 18.02.21010 року № 0001293311 на суму 15 490,00 грн., яке не оскаржене та сума штрафу не сплачена.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, заперечень суду не подав, повідомлений про розгляд справи.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 04 жовтня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи відповідач - ТзОВ ?В Руслані? зареєстроване Виконавчим комітетом Львівської міської ради 05.10.2004 року, що підтверджується Довідкою з ЄДР (Запис 1), запис 6 28.12.2009 року, ЄДРПОУ 19162461.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 112 Закону України ?Про державну податкову службу в Україні? від 4 грудня 1990 р. № 509-XII з наступними змінами (далі-Закон № 509) зазначено, що посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення.
У відповідності до п. 2 ст. 11 Закону № 509 органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку та згідно п. 11 ст. 11 цього Закону мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірі, встановлених законодавством України.
Відповідно до ч.3 ст. 16 Закону України ?Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг? № 265 від 06.07.1995 року із змінами та доповненнями (далі-Закон 265), планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Судом встановлено, що на підставі направлення від 01.02.2010 року № 321, ДПІ проведено перевірку відповідача за дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено та Акт (довідка) від 03.02.2010 року у висновках якого зазначено про встановлення перевіркою, зокрема, порушень п. 12 ст. 3 Закону № 265, а саме: на момент перевірки у відповідача в реалізації знаходились алкогольні напої на загальну суму 7745,00 грн.
На підставі Акту перевірки ДПІ прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми ?С? від 18.02.21010 року № 0001293311 на суму 15 490,00 грн.
Згідно п.12 ст.3 Закону №256 суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Відповідно до ст.17 Закону №256 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій; у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну; у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Згідно ст.25 Закону №256 суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми ?С? від 18.02.21010 року № 0001293311 на суму 15 490,00 грн. отримане уповноваженою особою і відповідачем не оскаржено.
З довідки ДПІ вбачається, що у відповідача станом на 09.07.2010 року існує заборгованість перед бюджетом та становить 15490,00 грн., в тому числі штрафна санкція 15490,00 грн.
У відповідності до вимог ст.10 Закону № 509 Державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом.
Відповідачем доказів проплати штрафних (фінансових) санкцій на суму 15490,00 грн. суду не подано, а тому такі підлягають до стягнення.
Оскільки представником позивача обгрунтовано позов, а відповідачем штрафна (фінансова) санкція не сплачена, а тому суд вважає що позов підставний, обґрунтований матеріалами справи та підлягає до задоволення в повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ?В Руслані? на користь Державного бюджету України кошти в розмірі 15490,00 грн.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 09.10.2010 року.
Суддя Шинкар Т.І.